Coiffure 13 J. SMITS OPEN DAG '.1 I I 1 I t J Gebr. v. Dijck B.V. E.H.B.O.-nieuws Beste Sportvriend Grote loterij R.K.S.V. Oisterwijk Op de vlucht voor armoede Zegenen, breken, delen Archeologisch onderzoek in ruilverkavelingsgebied de hilver Con Amore presen teert Weense Avond ’84 1 tl Verhuur van containers Aannemer van grondwerken en inritverharding. Meubelstoffeerderij Slijterij "In den Korenmaaier" opent na 8 jaar opnieuw de deur in de vorm van zn Slijterij "In den Korenmaaier" kapsalon voor haar en hem Els Knevel 17.95 16.95 18.95 26.95 4.95 Tilburgseweg 6 - 5066 BV Moergestel - Tel. 04243-2345 Ruime keus in pullovers in de nieuwste modekleuren khaki, ecru, zand, rood, enz. in gladgebreidvanaf 49.90 in frottevanaf 59.90 (ook in bandploóipantalons ruime keus) Dus kom gerust even gezellig binnen voor 'n kop koffie of 'n borrel, kunt U meteen zien wat er nog meer aan de hand is bij "Coiffure 13". Tot zaterdag? Levering alle soorten straatstenen, rode split enz. {lil FLORIJN JONGE JENEVER COURONNE VIEUX ABBOT'S CHOICE WHISKY SALLIGNAC COGNAC*** I a ff n-1' I 1981 DOMAINE DE LA MOTTE 1982 COTES DU VENTOUX A.C. 1983 LIEBFRAUMILCH Q.B.A. KELLER KATZ per fles 3.95 PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 4 APRIL 1984 -\ WIJNEN: KOM VLUG KIJKEN!! Wees wijs en noteer direct die twee data op de kalender: 10-06-1984 De alternatieve Luik-Bastenaken- Luik en 30-09-1984 De ronde die nu reeds zijn weerga niet kent in zuidelijk Nederland: de 3de Komtoer van Moergestel. Het organiserend comité staat er nu reeds borg voor dat er weer een renners-veld aan de start komt waarbij geen enkele vedette zal ontbre ken. Reken er maar op dat je van deze evene menten nog veel meer te horen krijgt. Vinkenberg 19a Moergestel Tel. 04243 - 1395 DRIE voor10.50 Wij bieden U een groot assortiment buitenlandse bieren, de moeite waard 'ns te komen kijken! M. Akkermans-Wolfs Schoolstraat 18, Moergestel, Tel. 1350 tijdelijk tijdelijk 40% - tijdelijk tijdelijk herstoffering in leder en meubelstof gespecialiseerd in kapitonneerwerk polyether in alle soorten en maten echte lederen poefs ruime sortering meubelstoffen vrijblijvende prijsopgave kinderen. In de tien tentenkampen waarin alle vluchtelingen zijn ondergebracht, zijn de le vensomstandigheden verre van ideaal. De An golese staat kan niet zorgen voor voeding, kle ding en betere behuizing. Het merendeel van de volwassen vluchtelingen heeft in Zuid- Afrika slechts een minimale opleiding genoten om als ongeschoold arbeider ingezet te kunnen worden in de industrie of landbouw van Zuid- Afrika. Men wil nu voor deze vluchtelingen cursussen gaan opzetten, waardoor deze men sen tenminste in staat zijn gesteld te leren le zen, schrijven en rekenen, terwijl men ook wat basiskennis van landbouw wil bij brengen. Voor het opzetten van deze cursussen is mate riaal nodig, dat in Angola niet te koop is. Er wordt nu een beroep op de Vastenaktie- Nederland gedaan om ƒ30.000,te geven om materialen aan te kopen en te verschepen naar Angola. Doet u mee? Doe een duit in het zakje van Vastenaktie-Nederland te Zeist, giro 5850 of banknummer 70.70.70.147! U kunt ook meedoen met uw parochiële aktie. Weilanden en nog niet ingezaaide akkers in ruilverkavelingsgebied De Hilver (tussen Hil- varenbeek, Moergestel en Diessen) worden on derzocht op sporen van oude bewoning. On derzoekers van de rijksdienst voor oudheid kundig bodemonderzoek en de afdeling arche ologie van het gemeentearchief Tilburg begin nen daar in de komende dagen mee. Eigenaren of pachters van de terreinen krijgen hiervan zo mogelijk tevoren bericht. Met het archeologisch onderzoek is in januari een begin gemaakt. Het onderzoek wordt ge houden in opdracht van het ministerie van Landbouw en Visserij door free-lance archeo loog Toon Janssen in samenwerking met de genoemde instanties. Het onderzoek is nu noodzakelijk, omdat ruilverkaveling ingrij pende veranderingen teweeg kan brengen, en een gedeelte van het ’bodemarchief’ verloren gaat. Dat bestaat uit sporen van archeologisch belang. Het onderzoek behelst bestudering van oud kaartmateriaal, bestaande collecties en luchtfoto’s. Ook worden zogenaamde veldver- kenningen gehouden. Uiteindelijk worden al deze gegevens in kaart gebracht en mischien wordt er hier en daar een proefsleuf getrokken. In ieder geval hoopt men op basis van het onderzoek ’noodopgra- vingen’ te kunnen doen op terreinen die door ruilverkaveling ’bedreigd worden’. Tips zijn welkom, wie onlangs iets interessants op archeologisch gebied heeft aangetroffen in het betreffende gebied kan dat melden bij de afdeling archelogie van de archiefdienst van de Gemeente Tilburg (013-681711) of bij Toon Janssen (04998-98457). a.s. Donderdag 5 april komt Dhr. Sjef v.d. Meijdenberg ons wegwijs maken wat fysio therapie is. Deze avond is bedoeld voor onze cursisten en alle gediplomeerde EHBO-ers. Dus tot donderdagavond 20.00 uur in het Wit Gele Kruis Gebouw. Om alvast te noteren Donderdag 7 juni zal Dhr. van Steensel van het consultatieburo A.D. ons voorlichting ge ven omtrent Alcohol en Drugs. In deze veertigdagen-tijd hopen wij u aan het denken te hebben kunnen zetten, voor zover u dat al niet deed. Denken over het wereldpro bleem: migratie uit armoede. Een mentale ver andering van ons allen zal op gang moeten ko men. Wij moeten iets doen aan de wereld, aan wat wij ’de samenleving’ plegen te noemen. Mag die naam ’samenleving’ wel genoemd worden, als je weet dat miljoenen creperen en als je dan zelf toch maar gewoon je gangetje gaat! U ziet het niet zitten? Laat de moed niet zakken. U kunt er altijd iets aan doen, doch u bent gewaarschuwd: niet al les wat u doet is direct te controleren op zijn resultaat. U moet gelóven, dat uw hulp goed wordt ge bruikt. U moet gelóven, dat die druppel op een gloeiende plaat altijd de moeite waard is. Al tijd doet men er iemand ’goed’ mee, ook al heeft u van die ander feitelijk geen weet. Laat ieder zijn ’druppel’ bijdragen. Al die druppels worden besteed aan welgekozen pro jecten. Eén ervan noemen we hier. Zuidafrikaanse vluchtelingen In Angola leven 5000 vluchtelingen uit Zuidaf- rika. Zij zijn voor het merendeel gevestigd in tentenkampen in de buurt van steden als Luan da en Benguala. Tweeduizend van hen zijn Zoals u ondertussen wel weet is het vroege voorjaar voor Con Amore de tijd om gestalte te geven aan een nieuw programma. Dat gaat dit jaar gebeuren op zaterdag 14 april a.s. om 20.15 uur in den Boogaard. Het koor zal op deze Weense Avond muziek ten gehore bren gen uit ’Die lustige Witwe’, ’An der schónen blauen Donau’, Ein walzertraum’ en uit Tm weissen Rössl’. Het totale programma is weer zo samengesteld dat koorwerk, solo’s, duetten en orkestwerk voor de nodige afwisseling zul len zorgen. Als solisten treden op Nellie Ver- haaf en Els Stotteraar, sopraan; Jan Pijnen borg en Ad Broeken, tenor; Cees Hobbelen, bariton. Voor de begeleiding hebben we deze keer salonorkest Crème ingehuurd. Dit orkest bestaat uit een vijftal jonge mensen afkomstig uit de omgeving van Eindhoven. In hun inmid dels vijfjarig bestaan hebben zij bij vele gele genheden opgetreden, variërend van allerlei soorten feestelijkheden tot grote forumdiscus sies, o.a. ook op T.V. Omdat hun repertoire onze muziek groten deels benadert en zelfs voor een deel uit Ween se muziek bestaat hebben wij elkaar gevonden. Hun enthousiaste manier van spelen en de vro- 'j' lijkheid die uitstraalt van de muziek zal de stemming van deze avond zeker ten goede ko men. De gehele muzikale leiding is in handen van dirigent Ad Verbakel. Na afloop van het programma zal er gelegenheid zijn om te dan sen. Omdat een goede sfeer van wezenlijk be lang is voor zo’n avond zal ook nu weer veel zorg besteed worden aan het decor en de ver siering van de zaal; dit alles met grote inzet van onze leden! Wij vertrouwen erop dat het evenals andere ja- ren een gezellige, sfeervolle avond gaat worden en hopen ook u te mogen begroeten. Kaartver koop: P. Willems, Burg. Mayerstraat 19, tel. 2152. Wie je ook bent of waar je je ook bevindt, wat er nu volgt is toch wel weer erg belangrijk. Er is n.l. bericht binnen gekomen dat de alter natieve Luik-Bastenaken-Luik gehouden wordt op 10-06-1984. Dat wil zeggen dat je dus erg fanatiek in training zult moeten gaan, als je tenminste deze monsterrit tot een goed einde wil brengen. Het route-schema is dit jaar iets anders dan vorig jaar, er zitten nu nog meer bergen in en het stijgings-percentage is dan ook nog groter. Enfin, je moet je trainingsschema beslist ver scherpen. Vorig jaar hebben we deelgenomen met ongeveer 15 man, maar we verwachten dat er dit jaar meer mee doen en eigenlijk denken we dat er dit jaar ook minimaal 1 vrouw mee fietst. Wil jij ook mee naar de Ardennen om daar je krachten te meten, geef dan even je naam en adres door aan H. de Brouwer (04243-1360) of aan J. Emmen (04243-2261). De Stichting Wielerronde Moergestel wil we derom van de gelegenheid gebruik maken om reklame te maken voor de 3de Komtoer van Moergestel, welke 30-09-1984 verreden zal worden, maar ziet tevens een goede mogelijk heid om weer eens wat geld te vergaren voor die 3de Komtoer. Het ligt nl. weer in de bedoe ling om ook dit jaar weer geen entree te vra gen, als de financiën het tenminste toelaten. U begrijpt, in zo’n vroeg stadium zijn er dan ook nog alle mogelijkheden voor de sponsors (Shirt-reklame, het ter beschikking stellen van materiaal, e.d.). Bel gerust even voor meer in lichtingen 04243-1360. Op zijn kantoor verrichtte Mr. L.E.H. v.d. Werf op vrijdag 30 maart 1984, de 6e maandtrekking. De uitslag is als volgt: Waardebon a 50,Lot.No. 15283 ver kocht in Moergestel. Waardebon a 25,Lot.No. 12924. Cox, Telstar laan, Oisterwijk. Volgende trekking vrijdag 27 april 1984 11.00 uur. De winnaar(s) kunnen kontakt opnemen met de heer F.J.C. Mutsaerts, tel. 04242-15892. I ■:'v r 1 Met open armen ontvangt Jezus een mand vol brood. Een kind geeft ze hem. En Matteüs ver telt dan in zijn evangelie: ”Hij sloeg de ogen ten hemel en nadat Hij de zegen had uitgespro ken brak Hij de broden die Hij aan zijn leerlin gen gaf en de leerlingen gaven ze weer aan het volk”. Het zijn woorden die ons bekend in de oren klinken: Zegenen, breken, delen. Want horen wij niet dezelfde woorden als Jezus sa men met zijn leerlingen, op de avond voor zijn lijden en dood, het paasmaal viert? Horen wij niet dat Hij zo bij ons wil zijn? Brood gebro ken en gedeeld. Hij vraagt ons dan ook om dit te blijven doen, tot zijn gedachtenis. Zegenen, breken en delen met elkaar maakt van het volk een gemeenschap rond Jezus. Een gemeenschap waarin allen verzadigd worden, waar niemand gebrek lijdt. Een gemeenschap van mensen die op elkaar betrokken zijn. Zich verantwoordelijk weten voor elkaar. Ongeacht wie de ander is. Een gemeenschap van mensen die weten dat ze elkaar broodnodig hebben om in leven te blijven. Van mensen die elkaar het leven doorgeven. Die ontvangen en weer door geven. Ze delen het leven met elkaar. Ze bre ken het brood, ze verdelen het. Niet een ge meenschap waarin, zoals op de afbeelding van de hongerdoek, een groep hongerigen, in een hoek gedrukt toe moeten kijken hoe er gedeeld wordt. Zullen zij meedelen van wat ze krijgen doorgegeven? Wat wordt hen gegeven? Mischien kunnen wij er voor zorgen dat nie mand tekort komt. Met wie zullen wij het brood breken? en onder wie verdelen wij het? Wat wij ontvangen hebben kunnen wij door geven tot heil van velen. Henri van Stiphout distriktskatecheet voor5.95 voor6.95 voor

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 3