Europa in goede handen: Op 14 juni een stem op het si I I I Avondvierdaagse Bibliotheeknieuws Fotogroep Moergestel Collecte Anjerfonds f Kerk Organisatie Jeugdvakantieweek Handbaltournooi Roef! voor Kinderen Handboogvereniging het Stokske K.E.H.V. de Rietvoorn en Rekreatiebad ’’Staalbergven” officieel in gebruik ’’Tafeltje dek je” Moergestel Nieuwe super Uitslag Roef! Bond van Ouderen - voor: - MEER WERKGELEGENHEID - EEN SCHONER MILIEU - EEN GEZONDE LANDBOUW èJH CDA Naam: Adres: Leeftijd: jaar: Ik geef me op als leider/leidster voor de jeugd vakantieweek De vakantietijd breekt weer aan. Zo ook voor de vrijwilligers(sters) die de warme maaltijden voor bejaarden, zieken e.d. in ons dorp rondbrengen. Wie wil er deze periode helpen om een keer voorhen in te vallen. Het kost ongeveer een half uurtje aan tijd en de mensen die eten krij gen zijn er mee geholpen en er dankbaar voor. Ook zoeken we nog enkele mensen die één keer in de zes weken een route zouden willen rijden. Dat is dan in die week 2 of 3 dagen, een half uurtje per dag. Iedereen is van harte welkom. Graag een briefje of telefoontje naar: Alda Vriens, Krijtenbogtstraat 11, Tel. 2303. Bedankt, Raad Welzijn Ouderen Moergestel. ze leden wederom een fietstocht. Dit keer gaan wij naar het mooie natuurgebied Meerbeek in Oirschot. Vertrek om 1 uur vanaf het St. Jansplein en vandaaruit rijden wij naar café ’’Schutterskuil” in de nabije omgeving van na tuurgebied Meerbeek. Hier zal bij aankomst aan onze leden een kop koffie worden aangeboden. Vandaar uit gaan wij onder leiding van een gids een wandeling maken van ongeveer 1 uur in de prachtige omgeving. Na afloop van deze wandeling zal er wederom in het café de ’’Schutterskuil” aan onze leden koffie met koek worden aangeboden. Na deze rustpauze rijden wij weer huiswaarts. Dit alles kon natuurlijk alleen doorgang vin den als het weer dit toelaat. Wij hopen weer zoals gewoonlijk op een grote deelname. Uitslag koningsvissen 1. Jan Rokven, 54 stuks, 366 cm. Koning; 2. Henny Boogers, 5 stuks, 116 cm; 3. Kees Per- soons, 6 stuks 87 cm; 4. Wim Spaninks, 6 stuks 85 cm; 5. M. Schilders, 3 stuks 84 cm; 6. H. Smetser, 3 stuks 81 cm; 7. P. Zwerts 4 stuks 73 cm; 8. Bertjan Kogels 5 stuks 61 cm; 9. Wil Kosters 3 stuks 50 cm; 10. Th. Broeren 3 stuks 45 cm. Er namen aan dit visconcours 45 vissers deel. Het aantal gevangen vissen was 119. Het aan tal cm. 1490. De grootste vis werd gevangen door M. Schil ders met een vis van 39 cm. De concourscommissie. Zondag 17 juni is er weer een kindergezins- dienst. Alle kinderen en hun ouders zijn van harte welkom. Het thema van deze dienst is God is Vader. Werkgroep Kinderkathechese Organisatie Jeugdvakantieweek Moergestel P/a Vooskerbos 32 5066 EK Moergestel AAN: alle jongeren, die een van de vorige ja- ren als leider of leidster hebben deelgenomen aan de jeugdvakantieweek. Zoals je al in Moergestel Nieuws hebt kunnen lezen, zijn we met een kleine groep mensen al weer volop bezig met het organiseren van jeugdvakantieweek 1984, die wordt gehouden van 13 t/m 17 augustus. Natuurlijk doen we ook dit jaar weer een be roep op jullie om ons tijdens die week behulp zaam te zijn door de leiding te nemen over een groep kinderen. Ben je ook dit jaar van de partij, geef je dan via onderstaand strookje vóór 20 juni op bij Jan van lersel, Raamackerstraat 9, Moer gestel. En hou alvast donderdag 28 juni vrij in je agenda, want dan willen wij met jullie samen komen om de groepen te verdelen en het pro gramma door te praten. Let voor verder nieuws van ons op publikaties in Moergestel Nieuws. Zondag 17 juni a.s. wordt het jaarlijks Roef handbaltournooi gehouden. De wedstrijden worden gespeeld op de grasvel den van Roef, bij het gemeentelijk sportkom- plex. Er hebben verscheidenen verenigingen inge schreven o.a. uit Son, Eindhoven, Helmond, Turnhout, Tilburg, Oisterwijk. Om half elf wordt het beginsignaal gegeven voor de dames en heren, junioren en senioren. Het belooft een spannend tournooi te worden, met handbal op hoog niveau. Houdt U van sport en/of wilt U eens kennis maken met handbal, kom dan zondag eens kij ken op het sportterrein van ROEF want hand bal is niet alleen een fijne sport om te doen, maar is ook spektakulair om te zien. Tot zondag, Roef afd. Handbal. Na een spannende competitie hebben onze schutters uiteindelijk toch de eerste plaats we ten te behalen in de districtskampioenschap- pen, zelfs met zeer ruime voorsprong op de tweede. Gasteren, hetgeen ook in zal houden dat wij automatisch promoveren van de B- klasse naar de A-klasse, hetgeen voor een be ginnende schietvereninging zeker geen slecht resultaat is. Van onze personele schutters heb ben 3 leden deelgenomen aan de Regionale kampioenschappen. Dat wil zeggen, de 3 dis tricten uit Zuid-Oost Nederland. Hierin be haalde Frans v.d. Sanden de regionale titel in de 3e klasse hetgeen inhoud dat hij nu ook mee gaat schieten op de Nederlandse Kampioen schappen welke gehouden worden in Heusden en gezien het gemiddelde 2 x 232 pnt kan hij hier zeker tot de favorieten gerekend worden. Verder namen hieraan deel Jan Timmermans 3e klasse en J. v. Rooy 2e klasse, waarvan de uitslag nog niet bekend is. P.S. Ook voor jongere leden hebben wij plaats. Ons eerste jeugdlid Stefan van Elderen heeft zijn eerste pijltje afgeschoten. Voor die leden schieten wij zondag ’s morgens om 10.00 uur. Verder nodigen wij een ieder uit om eens een kijkje te komen in onze schiet Boom nabij het Stokske. Donderdag 14 juni 1984 hebben we weer een bijeenkomst in het Trefsentrum om 20.30 uur. We gaan dan de foto’s bespreken die gemaakt zijn op ons laatste uitstapje. Tot dan. De jaarlijkse collecte voor het Anjerfonds waarvan de opbrengst ten goede komt als steun voor de aktiviteiteen en investeringen op het gebied van de cultuur en het natuurbe houd, in de amateursector, wordt dit jaar ver zorgt door de Gildebroeders van Gilde St. Se- bastiaan en Barbara. De dagen waarop gecol lecteerd wordt zijn 18, 19, 20 en 21 juni. Ook bestaat de mogelijkheid uw geldelijke steun te storten op gironummer: 5050 t.n.v. Anjeractie, Amsterdam Informatieve boeken De bibliotheek bezit momenteel 1100 infor matieve boeken voor de jeugd en 1375 in formatieve boeken voor volwassenen. Tot de informatieve boeken behoren boeken die informatie geven over een bepaald onder werp. Dit kan zijn informatie met betrekking tot hobby’s, te vinden in boeken over bijvoor beeld tuinieren, handwerken, muziek, het hou den van huisdieren, sporten en reisgidsen. Daarnaast zijn er ook boeken die informatie geven over andere onderwerpen zoals belastin gen, sociale problemen (echtscheiding, uitke ringen, enz.) onderwijs, opvoeding, kunst, ge schiedenis en gezondheidszorg. Ook boeken met informatie over de Europese verkiezingen (14 juni a.s.) en het Europese Parlement zijn hierbij terug te vinden. De boeken staan op nummervolgorde in de kast gerangschikt, waarbij elk nummer een be paald onderwerp is. Zo staan bijvoorbeeld alle boeken over het Europese Parlement bij num mer 339.6 Er zijn speciale boeken in de bibliotheek (deze liggen op de katalogus), waarin u kunt opzoe ken welk nummer er is toegekend aan welk on derwerp. Deze boeken, registers genoemd, zijn alfabetisch naar onderwerp ingedeeld. We hebben getracht boeken over zoveel mogelijk verschillende onderwerpen op te nemen in de kollektie. Mocht u daarentegen konstateren dat er in de bibliotheek geen boeken over een bepaald onderwerp aanwezig zijn, dan kunnen wij altijd boeken voor u aanvragen uit een an dere bibliotheek (kosten 1,per boek). Tenslotte willen wij u er op wijzen dat de bi bliotheek gedurende de zomermaanden op de normale openingstijden geopend zal zijn (maandag en vrijdag van 14.30 tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.30 uur en woensdag van 14.30 tot 17.30 uur). Wel vervalt gedurende de basisschoolvakantie het voorlezen op de woensdagmiddag. Gaat u zelf op vakantie en kunt u daardoor uw boeken niet op tijd terug brengen, geef dit dan even door als u de boe ken laat afstempelen. Ze worden dan namelijk niet voor 3 weken maar voor 6 weken af gestempeld. De medewerkers van de bibliotheek wensen u alvast een prettige vakantie. Zaterdag 16 juni a.s zal de nieuwe waterglij- baan van het Strand- en Rekreatiebad ’’Staal bergven” officieel in gebruik worden gesteld. Om 18.00 uur zal de voorzitter van de Sportstichting, de heer J.M. Wolfs het start sein geven voor de feestelijke openingsceremonie. Graag willen wij iedereen in de gelegenheid stellen om op die dag een kijkje te komen ne men op het Strand- en Rekreatiebad ’’Staal bergven”. Wie daar zin in heeft kan een snelle roets maken van de nieuwe waterglijbaan, of gewoon een heerlijke duik nemen in het spran kelende water van de zwembassins. Graag nodigen wij u uit voor een bezoek aan het Staalbergven tijdens deze OPEN AVOND. Op zaterdag 16 juni a.s. is van 17.00 - 20.00 uur het Strand- en Rekreatiebad Staalbergven voor iedereen GRATIS toegankelijk. 18.00 uur officiële opening, met demonstraties van leden van O.Z.C.’57. 18.15 uur Bad- en Strandmode van Modehuis Chr. Smulders. Muzikale omlijsting: De Triptrappers; vanaf 15.00 uur Disco Sound Vibration. Aan de op de laatste dag van de Avondvier daagse door Sportvereniging Roef! uitgeschre ven prijsvraag, waarin werd gevraagd de ven nen op te noemen die de wandelaars hadden gepasseerd is deelgenomen door: 66 wande laars van de 5 km. route, 29 wandelaar van de 10 km. route en 5 wandelaars van de 15 km. route. De vragen werden volledig en goed beant woord door respectievelijk 40, 4 en 5 wandelaars. De namen van de vennen waren: 5 km. Jennekesven, Rietven, Brandven, Groot Kolkven, Achterste Klokven. 10 km. Brandven, Diaconieven, Brouwkuip, Rietven, Hildsven, Bergh- of Galgeven, Keel ven, Bakse Ven, Putven, Groot Kolkven, Mid delste Kolkven, Achterste Kolkven, Lammervennen. 15 km. Brandven, Diaconieven, Brouwkuip, Rietven, Hildsven, Bergh- of Galgeven, Keel- ven, Bakse Ven, Schaapsven, Putven, Groot kolkven, Middelste kolkven, Achterste kolk ven, Lammervennen, Grote Goorven, Witven, v.Esschenven. Bij de 15 km. route werd ook goed gerekend de visvijver van de Rietvoorn. Na loting onder de goede invullers werden de prijzen toegekend aan: Johan v.d. Sande, Raamackerstraat 20 (5-km. route); Rogier van Elderen, Kerckackerstraat 6 (10-km. route); Mevr. C. Spaninks, Burg. Bardoelstraat 44 (15-km. route). De prijswinnaars hebben hun prijs inmiddels ontvangen. WOENSDAG 13 JUNI 1984 9e Jaargang - Nr. 340 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1