B mm "BREDA'S WELVAREN" ■Ms I Verkoop ’t Stoom een feit ST M F ml fe^ ;.W 4 Fff? C.V. de Pierewaaiers rias® I ih HOTEL-CAFÉ-RESTAURANT r ft Ln SPECIALE CARNAVALSMENU'S I' Vraag eens vrijblijvend prijsopgave. En... ook meej de Carnaval itte bè Annelies en Christ ut bist!!! Voor al uw bruiloften, partijen en recepties. Gespecialiseerd in koude buffetten. i T: i A 1- KI KvA en AvdM ZONDAG 4 MAART: f 17,50 ZATERDAG 3 MAART: f 17,50 DINSDAG 6 MAART: f 17,00 MAANDAG 5 MAART: f 17,50 'I I ffl Tomatensoep Kalfsoester met roomsaus Gek. en Parijse aardappeltjes 2 Soorten groenten IJs of koffie Groentesoep Fricandeau met pepersaus Gebakken aardappeltjes 2 Soorten groenten IJs of koffie Groentesoep Wiener Schnitzel Frites 2 Soorten groenten IJs of koffie Tomatensoep Cotelet Gek. en Parijse aardappeltjes 2 Soorten groenten IJs of koffie Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. ;Z-': j//' d rrr/r, De verkoop van ’t Stoom en de standpuntbe paling m.b.t. het stadsgewest waren de meest interessante agendapunten van de raadsverga dering van afgelopen vrijdag. De publieke be langstelling was wederom matig en VVD- raadslid Damen bleek verhinderd. Verkoop bouwlokatie ’t Stoom De raad ging unaniem akkoord met de ver koop van dit perceel bouwgrond aan de Be- heersmaatschappij Gebr. Janssen. Op de over te dragen grond zal door de Beheersmaat- schappij worden opgericht een PTT-kantoor, een winkel en een 4-tal woningen. Desge vraagd verwoordde voorzitter ter Veer dat er tegen de bouwplannen een 15-tal bezwaar schriften ingekomen waren, voornamelijk van de Moergestelse middenstand. De PGB, bij monde van de heer van Stiphout, begreep de angst van de middenstand niet. Hij liet duide lijk uikomen dat het z.i. de middenstanders te doen was om hun eigen hachje. De broodnijd binnen de Moergestelse mid denstand viert hoogtij, aldus de heer van Stip hout. Van overbewinkeling zou naar zijn oor deel echter geen sprake zijn. Hoewel tevreden met de gekozen oplossing had het CDA, bij monde van de heer Wolfs, duidelijk meer be grip voor de Moergestelse middenstand. Hij was daarom ook blij dat het juist een Moer gestelse middenstander was die het winkel- bestand gaat kopen of huren. De heer Wolfs stond ook stil bij het feit of er wel voldoende parkeerplaatsen konden worden gemaakt. Ten behoeve van de verkeersveiligheid opperde hij het idee om eventueel een blauwe verkeerszone aan te leggen. Voorzitter ter Veer benadrukte blij te zijn met deze verkoop. De vrees van de middenstand bestond volgens hem in het feit dat er nog onzekerheid bestaat wat er gaat ge beuren met de 2 of 3 vrijkomende panden bin nen de kom, waaronder die van de Duifjes en van van Bommel. Voor het gemeentebestuur is dit echter ook niet te overzien; de panden zijn immers in particuliere handen. Van de andere kant, zo stelde de voorzitter, is de supermarkt op het industrieterrein verdwenen en is het ver groten van de winkeloppervlakte voor Moer gestelse begrippen gering. De komst van het PTT-kantoor staat voor 90% vast. Het betreft slechts een formele afhandeling, aldus de voorzitter. In de parkeerproblemen geloofde hij niet zo Waartoe de raad verder besloot - Het kreëren van een gemeenschapsruimte in de Graaf van Urselschool. De raad achtte dit een goede zaak. Het betekent immers meer mogelijkheden en flexibiliteit binnen het schoolgebouw. - Verkoop van grond aan de Rijksweg A58 aan Fina Nederland B.V. voor 10.000, - Het vaststellen van het bestemmingsplan ’’Regeling aanbouwen en bijgebouwen 1983, gemeente Moergestel”. Hierdoor kunnen o.a. kosten worden bespaard op de publikaties, welke nu nog nodig zijn voor kleine bouwwer ken. - Het vaststellen van een verweerschrift terzake het namens C. Donkers, Krijtestraat 46, in gestelde beroep bij de afdeling Rechtspraak van de Raad van State tegen de weigering van het gemeentebestuur om ter plaatse een auto- herstelwerkplaats uit te mogen oefenen. Rond half tien kon voorzitter ter Veer de ver gadering sluiten. ze.er. Mochten ze er toch komen dan zou er op worden ingespeeld. Desgevraagd door de heer van Stiphout antwoordde wethouder Smits dat de woningen bij voorkeur voor Moergestelna- ren zijn bestemd. In het verleden is steeds gesproken van een kale huurprijs van 450,—. Wethouder Smits zei voort na te zul len trekken in hoeverre de geruchten, dat deze huur aanzienlijk hoger zou uitvallen, kunnen worden ontzenuwd. Stadsgewest Vanuit het Tilburgse is een nieuwe regeling ontworpen die beoogt de huidige gewestrege- ling te vervangen en deze meer toe te splitsen op de huidige bestuurspraktijk in de regio. De raad moest zich thans uitspreken over de ontwerp-regeling. Dat de meningen niet op één lijn zaten was vanuit het verleden bekend. Hieraan werd nog eens extra luister bijgezet door het feit dat het college van B en W geen eensluidend standpunt over de zaak bleken in te nemen. Fractieleider Vriens van de PGB vond de rege ling veel te ver gaan en was van mening dat het stadsgewest onvoldoende had geluisterd naar de reakties die in het verleden door de betrok ken gemeenten zijn ingediend. Hij karakteris- seerde de regeling als een produkt van ’’slik ken of stikken”. Zijn fractie wenste geen blanco-cheque af te geven, die straks door het stadsgewest zelf kan worden ingevuld. In een tijd van bezuinigen vond hij het niet nodig om met een nieuwe regeling te komen. De huidige regeling bood naar zijn mening voldoende mo gelijkheden voor de gewestelijke samenwer king. Fractieleider Mulders van het CDA vond de samenwerking tussen de gemeenten belang rijk. Zijn fractie kon met de nieuwe ontwerp regeling instemmen, omdat naar zijn mening voldoende mogelijkheden waren ingebouwd voor controle op het reilen en zeilen van het stadsgewest door de gemeentebesturen. Ook wordt de eigenheid en het specifieke karakter van Moergestel inhoud gegeven door deze ge- westregeling. Bepaalde taken kunnen immers slechts worden aangepakt in onderlinge sa menwerking tussen de gemeenten. Ook stelde burgemeester ter Veer de raad gerust dat ge zien de voorbereiding er geen vrees behoeft te bestaan dat het stadsgewest zal uitgroeien naar een instituut, dat de gemeenten in de toekomst 1 Reconstructie Heuvelstraat De raad ging akkoord met de reconstructie van de Heuvelstraat. Het verschil tussen de laagste inschrijver en de begroting van de kosten be droeg bijna een ton, hetgeen met name de heer van Stiphout vraagtekens deed plaatsen bij de gehanteerde berekeningsmethode voor de be groting door bouwtoezicht West-Brabant. Het werk zal overigens worden uitgevoerd door de firma van de Zanden uit Moergestel. Verkoop industriegronden in het bestem mingsplan Stokeind-I De raad stemde er mee in dat het college van B en W deze grond zelfstandig kan gaan ver kopen. De heer v.d. Werf informeerde in dit verband nog naar de criteria die het college bij de verkoop zal hanteren. Volgens wethouder van Gils speelt bij de verkoop van deze gron den een rol het feit dat dergelijke bedrijven een binding met Moergestel dienen te hebben en dat het tijdstip van aanmelding een rol kan spelen. Tot nog toe bleken reeds 3 bedrijven interesse te hebben voor deze gronden. Tilburgseweg 2 - Moergestel - Telefoon 04243-1202 gaat bedreigen. Met zes stemmen vóór en vier tegen ging de raad tenslotte akkoord met de ontwerp-regeling. Bij de behandeling van dit agendapunt had overigens mevr. Denissen van de PGB een stemverklaring afgelegd, waarin zij verklaarde vóór de ontwerpregeling te stemmen in tegenstelling tot de overige leden van haar fractie. I Optocht Zondag 4 maart trekt de Optocht weer door Moergestel. Ter Uwer informatie volgen hier nog enkele aanwijzingen en verzoeken; Tussen 11.00 en 12.00 uur moeten de deelne mers aan de optocht voor volwassenen hun op- tochtbordjes ophalen bij café-restaurant ”De Brouwer”. Lever tijdig Uw deelname-formulier in; het maakt het werk van de optochtcommissie en de jury eenvoudiger. Inleveren bij C. v.d. Wouw, Past. Jansenstraat 9. Heeft U nog geen formulier haal het dan even bij voornoemd adres af. Langs de route geldt een parkeerverbod; zorg dus dat Uw wagen weg is, U riskeert anders een proces-verbaal. - Beleefd doch dringend verzoeken wij U Uw honden binnen te laten of anders kort aan de lijn te houden. Hiermee voorkomen we, dat er weer net als vorig jaar een deelnemer aan de optocht door een hond wordt gebeten. Verder wensen wij U veel succes met de laatste werkzaamheden aan Uw creatie. Carnavalspuzzel; De kans om nog een Extra Carnavalscentje te verdienen door het inleve ren van de oplossing van de Carnavalspuzzel uit het Pierewaaiersblaoike is bijna afgelopen. Tot en met donderdag 1 maart kunt U Uw oplossing, het mogen er ook meer zijn, inleve ren bij één van de onderstaande adressen: Past. v.d. Boogaardstr. 31, Regenbeemdeke 6 of Prinses Margrietstraat 11. Waag een gokje! Uw gulden wordt zo al gauw 50x zoveel waard. En een dergelijke rente krijgt U nergens. De oplossing is echt niet zo moeilijk te vinden. Gratis kermis Op zaterdag 3 maart tussen 2 en 4 uur voor de kinderen van de kleuter- en basisscholen gratis open zijn d.w.z. de draaimolen, de rups en de botsautootjes. Via de scholen krijgen de kin deren twee kaartjes, waarmee ze een gratis rit je kunnen maken. Kinderen mogen gerust de kaartjes onderling ruilen of als ze ze niet ge bruiken, omdat ze mee moeten of mogen op vakantie, afgeven aan vriendinnetjes of vriendjes. Wij hebben alle kinderen twee kaartjes gege ven, om de uitspraak dat de brutalen de halve wereld hebben nou eens niet door te laten gaan. Wij hopen zo te bevorderen, dat het motto ’’Saome goagut nog allicht” weer zal vervolg op pagina 3 1 i -Jj WOENSDAG 29 FEBRUARI 1984 8e Jaargang - Nr. 325

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1