BoerenBond i n i i I I I weens J ■I E I Gilde St. Catharina Op excursie Vurhaai-nieuws Bejaardenreis 1984 Expositie in de Grote Stoel Winkeliersvereniging Moergestel Con Amore trad op in Stanislaus Op excursie in Baarle- Nassau Hoe wordt een krant gemaakt...? if 'Reuselhof' '-jubilarissen I •I k ir OOK VOOR U! 1 Bezoek van de zesde klas van ’’Boszicht” aan drukkerij de Jong - I 1 V MOERGESTEL-NIEUWS - WOENSDAG 16 MEI 1984 PAGINA 3 2 n in te t j225=| Hier de vijf jubilarissen van Reuselhof die vorige week in het zonnetje werden gezet omdat ze vanaf het begin, nu dus 10 jaar, daar werkzaam zijn. Links de heer Avan Leeuwen, direkteur. n i- ”Krai- Tel. 1- k n UITSCHUIF* LADDER 2x14CK. Aluminium lichtgewicht ladder. Lengte 3,51 m. Uitschuiflengte 6.27 m. 2 x 14 sporten. Adviesprijs 458,35 NU I- I. ff /I Woensdagmorgen om half negen, op 9 mei, gingen we met zes auto’s naar drukkerij de Jong in Baarle-Nassau. We gingen daar naar toe, omdat daar o.a. het Moergestel Nieuws wordt gedrukt. Nadat we kennis gemaakt hadden met P. Geerts, die ons rondleidde, gingen we eerst naar de computerruimte, waar ze teksten uitty pen met de computer. We gingen toen naar de zetterij, waar alle stukjes met passsen en meten worden gezet. Toen gingen we naar de donkere kamer. De groep werd in tweeën gesplitst. De jongens gingen het eerst in de donkere kamer. Er waren rode lampen omdat de foto’s niet te gen wit licht kunnen. Terwijl de meisjes in de donkere kamer waren, gingen de jongens al vast naar beneden, maar de drukpersen, waar tevens ook het papiermagazijn is. Mijnheer Geerts zei, dat we een souvenirtje mee mochten nemen.en dat was een grote rol papier. Maar die kon je natuurlijk moeilijk meenemen, want ze wegen 170 t/m 700 kilo. Daarom kregen we een drukletter, waarmee ze vroeger een krant drukten. Die oude drukpers wordt heel af en toe nog gebruikt voor de re- clamebiljetten. Maar nu gaat alles veel meer machinaal, veel moderner. Er worden in één uur 8.000 kranten gedrukt. Vervolgens gingen we naar de kantine van de drukkerij. We konden kiezen tussen cola en seven-up. Hierna gingen we weer naar huis. Onze meester moest nog wat krantjes halen - Moergestel Nieuws -. We moeten wel zeggen, dat het erg gezellig en leerzaam was. P.S. We kregen ook nog een klein half uurtje eerder vrij. Dit stukje is geschreven door: Sandra Schilders, Marie-Louise v. Boxtel, Eri ka Rijnen, Kees Geerts, René Bruurs, Jeroen Marien. Op woensdag 9 mei was de 6e klas van de ba sisschool ’’Boszicht” op excursie geweest bij drukkerij de Jong in Baarle-Nassau. De heer Geerts leidde ons rond. Hij zat nu in de V.U.T. Vanaf 1945 tot 1983 had hij bij dit bedrijf gewerkt. Nu leidde hij alleen nog wat klassen rond. Hij legde alles piekfijn uit. Eerst gingen we naar een kamer, waar een he leboel computers stonden. Er werkte ook ie mand uit Moergestel, namelijk Martien Oerle- mans. Toen mochten we per groep naar de donkere kamer. We mochten even vrij rondkijken en kregen ook uitleg over foto’s. Daarna gingen we naar de drukkerij. Hier wer den folders en kranten gedrukt. Er stonden ook potten met smerige troep (verf), die niet of moeilijk uit je kleren ging. We gingen toen wat drinken en Kees Geerts mocht zijn naamgenoot mijnheer Geerts een bloemstuk aanbieden van onze hele klas en hij bedankte ook voor de leerzame excursie. Met zes auto’s gingen we weer naar huis. Geschreven door: Ad op ’t Hoog, Eric Krey- veld, Jeroen Linssen, Daniëlle Appeldoorn, Elske Mensen, Coise op ’t Hoog. Op de onlangs gehouden jaarvergadering in café ”de Klaore” werd ’t huidige bestuur aan gevuld met enkele nieuwe gezichten, om zo doende ’n bredere basis en taakverdeling krijgen. Samenstelling huidig bestuur: Ad Wouterse - voorzitter. Jan van Velthoven - penningmeester. Louis v.d. Meydenberg - secretaris. Christ Kemps - bestuur. Jan Ketelaars - bestuur. Adri Kouwenberg - bestuur. De "Sinterklaasaktie” zal dit jaar in dezelfde vorm gepresenteerd worden als het afgelopen jaar en zal ’’draaien” van 5 november t/m 5 december. Nadere informatie volgt in ’t najaar. Voorts ligt ’t in de bedoeling om met de aan gesloten winkeliers, (binnenkort herkenbaar aan ’t uithangbord!) div. nieuwe aktiviteiten op touw te zetten. Woensdagmorgen 9 mei vertrokken we met zes auto’s naar Baarle-Nassau. We gingen daar op excursie naar drukkerij de Jong, waar het Moergestel Nieuws en nog vele andere week bladen werden gedrukt. Wij kwamen binnen en mijnheer P. Geerts leidde ons rond. Van te voren had hij ons het een en ander verteld... boven moest je een beetje rustig zijn en veel vragen. We gingen eerst naar de typekamer; daar ston den typemachines met t.v. toestellen. Er werd ook erg veel gevraagd. Eerst mochten de jongens naar de donkere kamer en daarna de meisjes. De meeste kinderen vonden dit het interessantste van alles. Daarna gingen we naar beneden; hier stonden grote machines, die de kranten drukten en vouwden. In een bak zagen we verkeerd ge drukte Moergestels Nieuws. Er was niet veel verkeerd gedrukt, alleen een paar inktvlekken. In de kantine kregen we drinken. Het was heel interessant. Bedankt namens eni ge leerlingen van de 6e klas van de basisschool ’’Boszicht” nl. Angeli Verbakel, Hanneke Roefs, Mariëlle de Jong, Günther Hoffmans, Corné Fonken. Woensdag 9 mei zijn wij met onze klas naar drukkerij dg Jong geweest in Baarle-Nassau. Wij vertrokken ’s morgens om half negen. De man, die ons rondleidde, heette Piet Geerts. Eerst gingen we boven bij de computers kij ken. Daarna kwam het lokaal er naast - de zet terij - aan de beurt. Daar werd de krant op ruitjespapier in elkaar gezet. We hebben er on geveer een half uur rondgekeken. Toen gingen we in twee groepen naar de ’’donkere kamer”, eerst de jongens en dan de meisjes. In de don kere kamer werden foto’s vergroot en ver kleind en daarna afgedrukt. Er brandde alleen rood licht. Als de foto’s verkleind of vergroot werden, kwam er wit licht bij om het te ver lichten en als je dan met je hand op en neer ging, leek het net, of je een heleboel vingers had. Na de donkere kamer gingen we naar be neden, waar alles gedrukt werd. Sommige kin deren kregen verf aan hun jassen. Mijnheer Geerts zei, dat het er misschien met wasbenzi ne uitging. Bij de ’’vroegere zetterij kregen we allemaal een lettertje van onze naam. Deze letters ge bruikten ze vroeger om kranten te drukken. Tegen elf uur hadden we alles gezien en kregen we allemaal een blikje drinken: cola of seven- up. Met zes auto’s werden we weer naar huis gebracht. Het was een gezellige en leerzame ochtend geweest. Geschreven door: Miranda Becx, Katrien van Gils, Ingrid Wolfs, Gilbert v.d. Wel, Bas v.d. Werf, Bert Jongsma. Aankomst restaurant Burgh-Haamstede, De bekende Zuid-Nederlandse beeldend kunstenaar Jan van Roessel uit Tilburg expo seert zijn olieverfschlderijen tot 1 juli a.s. in bistro De Grote Stoel, Rijkesluisstraat 18 te Oirschot. Het betreft hier taktieldoeken, waar op in geheel eigen stijl diverse dierkoppen rea listisch weergegeven zijn met de bedoeling de kijker uit te nodigen ’t doek te voelen en aan raken. Iets wat veelal niet toegestaan is Genoemde bistro is geopend ma, wo, do, vr van 12-14 en 17-22.30; za en zo. 16-22.30 uur. Zoals U al wel zult weten gaan we op zondag 27 mei met Punt-Uit dauwtrappen naar Oisterwijk. We vertrekken om 6.30 uur vanaf Breda’s Welvaren. Om 8.00 uur zal in de Marcuskerk een H.Mis worden bijgewoond. Daarna gaan we tot 10.00 uur naar het ge meenschapshuis ”de Kappele” waar we kof fie, thee of warme chocolade kunnen krijgen om zelf meegebrachte boterhammen weg te werken, waarna we de terugtocht aanvaarden. Alle leden, jong en oud, met eventuele intro- ducees, zijn van harte welkom. Woensdag 9 mei j.l. verzorgde Con Amore een avondvullend programma bij de zusters van Stanislaus. De vereniging stond in zeker op zicht nog in het krijt bij de zusters. In de voor bereidingen voor de jongste Weense Avond moest veel extra gerepeteerd worden. Meerde re keren stelden de zusters hiervoor ruimte en piano ter beschikking. Als tegenprestatie bracht Con Amore het vol ledige programma van die Weense Avond, compleet met costumering en spel. Het werd van het begin tot het eind een gezelli ge, sfeervolle avond. De zusters waren enthousiast over het afwisse lende en speelse karakter van het programma. Ook het pianospel van Mevr. v.d. Eerden en Jan Nijtmans werd bijzonder gewaardeerd. Het koor vond het prettig om op dergelijke wijze een schuld in te lossen, niet alleen omdat men nog eens in de gelegenheid was het volle dige programma te brengen, maar vooral van wege de stimulerende reakties van het publiek. Op de Gouden Kringdag te Diessen wisten de schutters van Gilde St. Catharina nog mooie resultaten te boeken op zondag 13 mei j.l. Met de Kruisboog op Wip werd Frans Becx de Kampioen en won ’n mooi Zilveren schild. Ook werd zilver gewonnen door het ’viertal’ Frans Becx, Henk Bruurs, Gust Creusen en Cees Wolfs met ’n keurige 2e prijs viertallen. Op het ’Personeel-schieten’ wist Henk Bruurs ’n eerste prijs te veroveren en mocht ook ’n zil veren schild mee naar huis nemen. Zaterdag 19 mei vindt er ’n onderlinge ver- schieting plaats tussen de twee bevriende Gilde van St. Joris uit Hapert en St. Catharina uit Moergestel. Deze verbroederingsstrijd zal plaats hebben op het schietterrein in de Heu velstraat en zal beginnen om 18.30 uur. Op dinsdag 5 juni a.s. zal het jaarlijks uitstap je plaats vinden. Hieraan kunnen deelnemen alle Moergestelse inwoners vanaf 65 jaar. Voor echtparen als een van beide 65 jaar is. Tevens voor alle invaliden met hun echtgeno te. (geen rolstoelen) Reisdoel: Provincie Zeeland met als hoofddoel de stormvloedkering Oosterschelde. Dit zal ge schieden met een filmvoorstelling, expositie en reisleiding in de bus. Programma: 8.30 uur: Vertrek per autobus vanaf het St. Jansplein. Via het industrie gebied Moerdijk Willemstad Zierikzee rijden wij naar Burgh- Haanstede. 11.00 uur: jenstein” 01115-3202. Hier zullen twee koppen koffie borden aangeboden en is tevens de gelegen heid om het meegebrachte lunchpakket te nuttigen. 12.15 uur: Vertrek naar Werkeiland ’’Neeltje Jans”. 12.30 uur: Film-expositie en rondleiding met de bus onder deskundige leiding. 14.00 uur: Vertrek naar restaurant ”Krai- jenstein” aanbieding van een konsumptie. Via de Zeelandbrug rijden wij naar ’s- Heerenhoek. 15.30 uur: Aankomst ’’Kiekieres” in ’s- Heerenhoek. Hier zal wederom een konsump tie worden aangeboden en bestaat tevens de gelegenheid om een dansje te maken. Vertek om ongeveer 5 uur. 19.00 uur: Diner in de ’’Gouden Leeuw” Ter- heijden. Tel. 01693-1353. vooraf een konsumptie. 21.30 uur: Aankomst in Moergestel. Kosten van deelname aan deze reis bedragen 40,per persoon. U gelieve dit bedrag bij opgave te voldoen. Voor deze reis zijn er twee bussen besproken. Dus wie eerst komt eerst maalt, vol is vol. Tot en met 27 mei kan men zich bij de on derstaande adressen opgeven. Mevr. Ketelaars-van Balsvoort, Oirschotseweg 24; Mevr. v.d. Loo-v.d. Loo, Óisterwijkseweg 7; Mevr. v.d. Wouw-van Lieshout, Reuselhof 32; A. Jonkers, Schoolstraat 29; M. Vugts, Kloosterlaan 59. Deelnemers gelieve onderstaande strook in te vullen. Naam: Adres Aantal deelnemers: I I k8 a».

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 3