Ad Smolders op de fiets naar Rome Uw tuin: maak er iets moois vanI CHRIST SMULDERS ^nnin$ TUINCENTRUM "DE PAARDEBLOEM" helpt U een handje!! p J kpj -nieuws ZOEKERTJES 1 BODYWARMERS EN JACKS JOGGINGBROEKEN ook te combineren tot joggingpak 3 t Xai I Vurhaai-nieuws zandstraat 1 tel. 04243-1385 moergestel Informatie-avond Psoriasis ’’Hulp vragen - Hulp krijgen” Sb. 1 Kom gerust eens kijken. Honden Trimsalon de Gelukkige Hond l H Samen met nog 2 leraren van L.T.S. Oirschot Oirschotseweg 26a MOERGESTEL Telefoon 1497 - o farhion ■'C Jeans (1 V "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 14 MAART 1984 PAGINA 5 worden alléén geplaatst bij kontante betaling!! Wie het eerst komt 9 's Woensdags gesloten. Ook op maandagmorgen! Voor knippen, wassen, toiletteren scheren en trimmen van uw hond Bontgevoerd voor kinderen en heren Mevr. F. Dekkers-v/d Wouw Uw hond wordt gehaald en thuisgebracht!! V I Natuurlijk bij Oisterwijk - t/o Rabobank (r) (Ij >5 Ieder jaar heeft de L.T.S.-Oirschot een aktie voor een of ander goed doel, de laatste jaren voor de derde wereld. Dit jaar, een beetje onder druk van de leerlin gen, - die de leraren verweten dat zij het meeste werk moesten opknappen, - zullen de leer krachten het inspannende werk doen. Daaruit groeide de gedachte van één van de le raren, Ad Smolders, om met de fiets naar Ro me te gaan. Veel discussies over het doel, maat voorop stond: in ieder geval een project in de derde wereld. Er werden links en rechts contacten gelegd en uiteindelijk kwam er uit: India, waar Theo Raaijmakers uit Moergestel als pastor werk zaam is in sloppenwijken. Hij probeert met primitieve middelen zwervende jongelui on derdak en begeleiding te geven, zodat ze in het harde bestaan in India de kans krijgen om op eigen benen een menswaardig bestaan op te bouwen. Theo Raaijmakers, bekend via kranten en tijd schriften, iemand uit onze regio die zijn tijd én energie stopt in mensen die het veel slechter hebben dan wij, of moeten we misschien pra ten over mensen die geen kans van leven heb ben. Daar heeft onze aktie mee te maken. Zonder geld kun je niet veel. Daarom op de fiets naar Rome. Drie leraren zijn driftig aan het trainen om in zeven dagen naar Rome te fietsen. Ja, u leest het goed: in zeven dagen naar Rome op de fiets. Helden? Welnee, ze hebben er zin in. Behalve Ad Smolders uit Moergestel, hebben ook Wai te Sc epens uit Diessen en Jan van Damme uit Tilburg de fiets van stal gehaald om de no dige kilometers in de benen te krijgen. Zo’n ritje kun je niet zo maar even doen. Van daar is er al een langdurige voorbereiding aan vooraf gegaan. Carnaval We kunnen er weer voor ’n jaartje tegen, maar terugkijkend naar vorige week is iedereen uit ermate tevreden. Voor de derde achtereenvolgende keer wonnen de kinderen de eerste prijs, zodat de wisselbe- ker definitief in ons bezit is. Deze beker gaat binnenkort de ronde doen maar daar horen jullie nog wel van. Het past het bestuur om iedereen te bedanken die aan dit sukses heeft meegewerkt en zo het motto 1984 gestalte gaven. Voor de groten was er een derde prijs, doch ook zij hebben hiervan weer veel geleerd... komplimenten aan alle bouwers voor de per- fekte afwerking. Gaan we'nog ’n week verder terug dan denken we aan het geslaagde buurt- caranvalsbal, waarvoor we langs deze weg Christ en Annelies van Helden willen bedan ken voor de gastvrijheid en de goede zorgen. Tevens dank aan alle mensen die van deze avond een ware feestavond hebben gemaakt. Psoriasis is een chronische niet besmettelijke, erfelijke huidziekte. In Nederland heeft drie a vier procent van de bevolking deze huidziekte. De patiëntenvereniging organiseert regelmatig informatie-avonden voor hen die meer over de oorzaken en de gevolgen van deze ziekte willen weten. Op 24 jan. jl. was in de regio Tilburg zo’n avond georganiseerd in het Mariaziekenhuis. Er waren ongeveer 60 personen aanwezig. He laas kon vanwege het zeer slechte weer Dr. Woerdeman niet aanwezig zijn. Vanuit de vereniging is informatie verstrekt en zijn vragen beantwoord. We hebben beloofd deze avond te herhalen, maar dan met een der matoloog erbij. Op maandagavond 26 maart a.s. aanvang 20.30 uur in het Mariaziekenhuis te Tilburg wordt de informatieavond gehouden. Dr. Woerdeman, dermatoloog, zal dan aanwe zig zijn. Nadere informatie over de psoriasisvereniging kunt U krijgen van de regiovertegenw'oordi- ger, tel. 013-676678. Open Avond van de Commissie Toegankelijk heid Oisterwijk. Donderdagavond 22 maart. Het is alweer voor de vierde keer achtereen dat de Commissie Toegankelijkheid een Open Avond organiseert voor alle belanghebbenden en belangstellenden die zich de problematiek rondom het gehandicapt-zijn aantrekken. Dit jaar zal de Open Avond in het teken staan van de veiligheid van o.a. gehandicapten in het verkeer. De (on)toegankelijkheid van de Openbare Weg wordt concreet aan de orde gesteld door een tweetal films die een beeld geven van de problematiek maar zeker ook komt aandragen met mogelijke oplossingen zonder dat het aan zien van de Openbare Weg wordt geschaad of dat andere groepen van weggebruikers hinder ondervinden van de soms toch wel exclusieve aanpassingen. De Commissie is gelukkig met het feit dat het hoofd van gehandicapten zaken van Veilig Verkeer Nederland, de heer Ing. H.J. Boersma persoonlijk de films komt toelichten. Ook is de heer Boersma bereid gevonden in te gaan op vragen die gesteld worden over deze materie. De heer Boersma is uit dien hoofde uiteraard direct betrokken met de landelijke problema tiek rondom gehandicaptenbeleid. In het begin van de avond zal de officiële pre sentatie plaatsvinden van een nota getiteld: ’’Hulp vragen - Hulp krijgen”. Deze nota wil een handleiding zijn voor alle langdurig zieken en gehandicapten in Oister wijk en omstreken die terecht komen in de warwinkel van aanvragen, procedures, keurin gen e.d., die samengaan met de toch al moeilij ke periode die menig gehandicapte ondervindt. Vooral voor diegenen die pas met een ziekte of handicap worden geconfronteerd. Dit boekwerkje zal gratis aangeboden worden tijdens de Open Avond. Vooral beleidsmakende personen en instanties waaronder de gemeentelijke afdelingen en ge richte belangengroeperingen worden hierbij aangespoord- door hun aanwezigheid het nut van de doelstelling van de Commissie Toegan kelijkheid te onderschrijven. Aan het eind van de avond zal een forum, bestaande uit deskundigen alle mogelijke vra gen proberen te beantwoorden. De Open Avond begint om 20.00 uur in Ont moetingscentrum: ”De Coppele”, W. de Zwijgerlaan 59 te Oisterwijk, en zal naar ver wachting eindigen om 22.30 uur. P.S. Om deze avond voor iedereen toeganke lijk te houden, vragen wij U vriendelijk in de zaal, tijdens het programma NIET TE RO KEN. De kosten van de reis mogen niet op rekening komen van het goede doel. Daarom zijn er sponsors gezocht in de vorm van verzekering, rijwielonderdelen, benzine voor de volgauto (ook gratis beschikbaar gesteld). Verder wordt er gezocht naar overnachtingen in kloosters. De reis zit dus wel goed. Maar dan het goede doel: de komende weken gaan de leerlingen op stap met een sponsor kaart. U kunt dan bijvoorbeeld intekenen voor ’n halve cent per kilometer (reis 1600Jcm). Wij horen niets anders dan: de eindjes aan el kaar knopen, allemaal een stapje terug. Wij begrijpen dat u anders denkt dan enkele jaren geleden, maar iedere bijdrage is van harte wel kom. Het gaat om medemensen, en om iemand, die namens ons daar werkzaam is. De leerlingen doen hun best, laat ze niet (of liever Theo Raaijmakers met de jongelui in India) in de kou staan. U kunt ons ook steunen door uw gift te storten op bankrekening 1388.236.524 Rabo-bank Oirschot, t.n.v. Aktie L.T.S. Toneel Zaterdag 17, maandag 19 en woensdag 21 maart, zijn de opvoeringen van het blijspel ”De dochters van de baas”. De aanvang is om 20.15 uur in Den Boogaard. De entree be draagt 5,- per persoon. Culturele dag kring Zondag a.s. 18 maart vindt deze plaats in Hul- ten. Diverse afdelingen van de kring zullen hier toneelstukjes e.d. opvoeren met als thema ’’sprookjes”. Alle KPJ-ers zijn vanaf 13.00 uur welkom. ’1- .■'Mv Slechts 20en 25.- - x - r Willem de 1 Zwijgerlaan 34 Oisterwijk Tel. 04242 - 15230 Gediplomeerd Als uw hond in de rui komt en U last hebt van haar in huis, laat hem dan deskundig behandelen door

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 5