a I I I N.J.W. Kamphorst is gesloten AFSCHEID MARIA-KLEUTERSCHOOL "Moergestel-Nieuws" met vakantie... S.V. Roef! Van de pastorie Jongeren die zich hebben opgegeven als leider/leidster voor de jeugdvakantie week Zeskamp in Gezwiene Waai Koningschieten op Kermismaandag Diensten veiling Geen gemeenteraads- verslag sal WELKOM! Open Dag en receptie Boszichtschool De praktijk van Tandarts van 6 tot en met 31 juli. De receptie voor oud-leerlingen, ouders en ieder die Jeanne hebben leren kennen zal zijn van 16.00 tot 17.00 uur op de Maria-kleuterschool. Op dinsdag 3 juli neemt Jeanne Heykants-Mallens afscheid van onze kleuterschool waar ze 10 jaar heeft gewerkt. I» De redaktie. vE J Het bestuur Ouderkommissie en leidsters. a.s. Zondag 1 juli houdt de Boszichtschool Ópen Dag van 10.00 tot 13.00 uur en is er tevens de gelegenheid om de heer G. Klomberg te feliciteren met het feit dat hij 25 jaar als hoofdonderwijzer verbonden is aan deze school. Voor spoedgevallen wordt waargenomen door: Tandarts J.M.A. Stieger te Moergestel, tel. 1948 (tot 20 juli). Tandarts C. van der Tas te Oisterwijk, tel. 16655 (vanaf 20 juli). Vanaf 28 juni tot en met 15 juli is pastor H.v.d. Broek afwezig. Het kado van het zilveren feeft van het vorig jaar bestond uit een reis. Wel, in zijn tijd reis de de apostel Paulus ook wat af. Hij was in Pergamum, in Efese en meerdere plaatsen in wat toen klein Azië heette. Nu is dat Turkije. Daar zijn nog heel wat oud christelijke plaat sen, die de moeite van een bezoek bijzonder waard zijn... Een bijzondere trip van een bij zonder kado dus. De pastorie zal in die tijd normaal bezet zijn d.w.z. door zuster Joke Verhoeven en nog ie mand. Alle diensten kunnen in die periode ge- - het diepvriesgereedmaken van een half var ken; - het verzorgen van een koude schotel voor 4 personen; - het malen m.b.v. originele windmolen van 500 kg koren; - een middag met 2 bejaarden uit rijden; - het geven van een poppenkastvoorstelling op een kinderfeestje; - het vervoeren van 3 a 4 personen over een af stand van 250 km; - het maken van nylon kunstbloemen c.q. boe ket; - het zagen van hout gedurende 3 uren (met motorzaag); en nog vele andere. De leden van de actiecommissie van S.V. Roef! zijn erg blij met de medewerking en de bereidheid tot het aanbieden van diensten, die zij op hun wervingstoer bij de inwoners van Moergestel ondervinden. Men draagt S.V. Roef! kennelijk een goed hart toe. S.V. Roef! kan nu rond 7 juli met een gerust hart beginnen met de bouw van haar ontmoetingsruimte. Er moeten nog veel adressen bezocht worden. Wanneer u een brief hebt ontvangen en u bent nog niet bezocht, denkt u dan alvast eens na over een aan te bieden dienst? Wanneer u zelf geen brief hebt ontvangen en u wilt toch meedoen, dan is daartoe een tele foontje al genoeg (tel.nrs.: 2393, 3238, 1186, 3266). Bij voorbaat heel hartelijk dank! Denken jullie aan de bijeenkomst op donder dag 28 juni? Op die avond gaan we de groepen verdelen en het programma bespreken. We verwachten jullie om 20.00 uur in het ge bouwtje van Drumfanfare Moergestel. woon doorgaan, omdat voor voldoende ver vanging is gezorgd. Voor alle gevallen kan men dus de pastorie bellen en zuster Joke zal zorg dragen, dat een priester - zo nodig - ge waarschuwd wordt. In ons dorp wonen er drie: pater van Elderen op Rootven 3, pater v.d. Broek op Krijtenbogtstraat 17 en pastoor Kerssemakers op Stanislaus. Verder zijn bereid tot alle diensten de pastores van de parochie Zand te Tilburg. En ook de pastores van Oisterwijk kan men altijd te hulp roepen. En dan zijn er de parochianen, mede werkers in de pastoraal, ook nog... Wanneer u zo rond 5 december a.s. in uw ge zin met ’’gelovige” kinderen een persoonlijk bezoek wilt ontvangen van Burgemeester J.B.S. ter Veer, dan moet u zeker op 7 septem ber a.s. naar Den Boogaard komen bij Diens tenveiling van Sportvereniging Roef! om een bod hierop uit te brengen! Dit is n). een van de inmiddels al 78 voor deze veiling aangeboden diensten die op deze avond geveild zullen wor den. U ziet: het gaat goed met de voorbereidingen van de veiling en de werving van de diensten! Een greep uit de overige aangeboden diensten: - het leveren van een paar kinderschoenen (6 x); - twee uren typewerk; - het in tekst brengen en/of op ruim zetten van een levensloop o.i.d. voor een feestelijke ge legenheid; - het geven van bijles in de Engelse taal; - het breien van een babypakje; - het verrichten van tegelzetten gedurende 8 uren; ■«S' Op zaterdag 30 juni a.s. organiseert Gezwie ne Waai een zeskamp voor haar jeugdige le den. Zo’n 65 jonge mensen zullen in verschillende groepen de strijd met elkaar aanbinden. Aan gezien het net als andere jaren weer een spekta kel belooft te worden rekenen wij op een grote publieke belangstelling. Het evenement zal plaats vinden op het grasveld langs de Graaf van Urselschool en begint om 12.00 uur 's middags. Na de zeskamp van de jeugd, zal om 14.30 uur het politiekorps uit de regio aantreden voor ook een zeskamp. Dit mag u niet missen! Komt allen deze mannen en vrouwen, zowel van de Gezwiene Waai als van de politie, aan moedigen. Tot ziens. Vergaderingen Burgemeester en Wethouders gehouden op 6, 15, 20 juni 1984 Bouwvergunningen/Hinderwetvergunningen De navolgende bouwvergunningen zijn ver leend: - M. Hermus, Opslag 11 voor de bouw van een landbouwmachineloods - C. de Laat en P. de Vries, De Werft 36-38 voor de bouw van een erfafscheiding - P. van Gompel-van Gestel, Vooskerbos 24, bouw van een leslokaal - A. Bekkers, Rootven 80, voor de bouw van een woonhuis aan de Kloosterlaan. Vergunning ingevolge de Hinderwet is ver leend aan: - G. van den Wouw, Maspertstraatje, voor een rundveehouderij - A. van Gansen, Vossenhoorn 13, voor een kuiken- en stierenfokkerij - Maatschap Burgers, Klein Locht 7, voor een varkensfokkerij. Sociale uitkeringen Een aanvrage om een periodieke bijstand, een aanvrage om R.W.W. en vijf aanvragen W.W.V. zijn toegekend. Diverse vergunningen/ontheffingen - Voor de organisatie van het Barberjés festival op 25 augustus a.s. zijn aan C.V. De Piere waaiers de nodige ontheffinghen en vergun ningen verleend. - Een standplaats op de weekmarkt is verleend aan de Automobiel Club Zuid te Breda voor en kaartleesrit op zaterdag 3 november 1984. - De organisatie van de ’’Omloop van het Zuiden” heeft toestemming verkregen voor deze wielerwedstrijd op 8 september a.s. S Door onvoorziene omstandigheden kunnen wij U deze maand geen verslag uitbrengen van de afgelopen vrijdag ge houden gemeenteraadsvergadering. Onze excuses voor dit steekje dat we he laas moesten laten vallen. De redaktie. Gilde St. Sebastiaan en Barbara zal op Ker mismaandag 2 juli de eeuwenoude traditie voortzetten met het koningschieten op de hou ten vogel. De thans regerende koning Cees Horsten zal op die dag na een periode van 4 jaar zijn titel beschikbaar stellen. De hoofdlieden van Gil den St. Catharina en St. Joris zullen hierbij toezien dat alles volgens de oude traditie ge beurt Burgemeester J.B.S. Ter Veer en Dom Jac van Elderen (waarnemer voor pastoor H. v.d. Broek die dan met vakantie is) zullen met ieder 3 schoten de boom vrijmaken. Na het afsluiten van de koningsvogel zal de nieuwe koning de koningseed afleggen ten overstaan van de Gildebroeders, waarna de er- ewijn wordt geschonken. Het belooft een spannende dag te worden, want een 12-tal Gildebroeders van St. Sebasti aan en Barbara hebben hun zinnen gezet op het koningschap. Programma 8.45 uur: verzamelen van de Gildebroeders in café ’t Centrum 9.00 uur: uithalen van de koning en de keizer 10.00 uur: Gildemis, celebrant Dom Jac v. El deren. Organist Toon v. Gils. 11.15 uur: De gilden St. Joris en St. Catharina halen het koningschietende Gilde in optocht af bij 't Centrum”, bij het gemeentehuis zullen burge meester Ter Veer en Dom Jac v. El deren in de optocht worden opge nomen. 12.00 uur: aanvang van het koningschieten bij Gildehuis ’t Stokske”. De Overheid en Gildebroeders van St. Sebastiaan en Barbara Nog enkele weken en de vakantieperiode breekt weer aan, voor U maar ook voor ons. Dat betekent dat "Moergestel-Nieuws" weer 'n paar weken niet zal verschijnen. Woensdag 18 juli kunt U het laatste nummer vóór de vakantie verwachten. Op de woensdagen 25 juli, 1 en 8 augustus a.s. zal "Moergestel-Nieuws" dus niet verschijnen. Wij brengen U zo vroeg daarvan al op de hoogte zodat U met uw berichtgeving en advertenties daarmee rekening kunt houden. WOENSDAG 27 JUNI 1984 9e Jaargang - Nr. 342 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1