KIENEN FC Stokske FC Boerenbond ƒ5.50 ƒ4.50 ƒ4.00 I f i I I i 1,-fe I I VERREKIJKERS... VISHANDEL PIERRE JANSSENS LOUIS V/D MEYDENBERG Rootven 26 - Moergestel Telefoon 04243 - 1421 KABELJAUWFILET VERSE SCHOL VERSE WIJTING Peanutbal Harmonie Nieuws Rondom concerten Ook jij hoort erbij. Op Zun Gèssels 3 Op de vlucht voor armoede O' ’’Help een zieke medemens naar Lourdes” PGB ’’begint” politiek café. ■3 RECLAME Hoofdprijs: 250 gulden LAATSTE KEER. EXTRA AANTREKKELIJKE PRIJZEN! VRIJDAG 23 MAART ZAAL T STOKSKE Aanvang: 20.30 uur 2 I 2 PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 21 MAART 1984 1 r t f 'n Aparte kijk op 't voorjaar... 8x30, incl. koffer, klein en compact 7x50, incl koffer, rubber bekleed, extra bescherming In de winkel hebben we 'n nog veel grotere sortering, in allerlei prijsklassen. EK Past. Minorettistraat 11 - Goirle - Tel. 013-341740 Elke donderdagmiddag op het St. Jansplein! 500 gram nu kilo nu kilo RU tijdelijk ƒ185.- tijdelijk ƒ99.50 T-LTJ In februari en maart zijn er vier dagen peanut bal (slagbal) in de zaal geweest. Sportvereniging ’’Roef!” wil een peanutbaltak opzetten. Als er jongens en meisjes zijn die in teresse hebben in peanutbal dan kunnen ze op zaterdag komen trainen van twee tot half vier. De training is op het Roef!-veld, gelegen bij het Audacia-terrein. In mei beginnen we wedstrijdjes te spelen te gen andere verenigingen. De wedstrijden wor den om de 14 dagen gespeeld. Als er geen wedstrijd is dan wordt er getraind. Voor ver dere informatie kunt u bellen naar Petra Jonkers tel. 2430. Onder dit motto starten we met een afdeling van het apostolaat ’’Heil der zieken” in onze parochie. Dit apostolaat, dat uitgaat van de Nationale Bedevaarten in s Hertogenbosch, heeft tot doel zieken en gehandicapten finan cieel te steunen om naar Lourdes te gaan. U zult misschien wel eens ervaren hebben hoe blij een zieke was als zijn/haar liefste wens in vervulling kon gaan. Om dit mooie werk te doen slagen hebben we echter Uw hulp nodig. Wie beschikt over wat vrije tijd en zich nuttig wil inzetten voor de evenmens kan zich voor inlichtingen wenden tot Zr. Josepha Klaus Huize Stanislaus Kloosterlaan 24 5066 AN Moergestel tel. 04243 - 2320 De Derde Wereld trekt naar de rijke landen Na de Tweede Wereldoorlog werd Europa in hoog tempo weer opgebouwd. De economie had steeds meer mensen nodig en de welvaart bleef maar groeien. Nieuwe fabrieken kwamen als paddestoelen uit de grond en bestaande fa brieken breidden uit en vergrootten de pro- duktie bijna jaarlijks. Aan het eind van de vijftiger jaren vooral in de jaren zestig waren er in Nederland en elders in West-Europa te weinig mensen om die economische groei te la ten doorgaan. Arbeidskrachten uit andere lan den waren nodig voor onze welvaart. Wat lag er meer voor de hand dan om de wer kloze uit Derde Wereldlanden, hierheen te ha len. Dan hadden die werk en onze economie kon blijven groeien. En in de praktijk werd dan ook voor deze oplossing gekozen. Elk jaar kwamen er nieuwe buitenlandse arbeiders, om werk te doen waarvoor geen Nederlanders wa ren. Vaak ongeschoold, vuil, slecht betaald en gevaarlijk werk. Daarom zijn er nu zo’n 400.000 buitenlandse arbeiders in Nederland, vrouwen en kinderen meegerekend. En daar komen dan nog zo’n 20.000 illegalen bij. In West-Europa wonen meer dan 15 miljoen buitenlandse arbeiders, plus nog eens 2 mil joen illegalen. Doch ook buiten Europa kent men deze immigratie van arbeiders uit arme landen. In de zeventiger jaren zijn ook de rijke olielanden begonnen met het importeren van goedkope werkkrachten uit de Derde Wereld. Daar werken en leven momenteel ongeveer 3 miljoen migranten. jgtw De Verenigde Staten importeren gastarbeiders uit hun eigen stuk Derde Wereld: uit Mexico en Puerto Rico op de eerste plaats. In de U.S.A, zijn er 6 miljoen. En in de Sovjet-Unie en Tsjechoslowakije werken 50.000 Vietnamezen. In totaal kent de wereld het probleem van 60 miljoen gastarbeiders. En die stroom is niet meer in te dammen. Doe er iets aan! Als wij het geheel van dit soort migratie over zien, dan zou onze eerste indruk een positieve kunnen zijn. Iedereen is immers uit de brand: de landen met te weinig werkgelegenheid zijn uit de brand, alsmede met te weinig arbeids krachten. Zo helpt de een de ander en zouden we langzaam toe groeien naar die ene wereld. Was het echter maar zo rooskleurig. In feite worden de positieve gevolgen van deze migra tie verreweg overtroffen door de negatieve. Daarom moeten we iets doen aan de bestrij ding van oorzaken en gevolgen van deze vlucht voor armoede. Ginds in de Derde Wereld en hier in eigen land. Op korte en lange termijn. In kleiner en groter verband. In woord en daad. Met nieuwe initiatieven in aansluiting bij wat anderen al eerder begonnen zijn. Steun daarom royaal Vastenaktie-Nederland te Zeist op giro 5850 of bankrekening 70.70.70.147. Doe mee met de akie in uw parochie. Op zondag 1 april zal Harmonie Prinses Julia na een koffie-concert verzorgen in den Boo gaard. Dit in samenwerking met De Big Band van de Streekmuziekschool Oisterwijk. Deze Big Band is samengesteld uit leden van de Mu ziekschool, en bestaat uit 22 leerlingen onder leiding van docent klein koper dhr. van Campenhout. Zoals steeds is de toegang gratis en iedereen is van harte welkom. Aanvang kwart over twaalf. Graag wijzen wij erop, dat het NIET gaat om een aprilgrap. Het programma van dit concert hopen wij vol gende week bekend te kunnen maken. Sinds enkele weken is het derde deeltje van ”Op zun Gèssels” in de omloop. Opnieuw een lezenswaardig boekje met een verklaring van veel oud-gestels taaleigen. Zo wordt bijvoor beeld uitvoerig ingegaan op het woord ”Eu- zen”, een merkwaardig restant van het oude visserslatijn. Ook uitdrukkingen als ”Zo zat es un Kèrrad” en ’’Mulkepap” komen aan de or de. De oorsprong en betekenis van het aloude ’’Losschieten van de Bruid” wordt uitvoerig behandeld. En tot slot is er het mooie verhaal over Jantje, alias Bultje, Hoeven. Hij fungeer de in de eerste decennia van deze eeuw als een soort Moergestelse Tijl Uilenspiegel. Voor de geïnteresseerden ligt het boekje voor nog geen 2 hele guldens te koop bij Rinus Denissen. J.S. v Als PGB-fractie van de gemeenteraad willen we starten met het experiment van een politiek café Op die manier hopen we een nauwer contact 'met de bevolking op te bouwen. Op dinsdag 27 maart a.s. openen we de reeks in het kleine zaaltje bij Hans de Brouwer van 18.30 tot 20.00 uur. Het is de bedoeling dat we met belangstellenden van gedachte wisselen over actuele zaken. Als onderwerpen zullen we aan de orde stellen: - fietspad Moergestel-Tilburg - de verkoop van groenstroken - restauratie van .de molen. Verder kunt u aan ons elke gewenste informa tie vragen. Iedereen is welkom op 27 maart a.s. Voorlopig willen we één keer per maand voor afgaande aan de raadsvergadering zon politiek café houden. Via Moergestel Nieuws zullen we aankondigen wanneer en waar het is. De PGB-fractie, Noud Smits, tel. 1694 Jan Vriens, tel. 2303 Betsie Denissen, tel. 2142 Jos Denissen, tel. 2318 Harry van Stiphout, tel. 1832 Heel klein staat hij daar, Zacheüs. Heel rijk, maar geld maakt niet gelukkig. Gekleed in mooie kleren, maar kleren maken niet altijd de man. Want hij staat aan de rand, letterlijk en figuur lijk. De andere mensen zien hem niet staan. Ze la ten hem links liggen. Van hem hebben ze niets te verwachten. Ze richten hun blik op een ander. De ander die komen gaat. Zo doen mensen met elkaar. We zeggen zo gauw: Jij bent me te min, jij telt voor mij niet mee. Met jou wil ik niets te maken hebben. Jij hoort er voor mij niet bij. Lucht ben jij voor mij. Maar dan ineens: een uitgestoken hand. Kontakt tussen mensen, harten die voor elkaar opengaan. Een arm om je schouder geslagen. Het overdondert je. Je bent met stomheid geslagen. Maar tegelijkertijd maakt het je warm vanbinnen. Een nieuwe wereld gaat open. Het wordt je weer mogelijk gemaakt om te le ven. Dat verandert een mens. Zoals Zacheüs verandert. Hij begint te delen van wat hij heeft. Hij wil er helemaal bijhoren. De uitnodigende hand, die arm om zijn schou der, het heeft bij Zacheüs zijn doel niet gemist. Jezus geeft voor zijn handelswijze een heel korte verklaring: ”De mensenzoon is gekomen om te zoeken en te redden wat verloren was. Een verklaring, een credo. Jezus brengt heil, maakt heel wat kapot is. Het verbond tussen God en zijn mensen wordt telkens opnieuw bevestigd. Ook in Zacheüs. Zoals eerder bij Kaïn, bij Noach. Wie zich afkeerde, keert zich om, bekeert zich. Wie buiten de gemeenschap stond, voelt weer de warmte van de medemens. Hij kan weer leven. Henri van Stiphout, distriktskatecheet. U beluistert muziek, U bezoekt concerten. U heeft gemerkt hoe een goede programma- voorlichting het luistergenot verhoogt. Een programmatoelichting beperkt zich echter uit eraard tot de werken die in het desbetreffende concert gespeeld worden; de grote lijn ont breekt. De muziekschool doet hier wat aan. Zij orga niseert 3 avondvullende luistersessies waarin de muziekhistorie met haar stijlkenmerken be handeld wordt. Deze sessies worden geleid door Dr. Hans Bol, docent muziekgeschiede nis aan het Maastrichts conservatorium. De programmavoorbeelden die hij uitgekozen heeft worden gespeeld door diverse musici. Deze cursus wordt gegeven in de Nederlandse Hervormde kerk, Kerkstraat 62 te Oisterwijk, op: maandag 2 april:”Rondom Beethoven” Elfriede van Eysden - viool, Cecile Knaven - cello, Ad Vergouwen - piano maandag 9 april:”Rondom Bach” Hans Bol - viola da gamba, Riet Staudt - clave- cimbel maandag 16 april:”Rondom Bartók” Geurt Grosfeld - dwarsfluit, Rombout Wil lems - gitaar. Het cursusgeld bedraagt f30,- Het is ook mogelijk om een keuze te maken, U betaalt dan f 10,- per sessie. Aanvangstijd: 20.00 uur. U kunt zich inschrijven bij de administratie van de muziekschool, Schoolstraat 3, 5061 XA Oisterwijk, telefonisch (04242-82753) of schriftelijk post bus 119. De inschrijftermijn sluit op 27 maart. Uiteraard kan deze cursus alleen doorgang vinden bij voldoende deelname. 1 i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 3