4e Antiekbeurs Moergestel Zalen "Den Boogaard" 1 I Beauraing Op de vlucht voor armoede Kindernevendienst Bingo-avond Erik de Zwart in ’t Draaiboompje Gilde Sint Catharina Moergestel Kuieren in de omgeving van Moergestel I CARNAVALSOPTOCHT Vrijdag 9 maart van 18.00 tot 21.00 uur Zaterdag 10 maart van 11.00 tot 18.00 uur 4 Zondag 11 maart van 11.00 tot 17.00 uur Lees en bekijk alles over de carnavalsoptocht van afgelopen zondag op de pagina's 6 en 7 VA g op bovenstaand adres. Op de vlucht voor... Org.: C.V. Het Antiekgilde. 27? Even een berichtje dat wij op woensdag 14 maart om half 8 in de Reuzelhof, wederom een gezellige bingo-avond houden. Zoals *gewoon staat de koffie voor u klaar. Wij wensen u een gezellige bingo-avond toe. Tot ziens. Activiteiten commissie. Op zondag 11 maart is er een nevendienst voor de kinderen van de tweede klas in de mis van half 12. Deze kindernevendienst wordt verzorgd door Mevr. Alfonso en Mevr. Van de Sande. u Doet u mee? Een dringende oproep. Aan U. Mens! Doe mee. Sluit u aan bij de bedoelingen van de Bis schoppelijke Vastenaktie, die overigens ook inspirerend kan en zal werken op niet- christenen. Sluit U aan bij wat in uwkerk, in uw parochie wordt ondernoemen. Lees, in ie dere geval tot Pasen, wat hierover en hiervoor bijeen wordt gebracht. En wie niet wil wachten, niet kan wachten: voor meer informatie of documentatie: Bis schoppelijke Vastenaktie, Postbus 94, 3700 AB Zeist, tel. 03404-60404; voor wie al finan cieel wil bijdragen: giro 5850 van Vastenaktie Zeist of bankrekening 70.70.70.147 t.n.v. Vastenaktie Zeist. De jaarlijkse bedevaart voor liggende en zit tende zieken naar Beauraing is van 5 tot en met 8 mei aanstaande. De bedevaart wordt georga- niseed door het Nederlands Beauraing Comité ”Pro Maria”. De verzorging van de zieken is in handen van het Rode Kruis, afdeling Til burg, onder leiding van dokter Horvers. De vierdaagse reis kost 260,gulden. Deelne mers kunnen zich tot 1 maart (vlug zijn dus) opgeven bij: R. Roosen-Basemans, Raamac- kerstraat 8, 5066 XN Moergestel, tel. 2527. De eendaagse reis voor gezonden is op zondag 6 mei. Hiervoor kan men zich opgeven tot 0 maart. Zieken en gezonden maken op die zon dag samen de plechtigheden mee en er is gele genheid om de zieken te bezoeken. Voor de Kruisboogschutters worden er op de zondagen 11 en 18 maart schietwedstrijden ge houden bij Gilde St. Joris te Reusel. Er wordt gestreden om de ’’Zilveren Kruisboog” met daarnaast een reeks van prijzen welke bestaan uit vleespakketten. Inschrijven vanaf 10.00 uur of 15.00 uur. Schietterrein ”Het Tref punt” te Reusel. Voor het eindresultaat zullen de behaalde punten van beide dagen worden opgeteld. Op maandagavond 19 maart houden wij onze voorjaarsvergadering in ons Gildehuis ”De Klaore”, aanvang 20.30 uur. Op zondag 25 maart vrijwillige schietwedstrijd bij Gilde St. Lucia te Steensel om vleesprijzen. Inschrijven van 11.00 uur tot 14.30 uur. Schietterrein aan het Tasbroekwegje nabij wasserij ’’Steensel”. heerst) en waarin wij mensen toch de opdracht hebben om samen te leven voor elkaar. Wij, die, in vergelijking met de bedoelde on vrijheid, in redelijke mate leven in vrijheid, kunnen ons op Pasen niet beter voorbereiden dan door extra aandacht te hebben voor de zwaksten, voor hen die het meest lijden onder on-vriheid. De Bisschoppelijke Vastenaktie wil ons leiden en helpen in dat stil-staan bij dat mens-zijn met en voor elkaar, op weg naar Pasen. Vergaderingen burgemeester en wethouders van 22 en 29 februari 1984. Kapvergunningen Kapvergunning is verleend aan: - R. Droge, van Rijckevorsellaan 13 voor het kappen van een 2-tal acers. - T. van Berkel, Pastoor de Louwstraat 20 voor het kappen van een fijnspar. Bouwvergunningen Bouwvergunning is verleend aan: - J. Op ’t Hoog, De Hoefkens 23 voor de bouw van een carport, overdekt terras, schansmuur en brievenbus. - M. v.d. Meijdenberg, De Hoefkens 23 voor de bouw van een carport, overdekt terras, schansmuur en brievenbus. Waar gaat dat over? Op de vlucht voor armoede. Dat gaat over een deel van de migratieproble- matiek in de wereld. Migratie betekent eigen- lijk verhuizing. Daarvan bestaan vele vormen. We kennen verhuizingen van individuele per sonen, maar ook verhuizingen van individuele personen, maar ook verhuizingen van hele vol ken. We kennen verhuizingen binnen de gren zen van één land en we kennen verhuizingen van het ene land naar het andere. Dat heet dan emigratie of immigratie. Migratie is zo oud'als de mensheid. Abraham migreerde al van Ur in Chalda naar Kanaan. Het Joodse volk migreerde naar Egypte en veel later weer terug naar Israel. Volksverhuizingen zijn er de eeuwen door steeds geweest. Er zijn twee hoofdredenen voor migratie: arbeid en vrijheid, of anders gezegd - economische en politieke redenen. Migratie kan dus een gevolg zijn van economische en/of van politieke on derdrukkers. De politieke categorie is meestal ondergeschikt aan de economische. De politie ke agressor is vaak bezig met het veilig stellen van economische belangen. De politieke vluch teling moet vaak rennen voor zijn leven, juist omdat hij geprotesteerd heeft tegen de barre economische omstandigheden waarin hij zich bevond. De Bisschoppelijke Vastenaktie gaat nu één onderdeel uit de grote problematiek eruit lich ten en a.h.w. uitvergroten: de economische migratie van het platteland naar de steden bin nen de Derde Wereldlanden en de economi sche migratie van de arme naar de rijke lan den. Mensen op de vlucht voor armoede. In de veertigdagentijd tot Pasen sluiten ook de parochies van het dekenaat Oisterwijk zich aan bij de Bisschoppelijke Vastenaktie, die dit jaar als motto draagt: ”Om het recht van de zwaksten”. Met dit motto kiezen de kerken op een uit gesproken wijze voor die mensen, aan wie fun damentele mensenrechten worden onthouden zoals voedsel, werk, huisvesting, grond en gezondheidszorg. De Vastenaktie tracht speciaal in landen van de Derde Wereld deze mensen te helpen in hun strijd voor een menswaardig bestaan en zulks dan op twee manieren: a) met geld voor kleinschalige projekten van sociaal-economische aard; b) met bijdragen tot het opsporen en begrijpen van de oorzaken van hun armoe en onrecht, dus volledige aandacht voor deze problematiek. Veertigdagentijd Met aswoensdag begint voor christelijke ker ken de voorbereidingstijd voorhet ’’hoogfeest van Pasen”. Dit, min of meer ouderwetse, woordgebruik, duidt al aan dat Pasen een ker kelijk feest van de eerste orde is. Met name gaat het om het meest essentiële dat ten grondslag ligt aan het christelijk geloven: de verrijzenis van Jezus uit zijn dood; je zou kun nen zeggen, de finale van zijn verlossingswerk (voor ons een begin...), het grote bewijs van Jezus’ god-zijn, waardoor immense kracht wordt gegeven aan zijn voornaamste stelling en opdracht voor mensen: leef met en voor elkaar. Dat is Pasen, hét feest van bevrijding. En tegelijk met deze gedachte dringt de wereld van nu zich aan ons op. Een wereld waarin nog zo ontzettend veel on-vrijheid heerst (letterlijk - F. van Baardwijk, De Hoefkens 12 voor het plaatsen van een dakkapel. - A. Denissen, Pr. Margrietstraat 11 voor de bouw van een woonhuis in plan Oistelvoirt. - W. Wolfs, Vinkenberg 16 voor de bouw van een sleufsilo en een landbouwmachineloods. Brandweer Moergestel Per 1 januari 1984 is de heer B. Sneijders be vorderd tot Brandwacht le klas. Gemeentegaranties/adviesaanvrage Op vier aanvragen om gemeentegarantie voor het aangaan van een hypothecaire geldlening is positief beslist waarbij bij een van de aanvra gen een gunstig advies is uitgebracht aan de hypotheekbank. Sociale Uitkeringen Een eenmalige en een periodieke bijstand zijn toegewezen. Aan een persoon is een woonkostentoeslag toegekend. Op vijf aanvragen R.W.W. en een aanvrage W.W.V. is positief besloten, tevens is een aan vrager W.W.V. afgewezen en een herkontrole W.W.V. is uitgevoerd. Erik de Zwart is sinds 1981 één van de be kendste gezichten van Nederland. Dat komt natuurlijk door zijn werkzaamheden voor de Veronica televisieprogramma’s Nederland Muziekland en tegenwoordig Countdown. Erik is behalve televisiepresentator nog veel meer: Hij heeft een sociaal programma op Hil versum 3 dat ’MONO heet. Daarin wordt op gedegen wijze uiteengezet hoe de geschiedenis van de popmuziek in elkaar zit. Daarnaast werkt hij iedere vrijdagavond aan het Hilversum 3 programma ’BART EN DE ZWART’ mee, waarin hij de meest opvallende muziek van de laatste week laat horen, gelar deerd met veel prachtig oud materiaal. In het land Maar zelfs dat is nog slechts een fraktie van al het werk Wat deze nog jonge topkracht verzet. Ooit begonnen bij VERONICA als deejay bij de drive-in show, heeft hij het werken in het land nooit los kunnen laten. Vandaar dat hij met grote regelmaat in het land werkt, daar mee direkt de leus ’VERONICA KOMT NAAR JE TOE’ meer gestalte gevend. Aanstaande zondag zal ERIK DE ZWART ook bij u in de buurt werken. Vanaf 20.00 uur zal hij te gast zijn in ’t Draai boompje te Moergestel. Daar zal hij muziek draaien voor de aanwezige gasten. Wat voor muziek? Erik is daar kort over: ’de muziek die mijn publiek wil. Ik kom naar hen toe om hun muziek te laten horen. Mijn eigen muzikale voorkeur... die draai ik wel thuis.’ De kennismakingsavond is op donderdag 15 maart in café H. de Brouwer. Aanvang 20.00 uur. Na de mededelingen omtrent data en aan vangstijden van de wandelingen worden enkele natuurfilms vertoond. Diegene die het in schrijfgeld nog niet voldaan hebben, gelieve dit op deze avond te voldoen. 1 I WOENSDAG 7 MAART 1984 9e Jaargang - Nr. 326 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1