Audacia huldigde jeugdleider Nico Oerlemans Kienen met Audacia Vergiftiging van honden en katten in Moergestel. 1 E i I In I DAMES- OF HERENFIETS OF HOMETRAINER! i I B Oproep Gezinsviering Blijspel De dochters van de Baas Meditaties in de veertigdagentijd Gebedsdiensten in de vasten 8 sa I I Vrijdag 16 maart in de kantine aan de Molenstraat 1 s 1 3® Het team van M.T.V. Werkgroep Kinderkatechese met als HOOFDPRIJS: Aanvang 20.30 uur. Uw kopje koffie staat weer klaar! In aansluiting op hetgeen in diverse kranten en op het NOS-jeugdjournaal is gemeld, willen wij U nog het volgende mededelen: Op dit moment zijn er bij ons 18 gevallen van vergiftiging bekend; 10 honden en 4 katten zijn er aan gestorven. De eerste vergiftigingsgolf die plaatshad was in de omgeving van de Krijtestraat/Duyvekotstraat en deze leverde 9 gevallen van vergiftiging op. De tweede golf was in de omgeving van de Scheer- man/Bosstraat en leverde ook 9 gevallen van vergiftiging op. Op diverse plaatsen werd door ons en zelfs ook door KINDEREN vergif gevonden. Het gif is tot nu toe verstopt in deeg of leverworst en het gif bestaat uit blauwe korreltjes. Wanneer dit gif door een dier gebruikt wordt zal het binnen een half uur sterven. De vergiftigingsverschijnselen bestaan uit kramp, overgeven en het laten lopen van de ontlasting. Mocht uw huisdier deze verschijnselen vertonen, dan is het aan te raden om zo spoedig mogelijk met het dier naar de dierenarts te gaan. Gaarne zouden wij de dader willen pakken. Hiervoor hebben wij uw steun no dig. Mocht U inlichtingen hebben of de laatste tijd iets verdachts gezien heb ben, schroom dan niet om het ons te laten weten. Indien nodig wordt de infor matie anoniem behandeld. Tevens zoeken wij nog de eigenaars van 3 katten. De politie. Ook de vrouw van Nico, Diny, werd in de hulde betrokken, en kreeg van de voorzitter van Audacia een prachtige bos bloemen. Tevens vestigen wij uw aandacht op een gedra matiseerde voordracht door Maria Boonzaaier (met muzikale begeleiding) in de Hervormde Kerk aan de Kerkstraat te Oisterwijk. ”Het binnenste van mijn hof” over Maria van Mag dala. Op dinsdag 17 april om 21 uur. Ieder die zich wat nader wil bezinnen in deze veertigdagentijd is van harte welkom. Dinsdag 10 april: Meditatie met als thema: ’’Zijn stervenspijn wordt vreugdepijn”. Medi tatie door Ds. J. van Boven. Gebed pastor B. Schoonus. Koor jongerenkoor Creation uit Helvoirt. Dinsdag 20 maart: Meditatie met als thema: ’’Kainsteken: teken van redding”. Meditatie door pastor B. Schonus. Gebed Ds. A. Dek kers. Koor parochiekoor van Biezenmortel. Dinsdag 27 maart: Meditatie met als thema: ’’Kloof overbrugd”. Meditatie door pastor J. Boers. Gebed Ds. J. van Boven. Koor paro chiekoor van Udenhout. Zondag 18 maart is er weer een gezinsviering voor alle kinderen van Moergestel en hun ou ders. Het thema van deze dienst is ’’Hoop doet le ven”. Wij hopen dat jullie met velen aanwezig zullen zijn. 1 Het K.P.J. Toneelgezelschap brengt dit jaar een avondvullend stuk in drie bedrijven van C. van der Lingen. Het blijspel De dochter van de Baas zal menig toneelliefhebber weer naar Den Boogaard trekken, gezien het goede spel wat we van deze groep de laatste jaren mochten zien. Baas Wortel aannemer van een bloeiend be drijf zit met een groot probleem, hij heeft na melijk drie knappe dochters. Een zorg dus voor Vader Wortel want hij heeft geen enkele'zoon die zijn bedrijf over kan ne men. En wat zullen zijn dochters voor schoonzoons mee brengen, dat is een probleem waar Vader Wortel mee zit. Gerda heeft al een jonkheer aan de haak ge slaan, maar wat moet hij daarmee, hij vindt het dan ook maar een rare snoeshaan. Hij bedenkt een plannetje samen met zijn jongste dochter Annemiek, maar dat loopt al lemaal niet zo best, het huishoudelijk leventje raakt soms uit het evenwicht. Inderdaad want Moeder Wortel staat er name lijk op dat haar dochters met de hoge stand in aanraking komen, en hopelijk ook trouwen. Wij denken dat het de moeite waard is om dit stuk mee te beleven, daarom zal er op zaterdag 17 maart en maandag 19 en woensdag 21 maart in Den Boogaard een uitvoering gegeven worden aanvang van de avonden zijn om 20.15 uur, entree ƒ5,— met in de pauze een gratis kop koffie. Vanaf dinsdag 13 maart wordt in de komende vastentijd ’s avonds om half acht elke dinsdag in de parochiekerk een gebedsdienst gehou den. De werkgroep gebedsdiensten heeft de vieringen voorbereid en teksten en zang ge maakt rond een bepaald thema. Dit keer is het thema: ”hoe God bezig is met de mens, wat hij ook doet”. Als uitgangspunt wordt hierbij gebruikt het zogenaamde Ethio- pisch hongerdoek, een schilderij waarop een aantal bijbelverhalen zijn afgebeeld. Dit schil derij staat in deze vastentijd centraal in de li turgie. Een levensgrote kopie hangt gedurende de vasten in de kerk. De vijf bijbelverhalen op het doek worden in de vijf gebedsdiensten voor pasen nader belicht. In oecumenische samenwerking worden in de veertigdagentijd lijdensmeditaties gehouden in het dekenaat Oisterwijk. Als leiddraad van de meditaties wordt geno men: de Aethiopische hongerdoek. Het thema, dat door alle meditaties heenloopt is: ”God gaat altijd verder”. De meditaties worden gehouden in de St. Jo zefkerk te Biezenmortel op dinsdag 20 en 27 maart; 3 en 10 april om 19.30 uur. Dinsdag 3 april: Meditatie met als thema: ’’Blinden zien en lammen kspen”. Meditatie door deken H. v.d. Broek. Gebed Ds. L. Böt- ticher. Koor parochiekoor Joannesparochie Oisterwijk. Hg Nu al weer ruim ’n week geleden werd tijdens de carnavalsmiddag voor de pupillen van Au dacia hun jeugdleider Nico Oerlemans, Pater Helmerplein 22, op gepaste wijze in de bloe metjes gezet. 12Vi Jaar jeugdleider, waarvan nu ook al weer vele jaren secretaris van de pu pillen dat waren de redenen voor een grandio ze huldiging. Voorzitter van de jeugdcommissie (Hans van den Heuvel) sprak de jubilaris toe in het bijzijn van zijn vrouw en kinderen en vele pupillen met hun ouders. Hij bedankte Nico voor het vele werk dat hij altijd voor de jeugd deed en nog doet. Hij De jubilaris houdt de vaas omhoog die hem zojuist door Audacia werd aangeboden. Hans v/d Heuvel, die daartoe het woord had gedaan, kijkt gespannen toe. roemde hem ook voor de altijd prettige samen werking en het feit dat hij altijd open staat voor de jeugd en er ook voor op komt. Onder ’n spontaan ’’lang zal hij leven” werd Nico een prachtige vaas aangeboden. Hans besloot zijn woordje met de hoop uit te spre ken dat de Audacia-jeugd nog lang van de diensten van hem gebruik zou mogen maken. Hierna was het de beurt aan voorzitter Dion van Gorp die de lovende woorden van Hans nog eens onderstreepte en Nico ook namens het grote bestuur bedankte. Dion bood vervol gens bloemen aan aan de vrouw van Nico die alles ’n beetje op haar gemak af had zitten kij ken maar die er toch ook niet aan ontkwam om even in het zonnetje gezet te worden. En terecht. Daarna was de vloer weer een tijdje voor de jeugd tot rond de klok van vier carnavalsvere niging ”De Dorstvlegels” binnenkwam. Ook zij hadden een verrassing voor de jubila ris dat hem onder het toespreken van waarde rende woorden werd overhandigd. Uit handen van Prins Gerrit ontving Nico ’n schitterend tinnen wandbord met inscriptie. Na nog een dankwoord van Nico zelf begon het carnavalsfeest voor de jeugd pas goed. Ook ’’Moergestel-nieuws” wil Nico tenslotte van harte feliciteren met dit ’’koperen” jubi leum. Proficiat! Slechts een kleine groep mensen uit onze dorpsgemeenschap was tot nu toe betrokken bij én verantwoordelijk voor de uitzendingen van Moergestel-T.V. Omdat we maar enkele keren per jaar ’n pro gramma brachten was uitbreiding van dit team niet noodzakelijk. Het is echter de bedoeling in de nabije toekomst regelmatiger op uw scherm te verschijnen. Er komt dus meer werk! Wij zouden dan ook graag nu al in kon- takt komen met vrijwilligers, waarop wij straks een beroep kunnen doen wat betreft technische kennis, camera-werk, ideeën voor programma’s of voorbereiding hiervan, ver zorging en transport van apparatuur, presen tatie enz. Het is natuurlijk niet zo dat wij meteen al een grote groep mensen aan het werki kunnen zet ten. Het tempo waarin we dit doen moet ons de ruimte geven de vrijwilligers goed op hun taak bij onze lokale omroep voor te.bereiden. We vragen geen kennis, wel enthousiasme! Hebt U interesse? Een berichtje naar M.T.V. Postbus 110 Moergestel is voldoende. U kunt ook gewoon kontakt opnemen met een van on ze bestuursleden. Ifl Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. ï-i St T I I L I I I Ss km WOENSDAG 14 MAART 1984 9e Jaargang - Nr. 327

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1