Plant nu uw zomerplanten... PLflNTENKWEKERU Gebr. v. Dijck B.V. J. VOGELS 1 Kerk Examenfeest? voor Kinderen Dames en meisjes gevraagd Jongerencentrum Nr. 90 Bingo - 2 juni - Oisterwijk L.T.S. Oirschot ging op de fiets naar Rome voor Theo Raaymakers ’’Volksfeest Biest- Houtakker 1984” op 2 en 3 juni ’’Oefenvergunningen voor motoren ’’Crescendo” NOUWENS VERHUIZINGEN Verhuur van containers Aannemer van grondwerken en inritverharding. TWEEWIELERSPECIALIST NAZORG ■I presenteert film van de Koele Meren des doods Levering alle soorten straatstenen, rode split enz. Vinkenberg 19a Moergestel Tel. 04243 - 1395 Rootven 62-68 - Moergestel - Telefoon 04243-1435 Prei Paprika Sla Andijvie Ook hebben wij planten van: Nu rijwielen - Nederlands fabrikaat Trommelremmen - 3 versnellingen Kogellagers in trapas 5 Jaar garantie f Geheel compleet t BOVAG T f S Augurken Meloenen Komkommer Pepers Tomaten enz. 1 nJ 2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 30 MEI 1984 PAGINA 3 i Het Bestuur De politie De politie ■Z-. VtRMUIS O Kindernevendienst Op zondag 3 juni is er voor de kinderen van de tweede klas een kindernevendienst in de kerk in de mis half 12. De nevendienst wordt geleid door Mevr. Vlasveld en Mevr. Alfonso. SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL. 04243 - 1442 Donderdag 7 juni a.s. om 21.00 uur. Met: Renée Soutendijk, Derek de Lint, Erik van ’t Wout, Adriaan Olree, Claire Wauthion, Peter Faber. INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN I L OVERZEE f RIJKSVERHUIZERS Sta illems z GROOTSTE SORTERING LAAGST IN PRIJS STEEDS VOORDEELAANBIEDINGEN Lage Witsiebaan 102 - 112 - 136 Telefoon 013 - 670526 - 674796 - Tilburg Het comité ’’Oisterwijk en Omstreken helpt Polen” organiseert op zaterdag 2 juni a.s. om 20.00 uur in het ontmoetingscentrum de Cop- pele, Willem de Zwijgerlaan/hoek Beuken- dreef (Oisterwijk West) een grote bingo-avond ten behoeve van onze hulpactie. Het comité ontvangt gelukkig regelmatig bruikbare kleding van goede gevers. Zelfs kin derwagens en kerkparamenten voor een bouw pastoor werden geschonken. De contactadres sen in Polen maken echter steeds meer duide lijk, dat er ook grote behoefte bestaat aan spe ciale dingen, die je niet via een actie langs de deur bij elkaar kunt krijgen. Injectienaalden, medicijnen en wagentjes voor gehandicapte kinderen schaft men het beste aan met behulp van deskundigen. Babymelk, citrusfruit en dergelijke voedingsmiddelen zijn aan bederf onderhevig. Die kunnen pas vlak vóór het ver trek van de wagens naar Polen worden ge kocht. Daar is echter geld voor nodig en van daar deze bingo-avond. Een met zorg voorbereide avond om geldprij zen, gelardeerd met mooie burenprijsjes en ve le andere verrassingen. Als het voor U, deelnemer, die avond ’’bingo” mocht zijn, dan is het voor heel wat behoefti- gen in Polen echt BINGO! Contactadres: Mevr, van Diessen, Tilburgse- weg 120, Oisterwijk, tel. 04242-85113 (secreta riaat). RABO-BANK Oisterwijk: 13.89.40.150 t.n.v. Polencomité staat open voor financiële bijdra gen. Het damesteam van Audacia vraagt enkele en thousiaste speelsters. Zij willen graag het vol gend voetbalseizoen met 2 elftallen uitkomen, maar komen nog enkele dames tekort. De competitie wordt op zondagochtend gespeeld en vrijdags van 19 uur tot 20.30 uur wordt er getraind. Het je interesse en ben je 14 jaar of ouder neem even contact op met Mieke Cornelissen tel. 1381. de oude spulletjes en misschien wel iets van uw gading vinden. Behalve de markt zijn er nog vele interessante dingen te beleven zoals: Een door Stoeterij Soetens gegeven demonstratie met echte friese paarden, het is werkelijk een machtig gezicht om deze trotse paarden te zien stappen. Op het terras of in de grote feesttent kan men (met een blik over het hele feestterrein) even rustig uitblazen. De muziek wordt verzorgt door het beekse orkest Tammezuur. Vanaf het terras heeft men ook uitzicht op de ’’kermis” die dit jaar voor het eerst door Bi- voc georganiseerd gaat worden. De ’’Kermis” heeft zowel iets te bieden voor de groten als de kleinen. De ’’kermis” van de lagere schooljeugd is gegroepeerd rond het gratis toegankelijke luchtkasteel waar men naar hartelust kan springen. De kinderen kunnen leuke prijzen verdienen met o.a. spijkerpoepen, sjoelbakken, bussen gooien etc. Voor de ouderen zijn er behendigheidsspelen zoals autoband werpen, worst kappen, schiet tent, vogelpik etc, ook hier zijn er natuurlijk prachtige prijzen te verdienen. Het bekende Esbeekse toneelgezelschap ”In de kékert” zal een humoristisch wagenspel bren gen in de openlucht, wat verderop geeft tram polineclub Baranie een demonstratie van de meest fantastische capriolen op een trampoli ne. Bij het terrein van boerderij van Dal is in de schuur een interessante tentoonstelling te zien van oude gereedschappen, niet van boeren maar van ambachtslieden zoals slagers, bak kers, schoenmakers etc, sommige van deze ge reedschappen zijn intussen zo zeldzaam dat we een wedstrijd kunnen organiseren met het ra den van de naam ervan. Op het terrein bij de schuur is er tenslotte nog een kleinveetentoonstelling met in het midden een levensgroot varken waar je het gewicht van moet raden. Ter afsluiting van de Volksfeesten tenslotte, is er een gezellige avond voor de jongeren vanaf 20.30 uur in de feesttent met medewerking van Avro’s Toppop Disco Show. Maar om het echt allemaal te zien kunt u beter zelf even komen kijken, dus tot ziens in Biest- Houtakker. In het weekend van 2 en 3 juni is het weer zo ver, het rustige Biest-Houtakker bruist dan van de aktiviteiten. In dit dorp wordt dan voor de zevende keer het ’’Biestse volksfeest georganiseerd. Dit volksfeest wat elk jaar vele duizenden be zoekers trekt, wordt georganiseerd door de elf verenigingen in Biest-Houtakker. Het volksfeest begint op zaterdagavond om 20.00 uur in de grote feesttent aan het vossen hol met een grandioos FAMILIEBAL m.m.v. het orkest ’’The music makers”. Dit bal waarvan de toegang gratis is, is de idea le gelegenheid om weer eens een gezellige biest se avond mee te maken. Het grote gebeuren barst op zondagmiddag los om 12.00 uur, dan begint n.l. het grote volksfeest. Het volksfeest staat dit jaar in het teken van het marktgebeuren in al zijn facetten. Het streven van Biest-Houtakker is om een ge zellige maar ruim opgezette markt te organise ren, dus niet zoveel mogelijk kramen in smalle straten maar een markt waar men zich nor maal kan verplaatsen tussen de kramen. Wat is er op de verschillende markten te zien: - Marktkooplui en strandwerkers die hun wa ren aanbieden, dikwijls worden de aangebo den artikelen ter plaatse vervaardigd en even tueel aangemeten. - Diverse kunstenaars o.a. de Werckwinkel uit Hilvarenbeek die ter plekke tekeningen en an dere kunstwerken vervaardigen. - Mensen die bepaalde zaken zoals bijv, het Brabantse boek willen bevorderen bij een breed publiek. - Diverse ambachtslieden beoefenen oude am bachten zoals het vervaardigen en bespelen van doedelzakken, kantklossen, wolspinnen, graveren, glasblazen, tin gieten, stoelen mat ten, kunstsmeden etc, etc. kortom te veel om op te noemen maar u moet zelf maar eens gaan kijken en kennis maken met deze vaklui. - Kindermarkt: behalve de ’’echte marktmen- sen” treffen we er ook dit jaar de kindermarkt aan waar de biestse jeugd allerlei leuke spulle tjes voor een klein prijsje aanbieden. - Rommelmarkt: natuurlijk zal ook de traditi onele rommelmarkt niet ontbreken en u kunt dan ook weer naar hartelust snuffelen tussen Het plan om de rollen een^ om te draaien, niet de leerlingen maar de leraren in aktie, is op een groot succes uitgelopen. 13 April vertrokken de leraren Ad Smolders, Walter Schepens en Jan van Damme vanuit Oirschot, om met de fiets Rome te bereiken. Ze hadden er tegenop gezien, vooral door de ongelovige gezichten van de leerlingen. Maar precies een week later arriveerden zij op het St. Pietersplein in Rome, na een tocht van ruim 1700 km. De reis is voorspoedig verlopen: goed weer en geen lekke banden. In Rome waren ze enkele dagen te gast bij de Norbertijnen. Dankbij een groep begunstigers zijn de on kosten in de vorm van levensmiddelen, benzi- nebonnen en rijwielonderdelen voor de reis to taal vergoed. De opbrengst, door de leerlingen bijeenge bracht door middel van sponsorkaarten waar op men per kilometer geld kon geven, bedroeg bij de afsluiting van de aktie 19.198,-. Een geweldig bedrag, dat ten goede zal komen aan het werk van Theo Raaymakers, af komstig uit Moergestel, werkzaam als pater tussen zwervende jeugd in India. Wanneer hij eind juni of begin juli in Neder land met vakantie is, zal hem dit bedrag wor den overhandigd. De organisatoren bedanken de fietsers, maar ook al degenen, die deze aktie hebben doen slagen, namens de jongeren in India. Naarr aanleiding van het feit dat met ingang van 1 januari j.l. de gehele materie rond de af gifte van rijbewijzen is veranderd zijn omtrent de oefenvergunningen voor motoren door ge meente en politie nadere regels vastgesteld ten einde in het bezit te komen van een oefenver gunning. Met ingang van 1 juli 1984 zal van personen die in aanmerking wensen te komen voor een oefenvergunning geëist worden dat zij in het bezit zijn van het theoriegedeelte, benodigd voor een rijbewijs. Dit schriftelijk bewijs blijft 3 jaar geldig. Voordat men dus in het bezit komt van een oefenvergunning zal men eerst het theoretische deel van het examen met goed gevolg hebben moeten afgelegd, (voor de be zitters van een rijbewijs BE (auto) is dit uiter aard niet meer nodig, zij worden geacht de the oretische kennis te hebben behaald bij dat rijbewijs.) Voorts zal GEEN oefenvergunning meer wor den verleend voor motoren waarvan de cylin- derinhoud méér dan 500 cc bedraagt. Hieraan wordt strikt de hand gehouden, uit veiligheids overwegingen. Vermeld zij nog dat zo’n oefenvergunning wordt afgegeven voor alle wegen binnen de ge meente Moergestel EN alleen aan inwoners uit onze gemeente. Aan niet-inwoners wordt dus GEEN vergunning gegeven, zij moeten die ha len in de woonplaats waar zij staan ingeschre ven in het bevolkingsregister. Geachte inwoners van Moergestel. De examen tijd is weer aangebroken en wellicht hebt u reeds het genoegen beleefd een geslaagde in uw midden te hebben. Omdat het weer wat tegen zat is het waarschijnlijk zo, dat er momenteel nog geen feestjes buiten zijn gevierd. Het is te hopen dat het weer snel wat beter wordt, ech ter, indien men dan van plan is het betreffende examenfeest in de buitenlucht te vieren, dan verzoeken wij U minstens rekening te houden met het feit dat U ook nog buren hebt, die waarschijnlijk zeer verheugd zijn over het sla gen van een examen, maar die soms zeer ver drietig zijn door de overlast die ze er soms van ondervinden. Dit in de vorm van al te luid ruchtige muziek. Aan degenen die het feest vieren zouden we willen verzoeken rekening te houden met een ander, en aan degenen die mee moeten luiste ren vragen we een beetje begrip. Een advies: informeer. Uw buren tijdig dat er een feestje wordt gebouwd, men kan er zich dan op instellen. Op zondag 3 juni a.s. wordt door ons koor de gezangen verzorgd in de Markus kerk in Oisterwijk in de H. Mis van 11 uur. Uitgevoerd zal worden die Choral messe van Anton Bruckner” en vele andere gezangen o.a. ’’Die Himmel Rauhme” van Ludwig von Beethoven. Liefhebbers van goede koorzang kunnen daar hun hart komen ophalen. Ons koor is dit jaar in ’t vijfenveertigste jaar van zijn bestaan, wij hebben op dit ogenblik 36 leden, graag zouden wij echter in kontakt komen met dames of heren, die van zingen houden, en ons ledental zouden willen komen versterken. Neem eens de moeite om op één van onze repetities te komen kennismaken. Wij repeteren elke maandagavond ”in den Boogaard”, van 8-10 uu. Ook voor de kosten hoeft u het niet te laten, u betaalt alleen kon- tributie, de kleding wordt geheel door onze vereniging verzorgd. U bent van harte wel kom. Ad ontspant zich even tijdens de lange tocht

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 3