OPRUIMINGSKOOPJES VAN 10% TOT 70% W. VUGS 1 kpj -nieuws NU EXTRA Vurhaai-nieuws K.V.O. Bingo-avond voor het Zorgenkind De Katechese op de Basisschool Gezond ouder worden... deel III Bingo-avond voor het Zorgenkind Laten zien, wie je bent SPORTIEF GEMAK dat vindt u in de nieuwe kollektie van ƒ114,- 157,- Voor een modern kapsel. Dames- en Herenkapsalon Schoonheidssalon O.a. Jurken Pullovers Blouses Een rek met rokken Een rek met blouses Hl ■I fl I 29.90 15.- HALVE PRIJS HALVE PRIJS 2 I 39,90, 49,90, 59,90 NU 1 Enz. enz. enz. Wees er vlug bij, op op! i>J ld liwfl wolky* kW - i 1 een i "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 1 FEBRUARI 1984 PAGINA 3 j 129,-, 139,-, 149,- NU j RAADHUISSTRAAT 19, MOERGESTEL, TELEFOON 04243 - 1584 Openingstijden: Maandag t/m Donderdag de hele dag open tot 18.00 uur. Vrijdag de hele dag open tot 20.00 uur. Zaterdag de hele dag open tot 16.00 uur. ItóSx. Henri van Stiphout, distriktskatecheet. Woensdag 15 februari om 8 uur in Den Boo gaard is er weer een kienavond voor het Zor genkind. Daarbij is iedereen van harte welkom op deze avond. Dus tot 8 uur in Den Boogaard. Woensdag 15 februari om 8 uur in Den Boo gaard is er weer een kienavond voor het Zor genkind. Daarbij is iedereen van harte welkom op deze avond. Dus tot 8 uur in Den Boogaard. Industrieweg 13, Moergestel. Tel. 04243-1867. r De Bejaardenraad en aktiviteitenkommissie van Ouderen te Moergestel hopen, dat zij met deze bijeenkomsten aan U iets zinvols en ple zierigs hebben aangeboden, want gezondheid is het hoogste goed. Carnaval!!! Onze carnavalsvereniging ”De Moerspitters” houden a.s. zaterdag 4 februari het jaarlijkse carnavalsbal. Dit is te doen in café ’t Draai- boompje. Iedereen is hier van harte welkom. De zaal is vanaf 20.00 uur geopend. Op deze avond zal de nieuwe prins bekend ge maakt worden. Ben jij ook benieuwd? Kom zaterdag dan even kijken. Met dit thema vieren we aanstaande zondag een jongerendienst om half twaalf. Een stad op de berg kan niet verborgen blijven en een kaars zet men op de kandelaar, opdat iedereen van het licht kan profiteren. Goeie dingen in ons laten we soms niet zien, dan is dat zoiets als de kaars onder een korenmaat zetten, en niet op de kandelaar. Rond het evangelie, waarin Jezus zoiets alle maal zegt, is een dienst opgebouwd door Hen riette, Karin, Anneriet en Ingrid. Van harte welkom. door-draagschoen. De Wolky’s zijn er in marine blauw en de nieuwe kleur grijs-beige. Bewegen een belangrijke zaak, teneinde je zelfstandigheid zo lang mogelijk te houden, zodat er - ook door de overheid - veel aandacht aan deze zaak wordt besteed. Zij ontwikkelde een spelpakket bestaande uit een serie van spe len, waarbij men, naast een enorme brok ple zier, met bewegen bezig is. Te denken valt aan, kegelen, midgetgolf, ring- werpen, jeux de boule enz. enz. en deze spelen nu worden op zo’n spel-instuif gespeeld. Jammer genoeg is door mijn langdurige ziekte (en dus afwezigheid) niet alles verlopen, zoals de bedoeling was geweest; met name dé verga deringen en bezoeken aan de basisscholen kon den geen doorgang vinden. Gelukkig mag ik weer per 1 januari van start gaan en ga dan proberen zoveel mogelijk goed te maken. Tot slot wil ik hier de wens uitspreken dat wij allen, die betrokken zijn bij de katechese op de basisscholen, leerkrachten, ouders, pastores, de katecheet, in een vruchtbare samenwerking een goede katechese zullen kunnen realiseren. Zodat de akker van het geloven rijke vruchten voort zal brengen. nadrukkelijk naar voren is gekomen heeft ”het in beweging zijn” een zeer grote (positie ve) invloed op het wel en wee van de menselij ke geest en het menselijke lichaam. Iedereen die aan de bestaande aktiviteiten voor ouderen deelneemt zal dat beamen. Naast de aktiviteiten biljarten, kaarten en zin gen welke met plezier beoefend worden, willen we hier toch verder gaan met de ’’Bewegings- aktiviteiten” waarmee o.a. bedoeld worden het fietsen, volksdansen, gymnastiek en zwemmen. Dit lijstje van aktiviteiten in het kader van M.B.v.Ó. (Meer Bewegen door Ouderen) is onlangs uitgebreid met het Meer Bewegen in Water. SPORTIEVE-GEMAKSMOCCASSIN zeer soepele, sportief vormgegeven instapschoen inde kleuren grijs en blauw. Maten 3-8. I Van onze distriktskatecheet ontvingen we ’t volgende schrijven. Een akker die rijke vrucht draagt. Een pastoor zei eens: ’’Katechese op de basis school is als het ploegen en inzaaien van een akker. Dat is alles wat je kunt doen. Daarna kun je slechts hopen op een goede oogst.” Ik voel met met deze beeldspraak erg verwant. Het is een beeldspraak, ik weet het. En elke beeldspraak loopt in zekere zin mank. Maar toch... naar mijn gevoel zit er veel in. Het is ook vanuit deze achtergrond dat ik van harte mijn nieuwe taak in Moergestel aan vaard. Na twee jaar als distriktskatecheet ge werkt te hebben in Oisterwijk en Haaren, zijn er, met ingang van het nieuwe schooljaar de drie lagere en twee kleuterscholen in Moer gestel voor mij bijgekomen. En dat is echt nieuw. Want die scholen, de mensen die er werken, de kinderen en hun ouders, het is alles nog als een onbeschreven blad. Nieuw is het ook voor Moergestel. Immers tot op heden verzorgde een van de pastores de ka techese op de basisscholen. Meestal ook door zelf in de hoogste klassen les te geven. Met de komst van een distriktskatecheet, die immers alle scholen in een bepaald gebied ’verzorgt’, in mijn geval dertien koppels van kleuter- en lagere scholen in drie dorpen, zal daarin enigs zins verandering komen. Hoewel, de inhoud van de katechese zal gelijk blijven. Spel-instuif voor ouderen op 7 februari a.s. De velen, die beide middagen in het kader van de voorlichtingscylcus ’’Gezond ouder wor den” hebben bijgewoond (middagen verzorgd door Dr. Terwindt en de fysiotherapeuten Harding en v.d. Meijdenberg) zullen nu op zijn minst de komende bijeenkomst gaan mee maken, die op 7 februari a.s. 14.00 uur in ’’Den Boogaard” is gepland. Een spel-instuif wat is dat? Zoals in de voorafgaande bijeenkomsten zeer f originele moccassin- j maakwijzeeneenzeer moderne vormgeving. Dat resulteert bij de Op dinsdag 7 febr. a.s. organiseert de K.V.O. met medewerking van het Bureau Voorlichting Merkartikelen en Diensten een demonstratie- avond over variatie in voeding met de Maal- tijdschijf. Deze avond vindt plaats in Zaal H. de Brou wer, aanvang 20.00 uur. Dames van de K.V.O. en verdere belangstellenden zijn hier van harte welkom. ”Wij bouwen verder” Op 6-13 februari: discussieavonden over ont wikkelingswerk. 6 Febr. komt mevrouw Lulu van de Meer Al- tonirano. Zij is een Fillipijnse en wil iets vertel len over haar land. 13 Febr. discussiëren we onder leiding van me vrouw Cox van Eijsden, aan de hand van het boekje Voedsel voor de wereld. Deze avonden worden gehouden in Zaal H. de Brouwer, Rootven 11, Moergestel, aanvang 20.00 uur. Culturele avond De Culturele avond van de K.V.O.-kring Til burg vindt plaats op 14 febr. a.s. in de studio- zaal van de stadsschouwburg in Tilburg, aan vang 19.45 uur. Opgave tot uiterlijk 4 febr. bij een van de bestuursleden. Onkosten 5,-. Bij opgave te voldoen op deze avond worden U en uw echtgenoot uitgenodigd. Creatieve dag Diegene die nog handwerken etc. op de crea tieve dag tentoon willen stellen worden ver zocht zich op te geven bij een van de bestuursleden. Deze dag vindt plaats op 22 maart in Den Boo gaard. Culturele avond N.C.B. Op 30 maart a.s. vindt de Culturele avond plaats van de N.C.B. De dames van de K.V.O. zullen deze avond mee verzorgen, door zang, dans etc. Indien er nog dames zijn die mee willen doen, kunnen zij zich zo spoedig mogelijk opgeven bij een van de bestuursleden. Carnavalsbouwers opgelet! Donderdag 9 februari om 19.00 uur worden al degenen uitgenodigd die zich beschikbaar heb ben gesteld om mee te helpen bouwen aan de grote carnavalswagen. Deze avond worden de plannen ontvouwd en zal voorzover mogelijk een bouwschema worden opgesteld. Waar deze bijeenkomst plaatsvint kunt U vol gende week lezen in Moergestel-Nieuws. Houdt u deze avond alvast in de gaten! Ook zij die alsnog willen helpen zijn van harte welkom! Op 7 januari kunt u dus kennis komen maken; kunt u komen spelen... u zult er enorm veel plezier in hebben, dat heeft de praktijk elders reeds uitgewezen. De leden van de aktiviteitenkommsisie van ou deren zullen .als begeleiders van de middag optreden. Deze spelinstuif zal dus het gezellige sluitstuk worden van een cyclus ’’gezond ouder worden...” - 39,90, 49,90 NU 15.— SC**"

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 3