G. Klomberg 25 jaar hoofd van de Boszicht-school Het Gouden Boek I Van de pastorie Gemeenteraads vergadering Postduiven met hulpmotor Volkstuinders- vereniging ’’Reuseldal” BB Het bos ’’School moet ’n tweede thuis zijn” Grootste wens: Veel oud-leerlingen ontmoeten op de receptie op zondag 1 juli. I iIlhuth Nilles. M.O. aan Ik weet 'n plek waar varens groeien waar 's zomers jonge paartjes stoeien waar vogels soms hun nesten bouwen en wilde uilen 's nachts miaauwen waar ook wel oude mensen komen om van voorbij geluk te dromen ook treft men er soms zwaar-beproefden die na veel leed daar graag vertoefden daar komt men van veel zorgen los dat is de stilte van het bos. De komende jaren De heer Klombergt, binnenkort 57 jaar, heeft nog enkele jaren te gaan. In 1990 heeft hij zijn 40 onderwijzersjaren achter de rug, maar hij zegt niet dat dat het einde van zijn loopbaan is. De omslag van "Het Gouden Boek” dat op initiatief van de heer Klomberg werd uitgegeven bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de school in 1978. WOENSDAG 20 JUNI 1984 9e Jaargang - Nr. 341 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. moergestel Op vrijdag 22 juni is er om 19.30 uur weer een openbare vergadering in het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening 2. Trekking stemmingsnummer 3. Ingekomen stukken 4. Mededelingen 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 25 mei 1984. 6. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding voor vakonderwijs (lichamelijke oefening en handwerken) over 1983. 7. Voorstel tot verhuur van een perceel, te ge bruiken als oefenterrein ten behoeve van ponyclub Fevior. (18e wijziging begr. 1984). 8. Voorstel tot het verlenen van het recht van opstal aan de S.V. Roef! voor een klubge- bouw annex bestuurskamer. 9. Voorstel tot het benoemen van leden van het Algemeen Bestuur van het Interge meentelijk Samenwerkingsverband Midden-Brabant. 10. Voorstel tot verkoop van grond C.A.J.H. Kemps te Moergestel. 11. Voorstel tot verkoop van een spie in dustrieterrein in het plan Stokeind aan Industrie- en Handelsmaatschappij Ligt- voet Shoes B.V. PAUZE 12. Voorstel tot verkoop van het perceel sektie A nummer 4213 aan de Postelstraat aan M.G.J. van den Oetelaar te Moergestel. 13. Voorstel tot het niet-ontvankelijk verkla ren van een verzoek om een aanlegvergun- ning. 14. Voorstel tot het verlenen van een onthef fing als bedoeld in het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens. 15. Voorstel inzake overgang van gemeentelij- ke vleeskeuringstaken naar rijksdienst. 16. Voorstel tot intrekking van de Uitwegenre geling. 17. Voorstel tot het aanwijzen van een Alge mene Begraafplaats, het vaststellen van een beheersverordening alsmede tot het aangaan van een overeenkomst (20e wijzi ging begr. 1984). 18. Voorstel tot vaststelling van de plan- ningslijsten nieuwbouw, verbouw en ver betering. 19. Voorstel tot wijziging van de ’’Bezoldi- gingsverordening 1981” (le wijziging). 20. Voorstel tot vaststelling van de slotwijzi- ging van de begroting 1983 en overboeking van de restant-kredieten kapitaaldienst van 1983 naar 1984 (22e, 23e en 24e wijzi ging begr. 1983 en 19e wijziging begr. 1984). 21. Beantwoording eventueel ingekomen vra gen. 22. Sluiting. teit is alleen maar ten goede veranderd. Het gaat er veel gemoedelijker aan toe. Ik vind dat de sfeer zo moet zijn dat de school ’n tweede thuis voor het kind is!” Ook een enorme verandering was de omscha keling naar het gemengd onderwijs die in drie fasen werd uitgevoerd: eerste de laagste klas sen, daarna klas 3 en 4 en als laatste de klassen 5 en 6. Onnodig te zeggen dat door al die jaren heen de leermethodes, en dus ook de manier van lesgeven, ontzettend veranderde en naar nu blijkt: altijd ten goede van de leerlingen. Mocht dat wel zo zijn dan ziet hij daar, vanwe ge zijn vele hobby’s, niet tegenop. Vooral zijn organisatorische kwaliteiten wil hij graag ten dienste blijven stellen van ’’zijn” school, zoals daar zijn het schoolkamp en b.v. oriëntatietochten. Het schoolkamp Ontegenzeggelijk het grootste plezier heeft de heer Klomberg met het jaarlijkse schoolkamp aan het eind van het zesde leerjaar. Nu al voor de zevende keer gaat men volgende week naar Netersel en al zijn leerlingen gaan mee. In het verleden had net van tevoren iemand wel eens een arm of been gebroken, maar er wordt al tijd een oplossing gevonden. Ook hier geldt de sterke band die de heer Klomberg steeds weer in zijn klas weet te kreëren tussen de leerlingen onderling, ’n Enorme verdienste. Receptie tijdens Open Dag Op zondag 1 juli vindt er ’n Open Dag plaats op de Boszichtschool waarbij men van 10.00 tot 13.00 uur ook de gelegenheid heeft om de heer Klomberg te feliciteren met zijn zilveren jubileum. Zijn grootste wens is daarbij veel van zijn oud-leerlingen te ontmoeten en hen nog eens de hand te kunnen reiken. We hopen en vertrouwen erop dat velen aan deze wens gevolg zullen geven. Wij wensen de heer Klomberg alvast van harte proficiat en wensen hem nog vele gezonde ja ren toe! ’n Beetje 'n vreemde gewaarwording wan neer je iemand gaat interviewen die je de laatste stappen bijbracht op de (toen nog) ’’lagere school”: meneer Klomberg. In 1959 kwam hij, samen met R. Ceule- mans, C. van Hooff en R. Kerbusch naar de St. Jozefschool in Moergestel. G. (voor vrienden Gerard) Klomberg is afkomstig uit de Gelderse Achterhoek waar hij onderwijzer werd in het plaatsje Lievelde (gemeente Lichtenvoorde). Van daar ging hij naar Achthuizen op Goeree- Overflakkee waar hij in 1954 hoofd werd. Door zijn komst, samen met de al eerder genoemde kollega’s kwam er een eind aan het ”broeders”-tijdperk dat bijna 31 jaar had geduurd. Onder leiding van de heer Klomberg kwamen er in enkele jaren tijd nogal wat - noodzakelij ke - veranderingen, zoals de vernieuwing van het interieur. De oude banken verdwenen en maakten plaats voor tafeltjes en stoeltjes. De groene lampekapjes werden vervangen door t.l.-buizen, in alle klassen kwamen fonteintjes en de donkere muren kregen een lichter kleur tje. Het eerste schooljaar 4 September 1959 was de dag dat G. Klomberg de eerste lessen gaf in Moergestel. Officieel be gon zijn klas pas na de middag, maar twee van zijn eerste leerlingen, Toon op 't Hoog en Frans Smolders, waren wat nieuwsgierig naar de ’’nieuwe meester” en zij zaten om half elf al in de klas. Ook in 1959 al bleken zijn organisatorische ta lenten die hij later nog veel verder uit zou bou wen. Dat jaar n.l. vond de opening plaats van de nieuwe ’’Vereniging” (later ”Den Boo gaard”, red.) en werd o.a. onder zijn leiding en die van kapelaan Barenbrug de jeugd- operette ”De parels van de koning” opge voerd door maar liefst 80 kinderen. Door het feit echter dat er dat jaar een heuse geelzucht- epidemie heerste, werd de uitvoering ervan met enkele maanden uitgesteld. Veel veranderd in 25 jaar Daar ontkwaïjien we natuurlijk niet aan tij dens ons gesprek. ’’Vroeger ging het zo”, ver telt hij: ’’daar (in de hoogte wijzend) was de meester en daar (naar beneden) waren de leer lingen. Er was een enorm verschil en de kinde ren keken ontzettend tegen je op! Die mentali- Evenals vorige jaren is het weer open dag op het volkstuinencomplex ’’Reuseldal” aan de Bosstraat. Wij nodigen iedereen uit om er een bezoek te brengen. U bent van harte welkom op zondag 24 juni. Openingstijden van 10.00 uur tot 16.00 uur. Tot ziens a.s. zondag op ’’Reuseldal”. Het Bestuur Nog veel kontakt met oud-leerlingen Hij vindt het wel prettig en is terecht bijzonder trots als ’’zijn” leerlingen weer iets hebben we ten te bereiken of presteren. Veel van zijn oud- leerlingen, die al lang in het voortgezet onder wijs zitten, komen nog graag hun rapporten laten zien en anderen helpen jaarlijks mee als leider of leidsters bij het schoolkamp. Uit die blijvende belangstelling en medewer king blijkt trouwens de goede geest die er heerst op de Boszichtschool, niet alleen tussen de leerlingen, maar ook bij het onderwij- zersteam dat in al die 25 jaar dat G. Klomberg er de scepter zwaait nog nauwelijks is veran derd. R. Ceulemans is er ook al vanaf 1959, A. van lersel al ’n paar jaar langer en J. van lersel kwam in 1962 samen met W. Steenbakker. Vanaf 28 juni tot en met 15 juli is pastor H.v.d. Broek afwezig. Het kado van het zilveren feeft van het vorig jaar bestond uit een reis. Wel, in zijn tijd reis de de apostel Paulus ook wat af. Hij was in Pergamum, in Efese en meerdere plaatsen in wat toen klein Azië heette. Nu is dat Turkije. Daar zijn nog heel wat oud christelijke plaat sen, die de moeite van een bezoek bijzonder waard zijn... Een bijzondere trip van een bij zonder kado dus. De pastorie zal in die tijd normaal bezet zijn d.w.z. door zuster Joke Verhoeven en nog ie mand. Alle diensten kunnen in die periode ge woon doorgaan, omdat voor voldoende ver vanging is gezorgd. Voor alle gevallen kan men dus de pastorie bellen en zuster Joke zal zorg dragen, dat een priester - zo nodig - ge waarschuwd wordt. In ons dorp wonen er drie: pater van Elderen op Rootven 3, pater v.d. Broek op Krijtenbogtstraat 17 en pastoor Kerssemakers op Stanislaus. Verder zijn bereid tot alle diensten de pastores van de parochie Zand te Tilburg. En ook de pastores van Oisterwijk kan men altijd te hulp roepen. En dan zijn er de parochianen, mede werkers in de pastoraal, ook nog... Onder nummer 14 op de agenda van de gemeenteraad komende vrijdag komt een ’’Voorstel tot het verlenen van een ont heffing als bedoeld in het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens”. In de bij deze agenda gevoegde stukken lezen we het volgende: ’’Door de heer J. van de Steen te Vught is een verzoek ingediend om een ontheffing voor het rijden met een aanhangwagen achter een bromfiets. Dit in verband met het vervoer van duiven. Het karretje heeft de afmetingen van 85 cm. (1.) x 80 cm. (br.) x 95 cm. (h.)”, aldus de officiële tekst. In de diverse omliggende gemeenten is de heer van de Steen die ontheffing al ver leend. Mocht U hem binnenkort in ons dorp zien rijden dan weet U dat ook de Moergestelse gemeenteraad met de ont heffing heeft ingestemd. Door de A.N.W.B. wordt er trouwens op dit moment een experiment gehouden met aanhangwagens voor bromfietsen. Mocht dit experiment slagen, dan is de verwachting dat dit meegenomen zal wor den bij een toekomstige wijziging van het Wegenverkeersreglement, omdat dit hier nog niet in voorziet. ■- I Basisschool "Boszteht' Moergestel 1928 - 1978

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1