Overlast honden! Kienen met Audacia B s PHILIPS STOFZUIGER I Laatste oproep. K.P.J. Nieuws! Vrouw en Kerk Muzikale happening Gezinsviering Geslaagd! Harmonie Nieuws De Vurhaai nieuws: Karnavalsbal! B.V. de Korenmaaier opnieuw kampioen!!! C.V. ”De Pierewaaiers” Vrijdag 17 februari in de kantine aan de Molenstraat HOOFDPRIJS: Aanvang 20.30 uur. Uw kopje koffie staat weer klaar! MM w I ill '1 nvR De politie. scheidsrechter A-korfbal. Proficiat! Biljartcompetitie punten punten punten punten punten Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 15 FEBRUARI 1984 8e Jaargang - Nr. 323 Werkgroep Eerste Kommunie, Pastor H. v.d. Broek i De laatste tijd, bereiken ons steeds meer klach ten over loslopende honden en klachten over het verontreinigen van trottoirs, kinderspeel plaatsen een tuinen door honden. Daar wij besloten hebben de komende tijd ex tra aandacht aan deze klachten te schenken, willen wij u op deze wijze op de hoogte stellen van het door ons gekozen bekeuringsbeleid in deze. Wanneer krijgt u van ons een bekeuring: -bij het aantreffen van een loslopende hond zonder begeleider. Getracht zal worden de hond te vangen en vervolgens over te brengen naar het dierenasiel te Tilburg. Aldaar kan de eigenaar de hond terugkrijgen na betaling van de door het asiel gemaakte onkosten; -bij het aantreffen van een begeleider met een loslopende hond en de begeleider heeft de hond niet onder controle, (b.v. de hond loopt tuin in tuin uit); Zondag 19 februari om 11.30 uur is er weer een gezinsviering voor alle kinderen van Moer gestel en hun ouders. In aansluiting op het projekt, wat nu op de lagere scholen behan deld wordt, is het thema van deze viering: ’’Sa men komen om te breken en te delen”. Het kinderkoortje zal deze dienst mede opluiste ren. Iedereen is van harte welkom. Werkgroep Kinderkatechese Monique Mouthaan een Nel van Dijk zijn op 6 februari te Hooge Mierde geslaagd voor Het bestuur en de leden van Drumfanfare ’’Moergestel” nodigen U uit voor een muzika le happening die gehouden zal worden op za terdag 18 februari a.s., in Den Boogaard. Aanvang: 20.00 uur. Op deze avond zullen de Matrozen, Majoretten en Color Guards en ge heel nieuwe show presenteren. Zij worden be geleid door de Drumfanfare en het geheel staat onder leiding van Dhr. A. Walravens en Dhr. H. Meeuwis. Tevens wordt de nieuwe kleding voor de Matrozen en Color Guards gepresen teerd. Bij het nuttigen van een kopje koffie kunt U en kijkje in het verleden nemen; wij la ten U dan een film en foto-materiaal zien over de jaren 1966 tot 1984. Na het optreden wordt U de gelegenheid geboden een dansje te wa gen. Ook zullen wij een loterij houden, waar van de opbrengst bestemd zal zijn voor Drum fanfare ’’Moergestel”. Wij hopen U op deze avond te mogen begroeten! 570,1 569,9 546,1 536,7 507,8 -bij het aantreffen van een begeleider met een wel of niet aangelijnde hond en de hond doet zijn behoefte op plaatsen waar de mensen er overlast van hebben, zoals trottoirs en kinderspeelplaatsen Wij kunnen ons voorstellen, dat U nu denkt waar en hoe moeten wij onze hond nu uitlaten. Enkele voorstellen zijn: -als V Uw hond niet onder controle hebt, kunt U hem het beste aangelijnd uitlaten; -laat Uw hond niet uit op plaatsen waar kinde ren kunnen spelen, zoals schoolpleinen, fiets- crossbaan enz.; -leer Uw hond zijn behoefte te doen in Uw ei gen tuin of in de goot. Laat Uw hond ook een plezier zijn voor andere mensen. Er zijn nog enkele L.P.’s voorradig. U weet wel van die dertien Brabantse Carnavalslied jes! Op één van de L.P.’s staat een bijzonder kenmerk (wat dat is, maakt de Stichting ”De Brackliers” pas met de Carnaval bekend). Treft U deze plaat, dan krijgt U een reischeque ter waarde van 500,-. De L.P.’s kosten 10,- per stuk. Verkrijgbaar (zolang de voorraad strekt) bij: Photo-atelier Louis van de Mey- denberg, Rootven 26 en J. Denissen, Pr. Mar- grietstraat 11. Optocht: Wilt U inschrijfformulieren z.s.m. inleveren bij C. v.d. Wouw, Past. Jansenstraat 9? Wilt U graag meedoen aan de Carnavalsoptocht, welke op 4 maart door Moergestel trekt een heeft U nog geen inschrijfformulier ontvan gen, dan verzoeken wij U dit af te halen op bo vengenoemd adres. Pierewaaiersblaoike: Mocht U onverhoopt geen Pierewaaiersblaoi ke hebben ontvangen, dan kunt U dit alsnog afhalen bij: F. Sebregts, Regenneemdeke 6 of bij J. Denissen, Pr. Margrietstraat 11. Verder veel leesgenot! Carnavalspuzzel: In het Pierewaaiersblaoike staat een Carna valspuzzel. U kunt deze tot 1 maart inleveren bij de adressen, die bij de puzzel vernoemd staan. Niet vergeten! Wie weet wint U zo een gedeelte van Uw Carnavalsgeld terug. Succes met het oplossen. Schaatsen: Dit jaar hebben we de kans nog niet gehad om te schaatsen, want daar vroor ’t niet hard ge noeg voor. De schaatsen zullen dus bij bijna iedereen nog op de plek liggen waar ze vorig jaar opgeborgen zijn. Nu; heb je zin om toch nog een keer te schaat sen? Dan moet je zondag 26 februari maar meegaan, want dan zullen we met enkele au to’s naar het (overdekt) kunstijsbaan rijden. Om 13.30 uur vertrekken we bij de Boeren bond. Als je een auto hebt, moet je die wel meebrengen, want dat is altijd gemak als we er niet genoeg hebben, (hoogstwaarschijnlijk rij den we naar Eindhoven). Culturele avond: Jaarlijks wordt er een culturele gezinsdag ge houden met de NCB en de KVO. Hier worden diverse toneelstukjes (dans, muziek, lied etc.) door de leden opgevoerd. De KPJ moet op de ze avond een half uur vullen. Diegene die zin heeft om ergens aan mee te doen, moet Ron Hermus tel 04254-1257 of Kees v.d. Loo tel. 1927 bellen om te horen wie, wat, waar, hoe, wanneer de volgende bijeenkomst is. We heb ben iets heel leuks in gedachte, maar wat kun nen we hier zo natuurlijk niet bekend maken. Tussen haakjes (de gezinsdag is 30 maart). Carnaval: Weer naar het carnavalsbal v.d. KPJ op vrijdag 2 maart in Den Boogaard? Weer naar de optocht gaan kijken, al waar onze C.V. De Moerspitters ook aan meedoen? Op maandag 5 maart weer mee gaan dweilen met de KPJ? ’s Woensdags al weer voorbij? Bestuur: De komende voorjaarsvergadering stappen er twee uit het bestuur. Nu vragen we of er mis schien 2 personen zijn die zich hier kandidaat willen stellen voor in het bestuur. Dinsdag 28 februari hebben we een bestuursvergadering in het zaaltje van de Boerenbond. Als er iemand geïnteresseerd is, kan ie/ze altijd komen kij ken hoe zo’n bestuursvergadering in zijn werk gaat; wat er besproken wordt, wat er gedaan, geregeld moet worden, etc. Je zult zien dat je als bestuurslid een leuke taak binnen de KPJ hebt. Tevens kan ieder die eventueel in de sportcommissie, redactie, ontspanningscie e.d. mee wil helpen, dit doen. Nog 2 weken, dan zijn we zover! Dan gaan de deuren van ’’Breda’s Welwaren” open om een groot aantal mensen toe te laten op het van ouds bekende en sinds vorig jaar weer herbo ren ”De Vurhaai Karnavalsbal”. Met levendi ge muziek van het fantastische orkest ”Cosy”, hetzelfde orkest van vorig jaar!! Voor wie or ganiseert De Vurhaai dit grandioos karnavals bal? Natuurlijk op de eerste plaats voor al hun leden die hun vrienden en kennissen mogen meebrengen. Daarnaast voor alle buurtbewo ners die nog geen lid zijn van de buurtvereni ging en voor alle ex-buurtbewoners met hun vrienden en kennissen. Maar... dit jaar nodi gen wij voor het eerst ook uit: bestuur en leden van de andere Moergestelse Buurtverenigingen met hun vrienden vanwege de prettige samen werking en de leuke kontakten voor, tijdens en na de Eerste Moergestelse Kwisavond. De Vur haai verwacht U! Hoe komt U aan de toe gangskaarten? Alle buurtbewoners en ex- bewoners, waarvan de adressen bekend zijn, krijgen deze week een uitnodiging- tevens toe gangskaart in de bus. De buurtverenigingen krijgen deze week een aantal kaarten thuis gestuurd waarop een onbeperkt aantal leden en belangstellenden toegang hebben tot dit fantastisch evenement waarin ons huisorkest ’’Punt Uit” nog voor enkele verrassingen zal zorgen. Voor al deze genodigden is de toegang gratis! Lees volgende week weer het ’’Vurhaai- Nieuws”! Voorbereidingen carnavalsoptocht Zoals afgesproken ligt een draaiboek klaar met de plannen waaraan momenteel druk wordt gewerkt. Dit ligt ter inzage bij Chris Kaal, Oisterwijkseweg 16 (’s avonds na 18.00 uur). Bouwers gevraagd! Ook worden er nog mensen gevraagd die mee willen helpen bouwen aan de karnavalswagen (op een verwarmde plaats!). Al hebt U maar Na een geweldig spannende wedstrijd in café de Kloare, wist B.V. De Korenmaaier opnieuw beslag te leggen op de kampioenstitel. Hierdoor zijn zij definitief in het bezit geko men van de gemeentewisselbeker, die zij drie opeenvolgende jaren hebben gewonnen. Zeer goede tweede is B.V. Het Centrum ge worden die bijna de gehele competitie heeft aangevoerd, maar toch nog het kampioen schap moest afstaan omdat B.V. De Koren maaier haar laatste wedstrijd formidabel kon winnen. De einduitslag is: B.V. De Korenmaaier.... B.V. Het Centrum B.V. De Kloare B.V. Het Draaiboompje B.V. Het Stokske Eerste Kommunie. Met ingang van 20 maart zal er gestart worden met het voorbereidingsprojekt ’’Ook jij bent welkom” voor de Eerste Kommunie. Ouders die hun kinderen nog willen aanmel den voor de Eerste Kommunie op zondag 20 mei a.s. kunnen dit doen tot uiterlijk 19 febru ari bij Mevrouw Mia Erven, Raamackerstraat 4, Moergestel. Dagelijks tussen 18.00 en 19.00 uur. Bij de aanmelding ontvangt u tevens het projektboekje (kosten 5,-) dat u en uw kind nodig hebben voor de voorbereiding thuis en op school. Op 4 februari jl. gingen 3 tamboers van de har monie op concours in Vught, om deel te ne men aan de Brabantse kampioenschappen; Erica Groenland, Sjef Schilders en Ludwig Smits. Helaas kwamen er geen kampioenen mee naar Moergestel, al waren de prestaties van de tam boers lang niet slecht. Hopelijk hebben ze vol gend jaar meer succes. Aktiviteiten kalender: Carnavalsoptocht In januari 1983 werd door bisschop J. Bluys- sen de werkgroep ’’Vrouw en Kerk” voor het Bisdom Den Bosch geïnstalleerd. Intussen heeft deze werkgroep al met veel vrouwen con tact gehad. Deze kennismaking zou zij graag uitbreiden tot zoveel mogelijk vrouwen in het Bosche Bisdom. Daarom is de werkgroep van plan om op drie verschillende plaatsen in het bisdom een ont- moetingsbijeenkomst te houden met als the ma: Vrouw geloof je wel. Alle vrouwen zijn welkom: - aktieve kerkleden en evennzeer zij die het niet meer zien zitten. - strijdbare vrouwen en moeizame zoeksters. - iedereeen kortom die de bevrijdende bood schap van Jezus sesrieus wil nemen. Op deze bijeenkomst willen wij ons dieper be wust worden wie we als vrouw en als gelovige vrouw zijn. Wij willen dit ook uitwisselen met en aan elkaar. Samen willen wij proberen aan zetten te geven voor plannen, cursussen enz. om nieuwe ruimte voor onszelf te scheppen. De werkgroep probeert zoveel mogelijk vrou wen te bereiken. De bijeenkomsten vinden plaats op: Woensdag 8 februari in Den Bosch, in het C.D.A.- buro, Walpoort 12; dinsdag 14 febru ari in wijkcentrum ”De Klokketoren” in Nij megen; donderdag 23 februari in de ontmoe tingsruimte van de Thomaskerk in Eindhoven. Voor nadere informatie kan men terecht bij Secretariaat Werkgroep Vrouw en Kerk, post bus 1070, 5200 BC Den Bosch. moergestel maart ven bij een van de bestuursleden. Kom op mensen, en help eens gezellig een avondje mee!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1