Primeur voor Rijkspolitie Moergestel I 3 I M K X i p Bibliotheeknieuws Op de vlucht voor armoede 7de Moergestelse Jaarmarkt Koffieconcert harmonie Kledinginzameling voor mensen in nood Kampioen-Danspaar 1984 F tót U' I SB 9e Jaargang - Nr. 329 me SSiS Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Nog een mededeling: Voor diegenen die zich reeds hebben opgegeven om zich verder te be kwamen in het dansen: in september a.s. gaan wij van start met een cursus Ballroom-zilver en Latin- zilver. Hierover krijgt U nog persoon lijk bericht. Voor diegenen die ook willen meedoen, maar nog niet hebben aangemeld, zij kunnen dit nog doen bij C. de Laat, Schoolstraat 32, tel.: 2397. Voorlezen Elke woensdagmiddag is er in de bibliotheek een voorleeshalf-uurtje van 2 tot half 3. Alle kinderen van 4 tot 8 jaar zijn hierbij van harte welkom. Soms wordt er voorgelezen uit verhalenbun dels, soms ook wordt er een verhaal verteld aan de hand van een prentenboek. Een aantal boeken die u goed kunt gebruiken voor het voorlezen thuis, staan in de bibliotheek ten toongesteld. Andere voorleesboeken vindt u bij de A-leesboekjes en bij de jeugd- informatieve boeken bij nr. 865.6. Deze boe ken kunt u ook lenen van de bibliotheek. Komt u gerust eens langs. Tot 18 jaar is een abonnement gratis. Op vrijdag 23 maart j.l. werd in ”Den Boo- gaard”te Moergestel voor het eerst het kampioenschap-danspaar 1984 georganiseerd. Om dat evenement een feestelijk tintje te ge ven, hebben wij medewerking gevraagd en ge kregen van Dansschool Van Opstal - waar de kandidaten ook hun opleiding kregen - om en kele shows te laten zien, zoals: electric-boogie door twee jonge deelnemers, een formation team van 12 personen, 1 showpaar Ballroom en 1 paar Latijns-Amerikaanse dansen. Een wervelende show die het aanzien echt waard is! wen dat de brute machten het uiteindelijk af leggen tegen de kleine, schijnbaar onbeduiden de mens, omdat deze laatste God als medestrij der aan zijn zijde heeft. Het alom bekende ver haal van David en Goliath is hiervan een il lustratie. Het sterkst wordt dit vertrouwen uit gebeeld in de paasverhalen, die de kern vor men van zowel oude als nieuwe testament. Het oude testamentisch verhaal vertelt van de bevrijding uit de tyrannic van een oppermach tig wereldrijk. Het nieuwe testamentisch vei\ haal gaat over de bevrijding uit de macht van het dodenrijk. In beide gevallen wint de onder liggende partij het van z.g. onaantastbare su permachten. Wanhoop verandert in hoop; wat onmogelijk leek, blijkt mogelijk. Strategie Wat we nodig hebben is realiteitszin en vast houdendheid. Daardoor zullen wij gaandeweg steeds meer samenhangen en medestanders gaan ontdek ken. Vanuit dit standpunt is het de moeite meer dan waard om mee te doen met de Vastenaktie-Nederland, in uw parochie of via giro 5850 of bankrekening 70.70.70.147. Het gaat om hen én om u. Op zondag 6 mei 1984, zal de 7de Moergestelse Jaarmarkt worden gehouden. De aan vang is omstreeks 12.00 u. en de jaarmarkt is om 18.00 u. afgelopen. De jaarmarkt zal worden gehouden op het St.- Jansplein en in de Klooster laan. De jaarmarkt is ieder jaar weer een vertrouwd terugkerend evenement. Veel hoeft er niet te worden verteld. De opzet is de Moergestelse bevolking wel duidelijk. Wel willen wij de Moergestelse verenigingen en middenstand oproepen dit jaar hun medewer king te verlenen. De afgelopen jaren waren de ze naar onze mening te zwak vertegenwoor digd. Zij die op de jaarmarkt vertegenwoor digd willen zijn, dienen contact op te nemen met de marktmeester C. v. Dijk, Pr. Ire- nestraat 5 te Moergestel, tel.: 04243-2414. Ook kinderen die op de jaarmarkt iets willen doen of willen deelnemen aan de speciale kin- dermarkt, kunnen contact opnemen met de marktmeester. Op zondag 1 april a.s. (géén aprilgrap) zal Harmonie Prinses Juliana een koffie-concert verzorgen samen met de Big Band van de Mu ziekschool Oisterwijk. De Big Band van Streek Muziek School Oister wijk e.o. bestaat 5 jaar, en geeft regelmatig concerten in de regio Haaren, Oosterhout, Oisterwijk en Berkel. De leden, 22, zijn leerlin gen van de Muziekschool. Zij staan onder lei ding van de heer Piet van Campenhout. Deze is sinds 10 jaar docent aan de Muziekschool Oisterwijk. Hij is een van de weinige docenten, die zowel klein als groot koper bevoegdheid hebben. Zelfs speelt hij hoorn, en geeft hier mee diverse concerten. Harmonie ’’Prinses Juliana” viert in 1986 haar 75-jarig bestaan. Zij spelen met 56 muzikanten. Onder de des kundige leiding van de heer Willy Schreurs (di rigent sinds 1974) zijn zij in 9 jaar tijd gepro moveerd van de 3e afdeling naar afdeling uit muntendheid, in welke afdeling zij ook reeds een eerste prijs in de wacht sleepte. Wij hebben dan ook hoog gespannen verwach tingen van het concert op zondag a.s. 1 april in Den Boogaard. De politie Moergestel is naast de politie in Schoonebeek en Groenlo aangewezen om uit te proberen of de crossfiets geschikt is als vervoermiddel in ruig terrein voor de politie. Het is de bedoeling dat de cross fiets hoofdzakelijk gebruikt zal worden om controles uit te oefenen op het illegaal vuilstorten en crossen in de bossen. Drie jaar geleden werd door de politie Moer gestel al een aanvraag ingediend bij de Alge mene Inspectie te Den Haag voor twee crossmotoren om zodoende in het bosgebied te kunnen surveilleren. In juni 1983 werd door de Algemene Inspectie (A.I.) medegedeeld dat de aanvraag definitief was afgewezen omdat, mede in het kader van de bezuinigingen, de crossmotoren te duur wa ren in aanschaf en onderhoud. Tegelijkertijd verzocht de A.I. de politie alternatieve en goedkopere oplossingen aan te dragen. Door de politie Moergestel werd toen het verzoek in gediend om in plaats van twee crossmotoren twee crossfietsen te verstrekken. In september 1983 werd door de A.I. een balans opgemaakt. Toen bleek dat over het gehele land 8 rijkspoli- tiegroepen met soortgelijke ideeën waren ge komen werd besloten een experiment op te starten. Eind 1983 kwam het bericht dat de politie in Moergestel naast Groenlo en Schoonebeek was uitgekozen om komende zomer te experimen teren met twee crossfietsen. De animo voor het experiment onder de Moer- Ook dit jaar is er weer een plaatselijke kledin ginzameling voor de STICHTING MENSEN IN NOOD. Want KLEDINGHULP BLIJFT NODIG. Op dinsdag 3, woensdag 4, en donderdag 5 april kunt U kleding, schoeisel, dekens en gor dijnstoffen brengen naar de volgende adres sen: Winkel - Boerenbond; Jos v. Esch, Schoolstraat,(witte pomp); Mevr. Vissers, Rootven 16; P. Ketelaars, Oirschotseweg 24; Mevr, de Groot, Oisterwijkseweg 60, H. v. d. Oort, Stokske 1. Een extra helpende hand kunt U bieden door het textiel degelijk verpakt aan te bieden en schoenen in gelijke paren aan elkaar te kno pen. Door Uw kledinghulp is de STICHTING MENSEN IN NOOD in staat veel mensen in de Derde Wereld gelukkig te maken, want in veel landen daar, is de armoede vaak zo groot, dat velen niet in staat zijn om zelf kleding te betalen. Daarom mag U gebruikte kleding niet zomaar weggooien. Goede kleding is, naast voedsel en onderdak, een eerste levensbehoefte van de mens. Jaarlijks wordt naar ca. 20 lan den - op aanvraag - kleding verstuurd. De stichting Mensen in Nood wil doorgaan met deze vorm van concrete hulpverlening. Daarom zijn de resultaten van zo’n plaatselij ke kledingaktie ook zo belangrijk. Voor ver zending naar de aanvragers komt alleen goede kleding in aanmerking. Al het andere wordt verkocht om de onkosten te betalen en projec ten te financieren. VERGEET ONZE KLEDINGACTIE NIET Maar waar het echt om ging op onze ”TOT ZIENS OP STAL AVOND”, was wel het kampioenschap. In de categorie Ballroom- brons dansten 10 paren om de titel. Uit deze paren werden de 3 beste paren geselecteerd, die daarna weer moesten aantreden om de uitein delijke winnaars te worden, t.w.: Frank de Kort - Angelie Michels, Marc van de Pas - Femke Kemkes en Ronnie Heesbeen - Yvonne de Laat. Het kampioenspaar 1984 werden: Frank de Kort en Angelie Michels in de categorie Ballroom-brons. In de categorie Brons-Latin dansten 5 paren om de titel. Als kampioenen kwamen uit de bus: Mariny van Esch en Corine Mulders. Voor beide categorieën werd een wisselbeker beschikbaar gesteld door ”Den Boogaard”, welke een half jaar in bezit mag blijven van de dame en een half jaar van de heer; dan wordt deze weer ingeleverd voor de wedstrijd in 1985. Als blijvende herinnering werd een standaard-medaille aangeboden. Alles bijeen was het een leuke avond met veel publieke belangstelling. Voor de winnende pa ren nog eens van harte proficiat. Voor de an dere deelnemers geldt hetzelfde, maar zij moesten zich troosten met de uitspraak: ”Er kan er maar één de beste zijn.” Wat kun je er aan doen? Mischien zit je wel moedeloosheid. Je bent lid van een M.O. V.-groep of een ande re Derde Wereld werkgroep. In plaats van lek ker aan een project te kunnen werken, heb je nu weer een wereldwijd probleem als ’migra tie’ op je bord gekregen. Een gevoel van moedeloosheid kan je dan overvallen. Wat kun jij nu aan dit probleem veranderen? Je voelt je te klein en te machte loos en mischien te dom. Te klein: het probleemis immers wereldwijd. Alles blijkt met alles samen te hangen. Moet jij dan als privé-persoon een andere wereld scheppen? Te machteloos: de touwtjes zijn in handen van machtige con cerns, die zelf aan de macht van lands regeringen ontsnappen. Kun jij dan als naam-1 loze burger de pretentie hebben, er iets aan te doen? Te dom: het is een zaak van experts en zelfs die liggen met elkaar overhoop en slaan elkaar met for mules en grafieken om de oren. Je kunt maar beter je mond houden! 1984 Maar toch.... Er is een boek, dat als titel draagt: ’1984’. Het werd in 1950 geschreven door George Or well. Er is ook een film gemaakt naar dat boek. Het verhaal ervan beschrijft een wereld die vanuit een centraal punt wordt geleid. De afzondelijke mensen hoeven niet meer te den ken of te beslissen. Ze mogen het ook niet meer. Er wordt voor hen gedacht. De afschu welijke ’Big brother’-grote broer, ’het systeem’, waakt over het geluk van de mensen via camera’s, waardoor ieders doen en laten in de gaten wordt gehouden. Het boek vertelt de geschiedenis van de laatste vrije mens die nog even de kop opsteekt. Hij wordt ontdekt, gehersenspoeld en gebroken. Dit jaar 1984 is nu aangebroken. zo erg als in het boek is het gelukkig nog niet overal. Maar iedere vrije mens die zichzelf laat overtuigen dat niet hijzelf moet denken, beslis sen en doen, maar dat anderen dat veel beter kunnen, iedereen die in moedeloosheid zijn rechten overgeeft aan de machtigen en het den ken overlaat aan deskundigen, helpt dit schrik beeld uit ’1984’ dichterbij brengen. Inspiratiebron Toch mag angst niet onze enige drijfveer zijn. Angst is geen goede inspiratiebron, maar een slechte raadgever. Als christenen staan wij in een traditie, niet van angst maar van vertrou- L gestelse politie is groot. Zodra het bericht kwam, begon men met behulp van door Jan Vogels ter beschikking gestelde crossfietsen te trainen op de crossbaan van de fietscrossvere- niging de Pareltrappers te Oisterwijk. Dat het beheersen van de techniek van het crossfietsen niet eenvoudig is, werd gelijk aan den lijve on dervonden. Bij de tweede training moest één van de wachtmeesters uit Moergestel afhaken doordat hij als gevolg van een valpartij enkele ribkneuzingen had opgelopen. Ondanks deze tegenvaller werd stevig doorgegaan met het trainen en is men de techniek nu enigszins meester. De postcommandant H. van der Honing: ’’Aanvankelijk bekeek ik het verschijnsel crossfiets als vervoermiddel voor de politie sceptisch. Nu wij de fietsen enkele weken in gebruik hebben, blijken zij echter vele voorde len te hebben. Zo zijn ze natuurlijk geruisloos, gemakkelijk mee te nemen in de politieauto’s en dan natuurlijk goedkoop in aanschaf en on derhoud. In september van dit jaar zal ik een rapport opmaken van de voor- en nadelen van het gebruik van de crossfiets. Dan zal blijken of het experiment geslaagd is”. Om ook de Moergestelse bevolking in de gele genheid te stellen kennis te maken met dit nieuwe verschijnsel bij de politie zal de politie a.s. zondag tussen 12.00 en 13.00 uur een de monstratie geven op de fietscrossbaan aan de Aanstede te Moergestel. Tevens bestaat er de mogelijkheid om een wedstrijd te rijden tegen de politie. I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1