Van de raadsvergadering niets nieuws i a kt Druk Jubileum-weekend voor C.V. Sauwelen Statie en Teerdag bij St. Sebastiaan en Barbara Natuur-dia-avond met G. Kuijpers Optocht ”De Pierewaaiers” OPGAVE NIEUWE LEERLINGEN -,a m 2 B UTS overbrengen, ’n Feestelijke receptie de hoofden van de scholen Inschrijfformulieren kunt U vanaf heden af halen bij C. v.d. Wouw, Past. Jansenstraat 9. Verenigingen en buurtschappen krijgen de for mulieren automatisch naar het secretariaat gestuurd. wensen waarvoor de tijd (één uur slechts) te kort bleek. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Zaterdagavond: jubileum-prinsenbal In ”Den Boogaard” vond, tot slot van dit weekend, het traditionele Prinsenbal plaats. Reeds lang voor elf uur stonden velen al boven op hun sto.el: wie zou de nieuwe Prins Carna val 1984 gaan worden? Burgemeester ter Veer mocht tenslotte het ge heim ontmaskeren In ’n soort van kast, waarvan eerst ’n aantal ’’deuren” moesten worden geopend, stond ie mand met ’n brief in zijn hand. Burgemeester ter Veer las hem voor en daaruit bleek dat Jo han de Roo voor het derde achtereenvolgende jaar het Pierewaaiersrijk tijdens de komende dolle dagen zal regeren. Nadat Prins Johan 1 als zodanig was geïnstalleerd, maakte hij zijn adjudant bekend: Piet van Berkel, ’n man die nu al achttien jaar lid is van de vereniging. Vervolgens trad ”De Parel van de Pierewaai ers” voor het voetlicht om voor hun zojuist bekend geworden Prins een schitterende disco dans op te voeren in al even schitterende kostuums. Onnodig te zeggen dat het feest daarna tot in de kleine uurtjes voortduurde. De gehele jubileum-viering is echter een groot feest geweest waarop ”De Pierewaaiers” met plezier kunnen terugkijken. Moergestel heeft in elk geval het afgelopen weekend al laten merken dat het weer zin heeft in het komende carnaval. Er zijn nog enkele kaartjes beschikbaar voor vrijdag 3 februari. Te verkrijgen bij J. Denis sen, Pr. Margrietstraat 11. WOENSDAG 25 JANUARI 1984 8e Jaargang - Nr. 320 Op maandag 6 februari worden de "toekomstige" eerste klassers en de "nieuwe" leerlingen voor de kleuterscholen ingeschreven. De aanmeldingstijd is van vier uur tot half zes. Voor de eerste klas worden alle leerlingen opgegeven op de Graaf van Urselschool, Kloosterlaan 32 te Moergestel. Voor de kleuterscholen kan met terecht op de Maria-kleuterschool, Kloosterlaan 34 en de kleuterschool ,,'t Heideveldje", Schoolstraat 37 te Moergestel. Voor de eerste klas moeten de kinderen vóór 1 oktober 1978 geboren zijn. Voor de kleuterschool moeten de leerlingen het komende'schooljaar vier jaar worden. In verband met een vlotte afwerking is het gemakkelijk, dat U het trouwboekje of de nodige gevens bij U heeft. Met vriendelijke groeten, moergestel Vaandrig Fr. bracht aaan Overheid. Tijdens de jaarvergadering in Gildehuis ,,’t Stokske” werd Harrie v.d. Loo door Hoofd man Giesens onderscheiden met het Zilveren Jeruzalemkruis, voor zijn ruim 35-jarige ver dienstelijke broederschap. Verder werd Schrijver (secretaris), Gerrit Hof fmans als lid van de Overheid herkozen. De avond werd gezellig met de Gildezusters be gonnen met een diner in het Gildehuis, voor de vrolijke noot zorgde de bekende Brabantse schrijver-humorist Willem Iven uit Oirschot, de prijsverschieting werd gewonnen door Jan van Rooy. Op de kalender voor uittochten en verschietingen, komen voor 20 februari, prijs verschieting met St. Willibrordus Alphen in ’t Gildehuis; 25 maart Prijsverschieting met St. Sebastiaan te Zandhoven (B); 13 mei Gouden Kringdag Diessen; 2 juli Koningschieten ker- mismaandag ,,’t Stokske”; 8 juli liefdadig- heidsfestijn te Haaren; 12 augustus Kempisch Volksfeest te Zandhoven (B); 9 september Kringdag Markizaat te Alphen; 22 september Gouden Kringfeest te Oirschot. Op vrijdag 27 januari om 20.00 uur organi seert buurtvereniging ”De Vurhaai” voor ie dereen een natuur-dia-avond in Hotel ”Bre- da’s Welvaren”. De heer Gerard Kuijpers, bij iedereen stilaan bekend, zal het, aan de hand van dia’s, voor namelijk hebben over het ontstaan van het Brabants zandlandschap en het leven van de Brabanders door de eeuwen heen. Met nadruk vestigen we er de aandacht op dat deze avond voor iedere Moergestelnaar gratis toegankelijk is. Afgelopen zaterdag werd de jaarlijkse Statie en Teerdag gehouden bij gelegenheid van het Patroonsfeest van St. Sebastiaan. Begonnen werd met het uithalen van Koning C. Horsten en Keizer Jantje van Elderen. Te 11.00 uur was er de traditionele Gildemis, Celebrant was Dom Jac van Elderen, ook aan wezig waren burgemeester en mevrouw Ter Veer, op het eind van de Gildemis werd Gilde- broeder Bart Wolfs Geïnstalleerd, waarvan v.d. Wouw de vendelgroet de Kerkelijke en Burgelijke Zaterdagmiddag: receptie Bij zo’n carnavalesk jubileum (2x11 jaar is al heel wat) hoort natuurlijk een receptie waarbij velen van de mogelijkheid gebruik maakten om de vereniging te feliciteren. Ook veel be vriende carnavalsverenigingen, al dan niet be geleid door ’n hofkapel, kwamen hun beste Vrijdagavond heeft onze gemeentebode, bij het binnenkomen in het gemeentehuis, alles al klaar staan om in de pauze een welverzorgde kop koffie te kunnen inschenken. Een goede gewoonte, het op tijd klaar zetten, maar zeker de koffie in de pauze. Het aantal uitgestalde kopjes evenwel, doet vermoeden, dat, buiten de voorzitter, de sekre- taris, de beide wethouders en de overige negen raadsleden, nog een bataljon belangstellenden de publieke tribune zal bestormen. Niets is minder waar. Op de publieke tribune zijn aanwezig, twee min of meer regelmatige bezoekers en drie be zoekers, welke eenmalig daar zijn, omdat in een van de agendapunten over hun belangen wordt gesproken. Verder zitten er nog twee mensen aan de perstafel om u op de hoogte te houden en achter de schermen wordt door de gemeentebode hard gewerkt om de geluidsin stallatie intakt te houden en zodoende alles voor het nageslacht op de band in te groeven. Waar zijn toch alle vaste bezoekers gebleven? Voor de gemeenteraadsleden is er zo weinig electorale eer te behalen. Of is het daarom? Het lijkt of de drukbezochte raadsvergaderin gen tot het verleden behoren, nu zelfs de sei- zoenkaarthouders verstek laten gaan. Toch opent de voorzitter, stipt op tijd, deze gemeenteraadsvergadering op vrijdag 20 janu ari, de eerste van het jaar 1984. De tekst van zijn openingswoord vindt u elders in ons Moergestel-nieuws. Bij behandeling van de rest van de agendapun ten blijken er niet veel bij te zijn, welke nog om woorden van onze raadsleden vragen. Van de twintig agendapunten worden er acht tien afgehandeld, of met een summiere opmer king of met een klap met de hamer. De ingekomen stukken zijn voor Harrie van Stiphout aanleiding om aandacht te vragen voor de laagstbetaalden in onze samenleving. Hij ziet het als een taak van de gemeente om vroegtijdig te signaleren, wanneer iemand in de problemen dreigt te komen en niet meer in staat is om aan alle vaste verplichtingen te vol doen, die onze samenleving nu eenmaal met zich meebrengt. En niet alleen signaleren is voldoende. Een aktief sociaal beleid moet ge voerd worden. Bekeken zal moeten worden of het bijvoorbeeld mogelijk is om iemand zijn onroerend goed belasting kwijt te schelden. Zou niet bekeken moeten worden, al heeft ie mand een klein eigen vermogen, hoe toch een sociale uitkering kan worden gegeven. Een goede voorlichting van de kant van de gemeen te kan hierin problemen voorkomen. Hieraan koppelt Theo Mulders een opmerking over huurschulden. Laat de achterstanden in betalingen niet te ver oplopen. Neem tijdig kontakt op met deze mensen om tot een oplos sing te komen. De voorzitter deelt hierop mee, dat met de mensen, welke achterstand hadden, kontakt is geweest en dat in alle gevallen tot een bevredi gende oplossing is gekomen, hetzij met een gespreide betaling, hetzij met een regeling. De verslagen van de commissies geven deze avond het meeste gesprekstof. Harrie van Stiphout wil wel eens weten, hoe dat nou zit met de toehoorder/vervanger van de heer Damen. Ook worden er te veel versla gen van commissies ineens behandeld. Vanaf mei 1983 zijn deze blijven liggen. Uitgespro ken het verslag, waarop hij nu opmerkingen heeft, is zelfs nog niet in de commissie ge weest. Bij de installatie van de raad heeft de heer Damen te kennen gegeven, dat hij zitting wou hebben in alle commissies. Als hij dat achteraf niet na kan komen, geeft het regle ment hieromtrent geen mogelijkheid om een ander in zijn plaats naar die commissie te stu ren. Bij het vaststellen van de data voor de diverse vergaderingen, aldus de voorzitter, blijkt dat de heer Damen op dertien daarvan, in het eerste half jaar van 1984, niet aanwezig kan zijn. B en W besluiten om de geplande data toch vast te houden en in overleg met de heer Damen wordt besloten, dat hij op de dagen, waarop hij onmogelijk kan, een toehoor der/vervanger mag sturen. Toevalligerwijs ontbreekt op de vergadering waarop dit gebeurt de heer van Stiphout ook, zodat hij niet op de hoogte is van deze nieuwe ontwikkeling. Evenzeer toevallig is ook het verslag van deze vergadering in de commissie nog niet behandeld, zodat hij eerst in de raads vergadering een duidelijk antwoord krijgt van de voorzitter. Wat mag nu zo’n toehoorder/vervanger? In principe niets. Hij mag op de publieke tribune zitten en eventueel antwoorden op door de voorzitter gestelde vragen. In beginsel wordt nu door de gemeenteraadsle den besloten, dat de toehoorder/vervanger een half jaar op proef in de commissies wordt toe gelaten, met dien verstande, dat dit niet aleen kan gelden voor de data waarop de heer Da men niet kan, maar voor de verhinderingen van alle leden. Over de rekonstruktie van de Zandstraat bestaan ook nog wat onduidelijkheden. Had na de herstrating van het laatste stuk van het Stokeind ook meegenomen moeten worden of niet. Alle partijen zijn het er over eens, dat het had moeten gebeuren, het is alleen niet ge beurd. Jan Vriens gaat ervan uit, dat zijn par tij duidelijk te kennen heeft gegeven, dat het meegenomen moest worden. Wethouder van Gils is ook van de noodzaak overtuigd, maar wou het begrote bedrag niet overschrijden. Bij de behandeling van het voorstel is door nie mand uitdrukkelijk vastgesteld, dat dit tegelij kertijd moest worden uitgevoerd. Nu is het evenwel zo dat van het vastgestelde bedrag nog wat over is, zodat de mogelijkheid erin zit om de herstrating alsnog uit te voeren. En passant deelt wethouder van Gils mee, dat bij de werkzaamheden aan de Zandstraat is vastgesteld, dat mogelijkerwijze de brug over de Rosep niet in een beste konditie verkeerd. De voorzitter maakt zich hierop ongerust over de gevolgen van deze opmerking. Deze kunnen door betrokkenen nog wel eens verkeerd wor den uitgelegd. Aan het slot van de vergadering kunnen we vast stellen, dat deze niets nieuws heeft ge bracht, daar alle voorstellen van B en W zijn aangenomen, overeenkomstig de door hen ge maakte konsepten. Moergestel, vrijdag 20-1-1984. Theo op ’t Hoog. Het afgelopen weekend vierde C.V. De Piere waaiers haar 22-jarig bestaan. In chronologi sche volgorde laten we hier, zij het beknopt, de aktiviteiten rond die jubileum-viering de revue passeren. Vrijdag: jubileum-ledenbal In residentie Café-Rest. de Brouwer begon het feest met een avond voor de eigen leden. Tij dens deze avond werden Hans en Riki de Brouwer gehuldigd vanwege hun vele ver diensten voor de vereniging. Hans werd tevens benoemd tot ere-lid. Het geheel werd op feestelijke wijze omkleed door de dames van de Raad van Elf-leden. Zaterdag: onthulling van het aan de gemeen schap aangeboden beeldje. Rond de klok van half drie vond de onthulling plaats van ’n bronzen beeld van Hans van Brunschot in het plantsoentje voor het ge meentehuis. Het beeld, voorstellende een boer met ’n houtmutsert op z’n schouder, werd de gemeenschap aangeboden als dank voor de goede verstandhouding en samenwerking. Burgemeester ter Veer toonde zich in zijn dan kwoord zeer ingenomen met dit fraaie beeldje dat zeker een aanwinst is voor de dorpskom.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1