co E fe Te belangrijk om alleen aan de deskundigen over te laten. 1 i I I Wilt U tweede hands kopen? Dan eerst bij SCHEPENS binnenlopen! Henk Schepens tweewielers Oisterwijk - Polen Audacia-nieuws EHBO Nieuws Gregoriaans koor Roef! Handbal a Fotogroep Moergestel KPJ De Moerspitters presenteert Nieuwe Prins Sauwelen Overdekt zwembad ”De Leye” Oisterwijk Opening J ongerencentrum no. 90 Oisterwijk I I d CENTRALE VOLKSBANK Wij hebben voor U een grote voorraad tweedehands fietsen en bromfietsen. 4 PAGINA 5 Zondag 5 februari a.s. verzorgt het Moer- gestels Gregoriaans koor de liturgische zang van de Hoogmis in de kapel van St. Stanislaus te Moergestel. De dienst begint om 9.30 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Ons geplande uitstapje op zondag 29 januari naar de Campina is vanwege het slechte weer verzet naar zondag 5 februari 1984. Verzamelen om 9.00 uur ’s morgens op het St. Jansplein. Hopenlijk is het dan beter weer. Hierbij delen wij U mede, dat met ingang van 1 februari a.s. de heer v.d. Loo afscheid neemt als beheerder van onze vestiging in Moergestel. Wij willen de heer v.d. Loo ook langs deze weg bedanken voor de uitstekende wijze waarop hij de belangen van zowel kliënten als van de bank heeft behartigd. Het is ons tevens een genoegen U te kunnen mededelen, dat het beheer van onze vestiging met ingang van 1 februari wordt overgenomen door: De heer H.A. van Stiphout Kerckackerstraat 13, Moergestel, Tel. 04243-1832 U bent van harte welkom op maandag en donderdag van 18.00 tot 19.00 uur, maar U kunt ook telefonisch een afspraak maken. Wij zijn ervan overtuigd, dat de heer van Stiphout al uw financiële belangen eveneens op deskundige en vertrouwelijke wijze zal behartigen. GRANDIOZE SPAARAKTIEI! Tot en met donderdag 1 maart 1984 krijgt iedereen die een spaarrekening opent met een eerste inleg van f 25,— of meer, f 7,50 premie kado! Tot ziens! Hoogachtend, Direktie CENTRALE VOLKSBANK Oisterwijkseweg 19-21 - Moergestel Telefoon 04243-1282 Kerkstraat 21 - Oisterwijk Telefoon 04242-17326 A.s. donderdag 2 februari is het lesavond voor al onze cursisten. Voor de gediplomeerde le den is het geen oefenavond. Natuurlijk mogen wij wel komen op de les van de cursisten. Dr. P. Terwindt zal deze les verzorgen. Om al vast te noteren: 9 februari: lesavond cursisten. 16 februari: cursisten en gediplomeerden. 23 februari: EHBO oefening ergens in Moer gestel waar cursisten en gediplomeerde EHBO’ers hun medewerking verlenen. 1 maart: cursisten en gediplomeerden. 15 maart: Jaarvergadering. Wij kunnen alvast ook mededelen dat donderdag 1 maart ieder een het ’’Christoffeltje” weer krijgt. Je weet wel ons clubblad. Wijziging leeftijdsgrens zwemlessen kinderen Vanaf maandag 30 januari 1984 zal de leeftijd waarop kinderen met zwemlessen kunnen be ginnen worden verlaagd tot 5 jaar. Op het mo ment dat de kinderen zwemles krijgen moeten de kinderen deze leeftijd wel bereikt hebben. Omdat er voor zwemlessen nogal belangstel ling bestaat moeten er wachtlijsten worden aangelegd. Ook voor inschrijving voor zwem lessen is de leeftijd verlaagd. Kinderen vanaf 4 jaar kunnen met ingang van 30 januari a.s. worden aangemeld voor zwemlessen. Nadere inlichtingen en inschrijfformulieren worden U graag verstrekt door de kassiers van het overdekte zwembad in het Sportcentrum ”De Leve” tel. 04242-84714. Uitslagen van de wedstrijden gespeeld op zon dag 19 januari: MP. Boemerang - Roef:2- 7 HSL Rapid 4 - Roef:10-14 Wedstrijdprogramma voor zondag 5 februari: JA. Taxandria - Roef: 13.00 uur, Oisterwijk. DJ. Blauwwit - Roef: 16.45 uur, Schutskamp, Den Bosch. HSL "Blauwwit - Roef: 17.45 uur, Schuts kamp, Den Bosch. HS2. Volt - Roef: 12.50 uur, De Blaak, Til burg. Het is zover. Jongerencentrum No. 90 gaat na vijf maanden verbouwen weer open. Er is veel veranderd. Het gebouw is in twee delen gesplitst, een kafeetje en een zaal. De zaal met een groot podium biedt ruimte aan ruim 200 mensen, terwijl het kafeetje ongeveer 40 perso nen kan herbergen. Het dak is uitstekend geïsoleerd, het buitenter- rein opgeknapt, etc. etc. De moeite waard om het even te komen bekijken. Dat kan o.a. op zaterdag 4 februari a.s. met een openingsact van de Oisterwijkse popfor- matie Chain. Aanvang 22.00 uur, zaal open vanaf 20.00 uur. Entree gratis. Zondag 5 februari om 15.00 uur is de officiële opening en ook daar is iedereen welkom. Zondagavond 5 februari om 21.00 uur is er een optreden van het fameuze kabaretduo uit Bel gië opererend onder de naam Krisiskabaret. Zaal open vanaf 20.00 uur. Entree gratis. We zijn er weer dus. Voorlopig vaste avonden zijn: vrijdagavond/zaterdagavond Muziek; donderdagavond Kultureel Kaffee. Naast eigen avonden staan we uiteraard ook open voor initiatieven van anderen. Bv. in de vorm van toneel, kursussen, manifestaties etc. Tot ziens in No. 90. A.s. zaterdag 4 februari wordt in café ’t Draai- boompje de nieuwe Prins bekend gemaakt. We zullen op deze avond ook afscheid nemen van onze oude prins Gijs I. Onze Raad van Elf heeft de nodige moeite gedaan om op originele wijze onze prins bekend te maken. De KPJ is vooral bij de jeugd bekend, vanwe ge de Jaarlijkse dweiltocht op maandag, ook in de optocht dingt de KPJ altijd mee naar een van de prijzen. Ook op het Ponybal, is de Raad ieder jaar van de Partij en niet te vergeten het grote kringbal, ieder jaar op vrijdag voor carnaval, waar ook drommen mensen op komen dagen en dan ook ieder jaar weer een groot succes is. Afgelopen jaar zijn we ook op het NCB feest geweest. Dit is voor de gehandicapten van de kring. Dit is een overzicht van de activiteiten van onze Raad. Het is natuurlijk geen echte carnavals club, maar dat is dan ook niet onze bedoeling het feest de lol en ’t plezier komen bij ons op de eerste plaats. Hopelijk hebben wij u nu vol doende ingelicht om met ons mee te beleven en mee te vieren dat wij dit jaar weer een goed en gezellig carnaval hebben. Dus tot ziens op ons Prinsenbal. Zaterdag 4 februari 20.00 uur in de zaal van ’t Draaiboompje ook de Durdraai- ers zullen hierbij aanwezig zijn. Onze jarenlan ge ’’Peetvaders”. Dus veel plezier en tot ziens. Vrijdag 3 en zaterdag 4 februari is het dan weer zover. Zeven dappere vrouwen en man nen zullen met rillende benen de ’’sauwelton” binnenstappen, om met elkaar te strijden, op een sportieve manier natuurlijk, om het Op- persauwelaarschap van Moergestel. De zeven Sauwelaars zijn toos Swinkels-v.d. Ven, Will Willems-Habraken, Jan Burgers, Koos van de Ven, Wim Rijnen, Thoe op ’t Hoog en terug van weggeweest onze geminteboói Ad Nouwens. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 1 FEBRUARI 1984 In een sfeervol versierde Boogaard met een prachtig decor op hét podium zullen zij in de ludieke ton het publiek trachten te vermaken. Inzet van deze twee avonden zijn de pu blieksprijzen, de Hans de Brouwer-trofee, en de titel, oorkonde en wisselbeker van Opper- sauwelaar 1984. Op beide avonden is er dus een publieksprijs. Wij maken U er nu reeds attent op, dat U, het publiek, bepaalt wie deze prijzen mee naar huis mag nemen. Vul dus uw stembiljet in! De jury, bestaande uit voorzitter A. van Gooi en de door de Pierewaaiers aangezochte lid H. van Laak, aangevuld door 7 jury leden, welke de Sauwelaars zelf hebben uitgekozen, zullen bepalen wie over de twee avonden de titel van Oppersauwelaar wint. Wij verzoeken U tijdig aanwezig te zijn, U heeft dan de beste plaatsen, zodat we stipt om 20.00 uur kunnen beginnen. Tevens verzoeken wij U om deze avonden gekostumeerd te ver schijnen. Optocht: Zij, die onverhoopt geen inschrijf formulier hebben ontvangen voor de deelname aan de Optocht op zondag 4 maar a.s. kunnen dit afhalen bij C. v.d. Wouw, Past. Jan- senstraat 9. Na de bijzonder succesvolle actie 1983 heeft het ’’Comité Oisterwijk e.o. helpt Polen” de eerste vergadering van het nieuwe jaar achter de rug. Het begin voor de actie 1984, die in no vember a.s. weer tot een transport moet lei den, is gemaakt. U zult de komende maanden weer regelmatig van ons horen en de hoop bestaat, dat u weer even schitterend zult reageren als in 1983. U kunt u vanaf heden weer melden, als u bruik bare kleding, schoeisel of speelgoed te missen hebt, bij de telefoonnummers 82601 - 83159 - 85113 te Oisterwijk. Het wordt dan bij u opge haald. Zelf brengen kan ook: Plesmanstraat 11. Speciaal verzoek aan de mensen, die een kin derwagen te missen hebben: hieraan bestaat grote behoefte. Secretariaat: Mevr. J. van Diessen - van den Braak, Tilburgseweg 120, Oisterwijk, tel. 85113. Reis naar Polen Van de firma Maas’ Tours te Lage Mierde werd bericht ontvangen, dat men daar een vijf daagse reis naar Poznan organiseert. Vertrek datum 9 april a.s. Men reist per luxe touring car met toilet, t.v. video en koffiebar aan boord. Buskosten, inclusief visum ƒ187,- re tour. Verblijfsmogelijkheden bij privé- adressen, als men dat wil of in hotel. Nadere inlichtingen c.q. boekingen bij de heer A. Schoenmakers, Berkenlaan 46 te Oisterwijk, tel. 85001. Een unieke kans voor mensen, die er graag eens zelf heen willen. De eerste tien boekingen zijn echter al binnen, dus liefhebbers dienen zich spoedig te melden. Programma zondag 5 februari 14.30 uur S.V.SSS - Audacia 14.30 uur Audacia 2 - Nieuwkuyk 2 11.30 uur Desk 4 - Audacia 3 12.00 uur Audacia 4 - Sarto 9 14.30 uur Merlijn 2 - Audacia 5 12.00 uur Audacia 6 - Hilvaria 5 11.30 uur Korvel 4 -, Audacia 7 10.00 uur Audacia 8 - Gudok 5 11.30 uur Oisterwijk 6 - Audacia 9 Dames: 10.00 uur Audacia - Were Di JUNIOREN Programma 4 februari: Nemelaer 1 - Audacia 1 aanvang 14.45 uur ver trek 13.45 uur Audacia 2 - Nemelaer 2 aanvang 14.45 uur Voab 3 - Audacia 3 aan vang 13.30 uur vertrek 12.20 uur (vriendsch.) Audacia 4 - Set 2 aan vang 13.30 uur Audacia 5 vrij Nemelaer 7 - Audacia 6 aanvang 13.30 uur ver trek 12.30 uur Audacia 7 - Nemelaer 9 aanvang 13.30 uur Audacia 8 vrij. Scheidsrechterscursus In 't clubblad van Februari staat een uitvoerige beschrijving voor diegenen die deze cursus wil len volgen! Uitslagen zaterdag 28 januari 1984: Programma in z’n geheel afgelast. PUPILLEN Zaterdag 28 januari werden alle pupillen wedstrijden afgelast. Programma zaterdag 4 februari; Hilvaria 1 - Audacia Dl vertrek 9.45 uur Spoord.boys 2 - Audacia D2 vertrek 9.15 uur Audacia D3 - RKDSV 2 aanvang 10.00 uur Spoord.boys 3 - Audacia El vertrek 9.15 uur Oirschot 6 - Audacia E2 vertrek 9.15 uur Jeugd Crossloop Als zaterdag 4 februari alle jeugdwedstrijden worden afgelast is er weer een crossloop onder leiding van onze jeugd trainer G. van Loon. Voor de D. en E. pupillen begint de Crossloop om 13.30 uur, voor de junioren om 14.00 uur. Dus alleen bij algehele aflassing. Zaal training F. pupillen Donderdag 2 februari is er weer zaaltraining voor de F.pupillen van 17.00 tot 18.00 uur. Programma F.pupillen zaterdag 4 februari: Tuldania 1 - AUdacia F1 vertrek 9.15 uur Audacia F2 - zie programma bij Café de Klaore. Audacia F3 - RKDSV 1 aanvang 12.00 uur. Vergaderingen Burgemeester en Wethouders van 11 en 18 januari 1984. Sociale Uitkeringen Op drie aanvragen om bijstand is positief be schikt. Vijf aanvragen R.W.W. en twee aan vragen W.W.V. zijn toegekend terwijl een aanvrage W.W.V. is afgewezen. Vergoeding kleuteronderwijs Besloten is het voorschot op de vergoeding in gevolge artikel 73 van de Kleuteronderwijswet vast te stellen voor 1984 op 53.038,85. Herstel fietspad Pijnendijk Het herstelwerk van het fietspad van de Pij nendijk is gegund aan Gebr. van Dijck b.v. te Moergestel. Vergunningen en ontheffingen - De Stichting Wielerronde heeft diverse ont- heffingen/vergunningen verkregen voor de te houden veldrit op 5 februari a.s. - Voor het houden van een jubileumbal en het organiseren van een sauwelavond zijn aan de C.V. Pierewaaiers de benodigde ontheffin- gen/vergunning verleend voor resp. 21 januari en 4 februari a.s. Gemeentegarantie Voor het aangaan van een hypothecaire geldle ning is aan een persoon gemeentegarantie ver leend. Bouwvergunning Een bouwvergunning is verleend aan H.v.d. Ven, Kriekenakker 2 voor de bouw van een berging/hondenhok

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 5