;l Bernard Oerlemans 25 jaar voorzitter ’’Crescendo” I L I tl I _J| fel i b h te De dochters van de baas I K.V.O. K.P.J.-TONEEL Groots familie- volleybaltoernooi Grand Gala Des Artists de Carnaval Con Amore naar St. Jozefzorg. Voor alle communicanten en hun ouders. Uitzending maandag 26 maart a.s. J I 5 Vanavond Woensdag 21 maart 4 uur Werkgroep Communie J.S. X’ 'n Blijspel in drie bedrijven. Den Boogaard - 20.15 uur Laat uw t. v. maar in de steek en kom vanavond heerlijk lachen! Met vriendelijke groeten, S.V. Roef! afd. volleybal. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Op woensdag 21 maart om 19.30 uur treedt Con Amore op in verzorgingstehuis ”St. Jo zef” in Tilburg. Het programma voor deze avond zal in grote lijnen overeenkomen met datgene wat op de komende Weense Avond wordt gepresenteerd. Te ontvangen op Duitsland 2 van 19.00 tot 20.30 uur Programma (onder voorbehoud): - Carnavalsoptocht - Veldrit - Op de koffie bij... - Natuur - Jongerenkoor - Plan Oistelvoirt en het Stoom WOENSDAG 21 MAART 1984 9e Jaargang - Nr. 328 i. j u En sinds enkele jaren wordt deze aanpassing verder geleid door de nieuwe dirigent A. ten Berge. De dirigenten-wisseling is overigens niet altijd probleemloos geweest: het heengaan van een dirigent betekende vaak ook het heengaan van enkele leden. wilde drinken aan de bar zag hij opeens een aantal vreemde, dat wil zeggen voor Crescendo vreemde, eenden in de bijt: zijn vrouw en kinderen met hun familie. Voor Bernard ging er toen een lichtje op: natuurlijk: hij was 25 jaar voorzitter van de zangvereniging Crescendo! Voor Bernard Oerlemans is Crescendo een deel van zijn leven geworden, en er is waar schijnlijk niemand die zozeer vertrouwd is met de ups en downs van deze zangvereniging. Hij kan er uren over vertellen aan de hand van de vele fotos die hij zorgvuldig koestert en be waart. Want Bernard is vanaf de oprichting op 16 juli 1939 van de partij. Met hem zijn er nog drie leden van het allereerste uur: Wim en Koos van Velthoven en senior-lid Kees van de Wouw. Eigenlijk was het in 1939 een ”her-oprich- ting”, want er was tevoren al een ’’Crescen do” geweest, waarvan Kapelaan Brok destijds de geestelijke vader moet geweest zijn. Die zal ook wel debet zijn geweest aan de welluidende Latijnse naam. Maar met dit eerste Crescendo is het waarschijnlijk spoedig Decrescendo ge worden. Het huidige Crescendo echter, waarvan de nu 90-jarige Jan Habraken mede-oprichter is ge weest, heeft vanaf 1939 gezongen. Wel was er een korte onderbreking tijdens de oorlogsja ren, omdat men geen aansluiting wilde bij de kultuurkamer. Juist uit die oorlogsjaren stamt ook het fraaie vaandel van Crescendo, een ge schenk van de beschermvrouwe der vereni ging, mevrouw Schade. Veel van de statie-fotos van Crescendo uit vroeger jaren tonen dan ook het decor van Hooge Braaken. Mevrouw Schade toont nog steeds belangstelling voor Crescendo en wordt nog graag over het wel en wee van haar vereni ging geïnformeerd. Na de oorlog bloeide Crescendo onmiddellijk weer op. Het was toen een ideale tijd voor al lerlei verenigingen na de gedwongen beperkin gen van de afgelopen jaren. De uitvoeringen werden in de eerste naoorlogse jaren enthousi ast bezocht. Het gaf wel een hele rompslomp, want van heinde en verre moesten er bij een uitvoering stoelen worden aangesleept naar het Verenigingsgebouw. Gerepeteerd werd toen in café ”De-Zwaan”, waar eerst Geert van Hul- ten en later Rinus de Kort gastheer waren. Vanaf 1956 - met een korte onderbreking we gens verhuizing naar Dongen - is Bernard Oer lemans voorzitter van Crescendo, nadat hij al vanaf 1946 secretaris was geweest. De eerste na-oorlogse dirigent was Jan Welvaarts. Die was van huisuit kerkzanger, en dat drukte wel zijn stempel op het repertoire van Crescendo: er werd veel Latijn gezongen. De periode Arri- as bracht het repertoire wat meer bij de tijd. Bernard ontvangt hier de aansteker met inscriptie die hem wordt aangeboden door het oudste lid Kees van de Wouw. Voor Bernard Oerlemans begon de weke lijkse zangrepetitie van Crescendo op maandag 12 maart in het voorzaaltje van Den Boogaard zoals hij dat al meer dan 40 jaar gewend was. Maar toen hij tijdens de pauze zijn gebruikelijke kopje koffie Mevrouw Oerlemans ontving uit handen van Anita de Beer-Broeren een prachtig boeket bloemen. Zondag 25 maart om 11.30 uur nodigen wij jullie uit voor de nevendienst ter voorbereiding op jullie communie. Wij verwachten jullie om 11.30 uur in DEN BOOGAARD. Ook u, ouders, bent van harte welkom, als u mee wilt helpen aan deze dienst. De dienst zal met de mis van half 12 eindigen. Tot dan, Op zaterdag 31 maart (Halfvasten) vindt in café-rest. ”De Brouwer” een play-back- happening plaats. Een zestal artiesten of groe pen, die in de loop van dit Carnavalsseizoen op diverse plaatsen in ons dorp hebben opge treden, zullen nogmaals hun kunnen tonen. Een enkeling heeft meegedaan aan het Play- Back-Concours van zustervereniging ”De Dorstvlegels”, de anderen hebben hun kunnen getoond tijdens diverse besloten middagen of avonden en zijn onbekend voor het grote publiek. Al deze mensen hebben spontaan hun mede werking toegezegd. De artiesten treden op zon der dat er een wedstrijdelement aan verbonden is. De Moergestelse artiesten-avond brengt de volgende sterren op het podium, Barbara Streisand, Henk Elsink (ondertussen doorge drongen tot de finale van de Brabantse kampi oenschappen), André van Duin, The New Binks, Anita Meyer en John Spencer. De avond 31 maart dus, vangt om 21.00 aan. De entree is gratis. Bestuur C.V. ”De Pierwaaiers” Op zondag 3 juni 1984 houdt S.V. Roef!, af deling volleybal een groots familievolleybal- toernooi. Dat wordt gehouden op de sportvel den van S.V. Roef! bij het Audaciaterrein te Moergestel. Op dat toernooi is iedereen van harte welkom; zowel de deelnemers als de supporters en toe schouwers. Het is de bedoeling om als een ’’familie” mee te doen aan dit toernooi. Familie moet men zien als een ruim begrip: collegas van het werk bijvoorbeeld ook. De algemene voorwaarden zijn als volgt: 1. Min. leeftijd 16 jaar. 2. Er dienen minstens 2 dames per team mee te spelen. 3. Max. 3 competitie-spelende personen per team. 4. Individuele personen mogen zich ook in schrijven, uit deze lijst kunnen dan ook even tueel teams worden geformeerd, echter kom- plete teams hebben voorrang! 5. Elk team dient 1 scheidsrechter te leveren (licentie niet vereist). 6. Uiterste inschrijfdatum 30 april 1984. 7. Inschrijfgeld: f25,- per team of f5,- per per soon (zie punt 4). 8. Men wordt als ingeschreven beschouwd in dien het inschrijfgeld is voldaan. 9. Informatie over de te winnen prijzen c.q. bekers verwijzen wij naar het programma boekje. 10. Informatie c.q. inschrijving: Th. van Bergen, Kriekakker 6, Moergestel, 04243 - 1681 (tussen 18.30 - 20.00), T. Hoevenaars, Industrieweg 1, Moergestel, 04243 - 1296 (tussen 18.30 - 20.00), G. Roloff, Postelstraat 6, Moergestel, 04243 - 3362 (tussen 18.30 - 20.00). Wijzigingen voorbehouden, de toernooicom- missie. Wij hopen dat er vele teams zullen inschrijven voor dit familievolleybaltoernooi. In ieder geval tot 3 juni 1984 op de sportvelden van S.V. Roef! bij het Audaciaterrein te Moer gestel! Ëg We zijn met het nieuwe repertoire zo ver ge vorderd dat het verantwoord is om nu reeds het een en ander uit te proberen. Het koorwerk bestaat uit: Die lustige Witwe, An der schonen blauen Donau, Ein Walzer- traum, lm weissen Rössl. Het koorwerk wordt afgewisseld met soloS door eigen solisten. Onze pianisten Cor v.d. Eerden en Jan Nijt- mans begeleiden en brengen ook enkele instru mentale werken ten gehore. Over de komende Weense Avond op 14 april a.s. zullen wij binnenkort uitvoeriger berich ten. Crescendo is met zijn 36 leden nog steeds een van de grotere koren in Moergestel. Het laat zich nog graag horen en mag ook gehoord worden. Maar Bernard is zich bewust dat men zich niet blind moet staren op het ledental: de gemiddelde leeftijd wordt steeds hoger en dat is een bedenkelijk gegeven. De vurigste wens van de voorzitter is dan ook de komst van wat jongere leden om de toekomst van de vereni ging veilig te stellen. Maar gezien de huidige generatieverschillen zal dat niet eenvoudig zijn. Om dit doel te bereiken zal ook het reper toire van Crescendo wat moeten verjongen, en daartoe is men ook graag bereid. Bernard Oerlemans heeft die maandagavond een huldiging gekregen die hij, tenminste in die vorm niet had verwacht. Namens Crescendo sprak penningmeester Jan Habraken woorden van grote waardering. En senior-lid Kees van de Wouw bood het geschenk aan: een luxe si garettenaansteker met inscriptie en een enve loppe. Mevrouw Oerlemans, die haar man al 45 jaar lang elke maandagavond moet missen, kreeg een prachtig boeket bloemen aangebo den. ’’Veel te gek”, meent Bernard. Maar Crescen do zal daar wel anders over denken. Want 25 jaar voorzittersschap gaat ook niet in je kouwe kleren zitten. En daarom werd in De Schouw nog even nagekaart en nagevierd. Op donderdag 22 maart a.s. organiseert de K.V.O.- kring Tilburg haar jaarlijkse creatieve dag in Den Boogaard. Enkele van onze leden zijn zeer creatief bezig geweest en zullen dat op deze dag tentoonstellen. De tentoonstelling is geopend van 12 uur tot 21.30 uur. s Middags treden er enkele volksdansgroepen op. De dames van de K.V.O. volksdansgroep zullen dat doen om 14.45 uur. s Avonds vanaf 19.30 uur zal er een modeshow zijn van zelfgemaakte kleding; daar zullen ook dames van onze afdeling aan deelnemen. Verder zijn er deze dag demonstraties taart op maken en eieren schilderen. Volksdansavond Op woensdag 28 maart is de volksdansavond van de K.V.O. - kring Tilburg. Ook de volks dansgroep K.V.O. Moergestel zal hier optre den. Aanvang 19.30 uur in Den Boogaard. Culturele avond Op vrijdag 3o maart Culturele avond N.C.B.- K.V.O. - K.P.J. Op deze avond worden alle leden van de K.V.O. met echtgenote uitgenodigd. Tijdens deze avond zullen het zangkoor, de volksdans groep en enkele leden van de K.V.O. optreden. Aan vang 20.00 uur in Den Boogaard. lil “SC I I - 3 r I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1