Fietspaden Moergestel-Tilburg I I HeLdrooi N.J.W. Kamphorst is op donderdag 26 april gesloten. Donderdag 19 april koopavond tot 20.00 uur Middenstands ver. Moergestel A Gezinsviering Bibliotheeknieuws Heitje Karweitje Vurhaai-nieuws GEMEENTE MOERGESTEL Programma Koninginnedag 1984 100 jaar fam. Rijnen in ’t Draaiboompje Op de vlucht voor de armoede WIJZIGING PLAATS GLASCONTAINERS EEN GROTE PAASKIEN MET PRACHTIGE PRIJZEN Gezwiene Waai BB I T2 l.v.m. Goede Vrijdag zijn de winkels van Moergestel om 18.00 uur verplicht gesloten. i w fife Hoofdprijs: EEN PRACHTIG TUINSET Aanvang: 20.30 uur bij Hans de Brouwer. Uw kopje koffie staat klaar. Tot ziens! U kunt gebruik maken van de zaalingang. De praktijk van tandarts Kadobonnen: 'n origineel geschenk! Verkrijgbaar bij de Rabobank en in te leveren bij de aangesloten winkeliers van Moergestel. I Op maandag 23 april, 2e Paasdag organiseert de gezwiene waai nsnTE Het Bestuur k k Voor spoedgevallen wordt waargenomen door tandarts J.M.A. Stieger te Moergestel, telefoon 1948. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 18 APRIL 1984 9e Jaargang - Nr. 332 Met ingang van 16 april 1984 zullen de glascontainers van de huidige plaats verhuizen naar de Kloosterlaan, nabij het Hogeweydepad. Geeft ook U een bijdrage, zodat minder men sen op de vlucht moeten gaan voor de armoe de. Donderdag of vrijdag a.s. wordt het vasten zakje opgehaald of giro 5850 of banknummer 70.70.70.147 t.n.v. Vastenaktie Nederland te Zeist. .■4 in een expositieruimte, waar U kunt terugkij ken naar de afgelopen 100 jaar in en rond ’t Draaiboompje. Donderdag 17 mei: 19.00-21.00 uur: Receptie met serenade van Harmonie ’’Prinses Juliana”. Vrijdag 18 mei: 14.00-17.00 uur: ontvangen wij graag alle be jaarden en invaliden van Moergestel. Vanaf 20.00 uur feestavond voor alle leden van onze 8 in ’t Draaiboompje thuiszijnde verenigingen familie. Zaterdag 19 mei: 14.00-17.00 uur: volop feest voor de school gaande jeugd in ons dorp. Vanaf 20.00 uur grootse Tiroleravond met medewerking van ”De Roderland Musikanten”. Zondag 20 mei: 20.00-01.00 uur: Speelt voor U dans en show- orkest ’’Silvio”. Dit was een summier overzicht, waar wij nog uitgebreid op terug zullen komen. Rest ons alleen nog U prettige paasdagen toe te wensen, en graag tot ziens. De feestkommissie. Maandag 2e Paasdag 23 april is er weer een ge zinsviering voor alle kinderen van Moergestel en hun ouders om 11.30 uur. Wij hopen dat jullie met vele aanwezig zullen zijn. Werkgroep Kinderkatechese. Als de klokken met paaseieren uit Rome gear riveerd zijn, ligt het in de bedoeling deze te gaan zoeken, voor de kinderen van 0 t/m 7 jaar in onze buurt. Zaterdag a.s. om 14.00 uur verwachten wij de ze kinderen met hun ouders op het Kruysac- kerplein. Hoe het verder verloopt is nog een verrassing. 9.00 uur: Eucharistieviering met medewerking van het Gemengd koor ’’Cantate Domino”. 10.00 uur: Buurtvoetbaltoernooi op het Audacia-terrein. Voetballiefhebbers komen genoeg aan hun i trekken. Ze kunnen van 10 tot 17 uur hun krachten meten met andere buurtgenoten of ze aanmoedigen. In de pauze om ca. 13 uur toont de Drumfan fare Moergestel haar nieuwste show. Om 16.00 uur geeft de Politiehondenvereni ging De Veiligheid een demonstratie. Om ongeveer 17.00 uur vindt de prijsuitreiking van het buurtvoetbaltoernooi plaats door wet houder A. Smits. 10.30 uur Een goochelvoorstelling door een echter goo chelaar voor alle kinderen in Den Boogaard (toegang gratis). 14.00 uur: Klassewerk in Den Boogaard. Leerlingen van de 3 basisscholen zullen op sportieve wijze strijden om een prijsje voor hun school in de wacht te slepen. Deskundigen zullen de opdrachten, werkjes, toneelstukjes e.d. jureren. De presentatie en leiding is in handen van Ton Jacobs. Supporters zijn natuurlijk van harte welkom. 19.30 uur: Een muzikale happening in Den Boogaard, waaraan Harmonie Prinses Juliana en alle Moergestelse koren hun medewerking verle nen. De avond wordt geopend door Burge meester J.B.S. Ter Veer. 20.00 uur: Disco voor de jeugd in Café Het Centrum (en tree gratis). Disco voor de jeugd in het Draaiboompje. Het Oranjecomité Met de publikaties van 12 en 19 maart 1984 in Het Nieuwsblad is enige verwarring ontstaan omtrent de vraag of de fietspaden Moergestel- Tilburg nog worden aangelegd. Ook in de laatste raadsvergadering van 30 maart j.l. is deze zaak aan de orde geweest. Het lijkt ons daarom nuttig de juiste gang van zaken nog eens duidelijk weer te geven. Bij besluit van 30 november 1979 is door de ge meenteraad van Moergestel het principe-plan voor de omlegging Moergestel T.31/fietspa- den langs de Tilburgseweg aanvaard. Onder het hoofdstuk Taak- en Kostenverdeling wordt uitdrukkelijk bepaald, dat de grondaankopen en aanlegkosten ten behoeve van de aanleg van fietspaden langs de Tilburgseweg tussen km 26.180 en km. 27.440 in beginsel ten laste ko men van de gemeente Moergestel. Wel is de provincie bereid om te bevorderen, dat ter te gemoetkoming in die kosten een uitkering van 50% van de daarvoor op grond van de Wet Uitkering Wegen in aanmerking komende kosten, wordt verstrekt. Wanneer subsidie in het kader van de Wet Uit kering Wegen wordt toegekend, dan blijft Een mijlpaal is bereikt, het is 100 jaar geleden dat Cornelis Rijnen zich vestigde in ’t Draai boompje te Moergestel. Een Rijnen zou geen Rijnen heten, als hij dit onopgemerkt voorbij zou laten gaan. Daarom zal op de dagen 17, 18, 19 en 20 mei 1984 ’t Draaiboompje het middelpunt zijn van diverse festiviteiten rond dit jubileum. Wij als feestkomissie hebben een programma in elkaar gezet, dat naar wij hopen jong en oud menig uurtje zal plezieren. Over dit programma zult U de komende weken uitgebreid geïnformeerd worden, maar om U alvast een idee te geven van wat er te gebeuren staat, volgt hier alvast een globaal overzicht. Gedurende 17 en 18 mei is het café omgetoverd In de Paasvakantie van 23 t/m 30 april, komen vele kinderen van de Scoutinggroep St. Jan in Moergestel, weer vol enthousiasme aan uw deur bellen. Wat is het doel van hun jaarlijks Heitje Kar weitje. Zij stellen zich belangeloos beschikbaar voor een karweitje wat in of rondom uw huis nog moet of kan gebeuren. Belangeloos is ook uw goedheid, waarvoor u deze kinderen wilt belonen. Het gaat hier om een kleine geldelijke steun, die geheel ten goede komt aan de aktivi- teiten van het Jeugdwerk. Wie zijn de kinderen die dit werkje doen, wel dat zijn onze Kabouters en Welpen. Leef met hen mee, en noteer vast enkele werk jes die ze voor U kunnen opknappen. Namens al deze kinderen, en namens het Stichtings bestuur Jeugdbelangen St. Jan, danken wij U bij voorbaat. Paaseieren zoeken Hallo kinderen, Jullie zijn natuurlijk reuze benieuwd, waar nu dit jaar weer al die heerlijke eieren verstopt zijn. Gelukkig zijn de ’’hulphaasjes” bereid gevon den om jullie, net als vorige keer, te helpen om de vindplaats op te sporen. Alle kinderen t/m 12 jaar van onze buurtvereniging worden daar om op le Paasdag om 10 uur verwacht aan de Heistraat. Ook jullie ouders zijn natuurlijk weer van har te welkom. We hopen rond 12 uur terug te zijn. Voor de nieuwkomers even dit: Er wordt voor elke leeftijdsgroep een ’’gouden” ei met in houd verstopt en tevens mag degene, die in to taal de meeste eitjes heeft gevonden, een jaar lang de wisseltroffe (een gouden ei op voet) in zijn bezit houden dus dat belooft erg spannend te worden! Deelname kaartjes (voor elke leeftijdsgroep een andere kleur) kunnen worden afgehaald bij Berrie Smolders, Oisterwijkseweg 20 op Paaszaterdag tussen 12.00 en 13.00 uur. Tot zondag!! Bibliotheek gesloten Op Goede Vrijdag (20 april) is de bibliotheek ’s avonds gesloten. Wij zijn dan wel geopend van half 3 tot half 6. Op koninginnedag zijn wij de gehele dag gesloten. 500.000,voor rekening van de gemeente. Dit laatste is ten principale in de gevoerde besprekingen met de provincie na 1979 aan de orde geweest. Een en ander heeft zijn definitief beslag gevonden bij behandeling van het in vesteringsplan ”1982 en volgende jaren” in de raadsvergadering van 25 juni 1982, waarbij de aanleg van de fietspaden Moergestel-Tilburg naar de toekomst werd verschoven. Wel werd het voorstel door de raad overgenomen om ge noemd fietspadenplan in planologische zin in te passen. Op grond hiervan heeft de provincie het aan vankelijk krediet van 6,1 miljoen verminderd tot 5 miljoen gulden. In het laatste overleg met de provincie d.d. 1 maart j.l. is van die zijde toegevoegd, dat het besluit omtrent een toe te kennen subsidie voor de fietspaden op korte termijn tegemoet kan worden gezien. Indien de subsidie afkomt, betekent dit dat de ge meente zelf tot aanleg en financiering zal die nen over te gaan, hetgeen weer afhankelijk is van het moment waarop de eigen financiële middelen beschikbaar zullen zijn. Het Gemeentebestuur T moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1