Eerste wielerveldrit Moergestel 1 I I I Eerste kommunie Het leven vieren Slijterij "In den Korenmaaier" geopend Cees van Gameren exposeert te Beek en Donk Vriendelijk Verzoek! Medezeggenschap op school OPGAVE NIEUWE LEERLINGEN Belangrijk voor de ouders van schoolgaande kinderen 'f d 'i I I a De Voorlopige Medezeggenschapsraad. de hoofden van de scholen el me Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 1 FEBRUARI 1984 8e Jaargang - Nr. 321 Het komt de laatste tijd regelmatig voor dat we een of meerdere artikeltjes wegens plaatsgebrek moeten laten liggen, daarom nogmaals het beleefde doch dringende verzoek aan alle verenigingen en aan hen die ons kopij toesturen om de tekst die U inlevert zo kort mogelijk te houden. Uw eigen vereniging en ook anderen zijn er alleen maar mee gebaat dat uw of hun tekst tijdig kan worden geplaatst. Mocht het desondanks toch voorkomen dat uw artikel blijft liggen: excuses daar voor, maar wel graag uw begrip! Op 1 februari 1982 is de ”Wet medezeggen- schaps onderwijs” in werking getreden. Deze wet heeft grote betekenis voor allen die bij het onderwijs zijn betrokken. Zij geeft regels voor de inspraak van het personeel en de ouders in de besluitvorming van het schoolbestuur. Hoewel in Moergestel de ouders en het perso neel ook al vóór 1 februari 1982 werden be trokken bij de schoolorganisatie, verandert door de wet heel wat. Zo moet er op iedere school een medezeggenschapsraad komen. Zoals U weet is er in 1982 een Voorlopige me dezeggenschapsraad aangesteld die tot taak had het vaststellen van het reglement en het uitschrijven van de verkiezingen van de mede zeggenschapsraad. In de medezeggenschaps raad zullen wederom vertegenwoordigers zit ten van de ouders en het personeel. De algemene bevoegdheden geven aan dat: - alle schoolaangelegenheden in de raad ter sprake kunnen komen. - de raad aan het schoolbestuur gevraagd en ongevraagd voorstellen kan doen en adviezen kenbaar kan maken; - tenminste tweemaal per jaar het school bestuur met de medezeggenschapsraad de alge mene gang van zaken in de school bespreekt; - het schoolbestuur verplicht is alle noodzake lijke informatie aan de raad te verschaffen. De bijzondere bevoegdheden betreffen een aantal specifieke aangelegenheden van de school, waarvoor het schoolbestuur het advies of de instemming van de medezeggenschaps raad behoeft alvorens een besluit erover te kunnen nemen, bijvoorbeeld verandering in de indentiteit van de school, fusie of opheffing van de school, schoolwerkplan, verbouwing, regeling van de vakantie, etc. De medezeggenschapsraad zal bestaan voor de helft uit leden die rechtstreeks uit en door het personeel worden gekozen en voor de helft uit leden die rechtstreeks uit en door de ouders worden gekozen. Voor elke Moergestelse school, zowel lagere- als kleuerschool, zal de medezeggenschaps raad bestaan uit 4 leden. De verkiezing van de ze leden voor de medezeggenschapsraad wordt voorbereid door een verkiezingscommissie die inmiddels aan elke school is gevormd. Gezien haar adviserende en medebeslissende stem is de medezeggenschapsraad van groot belang. Grote veranderingen binnen het schoolgeheel staan te gebeuren. In het belang van uw kind hopen wij dat U zich kandidaat gaat stellen. Afgelopen weekend vond de feestelijke ope ning plaats van een expositie van schilderijen van Cees van Gameren in ’t Oude Raad huis” te Beek en Donk. Cees, voor velen geen onbekende, toont er veelal nieuw werk en het mag bekend worden geacht dat hij in de meeste gevallen in poppen het meest dankbare onderwerp vindt voor zijn schitterende werk. Een tentoonstelling, al is het niet direkt bij de deur, in een romantische omgeving die belist de moeite waard is. De expositie is nog geopend op zaterdag 4, zondag S, zaterdag 11 en zondag 12 februari van 14.00 tot 17.00 uur. Bij de amateurs mogen we als favorieten be groeten: de militair kampioen Hub Kools Baarle Nassau, Michel Groenendaal St. Mi chielsgestel, Perry v. Loon Tilburg, Peter Meerburg Stein, Jo Martens Deurne, Ties Ver hagen Eerde en de plaatselijke renners Lam bert Welten, Mark Welten en Peter Hoffmans. Wil men de wedstrijd goed kunnen volgen koop dan een programmaboekje met hierin de namen en rugnummers van de renners prijs 2,50 de toegang is gratis, uniek in de Provincie Bond Brabant, dit is ondermeer te danken aan de gulle medewerking van de plaatselijke Mid denstand en zakenlieden bij de organisatie van de Komtoer op 2 oktober 1983 (ter informatie de Komtoer 1984 wordt gehouden op zondag 30 september). Voor de inwendige mens zorgt de Fa. H. v. Vught uit Liempde die aanwezig is met friet, soep, broodjes, bier, frisdrank en koffie. De prijsuitreiking van de amateurs is na afloop van de cross in de permancè, Café Restaurant de Brouwer 17.00 uur. Hier volgen nog eni ge wenken voor de bezoekers aan de cross: de Waterhoefstraat is afgesloten vanaf de Oister wijkseweg tot aan de brug over de Reusel van 11.00 tot 16.30 u, op de verzorgingsplaatsen, aangeven met het bord verzorging is die plaats ook voorbehouden aan de verzorgers. Vergeet niet laarzen of ander deugdelijk schoeisel mee te brengen. Rest ons nog U allen een plezierige kijkmiddag toe te wensen. Stichting Wielerronde ”De Komtoer” Geachte ouders, Binnenkort gaat de voorbereiding beginnen van de kinderen die op 20 mei hun eerste kom- munnie gaan doen. Die voorbereiding is natuurlijk in eerste in stantie uw taak en zorg. Maar vanuit de parochie en vanuit de scholen zal u graag hulp hierbij gegeven worden. Wij stellen ons voor de boekjes ’ook jij bent welkom’ weer als hulpmiddel te gebruiken. Daarbij is een duidelijk gedeelte voor thuis be doeld, en een ander deel voor de school. De werkgroep van de parochie zal een aanvul lende ondersteuning geven in de vorm van 3 nevendiensten voor de kinderen op zondagen. Over dit alles: de boekjes, en de daarbij behorende kaarten voor thuis, de data en strekking van de nevendiensten, de keuze van voorkeur van de viering: 9.30 of 11.30 uur of geen voorkeur, de aanmelding van uw kind, de afspraken rond versiering van de kerk, hoe de klasgenootjes die hun le kommunie die dag niet zullen doen, toch bij het gebeuren desgewenst te betrekken, en ander praktische zaken willen we graag nog een gesprek met alle ouders in Den Boo gaard op 8 februari(bij die gelegenheid kunt u ook de boekjes aanschaffen a 5,—). Wij verwachten u dus graag op Woensdag 8 februari om 20.00 uur in Den Boogaard. Bij voorbaat hartelijk welkom, de werkgroep, Pastor van den Broek. Zondag a.s. 5 februari kunnen de Wielervel- dritliefhebbers hun hart ophalen aan dit wie lerspektakel, en een spektakel is het als je de crossers bezig ziet in de modder op het mais- veld, of in het bos waar de behendigheid groot moet zijn om bomen en kuilen te ontwijken, ook de 2 kunstmatig aangebracht heuvels moe ten elke ronde worden overwonnen, elke ronde duurt 5 ik 7 minuten. Start en finish zijn gele gen aan het Stokeind bij het Handbalterrein. Starttijden: 12.50 u: Veteranen 35 -i-ers en lief hebbers 30 min 1 ronde. 13.00 u: nieuwelin gen 15 en 16 jarige 25 min 1 ronde. 14.00 u: junioren 17 en 18 jarige 40 min 1 ronde. 15.00 u: amateurs 19 jaar en ouder 1 uur 1 ronde. Het beloofd een spannende middag te worden gezien de deelnemerslijst, hierop komen voor bij de veteranen-liefhebbers; de nationaal kampioen Wil v. Dompoelen Harderwijk de nummers 2-3-5-6 van het hed. kampioen schap, Klaas Stobbe, Tom v/d Wetering, Ray mond de Meester, Tommy Gijsbers en Toon Donkers oud plaatsgenoot, uit Diessen. Jantje de Laat en John Schepens zullen de Moer gestelse kleuren verdedigen. Bij de nieuwelingen mogen we strijd verwach ten van R. Gerrits Hooglanderveen, W. Vos Oosterhout, M. Maton Oisterwijk. De junioren zijn vertegenwoordigt door R. Vos Assen 2e bij ’t nationaal kampioenschap, M. Gerritsen Hooglandersveen, Jac Fitters Drunen, Renee v. Korven Diessen, H. Hiel- brink Eerbeek, Peter Kant Rilland Bath. SX- Hebt U er wel eens op gelet? Bepaalde dingen doe je elke dag, op dezelfde tijd en op dezelfde manier. Let maar eens op. Bij het opstaan ’s morgens gebeurt het wassen, aankleden etcete ra steeds weer in een bepaalde volgorde. Elke dag opnieuw. En waarom wordt er in zoveel gezinnen op maandagmorgen gewassen? Het zou best eens kunnen zijn dat het enige goede antwoord zou kunnen zijn: Nou, gewoon, om dat het maandag is! En dat komt elke week terug. Wij mensen hebben in ons leven heel vaak een vast ritme. Dat hoort bij het leven. Net zo goed als het ritme van dag en nacht of van de vier seizoenen. Maar soms wordt dat gewone, dagelijkse ritme doorbroken door zekere hoogtepunten. Door feesten bijvoorbeeld. Pas nog vierden we Kerstmis en Nieuwjaar. En hier en daar wordt nu al gepraat over karna val. Misschien was U pas geleden jarig en bent U dat binnenkort. Het zijn feesten die dat vaste ritme doorbreken, maar die heel dikwijls ook weer hun eigen ritme, hun eigen ritueel kennen. Is het bij U ook zo dat U met kerstmis bepaal de dingen beslist doet. Als dat niet gebeurt is het niet echt kerstmis. Is het misschien bij U ook zo dat de jarige mag zeggen wat hij of zij wil eten? Wordt er bij U voor de jarige ’’Lang zal hij leven” gezongen? En misschien moet de jarige daarbij wel op een stoel gaan staan. En voor de kinderen is het toch van het aller grootste belang dat ze op school tracteren en een feestje mogen vieren met vriendjes en vriendinnetjes. Anders is het toch geen echt feest. Waarom dit alles verteld? Op de scholen schenken we op het ogenblik aandacht aan de sacramenten. Het project voor de katecheselessen tot aan carnaval heeft dat als thema. Wat ik hierboven beschreef komt daarbij aan de orde. Juist omdat we de sacramenten niet los kunnen zien van het ge wone leven van alledag. Immers op bepaalde ogenblikken in het leven is de godsdienst nadrukkelijk aanwezig. Bij het begin van het leven zowel als bij het nade rende einde. Bij de keuze van een nieuwe le- vensstatus. Maar ook in het volgen van de op dracht van Jezus: ”Doe dit tot mijn gedachte nis”, in het vieren van de eucharistie. Iets wat zeker de eerste keer van groot belang is. Dit alles krijgt in ons project aandacht. Maar vooral willen we met de kinderen proberen de gemeenschappelijke riten in de sacramenten te ontdekken. Het uiterlijk, bijvoorbeeld de spe ciale kleding. Die gebaren die dikwils gebruikt worden, bijvoorbeeld de handoplegging of de zalving. En ook de groep waarbinnen de sacra menten gevierd worden krijgen de aandacht. Erop vertrouwend dat de kinderen zo zullen ontdekken dat de gemeenschap van gelovigen op belangrijke momenten in hun leven aanwe zig is. Het levenwil vieren. Henri van Stiphout, distriktskatecheet Op maandag 6 februari worden de "toekomstige" eerste klassers en de "nieuwe" leerlingen voor de kleuterscholen ingeschreven. De aanmeldingstijd is van vier uur tot half zes. Voor de eerste klas worden alle leerlingen opgegeven op de Graaf van Urselschool, Kloosterlaan 32 te Moergestel. Voor de kleuterscholen kan met terecht op de Maria-kleuterschool, Kloosterlaan 34 en de kleuterschool ,,'t Heideveldje", Schoolstraat 37 te Moergestel. Voor de eerste klas moeten de kinderen vóór 1 oktober 1978 geboren zijn. Voor de kleuterschool moeten de leerlingen het komende schooljaar vier jaar worden. In verband met een vlotte afwerking is het gemakkelijk, dat U het trouwboekje of de nodige gevens bij U heeft. Met vriendelijke groeten. "Dat scheelt ’n slok op ’n borrel”, is ’n gezegde dat wel heel toepasselijk is als je gaat kijken bij slijterij ”In den Korenmaaier”, en dan bedoelen we de verkregen plaats ruimte. Maria en Sjaak Akkermans-Wolfs openden afgelopen woensdag hun nieuwe slijterij en daarmee behoort het oude (veel te kleine) pand en de naam ”De Ster” defi nitief tot het verleden. Men verkreeg er nu een ruimte die vele malen groter is dan men voorheen had, maar gemak went gauw en ook de klant doet er zijn voordeel mee. Je kunt nu rustig je wijntje uitzoeken en een aparte hoek, hetzelfde geldt voor de jene vers en de 13 soorten bier die men er verkoopt, kortom: het is een belangrijke verbete ring en Maria en Sjaak zijn daar erg blij mee. Graag wensen we hen van harte sukses! 1-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1