Centrale Volksbank C.V.B l<PJ -nieuws 3 ATTENTIE!! De echte jeans zijn te gek verpakt! 1 C.V.B Verder geen bescheiden in boekjes achterlaten. I fl Agrarische studiereis Postzegelnieuws Biljart-vrienden Vurhaai Damesvoetbal OZC’57 Fietstochten voor ouderen... Ooievaar bezocht Oistelvoirt Aan alle ouderen van Moergestel Prijsverschieting handboog op doel Fotogroep Moergestel I I L Centrale Volksbank GRATIS TAS Levrs ,i_evis. Houders van spaarboekjes, worden verzocht deze in te leveren, voor RENTE-BIJSCHRIJVING. Inleveradres: uw plaatselijke beheerder H.A. van Stiphout, Kerckackerstraat 13. Vergaderingen Burgemeester en Wethouders van 4 en 11 april 1984 Bij deze willen wij U laten weten, dat bij rede lijk weer na Pasen de wekelijkse fietstochten weer beginnen. En wel ’s maandags ’s middags om half twee bij de Reuselhof om daar geza menlijk te vertrekken. Wij wensen U evenals ’t vorige jaar veel fietsplezier. Aktiviteiten Commissie - Op donderdag 26 april is er weer een bijeen komst om 20.00 uur in het Trefcentrum. Ons onderwerp van vanavond is dichtbij- fotografie. Heb je hiervoor apparatuur of heb je er ooit foto’s van gemaakt breng die dan mee. Tot dan. Start nr. C groep Zondag 29 april a.s. is de laatste kring- wedstrijd van dit seizoen. Deze is in Helmond. Vertrek vanaf zwembad ”De Leye” met de bus om 12.30 uur. Het dames-voetbalteam van De Vurhaai nam op 2e paasdag deel aan het Paastournooi van buurtvereniging De Pullen uit Oirschot. Om 11.10 uur begon de eerste wedstrijd welke met 2-0 werd verloren. Ook de 2e en 3e wedstrijd werd voor onze dames geen overwin ning zodat er gestreden moest worden om de 7e of 8e plaats. Resultaat: de achtste en laatste plaats. De dames hebben echter sportief gestreden waardoor het toch een erg fijn toer nooi is geweest, dat zeker voor herhaling vat baar is. Speciaal voor agrariërs heeft de Rabobank in samenwerking met Arke-reizen een eksklusie- ve 16-daagse studiereis door Oost-Canada ge organiseerd. Dit gebied is gekozen vanwege de vele landbouw- en veeteeldbedrijven (ook o.a. van Nederlandse immigranten), de grootste en boeiende natuur en de aanwezigheid van diver se toeristische bezienswaardigheden. Al deze facetten zult U op deze reis meema ken: wij bezoeken agragrische bedrijven, proefstations, spreken met Hollanders over het bedrijf, maar zien daarnaast wereldbe roemde bezienswaardigheden, zoals de Niaga ra Watervallen, de stad Toronto - o.m. vanaf het hoogste vrijstaande gebouw ter wereld, en bezoeken de volgelingen van Menno Simons die zich kleden en werken zoals hun voorou ders in de 19e eeuw. Kortom een leerzame en boeiende reis. En wilt U na afloop uw familie of kennissen bezoeken in Canada? Ook dat kan! De reis zal worden uitgevoerd o.l.v. Neder landssprekende reisleiding. De reisdom be draagt 4.465,Belangstellenden voor deze studiereis kunnen voor nadere informatie te recht bij Rabobank Moergestel. Nu het weer wat beter wordt (ook al wat het weer tot nu toe niet geweldig) stappen ELKE MAANDAGMIDDAG enthousiaste ouderen op de fiets, om samen gezellige tochtjes te on dernemen. Kent U de mooiste plekjes nog niet? Zou U wel eens samen met anderen een fietstochtje willen maken? In dat geval kunt U zich gerust op de maandag melden bij dhr. W. van Biljouw - Reuselhof 26, tel. 1732. De tochtjes worden onder zijn leiding gemaakt en de deelnemers bepalen gezamenlijk de route welke men zal gaan fietsen. Men start rond 13.30 uur vanaf ’’Reuselhof”. FIETSEN IS GEZOND... MAAR DAT WIST U AL... Op 8 mei zal een postzegel worden uitgegeven, gewijd aan St Servaas ter herdenking van zijn sterfdag 1600 jaar geleden. Waarde 60 cent. 3 Juni organiseert Roef een volleybaltour- nooi op de verharde handbalvelden achter het Audaciaterrein. Als hier eventueel een team aan mee wil doen, kun je je opgeven bij Kees v.d. Loo, tel. 1927. Het handbaltournooi 29 april in Oisterwijk gaat door te weinig belangstelling niet door. Zaterdag 5 mei is het Jekadee in de schouw burg te Tilburg. Hoe laat e.d. kun je volgende week lezen. De werk-feestdag van alle leidinggevende le den van onze K.P.J. is dit jaar al vroeg ge pland, nl. 7 juli a.s. We zullen ’s middags pas beginnen. Het jaar programma van het seizoen ’84-’85 zal dan samengesteld worden. Alle leden van de redactie sportcie, ontspan- ningscie, bestuur en verdere organisatoren worden 7 juli verwacht. Bouwvergunningen Bouwvergunning is verleend aan: - Aannemer A. Op 't Hoog, Industrieweg 15 voor de bouw van 7 woningen in plan Oistelvoirt. - H. Wolfs, Vinkenberg 21, voor de bouw van een machineloods - H. van Roessel, Heuvelstraat 24, voor de bouw van een fokvarkensstal - A. Michels, Broekzijde 21, voor de bouw van garage-berging-zeugenstal - C. van Tilburg, Nieuwenhoflaan 2, voor het plaatsen van een serre. Sociale uitkeringen Een éénmalige uitkering en een leenbij stand zijn toegekend. Onderwijs Ter bestrijding van fascisme en rascisme zal bij de Anne Frank Stichting lesmateriaal besteld worden voor de lagere scholen in Moergestel, indien hiervoor belangstelling bestaat. Geldelijke Steun Ingevolge de Beschikking Geldelijke Steun Be jaarden bij verhuizing is er een bijdrage toege kend aan een inwoonster. Diverse ontheffingen/vergunningen - De Kleindierenvereniging te Berkel-Enschot heeft ontheffing verkregen voor het organise ren van Propaganda-showdagen op 21 en 22 april a.s. - De Stichting K.I.C.I. heeft geen ontheffing verkregen voor het houden van een kledingin- zamelingsaktie in 1985 daar er reeds vier ont heffingen verleend zijn voor dat jaar. - Het Oranjecomité heeft de nodige medewer king verkregen om diverse aktiviteiten te orga niseren in het kader van de viering van Konin ginnedag 1984. Na op 27 februari begonnen te zijn aan een en kele weken durende sportieve strijd, zijn we aangekomen bij het belangrijkste gebeuren uit de persoonlijke biljart-competitie, te weten de finale-wedstrijden. Dit gebeuren zal plaatsvin den op zaterdag 28 april in de zaal van café ’t Centrum” en beginnen om 20.00 uur. De finalisten die op deze avond aan hun ze nuwslopende partij gaan beginnen zijn: C-klasse om 75 caramboles libre: 1. A. v.d. Meijdenberg; 2. G. Steenbakker. B-klasse om 100 caramboles libre: 1. H. Lam mers. 2. E. v. Gisbergen. A-klasse om 100 caramboles bandstoten: 1. W. Rijen, 2. M. Derksen Na afloop van deze finales worden de prijzen van de persoonlijke, alsmede de prijzen van de club-kampioenschappen, waaronder de gemeente-wisselbeker, uitgereikt door de edel achtbare heer J. ter Veer. Wij hopen op een flinke schare supporters voor de deelnemers, daar ze een beetje steun op deze avond best kunnen gebruiken. Wij danken de deelnemers voor hun sportieve medewerking, en wij hopen ons volgend jaar weer te kunnen inzetten voor een net zo goed geslaagd toernooi als dit jaar. Bestuur Pers. Competitie Bestuur Club Competitie Zoals U wellicht al gelezen zult hebben organi seren wij op zaterdag 19 mei a.s. een grootse tiroleravond ter gelegenheid van het 100 jaar bestaan van 't Draaiboompje. Deze avond zal muzikaal omlijst worden door een van de betere, zo niet de beste, blaaskapel van Nederland nl. de Roderland Musikanten. Met een zeer gevarieerd muziekprogramma hebben zij in meer dan 25 jaar geweldige suc cessen kunnen boeken. Sinds 1969 is de kapel in ’t bezit van de Gou den Edelweisz, een onderscheiding die wordt uitgereikt aan de beste blaaskapel van Neder land. Zelfs bij radio en televisie zijn de Roder land Musikanten geen onbekenden, want in 1977, werd deze kapel als winnaar van de N.C.R.V. Blaastest 1977 uitgeroepen. Naar aanleiding van dit succes werden twee L.P.’s opgenomen, waarvan op een Lp. de kapel te horen is met grote namen uit de blaasmuzie- k wereld zoals Ernst Mosch met zijn Eger lan der Musikanten en Slauko Avsenik met de Oberkraïner. De Roderland Musikanten zijn erg trots dat Jan Slabak en zijn wereldberoem de kapel ’’Moravanka” reeds meerdere malen met hen samen musiceerden met hun geweldig gevarieerd programma met eigen composities van pure blaasmuziek tot stimmungs en mo derne muziek kunt U dus bij voorbaat al verze kerd zijn van een hele gezellige zateragavond in 't Draaiboompje. Hebben we zaterdag één van de beste blaaska pellen van Nederland op bezoek gehad, op zondagavond 20 mei hebben we een niet min der bekend orkest op het podium staan: de formatie ’’Silvio”. Als je als showorkest kunt bogen op een van de grootste fanclubs in Ne derland, dan moet het wel iets bijzonders zijn en Silvio mag zich dat predikaat aanmeten. Vooraan in de kopgroep van de vaderlandse muziek elite maakt Silvio bijna avond aan avond haar goed naam waar. Het orkest speelt alles; door de week veelal feestmuziek maar in de weekeinden weer meer het top-40 werk, en dat varieert dan van disco tot een gezellige fox trot. Natuurlijk moeten ze zich wat muziekgenre betreft wel een beetje beperken, want de hoge graad van perfectie, welke het orkest nastreeft, laat geen te vertakte muziekkeus toe. Dit komt omdat het publiek de muziek ’’eist” die op ’t ogenblik op de radio ten gehore wordt ge bracht, en zij in één keer met zes instrumenten de kwaliteit moeten benaderen waar in een stu dio enkele dagen aan gewerkt wordt. Wie ’’Sil vio” ooit gehoord heeft, weet hoezeer de for matie daarin slaagt. Het is dus ook niet ver wonderlijk dat dit orkest een van de favoriete begeleidingsorkesten is van onze Nederlandse artiesten. Het enige waar het orkest nog wel een keer op hoopt is een voortzetting van hun platen successen zoals ’’Marian”, ’’come back home”, ’’Vera” en ’’Adios”, nummers die U zeker ook zult horen op de zondagavond in 't Draaiboompje, aanvang 20.00 uur. De feestcommissie Het Gilde St. Sebastiaan en Barbara organi seert zondag 29 april een onderlinge prijsver schieting voor de Gildebroeders van de hand- boogschietende Gilden aangesloten bij de ’’Kleine Kring van het Kwartier van Oirschot. De wedstrijden worden gehouden bij goed weer, buiten bij de schietbaan nabij Gildehuis ’t Stokske”, bij slecht weer in de schietbaan, aanvang 13.00 uur. Er wordt geschoten om het door St. Sebasti aan en Barbara beschikbaar gestelde Zilveren Jeruzalemwisselschild. Een 80-tal Gildebroe- dersschutters zullen met elkaar de strijd aanbinden. Voor liefhebbers of mogelijke aspirant hand boogschutters een mooie gelegenheid om deze moeilijkste tak van schietsporten van nabij mee te maken. De toegang is gratis. De overheid van het Gilde St. Sebastiaan en Barbara Is uw adres nog juist? Zo niet dan wijziging op los briefje bijvoegen. UW EIGEN VAKBONDSSPAARBANK, VOOR ALLE BANKZAKEN, MET PERSOONLIJKE SERVICE! Levi’s jeans, nu in handige Olympic Bag. ’n Dag of veertien geleden signaleerde men hem voor ’t eerst: 'n ooievaar! Vorige week dinsdag maakte Louis v/d Meydenberg deze foto op de Kriekenakker. De avond tevoren had de ooievaar voor een enorme toeloop ge zorgd tijdens zijn verblijf op het huis van de fam. Reinders, Kriekenakker 24, waar hij ook de nacht doorbracht. Tot afgelopen donder dag heeft men hem waargenomen, daarna is hij niet meer gezien, althans voorzover ons be kend. 'n Zeldzame gebeurtenis, dat wel! O r. PAGINA 3 1 iOSANGFlfS'84 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 25 APRIL 1984 ^tu8Ö Als /e nu nieuwe /eons komt kopen, vraag dan meteen naar de goeie, naar Levi's jeans. Dan weet /e zeker dat /e goed zit! Prima pasvorm, lekker model en de allerbeste kwaliteit En verpakt in een helemaal te gekke Olympic Bag Een stoere tas waar /e alles makkeli/k in mee neemt Zo'n kans mag /e met laten lopen Stap dus meteen bij ons binnen en trek /e nieuwe Levi s aan!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 3