Van’n kanarie maken wij een hele Piet frestofrint Wim Willems PbflNTENKWEKERU GROTE SORTERING VOORRADIG!! GROENTEKRUIDEN EN BLOEMZADEN Photo-atelier Louis v/d Meijdenberg Natuur filmavond GEMEENTE MOERGESTEL LV.N. Basiscursus Natuur Jazzavond met de Storyville Jassband Quasimono in jongerencentrum NO:90 Vergroting 20x28 cm tijdelijk voor f 3,95 bij inlevering van uw kleurenfilm. BEKENDMAKING Kuieren in de natuur van Moergestel 1 i Voor 't piepkleine prijsje van f 3,95 maakt Presto Print een fraaie vergroting van uw allerleukste foto. Zelfs van de kleinste kanarie maken we een hele Piet, van 20 x 28 cm (of 20 x 20 bij vierkant negatief). Zo’n ver groting kan alleen maar zo bespottelijk goedkoop zijn als u één vol filmpje door ons laat ontwikkelen en afdrukken. U ontvangt bij uw foto's een waardebon, waarmee u de vergroting kunt bestellen. Deze aanbieding geldt tot en met 10 maart 1984. Ongelooflijk goed in kleur "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 22 FEBRUARI 1984 de .9 (slaggitaar/zang), (saxofoon), (synthesizers/zang), (drums), (basgitaar) en (sologitaar). Moergestel, 15 februari 1984. De voorzitter van de kommissie Ruimtelijke Ordening, A.C.A. van Gils. SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL. 04243 - 1442 de 25 Rootven 26 - Moergestel - Telefoon 04243-1421 Hierbij maak ik bekend dat op vrijdag 24 februari 1984 om 18.45 uur ten gemeentehuize alhier, een openbare vergadering zal worden gehouden van de kommissie Ruimtelijke Ordening. 1 1 De lente komt er weer aan. Knoppen, bloe men, vogelgezang, alles ontwaakt weer. Wij genieten daar altijd volop van en willen op de eerste plaats dat anderen daar ook van genie ten. Deze ”wij” zijn drie moergestelse natuur- gidsen, die u een zestal wandelingen aanbie den. De opzet is dat u al rustig kuierend van al les over de natuur te horen en te zien krijgt. De tijdsduur is ongeveer 1 ‘/z uur, en iedereen uit Moergestel kan meedoen. De gezelligheid staat voorop. De gebieden die we zullen bezoeken zijn: Het Galgeven en omgeving; de oude Hondsberg en omgeving; de Kerkeindse heide; het Moergestels Broek; Landgoed Heerenbeek; de omgeving van de H. Eik. De kennismakingsavond is donderdag 15 maart. (De plaats wordt nog nader bekend ge maakt). Deze avond wordt na een inleiding en noodzakelijke mededelingen verder verzorgd door Bart Horvers die enkele interessante na tuurfilms zal tonen waaronder ’’Oirschot Ach teraf”. Het inschrijfgeld voor het hele gebeuren be draagt 5,—. Inlichtingen en inschrijving: G. Kuypers, Voorbrugstraat 13, tel. 1712; C. van lersel, Krytestraat 13, tel. 2543; K. Ketelaars, De Hoefkens 1, tel. 3168. Na iedere wandeling is de koffie klaar. Tot ziens! Zaterdag 25 februari a.s. is er een optreden van de tilburgse formatie Quasimono in NO:90. Het konsert begint om 22.00 uur en de zaal is open vanaf 20.00 uur. Quasimono werd in september ’82 opgericht door: Ad van Oorschot Louis Spaninks Rob Rieter Frans Lodewijkx Tini van Duuren Pim Feyen Na enkele maanden stevig gewerkt te hebben, was een anderhalf uur durend dansbaar neder- landstalig programma daar. Enkele optredens in de try-out sfeer leverden positieve reakties op en mede hierdoor werd Vanwege de grote belangstelling die wij ieder jaar weer ondervinden gaat ook dit jaar het In stituut Voor Natuurbeschermingseducatie op 14 maart a.s. met een LV.N. Basiscursus Na tuur van start in de Kunstkring, Stationsstraat te Oisterwijk. Deze cursus duurt 8 maanden. Hieraan kan iedereen die ouder is dan 17 jaar deelnemen. De cursus omvat 8 theorieavonden en 10 excursies in de direkte omgeving. Op de ze cursus leert men zien en waarnemen, waa rom een plant hier en niet daar groeit, tevens leert men namen van bomen, planten, vogels, zoogdieren en insecten. Het gaat over onze eigen omgeving, ons eigen brabantse zandlandschap in al haar facetten. Men hoort dat alle zwarte vogels nog geen kraaien zijn. Wie kent het verschil tussen kraai, roek en kauw. Wie heeft ooit een eik zien bloeien? Zo zijn er vele dingen die men eerst moet weten voor dat men ze ziet. U kunt ze opgeven bij: G. Kuijpers, Voor brugstraat 13, Moergestel. Tel. 1712. Op dinsdag 28 februari a.s. nodigt het LV.N. Oisterwijk en Omstreken alle belangstellenden uit voor het bijwonen van een interessante filmavond in de zaal van Het Oude Nest te Oisterwijk. Aanvang 20.00 uur. Voor deze avond is drh. Ton Reekers uitgeno digd die U laat genieten van enige mooie na tuurfilms die hij op zijn reizen heeft gemaakt. Zo ziet U opname van Natuurparken in Ame rika en Canada o.m. de beroemde ROCKY MOUNTAINS (Grizli beren-elanden-vogels- landschappen) Verder ook een film Bear River met daarin veel opname over waadvogels. Hieronder ook veel soorten die in ons land voorkomen. Na de pauze volgt er een vogelfilm welke is op genomen op het eiland Texel. Ton Reekers die tot de beste smalfilmers van Brabant kan worden gerekend laat U uit het Centraal Schotland zijn film zien genaamd SPEY VALLY met onder meer opname van rendieren - sneeuwhoen en ook de broedplaats van de visarend. U ziet, er wordt U een zeer gevarieerd pro gramma aangeboden waarvoor wij U allen, ook de mensen van buiten Oisterwijk graag uitnodigen. De toegang is ook nu gratis. - A. Wolfs, De Stappert 46, voor het aanbren gen van een rookkanaal. - C. van de Wouw, Berkel-Enschot, voor het plaatsen van een erfafscheiding bij de in aan bouw zijnde woning in plan Oistelvoirt. - P. van Gestel en W. Meer beide te Tilburg, voor het plaatsen van een dakkapel op de in aanbouw zijnde woning in plan Oistelvoirt. - A. van Oort, Kriekenakker 4 voor de bouw van een hondenhok. - J. Mulders, Krijtestraat 8 voor de uitbreiding van de garage/berging. - Avang Schoenfabrieken b.v., Schoolstraat 6 voor de verbouw van de woning Schoolstraat 15. Sociale uitkeringen Een aanvrage om bijstand is afgewezen terwijl een andere aanvrage wel toegewezen is. Op vier aanvragen R.W.W. en vijf aanvrage W.W.V. is positief beschikt en op een aanvra ge R.W.W. negatief. Vergoeding vakonderwijs Het voorschot op de vergoeding voor vakon derwijs voor de periode 1 januari tot 1 au gustus 1984 is vastgesteld op ƒ18.100,-. besloten het muzikale geheel in een stichtings vorm te gieten en flink aan de slag te gaan. Inhoudelijk is het programma een geheel van tekst en muziek waarin geen van beide over heerst. De teksten zijn, zoals gezegd, nederlandstalig en hebben bij tijd en wijle een politieke inslag zonder dat er al te dogmatisch omgegaan wordt met de verschillende problematieken. Getracht wordt cliché’s op zowel muzikaal als tekstueel gebied zoveel mogelijk te vermijden zonder dat dit ten koste gaat van de herken baarheid. Jongerencentrum NO:90 ligt aan de Vloeiweg in Oisterwijk. Vergadering en Burgemeester en Wethouders van 10 en 15 februari. Rectificatie In de vorige besluitenlijst (25 jan. en 1 febr. 84) is abusievelijk vermeld dat de jaarmarkt georganiseerd wordt door de Harmonie Prin ses Juliana. Dit moet natuurlijk de Carnavals vereniging De Dorstvlegels zijn. Diverse ontheffingen/vergunningen - Op verzoek van de Automobielclub St. Christoffel is toestemming verleend voor J_ verplaatsing van de autorit van 18 naar maart 1984. - Een standplaats op de weekmarkt voor verkoop van vitrage, badstof en huishoudarti- kelen is verleend aan H. Putters te Tilburg. - De Muziekvereniging Prinses Juliana heeft voor 1984 wederom een vergunning verkregen voor het ophalen van oud papier. - Café ’t Draaiboompje heeft vergunning ge kregen tot het plaatsen van reklameborden en toestemming voor het plaatsen van een feest tent voor de viering van 100-jaar Rijnen in voornoemd café op 17 tot en met 20 mei 1984. - C.V. de Durdraaiers heeft een vergunning verkregen voor het plaatsen van reklamebor den in verband met een artiestengala op 3 maart 1984. - Op het verzoek van A. Verstegen, Allemans- ven 2 om een aanlegvergunning voor het aan brengen van een zandwal is negatief beschikt. Bouwvergunningen Bouwvergunning is verleend aan: - F. v.d. Meijdenberg, Kloosterlaan 36 voor de verbouw van een boerderij. PAGINA 7 Jazz”. Belangrijk is daarbij vooral de komst van klarinettist Wim de Jong, die behalve de meeste arrangementen ook eigen nummers zo als Storyville Rag schrijft. Hij maakte inder tijd, samen met trompettist/leider Ruud Nieu- wenhuyzen, deel uit van de Riverside Seven, die ooit het Nationaal Jazzconcours won. De band heeft een swingende ritme-groep met banjo/gitarist Jan Eikelenstam, string-bassist Hein van Rooijen en drummer Barend van der Schilden. Tot ziens op vrijdag 24 februari van 22.00-02.00 uur in Café-Restaurant De Zwaan aan de markt in Oirschot. Entree 6,-. Vrijdag 24 februari van 22.00 uur-02.00 uur. Organisatie: Stichting Lichte Muziek Oirschot. Ze bestaan al meer dan 25 jaar en nu dan ein delijk in Oirschot: THE STORYVILLE JASSBAND Met enige trots delen wij u mede er dit keer in geslaagd te zijn de Storville Jassband te constracteren. Niet alleen in de regio Arnhem, waar zij het huisorkest zijn van de Storyville Jazzclub, maar in heel Nederland en daarbuiten genieten zij grote populariteit. Die populariteit is na tuurlijk ook te danken aan de L.P.’s die wer den uitgebracht en waarvan er éh zelfs een ver koop haalde van 35.000 stuks! Na verschillende muziekstijlen zoals ’’New Or leans” en klassieke jazz is nu, mede door de komst van 3 nieuwe leden, de stijl omgebogen in de richting van de Engelse ’’Traditional

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 7