NOODKREET! Cafetaria Mertens P. Terwindt "Moergestel-Nieuws" met vakantie... - 1 d Jan van Hulten opent winkel in Diessen Geslaagd Postzegelverzamelaars Toer Mee 1984 John Willems nieuwe koning Aan de Mavo J.B. de la salie Tilburg slaagden dit jaar: Het gemeentearchief is er voor iedereen!! 3de Moergestelse Avondvierdaagse Buurtvereniging H.O.V. ”St. te Vurhaai-nieuws 12 leiders of leidsters tekort! zaterdag 7 juli 1984 om 20.00 uur GESLOTEN geen praktijk van 9 t/m 22 juli Het bestuur streekarchivariaat Karin van Berkel, Martin de Cort, Sjonnie van Elderen, Bert van Esch, Eric van Gisbergen, Erica Groenland, Marc van Hulten, Kees Kou- wenberg, Willy van Oort, Brigitte van Poppel, Carin Spapens, Theo Verbakel, Hanneke Wolfs. Het Gilde St. Sebastiaan en Barbara hield op kermismaandag het traditionele koning- schieten in de nabijheid van haar Gildehuis ‘t Stokske”. Na het z.g. ’’vrijmaken” van de boom was het de beurt aan de gildebroe- ders om heun geluk te beproeven bij het af schieten van de houten vogel. Nadat hier om 12.00 uur een begin mee werd gemaakt, was de nieuwe koning na 'n kwartier al bekend. Het was John Willems die zich de komende vier jaar koning mag noemen. Maandag 25 juni j.l. opende burgemeester Reinder het gloednieuwe bakkersbedrijf van Jan van Hulten (zoon van Jos) aan de Julianastraat te Diessen. Na de officiële opening was het een druk komen en gaan van genodigden en belangstellenden om het bedrijf en de winkel te komen bekijken, 'n winkel die qua inrichting gelijk is aan de winkel te Moergestel. De dag erna werden de klanten verrast met een reuze krentenbol van maar liefst 5 ‘/i ons en de kin deren die meekwamen kregen "n groeimeter. Graag willen we Jan van harte feliciteren en wensen hem alle sukses toe! De voorbereidingen voor de TOER MEE zijn weer in volle gang. De routecommissarissen Ad v.d. Meijdenberg en Harry Smolders heb ben weer een mooie tocht uitgezet. Zondag 26 augustus a.s. zal dus wederom een prachtige fietsdag worden. U kunt tijdens de TOER MEE genieten van de mooie natuur in de om geving van ons dorp en tevens kunt U gelden bijeen fietsen voor onze in de derde wereld werkzame dorpsgenoten Wim van Oort en Theo Raaymakers. Noteert U dus vast in uw agenda: zondag 26 augustus a.s. TOER MEE. De werkgroep MOV Op woensdag 10 juli a.s. verschijnt een postze gel ter herdenking v.d. sterfdag van Prins Wil lem I van Oranje in 1584. Waarde v.d. postzegel 70 cent. Het is alweer ’n paar weken geleden dat de 3de Moergestelse Avondvierdaagse is gelopen. De Stichting wil nog even op deze gebeurtenis terugkomen, allereerst om iedere deelnemer hartelijk te danken voor de sportieve inzet. De Stichting wil verder diegene bedanken die door hun inzet deze avondvierdaagse weer tot *n succes hebben kunnen maken. Wij hopen het volgend jaar weer op de mede werking van de diverse mensen, ’n Speciaal woord van dank willen wij nog richten tot sportvereniging ’’Roef”, voor het vele werk dat door ’n paar mensen van deze vereniging is verricht. Wij bieden onze verontschuldigin gen aan voor de erge natte delen die in sommi ge routes voorkwamen, we zullen proberen om het volgend jaar de erg lage delen in de bossen te mijden. De 4de Moergestelse Avondvierdaagse is voor lopig vastgesteld van dinsdag 3 juni t/m vrij dag 7 juni 1985, U kunt deze data alvast note ren. De Stichting hoopt dan weer op hetzelfde aan tal deelnemers van ong. 600, en misschien wor den het er wel meer. Verder wensen wij ieder ’n fijne zomer en ’n prettige vakantie, en in het najaar hoort U weer van ons. De Stichting Wandel Avondvierdaagse De gemeente Moergestel bezit een rijk gemeen tearchief. De oudste stukken - maar dat zijn er niet zo veel - dateren al uit de 14e eeuw. Er zijn ook dorpsrekeningen uit de 16e en 17e eeuw en er is een fraaie reeks registers met re- solutien van de schepenbank uit de periode 1709-1812, alsmede notulen van de gemeente raad vanaf 1821, waarin men veel wetenswaar- digs kan lezen over vroegere beslissingen van het dorps- en later gemeentebestuur. Regelmatig worden door de archivaris, maar ook door anderen onderzoekingen gedaan in het archief en als gevolg daarvan verschijnen van tijd tot tijd publicaties over het verleden van Moergestel in b.v. het tijdschrift van de heemkundekring ”de kleine Meijerij”. Weinig bekend is echter dat ook de bevolking gebruikt mag en kan maken van het archief van vóór 1935. Dat n.l. is krachtens de archief wet openbaar en eenieder die zich wil verdie pen in het verdelen mag er gebruik van maken. Op kleine schaal gebeurt dat ook door men sen, die hun voorouders willen kennen en dus een stamboom van de familie opstellen of door anderen die iets willen weten over de oudheid of over vroegere bewoners van hun woning. Ook bedrijven zoeken bij een jubileum wel eens, wat er van het vroegere bedrijf nog voor handen is en bij verenigingen gaat het al net zo. Weer anderen zijn maar gewoon geïnteres seerd in de historie van de eigen woon- of ge boorteplaats. Archiefonderzoek echter is geen dagelijks werk voor iedereen; daarom komt de streekar chivaris iedere twee weken een dag op het Moergestelse gemeentehuis, meestal op maan dag tijdens de normale kantooruren. Hij helpt dan gaarne de bezoekers van het archief. Het is echter raadzaam - wanneer men het archief wil raadplegen - om tevoren te bellen met het gemeentehuis, dit om een vergeefse tocht te voorkomen. Hier is dan onze eerste mededeling in Moergestel-Nieuws. Maandag 9 juli houden we onze jaarlijkse fietstocht. De rit zal ongeveer 20 km. zijn. Onderweg is er een rustpunt waar we weer op adem kunnen komen. Wij hopen dat iedereen om 13.15 uur aanwezig zal zijn op de Heikant, zodat we op tijd kun nen vertrekken. Mevr. Kouwenberg deelt u mede, dat van haar typeschool in de afgelopen maanden de vol gende leerlingen slaagden: Examen ’’Typist”: Leon van Ee; Daniëlle Smits; Suzanne Hel- mons; Henk van der Burgt; Jozette van Dijck. Basis-examen machineschrijven: Mevr, op ’t Hoog-Bosmans (Hilvarenbeek), Nicolette Vredebregt (Oisterwijk), Mariëlle Vennix, Enid Emmen, Bernadette Oerlemans, Chantal Cornelissen, Gilbert v. der Wel, Mo nique Jansen, Marie-Louise van Boxtel, Mar cel van Zon, Ingrid Wolfs, Miranda Becx en John Ligtvoet. Van de L.H.N.O.-school ’’Ancilla Domini”, waar mevrouw Kouwenberg ook les geeft, de- de 8 leerlingen examen, 1 leerling zakte. Wij wensen allen van harte proficiat! Zaterdag jl. dedèn nogmaals 22 leerlingen exa men. De uitslag hiervan is nog niet binnen, maar die hoort u na de vakantie. De opleiding volgden zij bij Typeschool Kou wenberg, Krijtestraat 19, tel. 1901. Voor diegenen die zich hebben opgegeven voor de bijenekskursie het volgende: a.s. zondag verzamelen we om half elf bij Jo van Dijk. Bij goed weer gaan we op de fiets, bij slecht weer met de auto. I I I De redaktie. l.v.m. het gouden kloosterfeest van onze tantes zijn wij op Doordat maar liefst 293 kinderen zich hebben opgegeven voor de Jeugdvakantieweek van 13 t/m 17 augustus a.s. komen wij nog ongeveer Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Jongeren vanaf 16 jaar: laat ons niet in de steek a.u.b.ü Geef je alsnog op als leider/leidster. Doe het zo snel mogelijk door te bellen naar: Jan van lersel, tel. 2150 of Corry Kastelijn, tel. 3476. Org. Jeugdvakantieweek 1984. Waarneming: Dr. VAN DELFT Oisterwijkseweg 67 Telefoon 1424 WOENSDAG 4 JULI 1984 9e Jaargang - Nr. 343 Oisterwijkseweg 9 HUISARTS moergestel Nog enkele weken en de vakantieperiode breekt weer aan, voor U maar ook voor ons. Dat betekent dat "Moergestel-Nieuws" weer 'n paar weken niet zal verschijnen. Woensdag 18 juli kunt U het laatste nummer vóór de vakantie verwachten. Op de woensdagen 25 juli, 1 en 8 augustus a.s. zal "Moergestel-Nieuws" dus niet verschijnen. Wij brengen U zo vroeg daarvan al op de hoogte zodat U met uw berichtgeving en advertenties daarmee rekening kunt houden.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1