DANS- EN SHOWORKEST "SILVIO" MUSIKANTEN" 100 Jaar familie Rijnen in ’t Draaiboompje “TT h I J Fotogroep Moergestel Moergestelse Middenstand uit het begin van deze eeuw Het Rode Kruis heeft nooit genoeg 1 1 w 4 ‘1 100 Jaar Familie Rijnen in 't Draaiboompje presenteren wij U op Op zondag 20 mei 1984: Zaterdag 19 mei 1984: Grootse "TlROLERAVOND" met Nederlands beste blaaskapel: "DE RODERLAND H Entree f 5, Aanvang 20.00 uur Entree f3,— Om iedereen in de gelegenheid te stellen onze tentoonstelling te bezoeken, zal deze ook op zaterdagmorgen 19 mei en zondagmiddag 20 mei voor U zijn opengesteld. Ter gelegenheid van Aanvang 20.00 uur SIS I .1 I I I ir scouting st. Jan Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Zaterdag 19 mei gaan we ’s morgens foto’s maken van twee dorpen hier in de omgeving, nl. Eersel en Hilvarenbeek. Het is verzamelen om 8.30 uur op het St. Jansplein. Tot dan. WOENSDAG 16 MEI 1S84 9e Jaargang - Nr 336 *3 moergestel Vergaderingen Burgemeester en Wethouders van 18 en 25 april en 2 mei 1984. Standplaats- en ventvergunningen Vier aanvragen om een standplaatsvergunning c.q. ventvergunning zijn geweigerd. Een standplaatsvergunning is verleend aan J. Bonekamp te Veghel voor de verkoop van poe- lierswaren voor de vrijdagmorgen. Een ventvergunning is verleend aan J. van Huigevoort te Moergestel voor de verkoop van bloemen en planten dinsdag- en donderdag morgen en voor de woensdag, vrijdag en zater dag. Bouwvergunningen/Hinderwetvergunningen Bouwvergunning is verleend aan: - H. Reijrink, Vossenhoorn 9 voor de bouw van een varkensstal. - Regio Projekt Noord-Nederland voor de bouw van 30 huurwoningen in plan Oistel- voirt. - J. Antonis, Krijtestraat 32 voor de bouw van een carport. - Gemeentebestuur voor het verplaatsen van een hekwerk aan de Kloosterlaan. - P. Dirkx, Oirschotseweg 40 voor de uitbrei ding van een stal. Een vergunning ingevolge de Hinderwet is ver leend aan: - M. Vugts, Rootven 2 voor de cafetaria. - H. Denissen voor een championkwekerij aan de Molenakkerstraat. Gemeentegaranties Ten behoeve van een persoon is gunstig advies uitgebracht voor het aangaan van een tweede hypothecaire geldlening en aan een ander per soon is gemeentegarantie verleend voor een hypothecaire geldlening. Sociale Uitkeringen Twee aanvragen bijstand zijn toegekend ter wijl er een gewijzigd is. Op twee aanvragen om bijstand is negatief be schikt. Zes aanvragen W.W.V. en vier aanvragen R.W.W. zijn toegekend; twee aanvragen W.W.V. en een aanvrage R.W.W. zijn afge wezen. Diversen - Een bezwaarschrift Beschikking Geldelijke Steun Bejaarden bij Verhuizing 1875 is onge grond verklaard. - De P.N.E.M. heeft toestemming verkregen voor het situeren van een regelstation aan de Heirbaan. - Toestemming is verleend voor de sloop van het kadaverhuisje. - C.V. De Durdraaiers heeft de nodige vergun ningen en ontheffingen verkregen voor de or ganisatie van de ’’Kop van Jut”-wedstrijden op zaterdag 2 juni a.s. - De aanvrage van Stichting ”Een Nieuw le ven” te Tilburg inzake een vergunning voor het ophalen van gebruikte artikelen is afgewe zen. In ”de Kleine Meijerij”, het kwartaalschrift van de gelijknamige heemkundekring voor Oisterwijk en omgeving, vindt men deze keer een uitvoerig relaas van J. Roosen over de Moergestelse middenstand uit 1909. Moer gestel telde toen iets meer dan 1400 inwoners, veelal kleine boeren en slechts een beperkt aan tal bedrijven en winkels. Slechts een viertal be drijven was gemecaniseerd o.a. de schoenfa briek van van Bommel, die toen nog in de Pia- nostraat stond. De winkeliers ondervonden uiteraard veel con currentie van de Tilburgse winkels, waar men naar toe ging, wanneer men toch ter markt trok. Andere artikelen in dit nummer van ”de Klei ne Meijerij” betreffen de Oisterwijkse School vereniging, die dit jaar een jubileum viert en waaraan archivaris P. Wuisman aandacht besteedt. Over Peerke Donders en zijn Enschotse fami lierelaties schrijft Anton van Dorp en het Ver- senboek van Offermans, dat al eerder werd besproken door drs. Stroucken is nu het on derwerp van een beschouwing door R. Janssen. In de rubriek dialekt, vindt men een artikeltje van J. van Balkom over een geslacht paard, waarin met het typisch Helvoirtse spraakge bruik terugvindt. Over de bodemstruktuur in de Logt schrijft tenslotte dr. Thiadens. Dit goed geïllustreerde nummer, waarin ook nog een tweetal aankon digingen van boeken uit de streek, is voor be langstellende niet-leden verkrijgbaar bij ”de Spar” voor 6,50. f Eindelijk is het zover, vanaf oktober ’83 is de feestkommissie en nog vele mensen daarbui ten, bezig om het hele gebeuren rond dit jubi leum voor elkaar te krijgen. Op donderdag 17 mei 1984 zal de receptie het startsein zijn van de diverse festiviteiten rond dit feest wat eigenlijk gezien mag worden als een bekroning van de grote inzet en gastvrij heid van het kastelijnsechtpaar en het perso neel van ’t Draaiboompje. Vele mensen uit Moergestel hebben in ’t Draai boompje hun vertier gehad alwaar de leut en de gezelligheid altijd hoog in het vaandel heeft gestaan en natuurlijk nog staat. Getuigen hiervan zijn de vele voetbalclubs die wekelijks weer hun weg naar ’t Draaiboompje vinden, maar ook de vele verenigingen die al daar hun clubhuis genieten evenals de vele ver gaderingen, bruiloften en partijen. Ook de disco-jeugd op de zondagavond, waarmee Ben, Pieter en Ad in 1975 mee begonnen zijn, komt nog steeds in grote getale naar ’t Draai boompje. Graag nodigen Janus en Sjaan al deze mensen uit op de receptie die donderdag van 19.00 uur tot 21.00 uur gehouden zal worden om samen met hun het glas te heffen op deze goede en prettige samenwerking. Op vrijdagmiddag 18 mei om 14.00 uur worden al de bejaarden en invaliden uit Moergestel verwacht om er nog eens een gezellige ouderwetse middag van te maken. ’s Avonds om 20.00 uur gesloten - bal voor de familie Rijnen-Wolfs en alle leden van de in ’t Draaiboompje thuis zijnde verenigingen. Zaterdagmiddag 19 mei is het feest voor al de schoolgaande jeugd uit ons dorp, die om 14.00 uur in ’t Draaiboompje verwacht worden. Zaterdagavond 19 mei zal ’t Draaiboompje een tiroleravond presenteren waarbij kosten noch moeite gespaard zijn gebleven om het voor iedereen een onvergetelijke avond te laten worden De zaal, die overigens met die dagen flink is uitgebreid, zal geheel in stijl van zo’n tiroler- festijn zijn aangekleed, met o.a. lange rijen ta fels en de overbekende pullen bier. Maar wat eigenlijk het belangrijkste is, is dat we het uit 22 man bestaande orkest ”De Ro- derland Musikanten” hebben kunnen kon- trakteren, waardoor succes al bij voorbaat ver zekerd is. Dus komt allen; dit mag U zeker niet missen. Aanvang 20.00 uur. Entree 5,00. Nadat we ’s zaterdagavonds ”De Roderland Musikanten” aan het werk hebben gezien en gehoord, zal er ’s zondagavonds vanaf 20.00 uur een orkest op de planken staan, wat zeker evenzoveel aanbeveling verdient, namelijk dans- en showorkest Silvio. Degene, die ooit een optreden van Silvio heeft meegemaakt, zal zeker samen met ons bea men, dat deze mensen door hun spontaniteit en zeer uitgebreid repertoire bij het publiek een avondvullend programma presenteren dat klinkt als een klok. Deze mensen, die van muziek hun vak hebben gemaakt, kunnen met recht zeggen dat ze dit vak ook terdege verstaan, het bewijs hiervan is dat zij behalve hun eigen uitgebrachte singles ook door vele bekende nederlandse artiesten worden gevraagd als begeleidingsorkest voor de diverse platenopnamen. Kortom, kunnen wij trots zijn dat wij dit or kest in ’t Draaiboompje aan U mogen voor stellen en vertrouwen erop de diverse festivitei ten hiermee op een waardige manier af te slui ten. Aanvang 20.00 uur. Entree 3,00. Om iedereen voldoende in de gelegenheid te stellen onze tentoonstelling te bezoeken, zal deze ook op zaterdagmorgen 19 mei en zon dagmiddag 20 mei voor U zijn opengesteld. De Feestkommissie Oorlog? De wereld staat op tientallen plaatsen in brand. Natuurrampen? Iedere 9 dagen is het weer zo ver. Dit nog afgezien van rampen zoals droog te, die schijnbaar onophoudelijk voortduren. Ongevallen? Noodsituaties? Miljoenen. Ieder jaar. In binnen- en buitenland. Slachtoffers? Ontelbaar. De nood in de wereld is grenzeloos. Grenzelo ze nood eist grenzeloze hulp. Het Rode Kruis stelt zich tot doel altijd en overal hulp te bie den aan iedereen in nood. Helaas kan het die taak door geldgebrek niet in alle omstandigheden waarmaken. Toch pro beert het Rode Kruis dat. Omdat het vindt dat een noodkreet nu eenmaal niet onbeantwoord mag blijven. Om dit mogelijk te maken doet het Nederland se Rode Kruis ieder jaar een beroep op de Ne derlandse bevolking. In de afgelopen jaren bracht de campagne met uw steun bijna 10 miljoen op. Daar kan het Nederlandse Rode Kruis in deze tijd nier meer mee toe. Immers, niet alleen de kosten van de hulpverlening en de organisatie ervan zijn gestegen, ook de nood in het buitenland stelt steeds grotere ei sen. Een gebrek aan middelen stelt een grens aan de hulp die geboden kan worden. Met uw hulp wil het Nederlandse Rode Kruis dit jaar probe ren die grens te verleggen naar 14 miljoen gul den. Want met z’n veertien miljoenen moet dat toch mogelijk zijn. Mogen wij op u reke nen? Wilt U een blijvende steun voor het Rode Kruis zijn, word dan lid-donateur. U kunt de dezer dagen ontvangen accept-girokaart desge wenst (ingevuld en ondertekend) in de collecte bus stoppen. De jaarlijkse collecte wordt ge houden van 28 mei t/m 9 juni a.s. Stel onze vrijwilligers niet teleur en geef meer dan U ei genlijk van plan was te geven, want ’t moet dit jaar een topjaar worden. Zaterdagmiddag 26 mei wordt er een distrikts- dag gehouden in het centrum van Moergestel. De 12 groepen in ons Scouting-distrikt, en dus ook Scouting St. Jan, willen zich hier presente ren door diverse spelen uit te voeren. Zo is er een zeskamp en een regenboogspel, verder woerden er massaal ballonnen opgelaten. Be langstellenden zijn van harte welkom om te komen kijken. Meer informatie in het krantje van de komen de week. Jeugdbelangen St. Jan Moergestel.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1