Postelstraat bezaaid met gewonden THEO'S SNACKBAR Wim Willems Vanaf nu is onze standplaats het St. Jansplein!! I fc H I I Moederdag Bloemendag! Donkers Moergestel I I te Fotogroep Moergestel PLflNTENKWEKERU Opgeven van nieuwe leerlingen aan de Streekmuziekschool via de Harmonie Bond van Ouderen afdeling Moergestel Moergestel 40 jaar bevrijd! Wij doen onze Communie op zondag 20 mei 1984 Bejaardenreis 1984 - bekend om kwaliteit Tevens schade-expertise en schade-reparatie Voor onderhoud en reparatie van alle merken auto's. Automobielbedrijf ■1 iji' I Si ■n Ss» J.S. me Openingstijden: dinsdag, woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 12.00-24.00 uur; donderdag van 18.00-24.00 uur. Zowel de instructeur de heer de Rooy als Dr. Terwindt waren zeer tevreden over de wijze waarop de E.H.B.O.-ers hun taak hadden ver richt. Er waren wel enkele zwakkere punten, maar bij een zo groot aanbod van slachtoffers is dit ook nauwelijks te voorkomen. Ook de Lotus-groep - mensen die gespecialiseerd zijn in het nabootsen van slachtoffers - hadden een groot aandeel in het slagen van deze oefening. Laten we hopen dat een dergelijke ramp zich nooit ”in het echt” zal voordoen. Maar mocht het ooit passeren, dan is het toch een veilig ge voel zoveel ervaren E.H.B.O.-ers in onze om geving te weten. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL. 04243 - 1442 Krijtestraat 46 - Tel. 04243-1110 Wie donderdagavond 3 mei rond 8 uur in de avond nietsvermoedend de Postelstraat inreed kreeg waarschijnlijk de schrik van zijn leven. Want het gedeelte voor het kerkhof - waar schijnlijk een luguber toeval - lag als het ware bezaaid met kreunende en kermende slachtof fers van het meest gecompliceerde verkeerson geval dat zich ooit in de geschiedenis van Moergestel heeft afgespeeld. Ten gevolge van een voorrangsfout van een grote vrachtwagen ontstond er een enorme verkeersravage waar bij auto’s, fietsers, brommers en zelfs passe rende voetgangers betrokken raakten. Een vrouw raakte zo in paniek dat zij de chauffeur van de vrachtwagen te lijf wilde en de paniek nog groter maakte. Gelukkig was het weldra duidelijk dat heel de ze ingewikkelde situatie geënsceneerd was om de doeltreffendheid en kundigheid van de E.H.B.O.-afdelingen van Moergestel en Hel- voirt op de proef te stellen. Die kwamen dan ook weldra op een drafje aanzetten om de eerste hulp te bieden. Daar hadden ze hun han den meer dan vol aan, temeer daar de in pa niek geraakte vrouw het hen ook nog eens be hoorlijk lastig maakte. Er werd druk verbon den, gespalkt, gestelpt, afgebonden, want heel het arsenaal van mogelijke verwondingen en kwetsuren was zowat aanwezig. Onder de vele belangstellenden was ook burgemeester Ter Veer op de plaats des onheils aanwezig en volgde'de verrichtingen van de hulptroepen met veel belangstelling. Rond 9 uur waren praktisch alle gewonden verzorgd en afge voerd naar het oefenlokaal van de drumfanfa re dat als crisiscentrum was ingericht. Daarna volgde nog een evaluatie in de aula van sport hal de Vonder. Evenals vorig jaar organiseren wij wederom in de maand mei een fietstocht naar de H. Eik in Oirschot. Deze tocht zal gehouden worden op maandag 14 mei a.s. Het vertrek is om 1 uur vanaf het St. Jansplein. Om 2 uur zal er door pater van Elderen een Eucharistieviering in de kapel van den H. Eik worden gecelebreerd. Op de terugweg wordt er aan de deelnemers in een of andere gelegenheid een kop koffie aangeboden. Bij genoeg deelname bestaat ook de mogelijk heid voor diegene die niet kunnen fietsen, deze tocht per bus mee te maken. Deze zal dan om 1.15 uur vertrekken vanaf het St. Jansplein en ook de Reuselhof aandoen. De kosten voor de deelnemers per bus zijn ƒ5,- per persoon. Daar wij graag een overzicht zouden hebben voor de deelnemers per bus kan men zich hier voor opgeven tot en met zaterdag 12 mei bij A. Jonkers, Schoolstraat 29, telefoon 1770. Dit alles kan alleen doorgang vinden indien het weer dit toelaat, anders wordt het geheel tot een nader te bepalen datum uitgesteld. 09.30 uur Susanne de Rijck; Hein van lersel; Claudia Hopmans; Teun op ’t Hoog; Yvonne Trom melen; Erik van de Wouw; Judith Oerlemans; Elly Willems; Petra Roosen; Sandra van Her- ck; Luc van Avoort; Bennie van de Wel; Inge van de Boogaart; Bas Hessels; Maylel van Ber- kel; Miranda van Korven; Bas van Gisbergen; Michiel Apeldoorn; Suzanne Traa; Jan van de Ven; Christian Roosen; Wendy Smits; Bianca Mertens; Sandra Boogaers; Marieke van de Zanden; Frank van Gisbergen; Olaf Kaal; Mark Vugts; Eliza Hoosemans; Adje Mut- saerts; Maudy Oerlemans; Kees Roosen; Ro land van Gameren. 11.30 uur Imke Geenen; Bart de Laat; Bas Rijnen; Ellis Ketelaars; Jan van Laarhoven; Maurice Rij nen; Marieke van de Boogaart; Gert Rijnen; Suzanne Tekath; Marieke Salvetti; Sabine van de Wouw; Monique van de Wiel; Jenny van Linschoten; Daan Nieuwland; Dominique van de Wouw; Simone Raaymakers; Loes van Dijk; Jan-Hein van de Schoot; Erwin van de Sande; Bart de Laat; Bob van Dussen; Stijn Kennis; Nicole van de Wouw; Matthijs Meyer; Henk-Jan Heefer. Hij/Zij die AMV-diploma heeft, en een blaas- of slaginstrument wil gaan bespelen en straks graag in groepsverband bij de harmonie wil musiceren, kan zich tot 20 juni opgeven bij on derstaand adres. Het spreek natuurlijk vanzelf, dat niet alle in strumenten aanvulling behoeven. Helaas moe ten we wel eens leerlingen teleurstellen. Bij ons gaan de gedachten uit naar leerlingen voor de volgende instrumenten: klarinet, saxo foon, trombone, hoorn, bariton, tuba en even tueel bas. Wat betreft slagwerk: Men geeft zich op voor de drumband en volgt daarbij een cursus op de muziekschool voor slagwerk. O.a.: kleine trom, grote trom, pauken, xylofoon, vybra- foon, marimba en klokkenspel of alleen drums. Indien voorradig wordt er voor instrumenten gezorgd door de harmonie of muziekschool, behalve voor een drumstel. Hierbij opgemerkt dat de blazers hun lessen volgen op de Hertog-Janschool indien zij met meer dan drie personen zijn, gezien de reis kostenvergoeding van de docenten. Wat betreft de slagwerkers/drummers, die volgen hun lessen op de muziekschool in Oisterwijk, daar de docent niet in staat is om zich met alle mogelijke instrumenten van het een naar het andere dorp te verplaatsen. Wil men dus lid worden van de Harmonie en naar de Muziekschool gaan, dan gelden de vol gende regels: 1. Een eenmalig inschrijvingsbedrag a 50, 2. De maandelijkse contributie a 5, 3. en het kursusgeld van de Muziekschool min Subsidie. Dit kan in termijnen betaald worden via de Harmonie, die het gehele bedrag eerst voor schiet. Hierbij opgemerkt, dat de subsidie die wij hiervoor ontvangen bij U in mindering wordt gebracht. Voor verdere inlichtingen, wende men zich tot onderstaand adres: N. Smits, Kruysackerstraat 20, 5066 XK Moergestel, tel. 04243-1198, HAFAcommis- sielid van de Streekmuziekschool. Donderdag 10 mei over 20.00 uur is het weer clubavond in het Trefcentrum. Vanavond gaan we het hebben over de diverse methoden die iedereen gebruikt bij het ontwik kelen van zijn zwart-wit films. Dit kan eventueel toegelicht worden met zowel goede als slechte voorbeelden. Tot dan. De aktiviteiten van de bejaardenraad in sa menwerking met de Bond van Ouderen, orga niseren een dagtrip voor alle ouderen van Moergestel vanaf 65 jaar en invaliden. Deze zal plaats vinden op dinsdag 5 juni a.s. Reisdoel: Provincie Zeeland met als hoofddoel de stormvloedkering Oosterschelde onder des kundige leiding. Nadere gegevens volgen komende week in Moergestel Nieuws. Op 25 oktober van dit jaar gedenken we het feit, dat ons dorp veertig jaar geleden bevrijd werd. De vijf lange jaren van de Duitse bezetting hebben diepe sporen nagelaten bij velen van ons. De herdenking van de bevrijding krijgt destemeer accent, nu opnieuw fascistische stromingen in onze samenleving aktief worden. De viering van de veertigjarige bevrijding moet daarom ook gezien worden als een manifesta tie vóór de vrede en een teken van afkeer van nationaal-socialistische en fascistische bewegingen. Het gemeentebestuur zou graag op 25 oktober een tentoonstelling organiseren, waarbij ge dacht wordt aan een inbreng van de zijde van de eigen Moergestelse bevolking. Indien u foto’s, brochures, kranten, souvenirs e.d. heeft, dan zouden wij u willen verzoeken deze tijdelijk af te staan om anderen de ver schrikkingen van de oorlog en de vreugde van de bevrijding in woord en beeld te laten mee beleven. Wilt u het materiaal van u naam en adres voor zien, opdat er ten aanzien van teruggave geen misverstanden behoeven te bestaan. U kunt kontakt opnemen met wethouder N. Smits of met de ambtenaar Welzijnszaken van het gemeentehuis, mej. Corke Kolen. I WOENSDAG 9 MEI 1984 9e Jaargang - Nr. 335

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1