i a I 1/ lil I H s r JAN en BEN ■1. |g Sauwelen Rondje harten troef Jubileum Optocht Bah-bah... Open- kuilstook georganiseerd door de Krekul Honden Trimsalon de Gelukkige Hond Hondepoep teistert school ”De Vurhaai”-nieuws K EIKEN EN BERKEN "ZOEKERTJES" SCHRIFTELIJK OPGEVEN I .BON OPENHAARDHOUT TE KOOP Wij zijn weer iedere zondagavond geopend van 20.00-24.00 uur. Kom dus gerust even 'n kijkje nemen in onze nieuw ingerichte discotheek. f l I De muziek zal worden verzorgd door onze disc-jockey's L i J 4| FR. de LAAT ■•I O'*/* I I I PAGINA 9 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 18 JANUARI 1984 o 1 §5 t Oisterwijk, 46, tel. Woonplaats Naam Telefoon Straat Voor knippen, wassen, toiletteren scheren en trimmen van uw hond Natuur-dia-avond We vestigen de aandacht op het artikel elders in dit nummer. Speciaal onze leden raden wij aan deze bijzonder leerzame en interessante avond te bezoeken en... het is tenslotte een ak- tiviteit georganiseerd door uw eigen buurtvere niging. Uw "Zoekertjes" kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgeven -bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. (gewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) Mevr. F. Dekkers-v/d Wouw Uw hond wordt gehaald en thuisgebracht!! t/m 10 regels f 7,50 -i- Onder deze titel heeft de Stichting de Brakka- liers een L.P. uitgebracht met alleen maar Middenbrabantse Carnavalsliederen. Na de eerste nieuwe Noordnederlandse Carnavalshits aanhoort te hebben van o.a. Barry Hughes, André van Duin en de Aal kunnen we alleen maar zeggen, dat de kwaliteit op een hoog ni veau ligt. De prijs ligt daarentegen extra laag; slechts een tientje 10,voor 13 toppers. Haal hem snel! De voorraad is zeer beperkt en wie weet wint U die gratis reischeque van 500,—. Verkoopadressen: L. v.d. Meydenberg, Root- ven 26; J. Denissen, Pr. Margrietstraat 11. t/m 6 regels f 5,— L r w 4 ’n Tijdje geleden plaatsten we dit stukje op verzoek van de leerkrachten en oudercommis- sie van de Maria-kleuterschool aan de Kloosterlaan. De uitwerking was frappant, want meteen na de plaatsing ervan was het ge daan met de hondepoep; hoewel... het hielp slechts één week! Vandaar opnieuw aandacht ervoor, want vindt U het niet erg dat leerlingen, leerkrachten en moeders met hun schoenen vol ergens naar binnen lopen, dan kan de hondenbezitter die hieraan meewerkt zijn hond net zo goed thuis in de kamer uitlaten. We vragen dus opnieuw medewerking in deze ’smerige’ kwestie... r F****' Carnavalsavond Het lijkt nog ver weg maar nu al vragen we uw aandacht ervoor. Vrijdag 24 februari vindt het buurt-carnavalsbal plaats in ’’Breda’s Welva ren”. Wederom worden voor deze avond ook de oud-buurtbewoners uitgenodigd. En de mu ziek? Welnu, we hebben de medewerking van het uitstekende orkest van verleden jaar: ’’Co sy”. De avond is gratis toegankelijk voor buurt- en oudbuurtbewoners van ”De Vur- haai”. meters hout ƒ65,-, afgehaald, kant en klaar ƒ90,-, thuis gebracht. Kruisackerstraat 12 - Moergestel Telefoon 04243-2293 De optochtcommissie is druk doende met het organiseren van de optocht, die op zondag 4 maart door onze straten zal trekken. Muziek gezelschappen e.d. zijn reeds gecontracteerd, de regelementen en het samenstellen van de ju ry zijn in een vergevorderd stadium. Tevens zijn ze weer verzekerd van de medewerking van de onvolprezen dorpsomroeper Wil Domi- nicus, die op zijn kundige en komische wijze de optocht zal verslaan. Het wordt dus tijd om te starten met de bouw van uw wagens, het uitwerken van uw creatie. Binnen enkele dagen kunt U de deelnamefor- mulieren weer verwachten. Wenst U inlichtin gen neemt U dan even contact op met C. v.d. Wouw, Past. Jansenstraat 9, tel. 1102. En het motto kent U!; ’’Saome gaogut nog allicht”. Zaterdag 21 januari is het dan zover! C.V. ”De Pierewaaires” vieren dan hun 22 jairg bestaan. Via publicaties in Moergestel-Nieuws bent U reeds meerdere malen op de hoogte gesteld van dit historische feit. Toch willen wij in het kort nog even het programma herhalen: 14.30 uur; Onthulling van het standbeeld (het is prachtig geworden, een aanwinst voor ons dorp! Alvast bedankt Hans!) door Burge meester J.B.S. ter Veer bij-het Gemeentehuis. 16.00-17.00 uur; receptie in ”Den Boogaard”, waarvoor de gehele bevolking, alle verenigin gen, vrienden, kenissen, oud-Pierewaaiers en zakelijke relaties worden uitgenodigd. (”Den Boogaard”). 20.00 uur; Aanvang Prinsenbal in ”Den Boo gaard”. Negen Carnavalsverenigingen en ze ven Blaaskapellen zullen de avond opluisteren. De algemene leiding is in handen van ”Die Original Oberelfpilskapelle”. 21.11 uur; Aftreden van Z.D.H. Stadsprins Johan 1. 23.11 uur; Onthulling en instalatie van de Stadsprins 1984. De toegang is weer gratis! Ook de regionale pers zal deze week uitgebreid aandacht besteden aan het Jubileum van ”De Pierewaaiers”. Lees daaromm ook Tilburg Vrij Uit en De Koerier! Tot zaterdag. tuurlijk zullen ook de ex-Oppersauwelaars Theo op ’t Hoog en Jan Burgers alles in het werk stellen om met de hoogste eer te gaan strijken. Ad Nouwens, Wim Rijnen en Wil Willems is er alles aan gelegen om deze hege monie te doorbreken en zelf eens de hoogste trap van het Schauwelaarsschap te bereiken. Wij verwachten dan ook een uitermate boeien de, doch sportieve strijd, waarvan de uitslag met geen mogelijkheid te voorspellen is. Wij zijn ervan overtuigd, dat deze zeven gelij kwaardige krachten er zorg voor zullen dra gen, dat U twee komische en spannende avon den tegemoet zult gaan. Nogmaals willen wij U verzoeken om deze avonden gekostumeerd te verschijnen. Als we dit jaar allemaal beginnen met een eenvoudige boerenkiel, zijn wij ervan overtuigd, volgend jaar nog meer leuke Carnavanlscreaties te zien. Denk aan de voorverkoop! I - X n Open- kuilstook is een primitieve vorm van bakken van aardewerk, zoals dat heel vroeger gebeurde. Op een zaterdag in april komen alle ’’potte- bakkers” van zeer jong tot oud, beginners en gevorderden bij elkaar ergens in Oisterwijk. Alle potjes, pannetjes, vazen enz. worden op bepaalde wijze gestapeld. De stapel potterie wordt gedeeltelijk afgedekt met graszoden; daardoor wordt een oven gecreëerd. Een dag later komen de gebakken voorwerpen uit de oven. De zeer jeugdige beginners tot de gevorderde volwassenen verheugen zich nu al op deze ge beurtenis. Als U wilt, kan U erbij zijn. U heeft nog de tijd zelf wat potten, schalen, vaasjes te draaien of met de hand te vormen bij de Krekul. He laas kan de Krekul i.v.m. eventueel vanda lisme niet vooraf zeggen, wanneer en waar de ze happening zal plaatsvinden. Andere aktiviteiten in het voorjaar Naast pottenbakken heeft de Krekul veel meer aktiviteiten: Er is nog plaats bij tekenen en schilderen, handenarbeid, weven, kinderkur- sus of kursus voor oudere jeugd. In januari start weer een kursus houtdraaien voor beginners, kosten 145,incl. materi aal, 12 lessen op donderdagavond van 19.30 - 22.30 uur (36 uur). Heeft U een idee voor een kursus? De Krekul hoort het graag. Secr. Lisstraat 04242-83552. Wel een wat zwaarwichtige kop van dit ?ommpra“rKWanneer k*nderen met die stan^ hU.n Schoenen de school in kinds en °°k veel m°eders die hun óverkomt” d" bren8en hetzelfde De schooi waar we hier op doelen is de Maria-kieuterschooi aan de Klooster- Men vindt het schijnbaar nodig om op de parkeerstroken voor de school pad naar school toe de honden uit te la iiennmv‘aade gevolgen van dien Vandaar het beleefde verzoek om hond voor,aan elders zijn behoefte <e laten doen of, in het uiterste geval zelf voor verwijdering zorg te dragen’ De leiding van de school en de moeders zullen U en uw hond er dankbaar voor Willem de I Zwijgerlaan 34 Oisterwijk Tel. 04242 - 15230 Gediplomeerd Als uw hond in de rui komt en U last hebt van haar in huis, laat hem dan deskundig behandelen door Vrijdag 20 januari vindt in ”Den Boogaard” de voorverkoop plaats van de kaarten voor de Sauwelavonden, die op vrijdag 3 februari en zaterdag 4 februari in ”Den Boogaard” plaatsvinden. U kunt per persoon slechts 4 kaartjes per avond kopen (kaartjes kosten per stuk 7,Voor een snelle afwerking advi seren wij U gepast geld mee te brengen. De verkoop is bij de hoofdingang van ”Den Boo gaard” van 18.00 tot 19.00 uur. Ook dit jaar nemen er weer 7 suawelaars deel aan de strijd om het Opper-sauwelaarsschap van Moergestel. Toos Swinkels, ’’Sipsöpke”, zal trachten met verve haar creatie van vorig jaar door te voeren en zo proberen de Wissel- beker voor de tweede maal te veroveren. Ze zal echter een loodzware concurrentie krijgen van haar eigen vader, Koos van de Ven, die het presteerde op de afgelopen zaterdag Zuid- Nederlands Sauwelkampioen te worden. Na-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 9