i I I Fotogroep Moergestel Bij het afscheid van onze bisschop Jazzweekend Oirschot S.W.M. Audacia-nieuws Roef afd. handbal Europazegels Roef! Softball: Condors - Roef! 1 K.E.H.V. de Rietvoorn SOLAR swimwear I T g©g(mTa)©©^]g)©IL PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 23 MEI 1984 1 •4 H. v.d. Broek RAADHUISSTRAAT 17-MOERGESTEL-TEL.04243 1287 scouting st. Jan Erik Welten rijdt in de categorie junioren die op zaterdag 16 juni a.s. in Zandvoort de Ne derlandse Kampioenschappen rijden daarvoor op 27 mei in Rijen 31 mei in Dinther 3 juni in Goirle 10 juni in Helmond 11 juni in Haaksbergen (klassieker). Verder rijden er in Moergestel nog 3 liefheb bers: Peter Burgers, Pieter Burgers, John Schepens. Bij de categorie Nieuwelingen rijdt F. van Esch! Bij de Amateurs M. Welten en L. Welten, P. Hoffmans (veldrit specialist). Getuigt dat de wielersport in Moergestel toch meer en meer aan populariteit gaat winnen. U kunt gerust eens contact opnemen met een van deze renners, waar en hoe zij hun wedstrijden moeten rijden. In ieder geval op 30 september 1984 wederom de Komtoer van Moergestel. J.N. Uitslagen van de wedstrijden gespeeld op zondag 20 mei: ma Roef - Boemerang2-10 ja Witte ster - Roef10-10 hs White Demons - Roef13-6 ds Roef - Rhelicoafgelast De wedstrijden te spelen op zondag 27 mei: 11.00 uur: pm Were Di - Roef 11.00 uur: hs Roef - Were Di N Donderdag 24 mei 1984 om 20.00 uur hebben we weer onze bijeenkomst in het Trefcentrum. Het onderwerp van deze avond is het bespre ken van de foto’s die gemaakt zijn van het on derwerp ’’VIJF”. Dia’s is ook mogelijk. Verder hebben we van Fotogroep Oirschot een uitnodiging gehad voor haar jaarlijkse foto- expositie en dia-presentatie in het Gemeen schapshuis ”De Encks”, Agnes van Kleef- straat 65 te Oirschot in het weekend van 25, 26 en 27 mei. De opening vindt plaats op vrijdag 25 mei om 20.30 uur. De openingstijden op zaterdag 26 en zondag 27 mei zijn van 14.00 tot 17.30 uur. Aan deze expositie'wordt deelgenomen door ons lid Piet v.d. Schoot die ook lid van Foto groep Oirschot is met een dia-serie in overvloei en foto’s (zwart/wit en kleur). Tot ziens. 26 en 27 mei 1984 Precies een jaar na het 1ste Jazzweekend Oir schot wordt dit jaar het tweede jazzweekend georganiseerd. Was vorig jaar, met 8 orkesten, de opzet nog aan de bescheiden kant, dit jaar zijn maar liefst 13 orkesten en 16 optredens vastgelegd. Ondanks het slechte weer in ’83 werd de kom van Oirschot omgetoverd tot een waar jazz- centrum, met op beide dagen duizenden bezoe kers. Verwacht wordt dit jaar het bezoekers aantal beduidend hoger zal zijn omdat de or ganisatie een nog grotere verscheidenheid aan jazz-stijlen brengt. O.a. Frisco-jazz, New Orleans, traditionele oude stijl jazz/dixieland, waar bij diverse or kesten de invloeden te horen zullen zijn van Lu Watters, Turk Murphy, The Firehouse, 5 2, Bob Scobey, King Oliver, Yerba Buena Jazz band enz. Ook de liefhebbers van moderne jazz komen aan hun trekken bij de verschillen de ’’sessions” waarbij o.a. Hans Dulfer zal optreden. Oirschot zal dus weer bruisen, zowel binnen als buiten. De bezoekers kunnen geheel gratis dit sfeervolle jazzweekend beleven. Het merendeel van deze orkesten heeft een of meerdere radio en/of t.v. optredens gedaan terwijl natuurlijk ook de nodige L.P.’s zijn verschenen. De zekerheid van veel mensen in een schitte rend Brabants dorp als Oirschot en de gezellig heid leiden tenslotte al gauw tot nog meer mensen. Dit mede dank zij de goede organisatie. Dat lukte vorig jaar, dat lukt zeker ook dit jaar. Concoursprogramma 1984: Zaterdag 2 juni: Koningsbeker sr. tijd 19.00 - 21.00 uur. Maandag 11 juni: Koningsbeker jr. tijd 9.00 - 11.00 uur Vrijdag 15 juni: Bondsbeker sr. tijd 19.30 - 21.30 uur Woensdag 20 juni: Corps Con. sr. tijd 19.30-21.30 uur Zondag 24 juni: Jeugdwisselbeker jr. tijd 9.00 - 11.00 uur Woensdag 27 juni: Corps Con. sr. tijd 19.30 - 21.30 uur Zaterdag 18 augustus: C.v. Oirschot bok. sr. vertrek 7.00 uur Zaterdag 25 augustus: Corps con. sr. tijd 14.00 - 16.00 uur Zondag 26 augustus: Eindconcours jr. tijd 9.00 - 11.00 uur Zondag 2 september: Corps con. jr. tijd 10.00 - 12.00 uur Zaterdag 8 september: Rietvoornbeker sr. tijd 9.00 - 11.00 uur Zondag 16 september: Klaare beker sr. tijd 9.00 - 11.00 uur Zondag 7 oktober: Vrij concours jr. sr. tijd 9.00 - 11.00 uur De tijden die op deze concoursagenda zijn ver meld zijn de vistijden. Sportvrienden let wel op dat er per 1 juni één nieuwe visakte nodig is. De Concourscommissie Audacia pupillen Toernooi uitslagen zaterdag 19 mei: Audacia Dl en El waren op toernooi bij Ne- melaer en behaalde daar de eerste prijs. De D2 en E2 waren op toernooi bij Sarto en behaalde daar de sportiviteitsbeker en de F1 waren bij E.S.V. (Eindhoven) en behaalde ook de eerste prijs. Proficiat spelers en jeugdleiders. Programma pupillen zondag 27 mei: Audacia El en Audacia E2 spelen thuis toer nooi. Aanvang 10.00 uur. Graag op tijd aan wezig. Ouders opgeven nieuwe pupillen Ouders nu is er weer gelegenheid om uw zoont je op te geven als jeugdlid van Audacia. Wil men lid worden moet je wel voor 1 septemberr 1984 6 jaar worden. Opgeven kan bij Nico Oerlemans, Paterhel- merplein 22, tel. 1283. Audacia junioren: Uittoernooi: A3 en B2 junioren zaterdag 26-5-’84 naar Ti voli te Eindhoven. A3 eerste wedstrijd 12.10 uur, vertrek 11 uur. B2 eerste wedstrijd 11.35 uur, vertrek 10.35. A2 kombinatie met Al spelers junioren, zon dag 27-5-’84 naar Uno Animo te Loon op Zand, eerste wedstrijd 12.35 uur vertrek 11.35. C3 junioren zondag 27-5-’84 naar Tuldania te Elsbeek eerste wedstrijd 9.30 uur vertrek 8.30. Thuistoernooi: BI junioren zaterdag 26-5-’84 aanvang 10.30 uur, graag tijdig aanwezig. Zondag 20 mei heeft ROEF! een softball- wedstrijd gespeeld tegen Condors (uit Sittard). De thuiswedstrijd werd vorige week gewonnen met 13-3. De wedstrijd begon met een paar korte innings en de stand bleef 0-0. In de derde innning kwam Condors door veldfouten van ROEF! op een 6-0- voorsprong. ROEF! reageerde op deze voorsprong met een homerun van Petra Jonkers. In deze inning werden 2 punten behaald. Condors behaalde in de volgende slagbeurt 2 punten en de stand werd 8-2. ROEF! werd wakker en scoorde maar liefst 5 punten, 8-7 dus! De spanning steeg ten top. ROEF! hield de laatste 3 innings het veld potdicht. Ook werd er sterk gegooid door de pitcher. In de laatste inning scoorde ROEF! nog 2 punten. Dus de stand werd uiteindelijk 8-9 in het voor- Zijn beleid kwam altijd tot stand na overleg: overleg met de staf van het bisdom met de de- kensvergadering, de diocesane pastorale raad, de raad van de priesters en pastorale werk- (st)ers. En de uitvoering van het beleid kon hij goed delegeren aan zijn medewerkers, de dio cesane diensten, de diocesane werkgroepen... Het is een fijn bisdom, vind ik. Het is jammer, dat de gezondheid van onze bisschop zo te wensen overlaat. We zouden graag onder zijn leiding verder zijn gegaan. Het is echter in zijn geest, denk ik, om ieder, die het welzijn van de wereld ter harte gaat, die het gelovige leven van Gods volk ter harte gaat, op te roepen tot DAAD-WERKELIJK vertrouwen, een vertrouwen dus, dat door ie ders daden tot werkelijkheid kan worden. Ie ders inzet is belangrijk: kan een beetje groei in welzijn een beetje groei in geloven betekenen. We hopen intussen ook op een goede opvol ger: een die hoort en ziet, wat leeft onder Gods volk, een, die inspiratie kan doorgegeven van uit zijn eigen diep geloven, vanuit zijn eigen zorg om de mens, een, die inspiratie kan door geven van wat nu hier, dan daar groeit in par- cohies en dekenaten; een kerkelijke bisschop... En Mgr Bluyssens wens ik nog een goede ge lukkige tijd, een tijd, om de notities, die hij maakte tijdens het twee Vaticaans concillie nog eens rustig door te kunnen nemen. Misschien kan hij ons dan nog eens interessant vertellen van die dagen toen de vensters van de kerk werden opengezet... Wie zijn/haar dank gestalte wil geven voor een bijdrage aan een afscheidskado kan een be drag over maken op giro 2065904 t.n.v. bis dom ’s Hertogenbosch of op banknummer 26 43 86 493 t.n.v. afscheid Mgr Bluyssen te ’s Hertogenbosch. Het bijeengebrachte bedrag zal worden besteed aan de vorming van men sen, die leiding kunnen geven aan de sociale en godsdienstige ontwikkeling in het bisdom Tefé in Brazilië en voor de verdere uitbouw van het radiostation "Esperanzo” in datzelfde bis dom. We zullen zwaaien (een hand geven gaat niet), we zullen zingen, we zullen bidden, we zullen klappen, we zullen misschien iets overma ken... en met dit alles zeggen: Dank je wel bis schop. Dank je wel, dat u er was, dat u onze bisschop wilde zijn, de eerste herder onder de herders van ons diocees.. Het was fijn voor ons: zo’n herder, zo'n bisschop. Niet omdat hij bijzondere kwaliteiten had, die meteen opvallen: hij was geen groot redenaar, geen literator, geen opzienbarend bestuurder. Maar... hij was bescheiden, diepgelovig, vroom, vriendelijk; daar waren we nou precies blij mee. Hij was een bisschop, die nabij kon zijn, hij kon luisteren, begrijpen. Je hoefde je niet bijzonder voor te doen bij hem, dat deed hij zelf ook niet. Je kon gewoon vriendschappelijk met hem omgaan. Hij was iemand, tot wie je zonder erg wel eens ”Hé Jan” zou kunnen zeggen. Hij was iemand, die goed kon nadenken en zijn ge dachten toetste aan die van anderen, iemand, die daarom een goed beleid kon uitstippelen. Zijn beleid kenmerkte zich door zorg om de toekomst van de kerk. Hij probeerde goede wegen te wijzen voor de toekomst van Gods volk. ’’Naar 1985” is een overbekende brochure ge worden. De voornaamste suggesties daarin waren: vorming van parochievergaderingen, waarin parochianen verantwoordelijkheid dra gen voor materiële en pastorale belangen van de parochie, vorming van werkgroepen met pastorale taken, gebedsdiensten onder leiding van parochianen. Een ander kenmerk van zijn beleid zou je de openheid kunnen noemen. Openheid voor allerlei mensen voor allerlei ge dachten en stromingen. In ”De vele wegen en de ene weg” pleitte hij er voor, voor iedere mens zijn/haar plaats zou kunnen innemen in de gemeenschappelijke diepgelovige zowel als de wankelmoedige de kerkse en de niet zo kerkse... Hij heeft het er wel eens moeilijk om gehad, want niet iedereen, die leiding geeft in de kerk of zijn/haar stem verheft, houdt van zo’n ruimte voor iedereen. Onze groep is lid van het district Scouting 't Kwartier van Oisterwijk. Het district omvat 12 groepen komende uit Oisterwijk, Oirschot, Haaren, Hilvarenbeek, Biezenmortel, Boxtel, Moergestel, Udenhout, Middelbeers en Berkel Enschot. Elk jaar organiseert het district in samenwer king met een der groepen een districtsdag, waarbij alle groepen samenkomen in de plaats van organisatie. Dit jaar wordt de districtsdag georganiseerd samen met Scouting St. Jan uit Moergestel en wordt dan ook gehouden in Moergestel. De of ficiële opening heeft plaats om 13.30 uur bij de kiosk naast de kerk. De verkenners- en gidsengroepen houden een zeskamp die plaats vindt op het schoolplein van de Graaf van Urselschool in de Klooster- laan, daar zullen verkenners en gidsen de gehe le middag bezig zijn. De welen en de kabouters spelen het REGEN- BOOGSPEL, dit spel waar honderden kinde ren aan meedoen, bestaat uit vier verschillende speltochten die gehouden worden door heel het dorp maar zich voornamelijk afspelen in de Heidevelden - Gezwiene Waai - Pastoors- straten - en de Oostelvoortjes, de spelen wor den verder voortgezet op het veldje naast het Jeugdhuis en speelplaats Boszichtschool in de Bosstraat. De tijd van deze zeskamp en spel tochten zal plaats vinden tussen 13.30 en 17.00 uur. Aan het eind van de middag zal bij de kiosk naast de kerk de Regenboogmachine in wer king worden gesteld en zullen alle kinderen zo’n 500 ballonnen de lucht in laten vliegen. Al met al belooft het een groots en fascinerend schouwspel te worden. Bent U geïnteresseerd in wat Scouting op deze middag laat zien, dan bent U van harte welkom om een kijkje te ne men op zaterdag 26 mei van 13.30-17.00 uur op de hierboven genoemde plaatsen. St. Jan Jeugdbelangen Nu het wielerseizoen al weer enige malen bezig is, kunnen wij U nu al reeds enkele goede uit slagen doorgeven. Onze nieuwe vedette in Moergestel Jan de Laat rijdt een opmerkelijk goed seizoen. Op zondag 15 april werd hij 13de in Son en Breugel; waar na hij de volgende reeks uitslagen heeft gereden: 13e in Leerdam 16e in Culemborg. 9e in Breda. 4e in Andel. 3e in Distriktkampioenschappen in Hapert. 6e in Tilburg. 12e in Goes. He in Valkenswaard. Jan de Laat rijdt in de categorie Liefhebbers, die op zondag 17 juni in Zandvoort de Neder landse kampioenschappen rijden, daarvoor rijdt hij op zaterdag 2 juni een klassieker in Vogelwaarde en op zondag 3 juni in Zaltbommel. Eduard v.d. Loo werd zondag j.l. in Oister wijk 3e in de recreanten koers. Erik Welten die na zijn overwinning in Eind hoven nog steeds zeer kort in de einduitslagen blijft rijden maar nog geen tweede overwin ning erbij heeft kunnen boeken, reed de vol- gendetuitslagen: 7e in' Bladel 7e in le etappe ronde van Midden-Brabant 19e in Achtmaal 1 le in Geffen 5e in Geldrop 4e Distriktkampioenschappen Hapert. 10e in Omloop v.d. Maasvallei (klassieker). De Nederlandse PTT geeft op 22 mei 1984 twee Europazegels uit. Dit jaar is, in tegenstel ling tot eerdere uitgiften, gekozen voor een ge meenschappelijk (abstract) ontwerp ter gele genheid van het 25-jarig bestaan van de ’’Con férence Européenne des Administrations des Postes et des Télécommunications” (CEPT). Als verbindingssymbool is afgebeeld de brug, tevens symbool van uitwisseling en communi catie. Op beide zegels komen het woord Euro pa en het CEPT-vignet voor en de jaartallen 1959 en 1984. Het ontwerp van de zegel werd verzorgd door de Fransman Jacky Larrivière uit Periguex. Een abstract symbool, zoals vanaf 1959 tot en met 1973 gebruikelijk was, wordt alleen nog eventueel voorbehouden aan jubilea van de CEPT zelf, zoals dit jaar het geval is. De zegels hebben een waarde van 50 cent en 70 cent en ziin uitsevoerd in resoectieveliik de deel van ROEF! kleuren blauw en groen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 3