De fijne Hollandse Nieuwe!! <»«T> a I Silvia f 65,- Expositie K.P.J. Moergestel Gilde St. Catharina Jeugdvakantieweek Aan de ouders van Communicanten Con Amore naar Brabantia Parachutespringen in No: 90 Landelijke Collecte Diabetes Fonds Nederland Dansles voor beginners Buurtvereniging ”De Oistelvoirtjes P.V. ’’Over Berg en Dal” Zeer ruime keus in katoenen zomer-zonne- jurkjes van maat 36 t/m 52 Honden Trimsalon de Gelukkige Hond Mevr. F. Dekkers-v/d Wouw Ze zijn er weer!! en gezellige avond. UIT ONZE FOLDER: Pastor v.d. Ik geef me op voor de jeugdvakantieweek: Naam Adres: School: Klas: Ik wil graag in de groep bij: Nu ook weer op zondag open voor 'n lekker hapje en warme gebakken vis of fijne gerookte paling!! gereserveerde banken van het plaats te nemen. kale bijdrage geleverd aan de feestavc ’’Brabantia” te Aalst. Enkele jaren geleden waren wij er al Alleen voor kinderen uit klas 5 en 6: Ik geef me ook op voor het kamperen en stop daarvoor ƒ5,extra in de envelop. Ik geef me niet op voor het kamperen. Doorhalen wat je NIET wilt) Uitslag pnt. St. Maxence, 10-6-1984 John v. Haaren 1, 15; P. Hermans 2, 5, 10, 16, 19, 28; J. Smolders 3, 7, 17; H. Schepens 4, 8, 9, 18, 20, 25; L. Heeffer 6, 27; J. v. Bommel 11, 13, 26; W. d. Laat 12, 24; A. op ’t Hoog 14, 29; J. v.d. Wouw H. 21; L. v.d. Branden R. 22, 23. volendammer vishandel vangen. De jubilerende gepensioneerde club lustrum) had voor al haar leden wat doordat de muzikale gedeelten werden In september a.s. gaan we weer van start met een danskursus voor beginers. Hiervoor zijn reeds veel nieuwe leerlingen aangemeld. De da mes zijn het grootst in aantal, zodat hiervoor nog maar een beperkt aantal aangenomen kan worden. Evenals andere jaren zijn de heren niet zo vlot met het aanmelden, doch wij hopen dat ook zij zich tijdig willen opgeven. Laat de dames dus niet aan de kant staan!! We gaan in september beginnen op de zondag middag in ”Den Boogaard”. Voor verdere informatie en opgave kunt U te recht bij: C. de Laat, Schoolstraat 32, tel. 2397. ATTENTIE: Indien er jongelui zijn, die willen deelnemen aan de cursus ’’Brons Latin” kun nen zij zich opgeven tot 15 juli a.s. Dit is een vervolg op de kursus voor ’’Beginners”. Voor deze kursus zijn nog enkele plaatsen open. Voor de liefhebbers onder de schutters wordt er a.s. zondag 24 juni ’n schietwedstrijd ge houden bij Gilde St. Joris te Middelbeers om de ’’Zilveren Beerse Gildetrofee”. Behalve deze Zilverprijs zijn er ook nog vleesprijzen te verdienen. Er wordt geschoten op 5 schutsbomen, op elke boom 5 pijlen. Men heeft op elke boom een vrij proefschol. Het schietterrein is gelegen aan de Vestdijk achter de handboogdoel ”De Zwartmikkers”. Inschrijving van 10.00 tot 15.00 uur. die op 20 mei j.l. hun Eerste Communie heb ben gedaan. Op zondag 24 juni a.s. om 11.30 uur houden wij een speciale dankdienst voor alle kinderen die op 20 mei j.l. hun Eerste Communie heb ben gedaan. Uiteraard zijn ook alle ouders en andere kinderen van harte welkom. De kinderen van de 3e en 4e klassen worden hierbij ook uitgenodigd voor deze dankdienst. Van 25 tot en met 30 juni vindt de (landelijke) collecte plaats voor de diabeten. Voor de eerste keer zal er ook nu in Moergestel gecol lecteerd gaan worden, de Diabetes Fonds Ne derland organiseert het al voor de derde keer. Wat is eigenlijk Diabetes Mellitus of zoals in de volksmond suikerziekte, en wat wordt er zoal met de opbrengst van de collecte ge daan??? Welnu, Diabetes is een ingewikkelde stofwisselingsziekte. Het voedsel kan niet meer in het lichaam worden verwerkt en verlaat on gebruikt het lichaam. Suikerziekte die niet be handeld wordt, is dan ook dodelijk. De weten schap heeft al heel veel bereikt. Diabeten zijn dankzij insuline en andere medicijnen niet meer ten dode opgeschreven, zoals vroeger. Zij kunnen behandeld worden, maar zij heb ben wél kans op allerlei complicaties. Afwij kingen aan de ogen, die zelfs tot blindheid kunnen leiden. Aantasting van bloedvaten en zenuwstelsel. Beschadiging van de nieren. Het sluipende gevaar van een hartinfarct. Dat alles maakt dat diabetes diep ingrijpt in het leven van de patiënt. Gelukkig vecht de wetenschap hard. In Nederland zijn tal van onderzoeken gaande naar de behandeling én bestrijding van suikerziekte. Het Diabetes Fonds Nederland steunt dat we tenschappelijk onderzoek. De honderdduizen den Nederlanders die aan die ziekte lijden, hebben daar recht op. Dus terecht kloppen wij ook bij U aan. Namens alle Diabeten in Neder land èn namens hen die in de toekomst aan de ziekte zullen gaan lijden vragen wij om Uw daadwerkelijke steun en danken wij U bijvoor- baat zeer hartelijk. De Keramische Kring van Keramisten expo seert, ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan, in het Kunstcentrum Oisterwijk, Sta tionsstraat 3, aldaar, gedurende het weekend van 22 tot en met 24 juni. De K.K.K. is een kring van mensen die zich be zighouden met verschillende technieken van keramiek. Dat varieert van gedraaide gebruiksvoorwer pen tot sierlijke plastieken. De kringleden streven ernaar door uitwisseling van ervaringen elkaar te stimuleren om steeds weer nieuwe resultaten te bereiken. De expositie is gratis toegankelijk op vrijdag 22 juni van 16 tot 19 uur; zaterdag 23 juni van 11 tot 19 uur en zondag 24 juni van 11 tot 19 uur. Op zaterdag en zondag zullen er demonstraties worden gegeven. Op vrijdag 22 juni organiseert de ontspan- ningscommissie een grandioze barbeque. We staan garant voor le klas vlees en le klas sfeer. Nader bericht volgt via stencil. Op zaterdag 7 juli is de jaarlijkse werkdag. De ze wordt gehouden in het Tref en begint ’s middags om half 2. Iedereen die ideeën heeft omtrent de activiteiten van het komende jaar is welkom.- Tevens hebben we uit Pannerden een uitnodi ging gehad i.v.m. de viering van hun 10-jarig bestaan. Als er voldoende belangstelling is gaan we op zaterdag 23 juni. Als je mee wilt moet je wel even Gerdie bellen. Laatste mededeling omtrent de picknick Evenals in het vorige jaar, organiseren we ook dit jaar weer een fietstocht met ’n picknick en wel a.s. zondag 24 juni. Waar deze picknick precies zal zijn blijft nog even een verrassing. Wel willen we verklappen dat deze op ’n ande re plaats is dan het afgelopen jaar. Daarom mensen, kunt U zich nog opgeven bij de bekende adressen tot uiterlijk woensdag 20 juni 22.00 uur. Na deze datum kunnen er geen aanmeldingen meer worden aangenomen i.v.m. de bestellingen. Wij hopen op ’n goede opkomst, en op zonnig weer, zodat het een geslaagde dag wordt. De activiteiten-kommissie. Aan alle kinderen, die in of buiten Moergestel naar de lagere school gaan. De jeugdvakantieweek, waarvoor wij jullie aandacht vragen via dit artikel, wordt dit jaar gehouden van 13 tot en met 17 augustus. Dat lijkt nog wel heel ver weg, maar toch wil len we jullie vragen om je nu al op te geven als je dit jaar mee wilt doen. Het is voor ons, die de jeugdvakantieweek organiseren, heel be langrijk om te weten op hoeveel kinderen wij kunnen rekenen. En het belooft weer een hele leuke week te worden. Enkele dingen die we zeker gaan doen: golven, zwemmen, varen, timmeren, wandelen speuren en natuurlijk gaan we er ook weer een dag met de bus op uit. Voor de vijfde en zesde klassers is er ook dit jaar weer de gelegenheid om een nacht te kam peren, samen met je leiding in tenten!!! Daar voor moet je je wel extra opgeven en ook wat extra betalen. Je moet n.l. 's avonds samen ko ken en warm eten en ook ’s morgens ontbijten. Voor de kosten van het overblijven ’s na,chts: zie de opgavestrook. Wil je graag meedoen met de jeugdvakantie week? Geef je dan op voor maandag 25 juni. Je kunt dat doen op de volgende manier: Vul bijgaande antwoordstrook in en stop hem sa men met 10 gulden in een envelop en stop die in de bus bij: Jan van lersel, Raamackerstraat 9 of bij Corry Kastelijn, Vooskerbos 32 of bij Cristien van Dijk, Tilburgseweg 3. Doe het wel voor maandag 25 juni. Na die da tum worden de kosten nl. hoger 15,per kind!!! In het verleden is nl. gebleken, dat veel ouders (uit nonchalance?) hun kind pas opge ven bij het begin van de jeugdvakantieweek. Omdat het de laatste jaren steeds meer kinde ren werden, werd de uiteindelijke organisatie veel duurder dan begroot. Daarom: tot 25 juni kost de jeugdvakantie week 10,per kind, daarna 15,per kind en we moeten daar echt heel consequent in zijn! Wil je graag met je vriendje of vriendinnetje, dat even oud is, in dezelfde groep, zet dat dan even op je strookje, dan houden we daar reke ning mee. Verder nieuws van ons kun je steeds lezen in Moergestel Nieuws. Tot ziens op 13 augustus. Organisatie Jeugdvakantieweek 1984. Donderdag 21 juni a.s. organiseert het kultu- reel kaffe No: 90 een informatie-avond over parachutespringen. De avond wordt verzorgd door het para-centrum Texel. Op de avond vertoond het para-team Texel een film met o.a. de vrij val, nieuwe soorten chu- tus etc. Uiteraard is er op de avond ook materieel aan wezig en zal er de nodige instruktie gegeven worden. ”Do it in the Air” en kom naar No. 90 voor een informatie-avond. Aanvang 21.00 uur, donderdag 21 juni a.s. Jongerencentrum No: 90, Vloeiweg 90, Oister wijk. MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 20 JUNI 1984 PAGINA 3 Voor knippen. I scheren en trimmen van-uw bond Een goed adres voor een lekkere haring, warme gebakken vis en alle soorten verse vis. GEMULLEHOEKENWEG 11 OISTERWIJK TELEFOON 04242 - 82344 's-Maandags op de markt 's-Woensdags op 't St. Jansptein Vrijdags bij Groentehai Crisje Willem de Zwijgerlaan 34 1 Willem de Zwijgerlaan 34 Oisterwijk Tel. 04242 - 15230 Gediplomeerd Als uw hond in de rui kómt en U last hebt van haar in huis, laat hem dan deskundig behandelen door Uw hond wordt gehaald en thuisgebracht!!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 3