Moederdag. I KI 1 1 I I EHBO-nieuws Gilde St. Catharina Reuselhof 10 jaar Moederdag 13 mei Bloemendag Gilde St. Sebastiaan en Barbara opende op 2e Paasdag het Zomerschietseizoen I Feestprogramma 100 jaar Rijnen in ’t Draaiboompje Exodus” ’t Is weer knudde... •J I Verras moeder eens met een vlotte rok, blouse, shirt, jurk of vest. <1 l 'n ruime sortering kadootjes bloeiende planten snijbloemen cees op 't hoog Bloemsienkunst 1 i. 1 i r *0*1 l ZT7T®J VAN HULTEN Geef ook eens een leuke sjaal of ketting cadeau! la PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUVVS" WOENSDAG 9 MEI 1984 ar m JA L i «o J.S. Z III co o I n Tl in 3- lf- et m af S, Bl. k, ar «d st al et :r- sn jn :n 3f :n al n. n. v. s, n, si. Me [»De3P ECHTE I I BAKKER De oefening van vorige week mag als geslaagd genoemd worden. Voor meer verslaggeving zie elders in dit blad. A.s. donderdag 10 mei, is het lesavond voor de cursisten. Dinsdag 15 mei zijn alle cursisten en gediplo meerde EHBO-ers uitgenodigd in de Kunst kring te Oisterwijk. Op deze avond zal een lezing gehouden wor den vanuit het Brandwonden Centrum Bever wijk. Tevens wordt er ook een film gedraaid en een dia-serie. Het bestuur hoopt dan ook dat vele leden deze belangrijke avond bezoe ken. We vertrekken dinsdag 15 mei om kwart voor acht vanuit het Wit Gele Kruis-gebouw. Met EHBO-groeten Het Bestuur Janus en Sjaan nodigen graag op deze middag jullie uit en zullen ook voor de nodige versna peringen zorgen. ’s Avonds vanaf 20.00 uur is ’t Draaiboompje omgetovèrd in een Tiröler Weinstube, met uit stekende tiroler muziek, lange rijen tafels, goe de wijn en de bekende pullen bier. Het muzikale gedeelte op deze avond wordt verzorgd door een uit 22 man bestaand tiroler- orkest ”De Roderland Musikanten” uit Kerk- rade. Hou deze avond allemaal vrij want dit mag U zeker niet missen. De entree op deze avond be draagt ƒ5,—. Zondag 20 mei: 's Avonds zal vanaf 20.00 uur het feest af gesloten worden met een grandioos optreden van dans- en showorkest ’’Silvio”. Dit orkest heeft een repertoire dat varieert van André Hazes tot Status Quo. Op deze avond is jong en oud van harte wel kom. U kunt er zeker van zijn dat op deze avond ie dereen volop aan z‘n trekken zal komen. De entree op deze avond bedraagt 3, Zoals U ziet heeft de feestkommissie er alles aan gedaan om voor een zo groot mogelijke groep inwoners van Moergestel iets te organi seren, daarom zullen wij U graag op ons jubi leum ontmoeten en rest ons alleen nog U alvast veel plezier toe te wensen en graag tot ziens. De Feestkommissie Dit jaar bestaat Reuselhof 10 jaar en in dit ka der zullen er verschillende feestelijkheden plaatsvinden. Dinsdag 2 mei werden 5 mensen die vanaf het begin op Reuselhof werken gehuldigd. Dat wa ren: A. van Leeuwen (directeur) Jo Geerts (technicus) Jos v.d. Ven (kok) Ben v. Ingen (chef-kok) Toos Bosman (keuken-assistente) 's Morgens was er voor heel de Reuselhof- gemeenschap een plechtige H. Mis met als the ma ”Het vuur brandende houden”. ’s Middags was er een gezellige middag waar bij de jubilarissen in het zonnetje werden ge zet. Later in het jaar zal het 10-jarig bestaan nog uitbundig worden gevierd, waarbij vooral de 10 eerste bewoners in het zonnetje zullen wor den gezet. Maar dat wordt dus wel een na jaarszonnetje. Uw Echte Bakker Kerkstraat 12 - Moergestel Telefoon 04243 1268 Deze titel slaat zeker niet op de uitvoering van het stuk zoals die vorige week in Den Boo gaard plaats vond door Die Naemloose Spee- lers. Integendeel zelfs, want hetgeen door de grote groep spelers op de planken werd gezet was allerzins acceptabel. Nee, de titel had veeleer betrekking op het aan wezige aantal kijklustigen dat die avond de moeite genoemen had om achter z’n TV uit te komen. Divers oorzaken zijn daar natuurlijk al voor aangevoerd en misschien is het najaar een veel gunstiger tijdstip dan nu het geval was (ook al omdat het K.P.J.-toneel nog zo kort geleden was). Maar nu terug naar de uitvoering zelf. Verge leken met een jaar geleden was er heel wat ’’bijgeleerd” en de hoofdrollen waren vakkun dig ingevuld. Zonder iemand tekort te doen zullen we dan ook niet alle spelers (12 in getal) met naam noemen, ’n Kompliment krijgen ze allemaal vanwege hun rolvastheid en de volle overtuiging waarmee gespeeld werd. Ook het z.g. ’’lijk” dat nogal eens in en uit de kast moest deed z’n werk voortreffelijk. Kortom, ’n toneelstuk dat, ook dankzij het uitstekende dekor, zeker de moeite van het be kijken waard was. Jammer, nogmaals, van de publieke belangstelling, want Die Naemloose Speelers hadden meer verdiend! Het koor Exodus werd september 1983 opge richt. We startten met ongeveer 15 leden; in de loop van de tijd zijn daar enkele leden bijgeko men. we zijn begonnen met ons koor omdat we vonden dat er geen jongerenkoor bestond dat echt voor onze leeftijdsgroep bestemd was. Onze leden zijn dan ook allemaal 18 jaar of ouder. Het repertoire dat wij brengen is niet specifiek; we zingen wat we leuk vinden om te horen en wat uiteraard geschikt voor ons is. Onze dirigente is Tiny Laurenssen, die al enige jaren schoolmuziek aan het conservatorium studeert. Tot slot nog iets over de naam van ons koor. ’’Exodus’ betekent ’’uittocht”; we hebben de ze naam gekozen naar aanleiding van het uit treden van enkele van onze leden uit een reeds bestaand koor. Natuurlijk vinden we het altijd leuk om nieuwe leden te kunnen begroeten. Mochten er jongelui van 18 jaar of ouder inte resse hebben, dan zijn ze uiteraard van harte welkom. Voor informatie kun je bellen naar Annie Ketelaars (tel. 1412) of Marij Oerle- mans (tel. 1657). Je kunt natuurlijk ook geheel vrijblijvend ko men kijken op onze repetitie. Deze vindt plaats op donderdagavond tussen half acht en half tien op Oirschotseweg 49. Graag tot ziens! Zoals U reeds alwel vernomen zult hebben, zijn er in het kader van het 100-jarig jubileum diverse festiviteiten op touw gezet, waarbij vast ook iets van uw gading bij zal zitten. Als het goed is bent U onlangs in het bezit ge komen van het ’’Draaiboek” rond dit jubi leum, waarin U op de hoogte bent gebracht van wat historie en wat U allemaal te wachten staat. Om iedereen voldoende informatie te ver schaffen over het hele gebeuren volgt hieron der een uitgebreid programma-overzicht. Donderdag 14 mei: Het is zover, de bloembakken, biertanken etc. zijn gevuld zodat het feest opgestart kan wor den tijdens onze receptie van 19.00 uur tot 21.00 uur. Janus en Sjaan nodigen graag alle vrienden en bekenden uit om samen met hun het glas te heffen. Vrijdag 18 mei: ’s Middags van 14.00 tot 17.00 uur verwelko men wij graag de toenmalige jeugd uit de tijd dat v. Delft de bevallingen nog met de fiets deed, de koeien nog met de hand gemolken werden en de boer nog boer en geen agrariër was, zodat de nostalgie van het verleden weer even werkelijkheid wordt in ’t Draaiboompje. Op deze middag zal Thieu Sijbers U mee terug in het verleden nemen met Brabantse liedjes en sketches. Graag nodigen wij alle bejaarden en invaliden van Moergestel uit om deze middag mee te ma ken. ’s Avonds vanaf 20.00 uur worden alle leden van de in ’t Draaiboompje thuiszijnde vereni gingen verwacht om samen met de familie er een gezellige avond van te maken. Zaterdag 19 mei: ’s Middags vanaf 14.00 uur feest voor de schoolgaande jeugd uit ons dorp. Aan deze middag is een kleurwedstrijd met leuke prijsjes verbonden. De kleurplaten zullen in de loop van de volgen de week op alle scholen verstrekt worden, en die kunnen jullie op deze middag bij onze jury inleveren. De kinderen die niet in de gelegenheid zijn om de kleurplaat via de school te ontvangen, kun nen deze afhalen bij foto-atelier L. v.d. Meij- denberg. Verder zal op deze middag de Nederlandstalige bioscoopfilm ’’Peter en Elliot de draak” ver toond worden. Vergeten jtillie moeder niet? i Zondag 13 mei gaan we naar de Gouden- Kringdag te Diessen. Vertrek om 12.00 uur bij onze Hoofdman in de Heuvelstraat. Het volg nummer in de Optocht voor St. Catharina is nr. 8. Hier nemen alle 34 Gilden van de Kring ”Het Kwartier van Oirschot” aan deel en zij zullen zich presenteren aan de pauselijke pro-nuntius Mgr. Wüstenberg en onze Brabantse Commis saris van de Koningin, Mr. van Agt. - Zaterdag 19 mei onderlinge verschieting met de bevriende Gilde van St. Joris uit Hapert. Schietterrein in de Heuvelstraat te Moergestel. - Zaterdag 26 mei onderlinge verschieting met de bevriende Gilden van St. Joris Oostelbeers en St. Joris Moergestel op het schietterrein na bij de ’oude toren’ te Oostelbeers. - Donderdag 31 mei vrijwillige schietwedstrijd voor de liefhebbers om vleesprijzen te Bladel. Schietterrein nabij ’t Nekkermenneke. - Zondag 3 juni verbroedering van de ’’Kleine Kring” bij St. Catharina te Moergestel. Bij de ’’Kleine Kring” zijn 10 Gilde uit deze omge ving aangesloten en houden elk jaar op ’n an dere plaats schietwedstrijden met als inzet ’n Verbroederingsschild en ’n Keizersschild welke beschikbaar is gesteld door de oud-Keizers Piet Wolfs en v.d. Wouw. Schietterrein in de Heuvelstraat. SS Zoals ieder jaar gebruikelijk, opende het Gilde op 2e Paasdag in de schietbaan bij Gildehuis ”’t Stokske” het Zomerschietseizoen met een onderlinge prijsverschieting, bij deze eerste aanzet voor het Zomerkampioenschap, werd de uitslag bekend gemaakt van de Wintercom petitie door Hoofdman Giesen. Ie: Jan v. Rooy met 9,06 pnt.; 2e: Frans v.d. Sande, jr., 8.90 pnt.; 3e: Jan Timmermans, 8,25 pnt.; 4e: Sjaak v. Elderen, 8,06 pnt.; 5e: Kees v. Rooy, 7,58 pnt.; 6e: Egbert Mutsaers, 7,32 pnt.; 7e: Sjaak Akkermans, 6,46 pnt. Voor de kinderen van de Gildebroeders waren er rond de schietbaan paaseieren verstopt, het was een mooi gezicht de kleintjes bezig te zien, mooier nog was het hoe ze er uitzagen toen de chocolade paaseitjes hun bestemming hadden gevonden. Zomerprogramma: - 29 april: onderlinge prijsverschieting Kwar tier van Oirschot. - 13 mei: Gouden Kringdag Diessen. - 9 juni: Collecte Anjerfonds. - 2 juli: Koningschieten bij Gildehuis ”’t Stokske”. - 8 juli: Liefdadigheidsfestijn Haaren voor het gehandicapte kind. - 4 aug.: Koningverschieting bij Gildehuis ”’t Stokske”. - 12 aug.: Prijsverschieting bij Gilde St. Se bastiaan, Zandhoven (België). - 9 sept.: Kringdag bij het Markiezaat te Alp- hen. koRenstRaat 34 5066 vb moeRqestel tel. 04243-1794 u- n. v,

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 3