Oppersauwelaar 1984 i I’ H ’’Jan van Wiese” n a i Kindernevendienst Fotogroep Moergestel Kuieren in de natuur van Moergestel Regionale Stichting Welzijn Ouderen 1 WIJZIGING OPHALEN HUISVUIL GEMEENTE MOERGESTEL L\ Ms? Ook twee avonden publieksprijs iRv r n» M.O. ei Prins Johan I overhandigt ’’Jan van Wiese” de volle buit... Rogier van Elderen, Carlo Bekkers, Jan- Heinde Brouwer, Denis Janssen en John Ver- voort brachten het bekende Bim-Bam van An dré van Duin en twee nummers van ’’Druk werk”. Zij werden door het publiek enthousi ast ontvangen en met applaus ondersteund, ’n Plaats in K.R.O.’s playback-show zou hen ze ker niet misstaan. Geweldig! Dit alles samen, al vielen er vrijdag in het pro gramma enkele hiaten, zorgde weer voor twee avonden plezier aan twee maal ’n uitverkochte zaal. Gezien het gebodene en de groei die er in de sauwels zit, kijken we al weer met plezier uit naar de volgende strijd om de titel ’’Oppersau welaar van Moergestel”. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. A.s. donderdag 9 februari hebben we weer on ze bijeenkomst. We gaan dan foto’s bespreken van de scherp tediepte en foto’s gemaakt door een van onze leden. Tot donderdag. Gemeente Moergestel. Afd. Openbare Werken. WOENSDAG 8 FEBRUARI 1984 8e Jaargang - Nr. 322 '■1 ■4 1 Alle "sauwel-artiesten” bij elkaar Jan, en met jou alle anderen, van harte profi ciat. Tussen de sauwels door kregen we muziek van ”De Belleblaozers” en ’n optreden van de dansgarde van ”De Pierewaaiers”. Maar wat tijdens die pauzes waarschijnlijk het meeste in druk maakte waren optredens van ’n vijftal Moergestelse Playbackers, die eind vorig jaar al met sukses deelnamen aan het playbackcon- cours van ”De Dorstvlegels”. De lente komt er weer aan. Knoppen, bloe men, vogelgezang, alles ontwaakt weer. Wij genieten daar altijd volop van en willen op de eerste plaats dat anderen daar ook van genie ten. Deze ”wij” zijn drie moergestelse natuur- gidsen, die u een zestal wandelingen aanbie den. De opzet is dat u al rustig kuierend van al les over de natuur te horen en te zien krijgt. De tijdsduur is ongeveer 1 14 uur, en iedereen uit Moergestel kan meedoen. De gezelligheid staat voorop. De gebieden die we zullen bezoeken zijn: Het Galgeven en omgeving; de oude Hondsberg en omgeving; de Kerkeindse heide; het Moergestels Broek; Landgoed Heerenbeek; de omgeving van de H. Eik. De kennismakingsavond is donderdag 15 maart. (De plaats wordt nog nader bekend ge maakt). Deze avond wordt na een inleiding en noodzakelijke mededelingen verder verzorgd door Bart Horvers die enkele interessante na tuurfilms zal tonen waaronder ’’Oirschot Ach teraf”. Het inschrijfgeld voor het hele gebeuren be draagt 5, Inlichtingen en inschrijving: G. Kuypers, Voorbrugstraat 13, tel. 1712; C. van lersel, Krytestraat 13, tel. 2543; K. Ketelaars, De Hoefkens 1, tel. 3168. Na iedere wandeling is de koffie klaar. Tot ziens! - F. Burgers, Vinkenberg 13 voor de verbouw van de boerderij. - E.M. Wagenaar, De Hoefkens 31 voor de bouw van een tuinhuisje. - W.J.M. van Esch, Pijnendijk 6a voor de bouw van een kapschuur/opslagruimte. - Chr. van Liempd, Schoolstraat 2 voor het plaatsen van een dakkapel en dakraam. Sociale Uitkeringen Zes aanvragen R.W.W. en drie aanvragen W.W.V. zijn toegekend. Vergoeding onderwijs Het voorschot op de vergoeding ingevolge arti kel 101 der Lager Onderwijswet voor 1984 is vastgesteld op 267.950,15. Sportzaal de Vonder Ten behoeve van een open badmintontoernooi wordt de sportzaal de Vonder beschikbaar gesteld aan B.C. De Aanstede op 24 april a.s. Al lijkt het overtuigend, het kan bijna niet an ders of er moet sprake zijn van ’n gering ver schil in punten tussen 'n aantal sauwelaars. We stelden zelfs vast dat de sauwels over het geheel op 'n veel hoger plan stonden dan ande re jaren. Waren er na vrijdag nog drie of vier serieuze kandidaten voor de titel, zaterdag na afloop bleek het vooral te gaan tussen Wim Rijnen en Jan Burgers, welke laatstgenoemde voor de tweede maal in drie jaar tijd Opper sauwelaar van Moergestel werd. Ad Nouwens (als Jaon Spontaon) hoorde vrij dagavond ook zeker tot de kanshebbers. Hij had ’n heel goeie sauwel en bracht ’m overtui gend. Zaterdag moest hij als eerste in de ton en dat is niet bepaald ’n voordeel. Zijn ijzersterke tekst maakte echter ook de tweede avond een zeer goede indruk. Koos v.d. Ven presenteerde zich als Koske de Zwartwerker en vertelde ons het verhaal van zichzelf en z’n buurman Bok. Hoewel beschik kend over ’n uitstekend akteertalent kwam hij niet zo sterk over als andere jaren maar Koos kennende zal hij het komende jaar ongetwij feld revanche proberen te nemen. Will Willems-Habraken kwam in de kreatie van voetbalster. Zij vertelde ons allerlei zaken over het leven van een sportvrouw en al wat daarmee samenhangt. Wat zat er allemaal b.v. in haar tas. Allemaal spullen die je als vrouw nodig hebt wanneer je gaat sporten. Will, die vorig jaar debuteerde was dit jaar ’n heel stuk zelfverzekerder en dat kwam haar hele optre den ten goede. Theo Op ’t Hoog als Dorus van Toone. Z’n uitdossing maakte al veel lachspieren los. Hij bleek te zijn overgehaald om toe te treden tot 'n bepaalde sekte. Uiteindelijk keerde hij toch weer terug naar z’n eigen Kee, ’n hoofdper soon die bij Theo elk jaar ’n belangrijke rol vervult. Toos Swinkels-v.d. Ven kwam dit jaar als Sip- ke. In het begin misschien niet zo overtuigend maar naarmate haar sauwel vorderde werd dat steeds beter. Iedereen herinnerde zich nog haar verhaal van vorig jaar (dat haar de titel bracht) en zij bereikte hetzelfde effect met haar teksten over het wiel en het oor. Kostelijke on zin, waarvan we denken dat dat Toos ’t beste ligt, op schitterende wijze gebracht. Wim Rijnen verraste iedereen in zijn kreatie van Teuntje de Werkstudent. Vrijdag was hij de eerste en had de zaal dan ook meteen goed wakker. Hij zette zijn kreatie als buitenlander uitstekend neer en, naar later zou blijken, gooide hij met zijn sterke tekst, hoge ogen. Misschien had hij wel de pech om allebei de avonden vóór Jan Burgers in de ton te moeten, want minstens één publieksprijs zou voor Wim welverdiend zijn geweest. Jan Burgers als Jan van Wiese, ’n ijzersterk handelsmerk dat hij nu al voor 't derde jaar hanteerde. En met sukses. Zijn opkomst, zijn tekst, zijn manier van praten, dat alles sprak het publiek weer zo aan dat hij dit jaar alles won wat er te winnen valt. Ontzettend blij nam hij dan ook na afloop de prijzen en wisselbe- ker in ontvangst en heeft dan traditiegetrouw, zijn woordje al weer klaar. Op zondag 12 februari is er een nevendienst voor de kinderen van klas 3 en 4 in de mis van half 12. De nevendienst wordt verzorgd door de heer Burgers en de heer Geerts. Volksdans-Instuif voor ouderen op 16 februari in nagenoeg alle gemeenten waar de Regionale Stichting Welzijn Ouderen werkzaam is, bestaan volksdansgroepen voor ouderen. Het volksdansen is en aktiviteit die plaats vindt in het kader van het ’Meer Bewegen voor Ouderen’. Volksdansen maakt het bewegen extra feeste lijk door het gebruik van muziek. Weliswaar is het een aktiviteit waarvoor men goed ter been moet zijn, maar de dansen zijn aangepast aan de leeftijd van de deelnemers. Met name geldt dit voor het tempo, de vorm en de moeilijk heidsgraad (zo wordt er bijvoorbeeld niet gesprongen of wervelend rondgedraaid). Er wordt gebruik gemaakt van originele versies van internationale volksdansmuziek. De ouderen die deelnemen aan het volksdan sen, hebben er enorm plezier in. En het is voor hen een uitdaging om de dansen te leren. Buiten het feit dat het volksdansen wekelijks plaats vindt, zijn er ook bijzondere aktivitei- ten. Om zo’n bijzondere aktiviteit gaat het de ze keer. Er vindt namelijk op donderdag 16 februari een Volksdans-Instuif plaats. En wel in ”Den Boogaard” te Moergetel (St. Jansplein 5). De aanvangstijd is 14.00 uur. Deze volksdans-instuif wordt georganiseerd door de volksdansdocenten van bovengenoem de stichting. De instuif is allereerst bedoeld voor de deelnemers aan het volksdansen. Maar uiteraard zijn ook andere belangstellenden van harte welkom. Niet alleen op 16 februari, maar ook in de plaatselijke volksdansgroepen. Voor meer informatie kunt u terecht bij de Re gionale Stichting Welzijn Ouderen, telefoon: 04242-82404 of 04254-2043. Vergaderingen Burgemeester en Wethouders van 25 januari en 1 februari 1984. Diverse ontheffingen/vergunningen/toestem- mingen. - de heer Denissen heeft toestemming verkre gen voor de aanleg van een inritverharding aan de Molenakkerstraat 10. - toestemming is verleend voor de vervanging van de persluchtleiding sproei-installatie op het perceel Waterhoefstraat 4 door de gebr. Hoosemans. - de organisatoren van de Ronde van Brabant hebben toestemming verkregen voor het ge bruik van gemeente wegen op 29 april a.s. - de Harmonie Prinses Juliana heeft de beno digde vergunningen en ontheffingen verkre gen voor de organisatie van de jaarmarkt 1984. - een standplaatsvergunning is verleend aan P. Janssens te Goirle voor de donderdagmiddag en aan P. Smit te Oisterwijk voor de woens dagmorgen voor de verkoop van vis op het St. Jansplein. - de Tilburgse Automobielklub heeft toestem ming verkregen voor het houden van een trainingsrit op 18 maart 1984. - de vereiste vergunningen en ontheffingen zijn verleend voor de viering van het Carna val 1984 op 3 tot en met 6 maart 1984 aan C.V. de Pierewaaiers. Openbare Verlichting. Een lichtmast zal geplaatst worden nabij het perceel Vossenhoorn 13. Bouwvergunningen Bouwvergunning is verleend aan: - A. Op ’t Hoog, Industrieweg 15 voor de bouw van 9 woningen in Plan Oistelvoirt. - A.A.N. Helmer, Vossenhoorn 5 voor het verplaatsen en uitbreiden van sheds. Met het verschuiven van de ophaaldag van woensdag naar vrijdag kan het ook voorko men, dat de huisvuilwagen vroeger bij U in de straat komt dan U gewoon was. Derhalve verzoeken wij U om het huisvuil tijdig aan de weg te plaatsen. De aanvangstijd der werkzaamheden is 07.30 uur. Na enige weken weet een ieder wel op welk tijdstip de wagen bij hen langs komt en kan hiermee dan rekening worden gehouden. Wij vragen enig begrip voor deze aanloopproblemen tijdens de nieuwe ophaaldag en vertrouwen op uw medewerking. moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1