Raadslid Damen (V.V.D.) over de knie il 1 I si 1 Moergestel T.V. Buurtvoetbaltournooi Verkiezingen parochievergadering E.H.B.O.-Nieuws voor alle Moergestelse verenigingen. B Raadsvergadering 30 maart Aan alle ouderen van Moergestel ■.ja I i'i t J.S. leenbijstand Op woensdag 11 april om half 8 is in de Reu- selhof onze laatste bingo-avond van het sei zoen. Dus wie nog een kansje wil wagen is van harte welkom. Er zijn weer mooie en nuttige prijzen te win nen, en zo als gewoonlijk staat er een heerlijk kopje koffie voor U klaar. Aktiviteiten commissie. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 4 APRIL 1984 9e Jaargang - Nr. 330 Voorzitter: Burg, ter Veer Afwezig (met kennisgeving wegens ziekte): de heer Wolfs (C.D.A.) Publieke belangstelling: zeer matig Dat Rob Damen (V.V.D.) de bui al voelde hangen, was vóór de zitting al wel duidelijk. Dat hij het smeulende vuurtje in de loop van de vergadering nog wat aanwakkerde door en kele saillante uitspraken, werd hem allerminst in dank afgenomen. De vooral bij de P.G.B. opgekropte gevoelens ontlaadden zich dan ook op het einde van de vergadering. Het is ons gebleken dat het vroege uitschake len van de zender Duitsland II ten behoeve van M.T.V. bij sommige dorpsgenoten vragen oproept. Uiteraard delen wij hun standpunt dat deze zenderwisseling zo kort mogelijk voor de aanvang van het lokale programma dient te geschieden. Helaas is uitzenden niet enkel een kwestie van apparatuur klaarzetten en begin nen. Telkens opnieuw moet deze ingeregeld worden en moeten storingen worden op- gespoort en verholpen. Dat men hiermee de laatste keer wel erg vroeg was begonnen be treuren wij ook en zullen we in het vervolg trachten te voorkomen. Wij vragen uw begrip voor ’t mogelijke ongemak in deze periode van experimenteren en vernemen graag uw reac ties, ideeën en opmerkingen via Postbus 110. Moergestel T.V. De zomertijd is weer aangebroken en bij diver se verenigingen worden plannen uitgewerkt voor verschillende activiteiten die in dit zomer seizoen nog georganiseerd worden. Bij vele activiteiten wordt dan ook een beroep gedaan op de E.H.B.O.-vereniging St.- Christoffel voor een E.H.B.O.-post tijdens de uitvoering van de activiteit. Het bestuur van de E.H.B.O.-vereniging wil graag aan alle verzoeken gehoor geven, mits zij uiterlijk 3 weken van tevoren weet, voor wie en waar zij moeten posten. De aanvragen van de diverse activiteiten willen wij dan ook graag centraal houden en wel bij Nel de Laat, Schoolstraat 24, 5066 EE Moer gestel. Tel.: 1203, waar dan de diverse afspra ken gemaakt kunnen worden. Met vriendelijke E.H.B.O.-groeten, Het Bestuur. Aan het slot van de vergadering werden enkele ingekomen vragen van de P.G.B. behandeld. Vooral de wijze waarop de heer Damen zich in commissie-vergaderingen liet vervangen door iemand uit zijn V.V.D.-groepering, had kwaad bloed gezet. Het C.D.A. viel daarin de P.G.B. bij. De vervanging was voor een half jaar bij wijze van experiment toegestaan, maar wel volgens strikte regels. Slechts met inacht neming van deze regels wilde de P.G.B. het ex periment verder afmaken. Ook vond men dat de heer Damen telkens zijn afwezigheid tevo ren diende mee te delen. Ook over de Nieuwsbladpublicaties over het fietspad naar Tilburg en de molenrestauratie wilde de P.G.B. nadere informatie. Zij kreeg die uitvoerig. Het fietspad is zeker niet van de baan, en met de molen hoopt men spoedig aan restauratie te kunnen beginnen, desnoods met voorfinanciering van de gemeente in afwach ting van de toe te kennen subsidie. Dat is destijds met de restauratie van de kerktoren ook zo gebeurd. Gerustgesteld konden de raadsleden van het weekend gaan genieten. eindelijk was omgegaan. Burgemeester ter Veer was diep ontroerd door deze lyrische ont boezeming, maar maakte wel duidelijk dat de eer aan College en Raad toekwam. Laatste Perceel Hoefkens De verkoop van het laatste perceel in het plan De Hoefkens aan de heer van de Berk uit Best werd weliswaar niet in een vloek, maar wel met een zucht (van verlichting) goedgekeurd. Wie had dat enkele jaren geleden kunnen dromen! Groot onderhoud woningen Gezwiene Waai Hoewel de raad volledig instemde met de plan nen, stelden de raadsleden Mevr. Bergman (C.D.A.) en van Stiphout (P.G.B.) wel vraag tekens achter de voorlichtingsprocedure naar de bewoners. Die had in een veel eerder stadi um moeten plaatsvinden. Wethouder Smits vond dat dit niet opportuun zou zijn geweest, maar zijn betoog klonk niet in alle opzichten overtuigend. In elk geval zal 17 april een bij eenkomst met de bewoners plaatsvinden en met alle betrokkenen. Restauratie Oud Archief De raad ging akkoord met een bedrag van 50.000 gulden over vijf jaar. De heer Vriens (P.G.B.) wilde wel weten of het vertrouwen in het restauratie-atelier De Tiendschuur volko men gegrond was en hoe de ervaringen hier mee in andere gemeenten waren. Burgemeester ter Veer zegde toe hierover nadere informatie in te winnen bij de Streekarchivaris. De heer Vriens hield bovendien een pleidooi om meer voorlichting te geven over openingstijden en gebruik van het archief. Tevens vroeg hij de mogelijkheid te bezien om het archief op micro-fiches vasst te leggen. Nieuw Fevior-terrein De raad was gelukkig met de aankoop van een nieuw oefenterrein voor de ponny- rijvereniging aan de Hild. Mevr. Bergman (C.D.A.) vroeg naar eventuele sanitaire voor zieningen. Deze zullen zeker worden aange bracht, hoewel een waterspoeling wel niet mo gelijk zal zijn. Eind april worden er algemene verkiezingen gehouden voor twee zetels in de parochiever gadering. De parochievergadering is vorig jaar ontstaan uit het oude kerkbestuur en parochie raad. Invulling van die nieuwe bestuursvorm is toen geschied met leden uit de parochieraad en het kerkbestuur. Afgesproken werd wel om na een jaar verkiezingen te houden waarbij twee parochianen als lid gekozen kunnen worden. Personen die zich kandidaat willen stellen mo gen geen lid zijn van een werkgroep omdat het hier gaat om zogenaamde niet gebonden plaat sen. De- Alle werkgroepen uit de parochie heb ben al een vertegenwoordiger in de parochie vergadering. De parochievergadering bestaat momenteel uit 15 personen en heeft als doel het bepalen en uitvoeren van het algemeen be leid en bestuur van de parochie, zowel pasto raal als op materieel terrein. De leden van de parochievergadering worden door de parochie gekozen en door de bischop benoemd voor een peroiode van vier jaar. Kandidaten moeten tot de parochie behoren en 18 jaar of ouder zijn. De kandidaatstelling moet schriftelijk worden ingediend bij het secretrariaat van het paro chiebestuur: Mevr. C. Kastelijn, Vooskerbos 32, uiterlijk tot 15 april. De kandidaatstelling moet bevatten de naam, voornaam, geboortedatum en adres van de kandidaat en moet zijn ondertekend door ten minste vijf parochianen van 18 jaar en ouder, alsmede door de kandidaat zelf als bevestiging dat hi/zij een eventuele verkiezing zal aanvaar den. De verkiezingen vinden plaats in het wee kend van 28 en 29 april. Elke parochiaan van 18 jaar en ouder kan dan zijn stem op een van de kandidaten uitbrengen. het parochiebestuur Vergaderingen van Burgemeester en Wethouders van 7 en 12 maart 1984 Hinderwetvergunningen/Bouwvergunningen Een vergunning ingevolge de Hinderwet is ver leend aan: - Maatschap J. - H. en J. Burgers, Heu velstraat 30 voor een kalverhouderij. - F. Burgers, Klein Locht 5 tot het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokbedrijf. - H. de Brouwer, Oirschotseweg 69 voor de herinrichting van een varkensfokkerij. Bouwvergunning is verleend aan A. Op t Hoog, Industrieweg 15 voor de bouw van twee woningen in plan Oistelvoirt, De Werft 9 en 11. Sociale uitkeringen Een aanvraag W.W.V. en drie aanvragen R.W.W. zijn toegekend. Een aanvraag om bijstand is afgewezen. Diversen. Waterleidingmaatschappij Oost-Brabant heeft een vergunning verkregen voor het door verbinden van de hoofdleiding in plan Oistel voirt. - Voor de aanleg van een kabel in de Molenak- kerstraat heeft de P.T.T. vergunning gekre gen. - Ten gevolge van de rekonstruktie van de zuidelijke rijbaan van de Rijksweg 58 is er toestemming verleend voor een wegomleiding (afsluiting op- en afrit Vinkenberg) - Ten behoeve van diverse Biljartverenigingen van de Moergestelse cafés wordt een nieuwe wisselbeker beschikbaar gesteld voor de jaar lijkse kampioenschappen. Het is de laatste tijd een soort nieuwe rage om vóór de vergadering een gokje te maken over het tijdstip van afloop. Daar was enkele jaren geleden, toen de echte redenaars nog in de raad zaten, geen pijl op te trekken. Tegen woordig is de raadsagenda meestal een redelij ke indicatie. Voor deze vergadering liepen de meningen nogal uiteen: 9 uur volgens de opti misten, 11 uur volgens de pessimisten. De waarheid lag in het midden: het werd precies 10 uur. Al met al toch een redelijk tempo voor het passeren van 27 agendapunten. Er waren dan ook heel wat hamerstukken en enkele nie- mandalletjes bij. Over enkele punten werd wat uitvoeriger gesproken. Subsidie M.T.V. Alle partijen vonden dit een goede zaak. Jos Denissen (P.G.B.) wilde een wat versnelde af handeling. Ook wilde hij weten hoe de Ge meente de aflossing van hét renteloos voor schot dacht te regelen: door een honorering per totale uitzending of per zendtijd die aan gemeentezaken wordt besteed. Burgemeester ter Veer kon dat nog niet precies zeggen. Hoofdzaak is dat M.T.V. over de f 8000, kan beschikken. Albert v.d. Werff - waar schijnlijk met de laatste uitzending in zijn ach terhoofd - waarschuwde ervoor dat het gemeente-aandeel in de M.T.V.-programma’s niet mocht ontaarden in een ’’door de gemeen te ter beschikking gestelde zendtijd voor poli tieke partijen”. Nota openbaar groen De nota, waardoor het voor particuliere aan- wonenden mogelijk wordt niet-publiek groen van de gemeente te kopen, te huren of in ge bruik te nemen, geldt in principe voor De Hoefkens en Oistelvoort. Wethouder van Gils verklaarde echter dat aanvragen uit andere plannen volgens dezelfde maatstaven en met spoed zullen worden behandeld. Theo Mulders (C.D.A.) drong er op aan dit onder de aan dacht van de bevolking te brengen. Ook spoorde hij de gemeente aan om ook bij het publieke groen een minder onderhoudbe- hoeftige aanplant te doen, daar ook dit een grote besparing kan opleveren, Jan Vriens (P.G.B.) opperde de mogelijkheid om ook pu bliek groen in particulier onderhoud te geven. Nieuw Bedrijventerrein De «raad was er heel gelukkig mee. De twee grote percelen zijn reeds toegezegd. Als alles rond is, kan meteen begonnen worden met het bouwrijp maken. De heer Damen, wiens terug ziende blik deze mogelijkheid al 8 jaar geleden had gezien, was verheugd dat het Planbureau Vergadering burgemeester en wethouders van 21 en 28 maart 1984. Bouwvergunningen. Bouwvergunning is verleend aan: - Th. van Bergen, Kriekenakker 6 voor de bouw van een hondehok. - L. van Appeldoorn, Schoolstraat 33 voor de bouw van eenu woning in plan De Hoefkens. - Chr. Kemps, Tilburgseweg 37 voor de bouw van een garage. Diverse vergunningen en ontheffingen. - Voor de organisatie van de intocht van St. Nicolaas op 17 november 1984 zijn de beno digde vergunningen en ontheffingen verleend aan de Stichting St. Nicolaascomité. - De firma Akkermans, Schoolstraat 16 heeft ontheffing verkregen voor het aanbrengen van een lichtreklame. - Kap vergunning is verleend aan M. van Door maal, Raamackerstraat 6 voor het gappen van een boom. Sociale Uitkeringen Aan twee personen toegekend. Op vier aanvragen R.W.W. en een aanvrage W.W.V. is positief beschikt, terwijl twee aan vragen W.W.V. afgewezen zijn. Gemeentegarantie Ten behoeve van een persoon is gemeentega rantie verleend voor het aangaan van een hy pothecaire geldlening. 1 Kloosterlaan - (vanaf gemeentehuis tot klooster) - St. Jansplein - Raadhuisstraat - Kerkstraat - Schoolstraat - Past, de Lauwstraat - Postelstraat - Bosstraat - Scheer- man - Vinkenberg (voor de Rijksweg) bij A. Rijnen, Schoolstraat 2a (kapperke), tel. 3162. 7. Vinkenberg (vanaf de rijksweg) - Heu velstraat - Broekzijde - Klein Logt - Zelt bij P. Swinkels, Broekzijde 9a, tel. 3284 8. Grieteveldeke - Regenbeemdeke - Ruymheu- vel - Dagmaat - Vooskerbos bij J.v. Elderen (jr), Vooskerbos 23, tel. 1923 9. Oirschotseweg - Kriekenakker - De Stap- perd - De Werft - Oostelvoortjes - Zandstraat - Hild - Heikant - Heiligenboom - Stokske - Vossenhoorn - Reedijk bij B. v.d. Loo, Kriekenakker 27, tel. 3421 U kan inschrijven tot en met 18 april. Is uw straat vergeten of wenst u nog andere in lichtingen, dan kan u op onderstaande adres sen te recht. G. Antonis, Oirschotseweg 41, tel. 1383 J.v. Elderen(sen) Vooskerbos 23, tel. 1923. Op 30 april Koninginnedag zal namens het Oranje comité, een buurtvoetbaltournooi wor den georganiseerd, op het Audacia terrein. Om zo veel mogelijk Moergestelse voetballers en niet voetballers van 16 jaar en ouder, de kans te geven hieraan mee te doen, hebben we Moergestel in stukken verdeeld. Hieronder de verdeling met het contactadres, waar men zich kan opgeven om mee te doen. 1. Hoefkens - Tilburgseweg bij Fr. v.d. Loo, Hoefkens 24, tel. 3232. 2. Oisterwijkseweg - Industrieweg - Mo lenstraat bij W.v. Dijk, Oisterwijkseweg 56, tel. 3558. 3. Kruysackerstraat - Kruysackerplein - Raam ackerstraat - Kerkackerstraat - Hogenak- kerstraat - Kruysackerpad - Kloosterlaan (va naf Rootven tot klooster) Aanstede bij H. Jansen, Kruysackerstraat 4, tel. 2213. 4. Krijtenstraat (vanaf Rootven tot Ko renstraat) - Pr. Christinastraat - Pr. Bea- trixstraat - Pr. Irenestraat - Pr. Margrietstraat - Rootven - Groot en Klein Bungalowpark bij R. Dominicus, Pr. Christinastraat 8, tel 1137 5. Bosbeemstraat - Duyvenkotstraat - Past. v. Doornstraat - Burg. Bardoelstraat - Burg. Mayerstraat - Past. v.d. Boogaardstraat - Past. Jansenstraat - Korenstraat - Krij tenstraat (vanaf Korenstraat richting Burg. Mayerstraat) - Burg, van Heeswijkstraat - Pa ter Helmerplein - Schout v.d. Wouwstraat P. Ligtvoet, Burg. Mayerstraat 2, tel. 2283 6. Coolhof - Kasteellaan - Cruythof - Nieuwe Hoflaan - Boonhofstraat - Heregoedstraat - is een

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1