Bouw- en Houtbond F.N.V. Spreekrecht niet-leden in commissie- vergaderingen 11 J I s bl I I 11 ‘1 H. Vormsel Wandelavond- vierdaagse 1984 In Memoriam Janus van de Wouw Beroepsfotografen exposeren! i Winkeliersvereniging Moergestel fl i Het bestuur. I Op vrijdag 1 juni a.s. bestaat er gelegenheid voor het verzilveren van het tegoedbewijs R.B.S. van 19.30 uur tot 20.00 uur. Kloosterlaan 25. H I J.S. MR 2 saw Raadsvergadering 25 mei De 19 punten tellende agenda was dan ook in ruim een half uur afgewerkt en na het kopje koffie kon iedereen weer van zijn vrijdaga vond gaan genieten. Stichting Wandelavond- vierdaagse 7 Voor iedereen een unieke gelegenheid om deze kontrastrijke verzameling van 60 foto’s te be wonderen, en opvattingen en resultaten van de hobby van deze fotografen te leren kennen. De toegang van deze tentoonstelling is gratis. Openingstijden zijn dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 18.00 uur. Zondag van 10.00-12.00 uur en 14.00-18.00 uur. Maandag gesloten. RECTIFICATIE Op de onlangs gehouden jaarvergadering in café ”De Klaore” werd ’t huidige bestuur aan gevuld met enkele nieuwe gezichten, om zo doende ’n bredere basis en taakverdeling te krijgen. Samenstelling huidige bestuur: Ad Wouterse - voorzitter Jan Buynsters - vice-voorzitter Jan van Velthoven - penningmeester Louis v/d Meijdenberg - sekretaris Christ Kemps - bestuur Jan Ketelaars - bestuur Adri Kouwenberg - bestuur Donderdag 24 mei mochten we Janus, onze organist, naar zijn laatste rust plaats begeleiden. Vijftig jaar lang heeft hij het orgel bespeeld en het kerkkoor begeleid. Ondanks zijn grote bescheidenheid was Janus een organist van formaat. Niets was te moeilijk voor hem en altijd stond hij klaar met raad en daad. Het leek, als je hem zag spelen, alsof het allemaal vanzelf ging, terwijl iedere mu ziekkenner weet hoe moeilijk het is een kerkorgel goed te bespelen, zoals Janus dat deed. Meer dan twintig jaren heb ik met Janus mogen samenwerken en erg veel van hem geleerd. Dankzij Janus hebben we veel mooie missen en werken mogen uitvoeren in onze parochiekerk en ook vaak daar buiten. Daar zijn we hem nog steeds dankbaar voor. Hij zal nog heel lang in onze herinne ring blijven en wensen zijn familie veel sterkte toe bij het verlies van deze fijne mens. Dat hij ruste in vrede. Namens het kerkkoor, Rien Ceulemans Voorzitter: Burg, ter Veer. Aanwezig: volledig college raad. Publieke tribune: schaars bezet. Nadat de aprilvergadering reeds was vervallen door het tekort aan agendapunten viel er ook in deze vergadering weinig nieuws te beluiste ren. De meeste agendapunten waren ka merstukken. En de weinig resterende, zoals de subsidieregeleing voor M.T.V., waren in de commissie al zo degelijk voorgekouwd dat er alleen nog maar geslikt hoefde te worden. Tekort op CAI-exploitatie De enige die deze avond niet meteen in tuig wilde was Harry van Stiphout (P.G.B.). Hij vond dat het hoog tijd werd dat de raad eens wat meer inzicht kreeg in het reilen en zeilen van de Cai. Een financieringstekort van maar liefst 185.000 gulden is toch wel wat vreemd. Burgemeester Ter Veer wandelde nogal licht voetig over zijn bezwaren heen en probeerde duidelijk te maken dat er niets mysterieus aan was. Maar het koppige raadslid bleef toch op duidelijker informatie insisteren. Nog eens een herinnering aan de wandela- vondvierdaagse, die zal worden gelopen op 5, 6, 7 en 8 juni. Er kunnen op deze avonden afstanden gelopen worden van 5, 10 en 15 km. De routes die zijn uitgezet voeren over prachtige en waarschijn lijk bij veel Moergestelnaren onbekende stuk jes natuurschoon rond Moergestel. U zult er van opkijken als U ontdekt hoe mooi het is rond ons dorp. Daar waar het vinden van de weg wat moeilijk is te beschrijven, is gebruik gemaakt van richtngspijlen. Bij de inschrijving ontvangt iedereen ’n sten cil, waarop de belangrijkste gegevens vermeld staan. We hopen dat het weer, weer even mooi zal zijn als vorig jaar, maar dat kunnen we uit eraard niet garanderen. De inschrijvingstermijn is van 28 mei t/m 4 ju ni voor ƒ4,- per persoon. De inschrijvingsadressen zijn: Krijtestr. 17; Griete Veldeke 6; De Hoefkens 39; Kerckackerstr. 7 (dit adres is ook voor in schrijving van de groepen) en het adres P. v.d. Boogaardstr. 19. De Stichting wenst elke deelnemer veel wan- delplezier. sM Een unieke kijk op de beroepsfotograaf is nog mogelijk t/m 2 juni op een tentoonstelling in het culturele centrum ”De Warande” te Turn hout. Op deze tentoonstelling tonen vier Brabantse fotografen: Maarten Schröder, Berkel- Enschot; Louis van de Meydenberg, Moer gestel; Wil van Gooi, Goirle; Nico de Beer, Goirle, niet de resultaten van hun ”vak”- fotografie, maar van hun eigen ’’hobby ”- fotografie. Niet het commerciële resultaat, maar de eigen interpretatie en liefde voor het vak staan cen traal. Natuurlijk als je vak je hobby is, zal ook je hobby gekenmerkt worden door perfectio nisme en technische kwaliteit en dat is op deze tentoonstelling duidelijk herkenbaar. Maarten heeft primair de natuur gebruikt, Spreekrecht buitenstaanders in commissievergadering. Bij wijze van experiment zullen niet- commissieleden voorlopig voor een half jaar de mogelijkheid krijgen hun mening te geven in commissie-vergaderingen. Ze zullen daar voor natuurlijk wel gebruik moeten maken van hun recht om deze vergaderingen bij te wonen. En daar loopt het bepaald nog niet storm en het is maar de vraag of de spreekmo- gelijkheid hierin veel verandering zal brengen. Niet iedereen zal er bovendien zo gelukkig mee zijn dat het zwaartepunt van de politiek steeds meer verlegd gaat worden naar de commissie vergaderingen. De raadsvergaderingen boeten daardoor duidelijk in aan geanimeerdheid en dus ook aan publieke belangstelling. Op zaterdag 9 juni aanstaande (de vooravond van Pinksteren) zal om vijf uur het vormsel worden toegediend in onze parochiekerk. De mis van zes uur zal dan komen te vervallen. Het vormsel zal op verzoek van de bisschop worden toegediend door onze eigen pastor, als deken van het dekenaat Oisterwijk. De volgende jongens en meisjes zullen het vormsel ontvangen: Patrick Simons, Marcel van Zon, Marga Ster ke, Francien Persoons, Twan de Bakker, Ma- rielle Vermaire, Coen van Dijk, Bernadette Oerlemans, Angeli Verbakel, Günther Hoff mans, Brigitte Jansen, Tom van Boxtel, Moni que Jansen, Chantal Cornelissen, Roel Smol ders, Coise op ’t Hoog, Gregor Janssen, Da nielle Smits, Anita v. Leeuwen, Jan Willem Beerens, Petra v. Haaren, Henny Beerens, Marielle de Jong, Mildred Jansen, Koen Raaijmakers, Miranda Jansen, Danielle Ap peldoorn, Charlotte van Spaendonk, Martijn Smits, Christianne Wagemakers, Marie- Louise v. Boxtel, Peter v. Leeuwen, Emilie Weerts, Suzanne Helmons, Sandra Schilders, Miranda Becx, Marian Roosen, Ad op 't Hoog, René Bruurs, Ingrid Wolfs, Brigitte Theuns, Mare Boogaaers, Annelies Ruygrok, Sandra de Laat, Chantal de Laat, Marian Geerts, Kathrien v. Gils, Gilbert v.d. Wel, Na thalie Wolfs, Muriel Zeegers, Kees Geerts, Corné Fonken, Jeroen Marien, Janine Hurk- mans, Ad Vugs, Eric Jan Willems, Guus Hurkmans, Ursula v.d. Wouw, Bas v.d. Werf, Elske Mensen, Saskia Vergeer, Frank van Oers, Pascalle v.d. Berg, Marc Smeets, Frank Schonk. Jack Els Key veld. J fl I 1 I *Tlw kleur en detail vormen het landschap. Louis heeft met compositie en kleur de een voud van het landschap d.m.v. licht en reflec tie weten uit te buiten. Wil heeft op z’n reis naar India en Nepal de rijkdom van arme mensen op ’n treffende ma nier weten vast te leggen. Nico heeft op ’n romantische manier de mens centraal gesteld in ’n voor deze expositie pas sende omgeving. SS nie ww De Stichting Maatschappelijke Dienstverlening St. Jansplein 7, tel. 1169. Vanaf 6 juni t/m 17 augustus ben ik afwezig i.v.m. ziekteverlof en vakantie. T.m. 13 juli blijft ons buro dagelijks bereikbaar van 9.00-10.00 uur. De werk zaamheden worden in deze periode overgenomen door mijn kollega mevrouw T. Cools. Over de bezetting van het Buro Maatschappelijk Werk na 13 juli, zullen we U t.z.t. via publikatie informeren. Ik hoop dat U begrip hebt voor deze tijdelijke situatie en wens U een fijne va kantie. P.S. Voor spoedgevallen kunt U buiten de spreekuren altijd ons buro in Oisterwijk bellen: tel. 04242-19035. J. Douwes maatschappelijk werker Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 30 MEI 1984 9e Jaargang - Nr. 338 I I I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1