Wim illems I Bloemenhulde aan de wandelaars KASSIÈRE Versmarkt NI. DENISSEN Pinksteren Dienstenveiling Roef! Bond van Ouderen Gilde St. Catharina E.H.B.O. nieuws PbANTENKMEKERU Jongerenkoor Buitengewoon geslaagd jubileumfeest ’t Draaiboompje Mooie suksessen voor Jan van Holten Vrijdag vanaf 18.00 uur staan wij op het St. Jansplein r. •;rj 1 Zll Namens het Bestuur. vE M.O. De jongeren Sollicitaties na telefonische afspraak: telefoon 04243-2359 (tussen 9.00 en 18.00 uur). Vragen naar de heer M. Denissen. Datum van indiensttreding: 5 augustus 1984. Al enkele weken achter elkaar staat bo venstaande titel boven een artikeltje over S.V. Roef!zonder dat daarin over een dienstenvei ling gesproken werd. Er viel ook zoveel te ver tellen over de vereniging, dat we aan de Dienstenveiling niet toekwamen. Bovendien was voor een goed begrip die lange inleiding noodzakelijk. We vertelden u vorige week dat de S.V. Roef! besloten had een uitbouw te plaatsen aan het door de gemeente gebouwde clubgebouw, te neinde het sociale element wat meer aandacht te kunnen geven. De hiervoor benodigde fi nanciën wilde Roef! verkrijgen o.a. door het houden van een Dienstenveiling op 7 septem ber a.s. in Den Boogaard. SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL. 04243 - 1442 Onze gedachten gaan uit naar een betrouwbaar en serieus meisje van 17 jaar, die met ons samen wil werken in een fijn team van medewerkers. Op ie Pinksterdag om half twaalf zal ’t Jonge renkoor weer de dienst opluisteren. Het thema is natuurlijk duidelijk maar mis schien ook niet. Want jongeren hebben toch zo hun eigen idee van Pinksteren. En ze vinden het zelf fijn om eens met hun ideeën te mogen komen. Komt U luisteren? Van harte welkom. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 6 JUNI 1984 9e Jaargang - Nr. 339 heeft op korte termijn plaats voor een die na een interne opleiding geheel zelfstandig kan werken. Kerkstraat 2 - Moergestel bekende Moergestelnaren zullen worden uitge nodigd de diensten op onderhoudende wijze te veilen en de avond zal met levende muziek worden opgeluisterd. Voorafgaand aan de veiling zal een boekje, waarin alle diensten staan aangegeven, huis aan huis worden bezorgd, zodat iedereen kan zien of er iets van zijn gading bij is. Om wat voor diensten gaat het? We zullen een paar voorbeelden noemen wat u zoal zou kun nen aanbieden: - ’t breien van een muts en een das; - ’t omspitten van een tuin; - ’t verrichten van... uur huishoudelijk werk; - ’t schilderen van een paar deuren; - een avondje op de kinderen passen; - ’t maken van een geluidsfilm van een feeste lijke gebeurtenis; - ’t maken van twee meter verse worst; - ’t geven van een aantal uren bijles; - ’t vervoeren van personen over km; - ’t bezorgen en planten van een aantal coni feren; - etc. etc. Verbroedering ’’Kleine Kring” 1984 Zondag 3 juni heeft de jaarlijkse Verbroede ring plaatsgevonden te Moergestel, waarvan de organisatie in handen was van Gilde St. Ca tharina. Bij de ’’Kleine Kring” zijn 10 gilden uit de direkte omgeving bij aangesloten, waar van 122 schutters naar Moergestel waren geko men om te kampen met de Kruisboog op Wip voor diverse onderdelen zoals: het Zilveren Verbroederings-wisselschild, het Zilveren Keizers-wisselschild, het Zilveren Kampioens- schild, om de zgn. ’’potjes en pannekes- prijzen en Personeelsprijzen. Rond half zeven waren uiteindelijk de prijzen bekend alvorens er nog langdurig werd afge kampt. Hoofman Harrie Wolfs van St. Catharina reikte de gewonnen prijzen uit als volgt: Verbroederings-wisselschild aan Gilde St. Jo ris uit Oostelbeers; Keizersschild aan Gilde St. Joris uit Middelbeers; Kampioensschild werd Zaterdag aanstaande is er geen mis om zes uur. Wel wordt in de H. Mis van vijf uur het H. Vormsel toegediend aan zeventig kinderen. Tijdens de dienst zal veel samen gezongen wor den, maar ook ons gemengd koor zal mede werking geven. Om half acht is er een H. Mis met samenzang. Zondag om tien uur is de Hoogmis met mede werking van ons gemengd koor, dat gregori aans en meerstemmig zal zingen. Om half twaalf is er een jongerenmisviering met als thema: wat is Pinksteren eigenlijk voor een feest? Pinksteren een feest van mensen, die de goede geest van Christus ontvangen. Een feest om mee te vieren... uitgereikt door Piet v.d. Loo van St. Joris uit Oostelbeers. De overige prijzen werden aan diverse schut ters uitgereikt waarvan we alle namen niet kunnen noemen i.v.m. plaatsgebrek. - Op maandag 11 juni (2e Pinksterdag) worden er bij het Sacramentsgilde te Hulsel vrijwillige schietwedstrijden gehouden waarvan de prij zen bestaan uit gedeelten van een varken. Het schietterrein is op het sportpark ”De Kan ten” te Hulsel. Inschrijven van 10.00 tot 15.00 uur. - Zaterdag 16 juni onderlinge verbroederings- wedstrijd met de Gilden St. Joris Oostelbeers, Gilde St. Joris Moergestel en Gilde St. Catha rina te Moergestel. Schietterrein in de Heu velstraat te Moergestel. Aanvang der wedstrijd om 18.00 uur. i Al is het dan alweer enkele weken geleden, graag ruimen we nog een plaatsje in voor de festiviteiten rond ”100 jaar familie Rijnen in ’t Draaiboompje”. Festiviteiten die dankzij een perfekte organisa tie en zorgvuldige reklamevoering hebben bij gedragen tot een onvergetelijk weekend. Wanneer u ’t belang zult inzien van onze plan nen voor ’t bouwen van een ontmoetingsruim te, een ruimte die heel hard nodig is voor het contact tussen de sporters onderling, voor ’t kunnen beleggen van vergaderingen en het houden van evenementen voor onze jeugd, zult u, hopen wij, hieraan willen meewerken door het gratis aanbieden van een dienst en door het bezoeken van de Dienstenveiling op 7 september a.s in Den Boogaard. Wanneer u geen brief van ons hebt ontvangen (en dus niet bezocht zult worden) en u wilt toch wel een dienst aanbieden, dan kunt u daartoe deze week terecht bij de informa tiestand die t.g.v. de avondvierdaagse staat opgesteld op het St. Jansplein tussen 18.00 en 20.00 uur. Er zijn daar mensen aanwezig die samen met u een inschrijvingsformulier zullen invullen. Bij voorbaat dank! Een andere mogelijkheid is er door te bellen naar een van de navolgende telefoonnummers: 2393, 3238 en 3266. Over enkele weken zullen we u, in een laatste artikel, alvast wat diensten verklappen die ons inmiddels zijn aangeboden. 1 A.s. donderdag 7 juni zal de heer N. v. Steen- sel van het Medisch consultatie bureau voor Alcohol en Drugs de Moergestelse EHBO’ers preventieve voorlichting komen geven omtrent A en D. Het bestuur hoopt dan ook dat vele EHBO’ers aanwezig zullen zijn gezien de be langrijke materie die behandeld gaat worden. Donderdag 14 juni is het examen voor de cur sisten. Wij hopen dan ook dat donderdaga vond 14 juni rond de klok van tienen de EH BO weer 19 gediplomeerden EHBO’ers rijker mag zijn. Alvast veel succes. Met vriendelijke EHBO groeten. Het Bestuur. Op woensdag 20 juni organiseren wij voor on ze leden wederom een fietstocht. Dit keer gaan wij naar het mooie natuurgebied Heerebeek in Oirschot. Vertrek om 1 uur vanaf het St. Jansplein en vandaar uit rijden we naar café ’’Schutterskuil” in de nabije omgeving van na tuurgebied Heerebeek. Hier zal bij aankomst aan onze leden een kop koffie worden aangeboden. Vandaar uit gaan wij onder leiding van een gids een wandeling maken van ongeveer 1 uur in de prachtige om geving. Na afloop van deze wandeling zal er wederom in het café de ’’Schutterskuil” aan onze leden koffie met koek worden aangeboden. Na deze rustpauze rijden wij weer huiswaarts. Dit alles kan natuurlijk alleen doorgang vin den als het weer dit toelaat. Wij hopen zoals gewoonlijk weer op een grote deelname. Wat is nu een Dienstenveiling? Ongetwijfeld bent u wel eens geweest op een meubelveiling of een antiekveiling. Welnu, ook een Dienstenveiling is een veiling, maar dan van diensten. Dat gaat zo: de vorige week zijn bij vele Moer gestelnaren en in ieder geval bij alle Moer gestelse bedrijven brieven bezorgd, waarin in ’t kort staat beschreven wat de bedoeling is van een diensten veiling. In de komende maan den zullen al deze adressen door Roef!-leden worden bezocht, waarbij zal worden gevraagd één of mee gratis diensten aan te bieden. De verzamelde diensten - en we hopen dat dat er veel gaan worden - gaan we op 7 september, onder ’t toeziend oog van een notaris, bij op bod aan de meestbiedenden verkopen. Die vrijdagavond 7 september, waarop dat gaat gebeuren, zal beslist een gezellige avond wor den, gratis toegankelijk voor iedereen. Vier Op de Nebato-wedstrijden te Utrecht op woensdag 15 mei, haalde Jan van Hulten (zoon van Jos) een 3e prijs voor kleinbrood (luxe brood) en ’n 3e prijs voor tarwebrood. Fraaie resultaten waarvoor we Jan graag van harte feliciteren. Een totaal omgetoverd Draaiboompje troffen we aan bij ons eerste bezoek op donderdaga vond. ’n Enorme tent was aangebouwd en feestelijk aangekleed, de bloemen en de ver lichting, zowel binnen als buiten, waren een lust voor het oog. We durven geen schatting te maken naar het aantal personen dat deze avond Janus, Sjaan en hun kinderen zijn komen feliciteren. Ook de harmonie droeg haar muzikale steentje bij evenals het feit dat we diverse ’’geüniformeer de” verenigingen waarnamen. De bejaardenmiddag, de dag erna, slaagde eveneens, ook trouwens de kindermiddag op zaterdag die door ruim 300 enthousiaste kinde ren werd bezocht. ”De Roderland Kapel” op zaterdagavond bleek een schot in de roos evenals het uitmun tende orkest ’’Silvio” op zondagavond. Twee avonden, waarop ’t Draaiboompje (toch ééns zo groot geworden) zowat uit zijn voegen barstte. Ja, de feestcommissie en de familie Rijnen hebben uitstekend geweten hoe je zo’n groots jubileum ook groots aan moet pakken. ’n Overzicht van die 100 jaar was trouwens ook duidelijk in beeld gebracht tijdens een per manente tentoonstelling in het café, en ook dit onderdeel was uitstekend verzorgd. Zou het nou echt weer 25 jaar duren voordat men in ,,’t Draaiboompje” weer zoiets enorms op touw zet? We kunnen het nauwelijks geloven. Graag bieden we nogmaals via deze kolommen aan de familie Rijnen onze hartelijke geluk wensen aan. Vergaderingen Burgemeester en Wethouders van Moergestel van 23 en 30 mei 1984. Sociale uitkeringen Op een aanvrage om een eenmalige bijstand en een aanvrage om een periodieke bijstand is po sitief beschikt. Twee aanvragen W.W.V. en een aanvrage R.W.W. zijn toegekend, terwijl er een aanvra ge W.W.V. is afgewezen. Bouwvergunningen Bouwvergunning zijn verleend aan: - Mevr. Mertens-v.d. Staak, Kruysackerstraat 16, uitbreiden woonhuis. - A. Dirkx, Schout van de Wouwstraat 7, bouw carport. - S.V. Roef Moergestel, uitbreiden clublokaal. Volkshuisvestingscommissie Op voorstel van het Stadsgewest Tilburg wordt in principe ingestemd met de instelling van een Regionale Volkshuisvestingscommissie Diverse ontheffingen/vergunningen - voor het organiseren van een distriktsdag op 26 mei 1984 zijn de nodige ontheffingen en vergunningen verleend aan de Scouting Moer gestel. - de Stichting Jeugdbelangen St. Jan heeft ver gunning verkregen voor het houden van peper- koekloterij op 1 juli a.s. - het verzoek van Th. Rommen om een stand plaatsvergunning op 30 mei en 11 juni 1984 op het St. Jansplein is afgewezen. - de Beekse Bergen heeft een ontheffing ver kregen voor het eventueel starten vanuit Moer gestel met de jaarlijkse kampioenschappen he- teluchtballonvaren in de week van 31 mei tot en met 3 juni 1984. L

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1