7e Moergestelse jaarmarkt B I geen praktijk van 7 t/m 20 mei P. Ter windt huisarts Donkers Moergestel ilh T.Z.V. Het Baksche Ven 75 jaar Kindernevendienst Melding van storingen in de centrale antenne- inrichting Gebedsdienst voor de vrede Voor alle communicanten en hun ouders Afsluiting zuidelijke toe- en afrit Moergestel van rijksweg 58 Het opgeven van nieuwe peuters I ill Voor onderhoud en reparatie van alle merken auto's. Tevens schade-expertise en schade-reparatie Automobielbedrijf Ba I Gemeentebestuur Moergestel J.S. Werkgroep Communie Het bestuur. M Waarneming; Dokter van Delft Telefoon 04243 - 1424 Ook voor onze peuters begint in augustus het nieuwe "schooljaar". Een nieuw "schooljaar" betekent ook nieuwe kinderen op peuterspeelzaal Janneke. Op maandagmiddag 7 mei van 13.30 tot 15.30 uur kunnen ouders hun kinderen voor het komende jaar opgeven. Een voorwaarde is wel dat hun kind in augustus tenminste de leeftijd van 2’/z jaar heeft bereikt. Twijfelt U nog of hebt U vragen, ook dan kunt U gerust even binnen wippen. Tot 7 mei! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie; Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 2 MEI 1984 9e Jaargang - Nr. 334 Krijtestraat 46 - Tel. 04243-1110 Zondag 13 mei om 11.30 uur nodigen wij jullie uit voor de nevendienst ter voorbereiding op jullie communie. Wij verwachten jullie om 11.30 uur in DEN BOOGAARD. Ook u, ouders, bent van harte welkom, als u mee wilt helpen met deze dienst. De dienst zal met de mis van half 12 eindigen. Tot dan. Op zondag 6 mei in de mis van half 12 is er kindernevendienst voor de kinderen van klas 3 en 4. De nevendienst wordt verzorgd door Mevr. Van Ganzewinkel en Dhr. Geerts. Organisatorische omstandigheden hebben een wijziging met zich meegebracht in het melden van klachten betreffende de centrale antenne- inrichting. In afwijking van hetgeen hierover vermeld staat in de brochure ’’Wegwijzer door Moergestel” dient U vanaf heden buiten de normale werktijden eventuele storingen op te geven bij de heer W. Pellis, De Hoefkens 13, bereikbaar onder telefoonnummer 3274. Door de week kunt U overdag normaal bij het ge meentehuis terecht, telefoonnummer 1235, toestel 30. Voor de goede orde delen wij U verder mede dat het aanbeveling verdient zich ervan te overtuigen of de klacht daadwerkelijk in ver band staat met de centrale antenne-inrichting. Op zondag 6 mei 1984 zal voor de 7e maal de Moergestelse Jaarmarkt worden gehouden. De marktkramen zullen zoals ieder jaar worden geplaatst op het St. Jansplein en in de Kloosterlaan. - De bewoners van de Kloosterlaan en het St. Jansplein, willen wij dan ook verzoeken om de straten vrij te houden van geparkeerde au to’s. Ook dienen zij er rekening mee te hou den dat zij op zondagmiddag op beperkte wijze bij hun huizen kunnen komen. Met een auto is bijv, niet mogelijk. Wij weten dat wij, zoals in het verleden, op Uw medewer king kunnen rekenen. Bij voorbaat onze dank hiervoor. - Ook dit jaar zijn wij er weer in geslaagd om de jaarmarkt een gevarieerde aanblik te geven. Er zullen diverse verschillende activiteiten en de monstraties zijn voor jong en oud. Dit jaar zullen er ongeveer 125 kramen worden op gesteld waarachter de marktkooplieden hun waren zullen aanprijzen. Ook zullen er weer diverse standwerkers onze jaarmarkt aandoen en zoals elk jaar strijden om de prijs voor de beste standwerker van Moergestel. Het straattoneel zal ook voor het derde jaar weer op de jaarmarkt aanwezig zijn. Zij bren gen dit jaar een stukje voor jong en oud. Wan neer U hen wilt zien zult U ook eens door de Kloosterlaan moeten lopen. Aan het begin, op het pleintje voor het gemeentehuis zullen zij enkele voorstellingen verzorgen. Daar zal ook zoals ieder jaar de kindermarkt worden gehou den. Zij die zich hiervoor nog willen opgeven moeten vlug zijn op het onderstaande adres, echter vol is vol. Om alle activiteiten en demonstraties te zien zult U naar de jaarmarkt toe moeten. Wij weten zeker dat een dagje Jaarmarkt te Moergestel U zeker zal bevallen. De organisatie van de jaarmarkt is geheel in handen van de C.V. de Dorstvlegels. De marktmeester is C. v. Dijk, Pr. Irenestraat 5 Moergestel, tel. 04243-2414. Voor alle verdere informatie kunt U bij hem terecht. Het Baksche Ven, gelegen in het grillige grens gebied van de gemeenten Tilburg - Berkel En sch o t - Moergestel is een van de weinige, en waarschijnlijk het eerste van de uitgebreide vennenketen dat voor de actieve waterrecreatie in gebruik is gekomen. Voor de Tilburgse Zwemvereniging ”Het Baksche Ven” maar goed ook, want het zou haar waarschijnlijk in later tijden niet meer gelukt zijn beslag te leg gen op een zo uniek stuk natuurgebied voor haar toen nog exclusieve en waarschijnlijk eli taire sportbeoefening. Wie in 1909 nu precies op het idee gekomen is om een zwemvereniging op te richten is niet helemaal duidelijk. Zeker is dat de oprichters behoord moeten hebben tot de jonge, progres sieve Tilburgse aristocratie. Want de doorsnee burger had toen wel wat anders aan zijn hoofd en ook in de betere kringen zal men in die tijd nog wel bedenkelijk het hoofd hebben geschud over deze ’’wufte” vorm van sportbeoefening. Niet voor niets zal de jonge vereniging dan ook wel gekozen hebben voor het toen zeker nog afgelegen en eenzame Baksche Ven om in alle rust en zonder last van gluurders en nieuwsgie rigen zijn jonge sport te kunnen beoefenen. De Tilburgse Zwemvereniging telde bij haar oprichting 13 leden, toen nog allemaal van het mannelijk geslacht. Een van hen was een van der Valk, een familie die generaties lang een leidende rol in de vereniging heeft gespeeld. Zij is het bekende Baksche Ven trouw geble ven, en telt nu bij haar 75-jarig bestaan bijna 2000 leden, waarvan ook niet weinigen in Moergestel. Het wat elitaire karakter van de beginperiode is verdwenen, maar toch is het een ’’aparte” vereniging gebleven. Het is ei genlijk een vriendenkring gebleven van men sen wier liefde voor de zwemsport gepaard gaat met liefde en eerbied voor de prachtige natuur waarin het ven is gelegen. Het ven wordt dan ook zeer verantwoord beheerd, en de vereniging gaat er dan ook trots op dat zij dit practisch geheel uit eigen middelen doet. Gezelligheid heerst er te over, maar men zal er tevergeefs de luidruchtigheid die kenmerkend is voor zovele zwembaden zoeken. Bij gelegenheid van haar 75-jarig bestaan heeft T.Z.V. een kostelijk foto-album uitgegeven met foto’s vanaf de beginperiode tot op de dag van vandaag. Ook de onderschriften bij deze foto’s zijn origineel en geven samen met de fo to’s een uniek tijdsbeeld. Zo ziet men in de beignperiode een badmeester met een wit jasje en een bolhoed, wat later een met een soort pruisische pet, om tenslotte bij de huidige badmeester in zijn moderne outfit Wanneer namelijk blijft dat de storing veroor zaakt wordt door eigen nalatigheid of ondeug delijke apparatuur, zijn wij verplicht de totale kosten aan U door te berekenen. In de meeste gevallen kan dit al door U zelf nagegaan wor den door even bij een der naaste buren te con troleren of deze van dezelfde klacht last heb ben. Ook al staat dit in de destijds aan U ver strekte exploitatie-verordening toch onderstre pen wij dit graag ter bescherming van Uw ei gen portemonnaie. Eveneens volgens deze ver ordening worden uiteraard bij storingen in de inrichting onverwijld maatregelen tot ophef fing hiervan genomen. Alleen de deskundigen van de door de gemeente aangewezen onder- houdsfirma zijn bevoegd, in opdracht van de gemeente storingen te verhelpen, reparaties te verrichten of de centrale antenne-inrichting te controleren. Op dit ogenblik worden reconstructie- werkzaamheden uitgevoerd aan de zuidbaan van rijksweg 58 over het gedeelte Tilburg- Oirschot. De betonbaan wordt voorzien van een nieuw asfaltdek, zoals al eerder op de noordbaan ge beurd is. Vanaf ca. 15 mei wordt het gedeelte ter hoogte van de aansluiting Moergestel uitgevoerd. Omdat tijdens deze werkzaamheden, op de zuidbaan maar één rijstrook beschikbaar is, worden de afrit naar Moergestel komend uit de richting Tilburg en de toerit in de richting Eindhoven komende van Moergestel voor het verkeer afgesloten. Het verkeer komend van uit de richting Tilburg naar Moergestel wordt omgeleid via de brug ’’Koningshoeven” in Til burg. Verkeer vanuit Moergestel in de richting Eind hoven wordt via Oirschot omgeleid. De omlei dingen worden met borden aangegeven. Verwacht wordt, dat omstreeks 15 september de aansluiting weer volledig kan worden open gesteld. Binnen afzienbare tijd zal de Nederlandse re gering haar standpunt bepalen over de plaat sing van 48 kruisraketten in Nederland. Dit besluit zal de regering voorleggen aan het par lement. De 150 kamerleden zullen dan een besluit nemen over een van de meest omstre den kwesties van na de tweede wereldoorlog. De vraag is, of Nederland een eigen koers durft te varen binnen het westerse bondge nootschap of zal de lijn worden doorgezet van het zich aanpassen aan de huidige trent tot mo- derniserne en invoeren van nieuwe wapen systemen op Europees grondgebied? De uit slag staat niet bij voorbaat vast. Veel zal af hangen van wat er in de komende maanden gaat gebeuren in het parlement. Een groot deel van het Nederlandse volk is erg betrokken bij de besluitvorming over de plaat sing van de kruisraketten. Zo wordt er van 6 tot en met 12 mei a.s. een aktieweek gehouden tegen de bewapeningswedloop. In onze parochies willen wij onze zorg voor de bewapeningsproblematiek uiten door middel van een gebedsdienst voor de vrede. Deze zal worden gehouden op dinsdag 8 mei a.s. om 19.30 uur in de kerk, alhier. De werkgroepen gebedsdiensten en mov. te belanden. Deze laatste badmeester, de heer Kees Schools, is in Moergestel overigens geen onbekende: dezelfde fantasie waarmee hij jaarlijks de carnavalsoptocht opluistert legt hij ook aan de dag bij zijn zorg voor het Baksche Ven. Een ware duizendpoot, waarmee de vere niging het bijzonder getroffen heeft. Zondag 6 mei a.s. is de officiële jubileumdag. Voor leden, oud-leden en genodigden is er ’s middags vanaf 2 uur een receptie met enige verrassingen voor jong en oud. Verder is er in de loop van de zomer een reeks van evenemen ten: Zaterdag/zondag 9-10 juni: polo-tournooi Zondag 1 juli: prestatietochten. Zwem afstanden van 500-4000 mtr. Zondag 12 augustus: Baksche Ven 75-dag, met o.a. Veteranenpolo voor oud-dames en -heren leden. Zaterdag 25 augustus: jeugdvisconcours voor de jeugdleden van 5-17 jaar. Zondag 2 september: visconcours voor alle le den, dames en heren, boven de 18 jaar. Indien U geïnteresseerd bent in het Baksche Ven dan kunt U vanaf 7 mei rustig eens kennis komen maken. Chef-badmeester Kees Schools zal u de nodige informatie geven.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1