s I «33 I Uitzending j K 8 81 Uit de Parochievergadering C.V. de Pierewaaiers Bibliotheeknieuws Wervelende presentatie-show Drumfanfare Gemeenteraads vergadering Bericht van buurtvereniging Gezwiene Waai 1' AFWEZIG Dr. van Delft I *1 van 27 februari t/m 4 maart a.s. I ll fes® - 1 Ook hebben we weer onze andere prachtige prijzen. Kom ook naar Hans en Riki de Brouwer, zij zullen U graag een gratis kopje koffie serveren. Op vrijdag 14 februari a.s. houden wij weer EEN GRANDIOZE KIENAVOND! De hoofdprijs is deze keer: 250 GULDEN!! en we weten dat zo'n prijs bij iedereen wel aanslaat; zeker in deze tijd. '•’F iimiïK t' 1. Xs Midden- J.S. 1 Aanvang 20.30 uur. U kunt gebruik maken van de zaalingang. Maandag 27 februari a.s. van 19.00 tot 20.00 uur op Duitsland 2. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 22 FEBRUARI 1984 8e Jaargang - Nr. 324 3. 4. De praktijk wordt waargenomen door Dr. TERWINDT Oirschotseweg 2 - Telefoon 1204 Programma: Verslag voorlichtingsbijeenkomst ’’Komplan” Reportage Sauwelavond 1984 Bij deze willen wij bekend maken dat het adres van het sekretariaat van onze buurtvereniging gewijzigd is van Hogenackerstraat 4 naar Ker- kackerstraat 10. Tevens willen wij erop wijzen dat wij op 30 ju ni onze jaarlijkse zeskamp organiseren. Wij vertrouwen erop dat andere verenigingen hier, voor zover mogelijk, rekening mee houden zo dat we straks niemand hoeven teleur te stellen. Bij voorbaat onze hartelijke dank'. Het bestuur van Gezwiene Waai. Op de onlangs gehouden parochievergadering zijn de aktiviteiten van de werkgroep kinder- katechese nader doorgelicht en besproken. Bij deze werkgroep berust ook de aandacht voor en de vertegenwoordiging in de parochieverga dering van de werkgroep kindernevendiensten, voorbereiding, eerste communie, kinderkoor, schoolkatechese. Kinderkatechese De werkgroep bestaat momenteel uit 6 perso nen. Mevr. Molkenboer is de vertegenwoor digster in de parochievergadering. De werk groep komt een paar keer per maand bijeen om de gezinsdiensten in elkaar te zetten. Voor heen werden de vieringen voor een groot deel voorbereid en gemaakt door pastor hart. Nu doen de leden het zelf. In de gezinsdiensten die een keer per maand worden gehouden wordt ingehaakt op de pro jecten waar de kinderen en speciaal dan de kin deren van klas vijf en zès op school mee bezig zijn. Zo’n dienst is vaak de afronding van een bepaald project. Kindernevendienst De werkgroep kindernevendienst bestaat zeven jaar. Er doen acht mensen in mee onder lei ding van dhr. Thissen een dhr. Geerts. De groep komt om de zes weken een keer bij el kaar voor: verslag van de diensten, bespreking van problemen, maken van teksten etc. De kindernevendiensten zijn er voor de kinde ren uit klas twee, drie en vier. Voor klas twee zijn er speciale boekjes die de kinderen mee naar huis mogen nemen. Voor klas drie en vier wordt een stencil gemaakt. De kern van zo’n nevendienst is het evangelie van die zondag. De talrijke ouders, familieleden en verdere ge nodigden die zaterdagavond de televisie heb ben gemist om de presentaties van de drum fanfare te bewonderen hebben misschien iets gemist, maar er veel voor in de plaats gekre gen. Na een filmimpressie over de geschiedenis van de drumfanfare, voor velen een aangename herinnering, werd het toneel volledig ingeno men door alle geledingen van de drumfanfare: een tableau de Troupe dat meteen al hoge ver wachtingen wekte voor het show-element. Want de drumfanfare mag gezien worden! De matroosjes zagen er keurig uit in hun ver nieuwde uniformpjes. Ook de colour-guards - tot nu toe wat kostumering betreft een beetje slecht bedeeld - waren helemaal in het nieuw gestoken en konden zich met trots presenteren. Wat de out-fit betreft zit het wel goed met on ze drumfanfare. Maar hoe belangrijk dit uiterlijk ook is bij een drumfanfare, het wervelende spel van muziek, ritme en beweging moet de show maken. En wat dat betreft was deze avond vol verrassin gen! Het uitgebreide programma bood alle geledin gen volop gelegenheid hun beste kunnen te to nen en dat deden ze dan ook! Er zal misschien wel eens een pasje fout of een twirl-stok ver keerd zijn gegaan, een kniesoor die daarop let! Aan de hand van bepaalde teksten, tekenin gen, etc. en door zelf wat te lezen worden de kinderen wat meer bij het kerkelijk gebeuren betrokken. Elke maand is er twee keer neven dienst de kinderen krijgen op school een brief je mee waarin aangegeven is wanneer hun klas aan de beurt is. Voorbereiding eerste Communie Dit viel tot voor kort onder de taken van de werkgroep kinderkatechese. Sinds een jaar is er een aparte werkgroep. Ieder jaar wordt op de ouderavonden op de scholen aan de ouders gevraagd wie er in werkgroepverband mee wil helpen bij de voorbereiding van de eerste com munie. Het gaat er daarbij vooral om de ou ders te betrekken bij die voorbereiding en be geleiding van hun kind op de eerste communie. Kinderkoor Het kinderkoor is samengesteld uit een twin tigtal kinderen van klas drie en vier en staat onder leiding van Mej. van Roosmalen. Dit koor zorgt voor de zang in de gezinsdiensten. Schoolkatechese Met het vertrek van Rinus Hart is de katechese op de basisscholen overgedragen aan de stich ting schoolkatechese. De districtskatecheet verzorgt nu de katechese, d.w.z. de begelei ding van de onderwijzers, het uitzoeken van de projecten enz. Voor het onderhouden van het contact tussen parochie en districtskatecheet is een plaatselijke werkgroep opgericht met als leden ondermeer: de pastor, iemand uit schoolbestuur, parochiebestuur, onderwijzend personeel, oudercomitee. Namens de werk groep kinderkatechese zit mevr. Stieger in deze werkgroep. De dirigent, de heer A. Walravens, had zijn band perfect onder controle en verdient alle lof. De meeste nummers waren arrangementen van hemzelf en dat zegt heel wat over zijn ca paciteiten! Niet zonder trots vermeldde hij overigens dat één van de nummers, de Brabantse Mars, een compositie was van een van de fanfare-leden: Riny Oerlemans. Met ere moet ook H. Meeuwis vermeld, de in structeur van de show-afdeling. Het ziet er naar uit dat de drumfanfare weer een goed sei zoen tegemoet gaat en dat we er veel van mo gen verwachten. Na afloop werd er nog ruim schoots van de gelegenheid gebruik gemaakt om na te kaarten en een dansje te maken. En zo kon Kees van Esch zijn 49e verjaardag nog in den Boogaard beginnnen. Tarieven 1984 In verband met de bezuinigingen van het mi nisterie van Welzijn, Volksgezondheid en Cul tuur, is de bibliotheek genoodzaakt met in gang van 1 maart 1984 de abonnementsprijzen te verhogen. Voor de jeugd (tot en met 17 jaar) blijft het abonnement gratis. Voor volwasse nen echter (vanaf 18 jaar) gaat een abonne ment 20,kosten (was 18,voor hou ders van een pas 65 10,(was 6,—) en voor houders van een Cultureel Jongeren Paspoort 15,(was 13,50). Deze tarieven zijn in overleg met de gemeente vastgesteld. Op een geldige lidmaatschapskaart van de bi bliotheek te Moergestel kunt u geen boeken meer lenen in de bibliotheek te Tilburg. Hier door zijn wij genoodzaakt om op geldige abonnementen van de bibliotheek te Tilburg geen boeken'meer uit te lenen. Tevens willen wij U erop wijzen dat het lenen van boeken verder kosteloos is, mits ze op tijd worden ingeleverd. Wij vragen dus geen leen geld per uitgeleend boek. Het reserveren of aanvragen van boeken blijft 1,— en ook de boete blijft op het huidige ta rief gehandhaafd 0,50 per boek per week of gedeelte van een week voor boeken van de vol wassenenafdeling en 0,25 per boek per week of een gedeelte daarvan voor boeken van de jeugdafdeling. Tot slot delen wij u alvast mede dat de biblio theek op maandag 5 maart a.s. (carna- valsmaandag) de gehele dag gesloten zal zijn. V’ H Carnavalsplaat Er zijn nog steeds enkele L.P.’s voorradig. Op deze L.P.’s vindt u 13 carnavalsliedjes, die in Brabant zijn ontstaan en deze keer eens geen dubbelzinnige teksten bevatten, zoals de Noor delingen André van Duyn en consorten graag zingen. Alle dertien liedjes worden in het Bra bants dialect gezongen. Ook ”De Pierewaai ers” leverden hun bijdrage, door hun lied ’’Platte Praot”; wie de Sauwelavonden heeft meegemaakt heeft het zeker gehoord. De L.P. kost slechts 10,Bovendien maakt U een kans op een reischeque van 500,De plaat is verkrijgbaar bij foto-atelier van de Meyden- berg, Rootven 26 en bij J. Denissen, Pr. Mar- grietstraat 11. Optocht Zij die aan de Optocht willen deelnemen en nog geen deelnemersformulier hebben, kun nen dit afhalen bij C.v.d. Wouw, Past. Jan- senstraat 9. Lever Uw deelname-formulier zo spoedig mo gelijk in! De organisatie kan dan de indeling al enigszins vaststellen. Carnavalspuzzel Reeds diversen hebben de Carnavalspuzzel in geleverd. Hoe meer deelnemers, hoe hoger het prijzenbedrag wordt! De prijzen waren 30,— 30% van de inzet, 20,20% van de inzet en 10,10% van de inzet. Dit bete kent voor de eerste prijs bij 100 deelnemers 30, f 33,63,(belastingvrij!) Toch mooi meegenomen als extraatje voor de Carnaval. U mag meerdere keren deelnemen. Inlever-adressen: Past. v.d. Boogaardstraat 31, Regenbeemdeke 6 en Pr. Margrietstraat 11. Ingezonden artikels Een deskundige jury heeft een 19-tal artikels uit het Pierewaaiersblaoike beoordeeld. De ju ry bestaande uit twee heren en één dame, een twintiger, een dertiger en een veertiger, die el kaar niet kennen, maar alle drie originele Moergestelnaren zijn, kwamen onafhankelijk van elkaar tot de volgende einduitslag (de arti kels werden gehonoreerd met een puntenwaar dering van 19 tot 1 punt, dus in totaal waren er 57 punten te behalen); 1. R.I.P. Slimmeri(c)k 50 punten. De winnaar deed echter buiten mededinging mee, zodat de hoofdprijs ging naar nummer 2; Noud Pape met ”De Nieuwe disco” 30, derde werd: Dagboek van een Carnavalsgek” door Peerke 20,en vierde werd ”De dok ter en de veearts (wederom door N. Pape) 10,—. De prijsjes zullen in de loop van de week bij de winnaars worden thuisbezorgd. Bedankt alle maal voor uw medewerking. moergestel t J - - !l 1 I I Op vrijdag 24 februari is er om 19.30 uur weer een openbare vergadering in het gemeentehuis. De agenda: Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. Ingekomen stukken. Mededelingen 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 20 januari 1984. 6. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ingevolge artikel 101 van de Lager Onderwijs wet 1920 over 1983. 7. Voorstel tot het verlenen van medewerking aan de Stichting Het Katholiek Schoolbestuur van Moergestel ingevolge artikel 72 van de La ger Onderwijswet 1920 voor de bouw van een gemeenschapsruimte met plafondisolatie in de Graaf van Urselschool, en het daarvoor beno digde krediet beschikbaar te stellen (begro tingswijziging 1984 nr. 7) 8. Voorstel tot verkoop van grond aan de Rijksweg A 58 aan Fina Nederland B.V. te ’s- Gravenhage. 9. Voorstel tot verkoop van een perceel bouw grond (lokatie ’t Stoom) aan de Beheermaat schappij Gebr. Janssen (begrotingswijziging 1984 nr. 6). 10. Voorstel tot het vaststellen van het bestem mingsplan ’’Regeling aanbouwen en bijgebou wen 1983, gemeente Moergestel”. 11. Voorstel tot het voeren van verweer terza ke het namens C.A.M. Donkers, Krijtestraat 46 te Moergestel ingestelde beroep bij de Afde ling Rechtspraak van de Raad van State. PAUZE 12. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. 13. Voorstel tot het aangaan van een nieuwe gemeenschappelijke regeling Intergemeente lijk Samenwerkingsverband Midden- Brabant”. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een hogedruk reiniger en een compressor voor gemeentewer ken (begrotingswijziging 1984 rir. 4). 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de rekonstruktie van de Heu velstraat (Begrotingswijziging 1984 nr. 5) 16. Voorstel tot wijziging van de verordening geldelijke voorzieningen raads- en kommissie- leden. 17. Voorstel tot afwijzing van subsidieaanvra gen van: - Stichting Verkeersbrigadiers te ’s-Gravenha- ge; - Stichting Reinwater te Amsterdam - Nederlandse Vereniging voor Slechthoren den. 18. Beantwoording ingekomen vraag. 19. Sluiting

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1