I G i Isoleren huurwoningen pFabetes s E. van Delft "Moergestel-Nieuws" met vakantie... I Oproep Musical-foto’s Vacantie No 90 Nico Verhoeven Nederlands Kampioen Amateurs Dansles voor beginners in Den Boogaard Rijvereniging FEVIOR Stichting Maatschappelijke Dienstverlening, St. Jansplein tel. 1169 Oud papierregeling harmonie geen praktijk van 28 juli t/m 12 augustus p Het bureau zal van 16 tot 27 juli wegens va kantie gesloten zijn. Vanaf 30 juli tot en met 17 augustus wordt het spreekuur van 09.00-10.00 uur waargenomen door Mevr. Y. Tan. Buiten de spreekuren kunt U altijd het regionaal bureau van de stichting in Oisterwijk bellen: 04242-19035. Vanaf 20 augustus is de heer Douwes weer aanwezig. Wij doen een oproep aan de sauwelaars van Moergestel (en die zijn er meer dan U denkt), om zich op geven voor deelneming aan de sau- welavonden welke gehouden worden in het ko mende Carnavalsseizoen. Schroom niet U aan te melden. Wij zijn er van overtuigd dat er veel onbekend talent rondstapt dat nu maar eens de stoute schoenen moeten aantrekken en in de ton stappen. Uiteraard is deze oproep ook bestemd voor die deelnemers die reeds eerder of meerdere malen aan dit evenement deelgenomen hebben. De mensen welke door hun ’’sauwels” menig Moergestelnaar buikpijn van het lachen heb ben bezorgd. U kunt zich opgeven schriftelijk of telefonisch bij de sauwelcommissie W. van Oudheusden, Vooskerbos 6, tel. 1943. Mogelijk heeft het motto carnaval ’84-’85 een stimulerende werking op U als mogelijk sau- welaar, want ’’Ieder Blaost z’n ége wés”. Aan onze berichtgeving van 2 weken geleden hebben zich nog maar enkele cursisten opgege ven voor de danscursus. Vooral de jongens la ten het meest verstek gaan. Om teleurstelling te voorkomen, dat de cursus vol is en U dan een jaar moet wachten om mee te kunnen doen, stellen wij U nu nog in de gelegenheid om U alsnog snel op te geven. Voor de meisjes zijn nog een beperkt aantal plaatsen open. Jongens en meisjes van Moergestel: wordt je vóór 1 oktober a.s. 14 jaar en wil je meedoen aan de dansles, geef je dan op vóór 15 juli a.s. Na deze datum gaat de inschrijving door voor deelnemers(sters) uit de omliggende gemeen ten. De voorrang om U aan te melden is voor de cursisten uit Moergestel!! Voor informatie en aanmelding kunt U terecht bij C. de Laat, Schoolstraat 32, tel. 2397. Wat kan ik besparen en hoe kaart ik het aan? (Nationaal Isolisatie Programma) Zijn Hollandse winters nog wel te betalen? De wereld-energieprijzen zijn afgelopen jaren enorm gestegen. Ook de prijs van het aardgas. In 1974 betaalden we nog 11 cent voor een m3 aardgas. Nu is de prijs al opgelopen tot 62,6 cent. Stoken is een peperdure zaak geworden. Vooral voor huurders van onvoldoende geïso leerde woningen. En dat in een tijd dat veel mensen het financieel toch al zo moeilijk heb ben... I.v.m. de vakantie is No 90 vanaf 7 juli tot 3 augustus gesloten. In deze tijd zullen de vrij- willigers(sters) het gebouw zowel van binnen als van buiten een flinke schoonmaakbeurt ge ven. Zodat we in augustus weer als van ouds van start kunnen gaan. Groetjes en een prettige vakantie No 90 douche of een badkamer mogen op die manier worden doorberekend. Overigens mag het aanbrengen van isolatie- voorzieningen niet tot gevolg hebben dat de jaarlijkse huurverhoging meer dan trendmatig is. U hoeft dus niet bang te zijn dat u na isolatie een ’’dubbele” huurverhoging moet gaan be talen. Overigens: wilt u toch wel eens weten hoe het zit met de huurverhogingen en hoe die via een puntensysteem worden vastgesteld dan adviseren wij u de brochure ’’Huurprijzen van woonruimte” eens te raadplegen, gratis ver krijgbaar bij het Ministerie van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer in Den Haag. Zélf isoleren kan ook! Uitgezonderd het plaatsen van dubbelglas en het vullen van spouwmuren, wat door de vak man moet worden gedaan, kunnen huurders ook zélf hun woning isoleren. Uiteraard moet de verhuurder daar wel mee akkoord gaan. Deze dient de aanvraag in en maakt het ont vangen subsidiegedrag over op bank- of giro rekening van de huurder. Ook zult u met uw verhuurder een regeling moeten treffen hoe de door u gemaakte kosten verrekend zullen worden bij verhuizing. Hoe u dat technisch en organisatorisch allemaal aan moet pakken kunt u vinden in de zéér gedetail leerde brochure ’’Isolatie: Wat doen we zelf?” Deze (gratis) brochure kunt u aanvragen bij het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieubeheer, Postbus 20951, 2500 EZ Den Haag, tel. 070-264201, toestel 2301 of 2983. Voor technische informatie kunt u bij de Stichting Voorlichting Energiebesparing Ne derland de brochure ’’Isolatiewegwijzer” aan vragen. De bestelde foto’s van de musical van de Ma ria kleuterschool kunnen voor diegenen die ze al graag in hun bezit willen hebben (tegen kon tante betaling), worden afgehaald op vrijdag 13 juli ’s avonds tussen half 8 en negen uur op het adres Oisterwijkseweg 43. Worden ze dan niet opgehaald, dan zijn ze na de vakantie te verkrijgen op de Maria kleuterschool. De overheid laat huurders niet in de kou zit ten... Veel van onze huizen zijn nog gebouwd in een tijd dat op stookkosten nog nauwelijks werd gekeken. Veel huurders zien zich daardoor op gezadeld met hoge stookkosten, die door goe de isolatie lager kunnen zijn. De overheid wil niet dat huurders op die ma nier in de kou komen te zitten. Daarom geeft zij subsidie aan verhuurders die hun woningen laten isoleren. Voor verhuurders is dit een ex tra stimulans de isolatie met spoed ter hand te nemen. Waardoor huurders beter uit de kosten kunnen komen! Woning-isolatie: hoe zit het met de kosten? Het isoleren van woningen kost natuurlijk geld. Geld dat door lagere stookkosten wel weer wordt terugverdiend. De overheid neemt in de vorm van isolatiesubsidie een deel van die kosten voor haar rekening - de rest van de kosten zal de verhuurder zelf moeten financie ren. De verhuurder financiert de isolatie, maar heeft niet het voordeel van brandstofbespa- ring. Daarom is het redelijk dat de verhuurder in de vorm van een huurtoeslag een vergoeding krijgt voor de gemaakte kosten. Logisch! Want ook de kosten voor andere voorzienin gen als aanleg van centrale verwarming, een Onlangs werd in Haaren een concours- hippique gehouden. Uit het hiernavolgende overzicht blijken de prijswinnaars. Afdelingsdressuur: Achttal klasse zwaar 5e prijs Achttal klasse licht 4e prijs. Individuele dressuur: Toos Swinkels met Vigoroso (M2) 2e prijs; Gerrit-Jan Vermeer met Wilse (B2) 2e prijs; Mark van Hulten met Vanjeur (LI) 3e prijs; Jan van de Bosch met Zambo (LI) 4e prijs; Angelique Wolfs met Toledo (LI) 4e prijs; Lenie Vermeer met Valentine (B2) 4e prijs. Prijswinnaars, proficiat!! Door de Wielervereniging W.V. Oisterwijk in samenwerking met het Comité Ronde van Ber- kel Enschot wordt aan Nico een receptie aan geboden op woensdag 18 juli in zaal ,,’t Raad huis”, Raadhuisstraat 54 te Berkel-Enschot van 19.00 tot 20.30 uur. Wielerliefhebbers en supporters van Nico zijn op deze avond van harte welkom. Een opmerkelijke overwinning werd weer ge meld nl. Jean Paul van Poppel ook lid van W.V. Oisterwijk won op donderdag 5 juli een etappe in de Internationale ronde van Rijnland Palts. Beide renners gaan op 19 juli in trainingskamp voor deelname aan de Olympische spelen in Los Angelos. Op woensdag 11 juli wordt door Nico nog een tijdrit van 45 km. te Schijndel afgewerkt. Alle Europese Olympische deelnemers zijnhier van de partij, deze wedstrijd werd in 1983 al door Nico Verhoeven gewonnen. De wedstrijd be gint te 18.00 uur. Aktie ’’Geef es voor diabetes” ’n groot succes De aktie ’’Geef es voor diabestes” die gehou den is in de week van 25 t/m 30 juni, is in Moergestel ’n groot succes geworden. Vele col lectanten zagen hun werk goed beloond en bel den bijna nergens tevergeefs aan. De totale opbrengst voor de gemeente Moer gestel bedraagt dan ook 1.531,50. De diabe tes fonds Nederland alsmede alle diabeten in Nederland danken iedereen voor hun bijdrage. Ook alle collectanten worden bedankt voor hun inzet. John Willems de nieuwe koning bij Gilde St. Sebastiaan en Barbara Op traditionele wijze werd op Kermismaandag 2 juli het koningschieten ingezet. Na het uitha len van de regerende koning C. Horsten en Keizer Jantje van Elderen, werd de dag geo pend met een Gildemis gecelebreerd door Dom. Jac. Elderen, waarna, door de beide Moergestelse Gilden St. Catharina en St. Joris begeleid, de opmars naar het koningsterrein begon. Hier aangekomen werd de bóom gevrijt door er 3x omheen te trekken. Door resp. Burgemeester J.B.S. ter Veer Dom Jac. Elderen werd met ieder 3 schoten het ko ningschieten geopent. Na 15 minuten schoot John Willems met een gericht schot de vogel af. Na het gebruikelijk handwassen werd hem de koningsbreuk door hoofdman Giesen omgehangen. Vervolgens betreedt hij onder gejuich van de Gildebroeders het Gildevaan (voorbehouden aan de Gildekoning en de Landsvorstin). Bij het schenken van de Erewijn merkte we op dat er onder het matig aantal toeschouwers (het was regenachtig). 2 Diessense Gildebroe ders aanwezig waren nl. Hoofdman J. Tim mermans van St. Joris en A. Bruurs hoofdman van St. Sebastiaan. Na het brengen van de vendelgroet door vaan drig Fr. v.d. Wouw, werd het Koningsfeest voortgezet in Gildehuis ,,’t Stokske”. sass De redaktie. me Wij wensen U een prettige vakantie. Dan nogmaals het dringende verzoek om geen puin en huisvuil tussen het papier te doen. U bezorgt ons daarmee 'n hoop overlast. a.s. Zaterdag zal er nog gewoon oud papier worden opgehaald. Op de zaterdagen 21 en 28 juli rijdt onze wagen echter niet. Vanaf zaterdag 4 augustus kunt U ons weer wekelijks verwachten. WOENSDAG 11 JULI 1984 9e Jaargang - Nr. 344 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Waarneming: Dr. P. TERWINDT Oirschotseweg 2 Telefoon 1204 HUISARTS Helaas is er 'n ernstige fout geslopen in onze berichtgeving omtrent de weken dat "Moergestel-Nieuws" niet verschijnt. Het is normaal dat dit de weken zijn wanneer de bouwvak- vakanties zijn, hetgeen wil zeggen dat dit al het laatste nummer is. Woensdag 8 augustus kunt U ons weer verwachten. Wij wensen U een fijne vakantie!!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1