69, b I T I r I hgwoet ■I I I rl sur SEIZOEN-OPRUIMING BIJLIGTVOET RESTANT- PAREN HEREN SCHOENEN Con Amore nieuws OPHALEN HUISVUIL I GEMEENTE MOERGESTEL Gemeenteraads vergadering Uitbreiding dienstregeling buurtbus Natuur-dia-avond met G. Kuijpers De kalender en het huisvuil,.. —SCHOENEN— I Wl i tl NU SLECHTS B i 1 I* -SCHOENEN I V J 1 i I II S PAGINA 5 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 18 JANUARI 1984 X 4 A.’ W 1 zijn I - Café De Klaore heeft een muziekvergunning verkregen voor het gebruiken van de geluids apparatuur. Sociale Uitkeringen Op vier aanvragen om W.W.V. en zes aanvra gen om R.W.W. is positief beschikt. Twee aanvragen om bijstand en een aanvrage om eenmalige bijstand zijn toegekend. Het wekelijks ophalen van huisvuil in de bebouwde kom wordt met ingang van Tl januari 1984 verplaatst van woensdag naar VRIJDAG. Organisatorisch en technisch is het dan mogelijk om ELKE WEEK ook grof huisvuil mee aan te bieden. Tot voorheen kon dit maar om de twee weken. Ook het ophalen in het buitengebied wordt verplaatst van woensdag naar VRIJDAG; ook dit met ingang van VRIJDAG 27 JANUARI 1984. Vanaf die datum dan dus elke tweede en vierde VRIJDAG van de maand. De eerstkomende ophaaldagen zijn dus binnen de bebouwde kom: woensdag 11 januari 1984; woensdag 18 januari 1984; VRIJDAG 27 JANUARI 1984; en daarna elke week op VRIJDAG. Buiten de bebouwde kom: woensdag 11 januari 1984; VRIJDAG 27 JANUARI 1984; en daarna elke tweede en vierde VRIJDAG van de maand. Industrieweg 13, Moergestel, Tel. 04243-1867. Natuurlijk uitstekende kwaliteit bovenleder in zwart of bruin, leer gevoerd, leren binnenzool én leren zool. Een klasseschoen dus. Normaal 129^ T Mi Het lijkt de titel van een fabel, alleen met dit verschil dat het nu echt is gebeurd. Na enkele jaren was het er eindelijk van geko men om de data van ophalen van grof huisvuil te vermelden op de Moergestel kalender. Het was zo handig dat schema. Welnu, de officiële wegen waren bewandeld, het gemeentehuis was ingeschakeld evenals de verantwoordelijken van de gemeente Oister- wijk. Alles was geregeld en keurig kregen we het schema dat we dienovereenkomstig op de ka lender 1984 plaatsten. Al onze moeite ten spijt hebt U vorige (en ook deze) week kunnen lezen dat men de huisvuil- diensten heeft gewijzigd. Daar zitten we nu met ons goede gedrag en het lijkt overbodig te zeggen dat we behoorlijk "de pee" inhadden toen we het lazen. Wat we zagen als extra dienstverlening ging grandioos de mist in. Hoe is het mogelijk... Niettemin bieden we onze ekskuses aan voor het gemak dat 'n ongemak werd, hoewel we er niets aan kunnen doen! Photo-atelier Louis v/d Meydenberg Buro '76 (M. Oerlemans) t I I 4- gen voor een flexibel programma. Dat wordt met een volledige operette wel moeilijk. Bo vendien zou, zoals eerder vermeld, het instude ren zoveel tijd in beslag nemen, dat de optre dens naar buiten toe al te zeer in het gedrang zouden komen of zelfs helemaal zouden ver vallen. Dat is iets wat de leden niet zouden wil len, alleen al omdat deze optredens veel gezel ligheid en afwisseling bieden. Vandaar dat U ook dit jaar weer mag rekenen op een inmiddels traditioneel geworden Ween- se Avond. Een avond dus die gekenmerkt wordt door een mengeling van hoogtepunten uit de wereld van de operette en de Weense muziek. Evenals vorig jaar streven we ernaar het pro gramma op te luisteren met een entourage van spel en kostumering. De uitvoering zal plaats vinden op 14 april a.s. We zullen tezijnertijd nog nader hierop terukomen. Tenslotte willen wij U nog meedelen dat onze dirigent, Ad Verbakel, voor onbepaalde tijd afwezig zal zijn in verband met een opname in het ziekenhuis. Wij hebben de heer v. Peer be reid gevonden om Ad tijdelijk te vervangen. Hij is tevens dirigent van de Oisterwijkse Ope- rettevereniging. Niettemin wensen wij Ad een voorspoedige beterschap toe, zodat hij hope lijk weer vlug de dirigeerstok kan overnemen. ■r I -W l Mik Op vrijdag 27 januari om 20.00 uur organi seert buurtvereniging ”De Vurhaai” voor ie dereen een natuur-dia-avond in Hotel ’’Bre da’s Welvaren”. De heer Gerard Kuijpers, bij iedereen stilaan bekend, zal het, aan de hand van dia’s, voor namelijk hebben over het ontstaan van het Brabants zandlandschap en het leven van de Brabanders door de eeuwen heen. Met nadruk vestigen we er de aandacht op dat deze avond voor iedere Moesgestelnaar gratis toegankelijk is. Met ingang van maandag 23 januari a.s. zal de dienstregeling van Buurtbuslijn 193 Diessen - Hilvarenbeek - Moergestel worden uitgebreid met een vroege rit Moergestel-Hilvarenbeek. De uitbreiding vindt voorlopig tot Goede Vrij dag 1984 op proef plaats. Daarna zal bezien worden of deze rit definitief zal worden inge voerd. Voor deze vroege rit zal de buurtbus om 8.00 uur vanaf het St. Jansplein vertrekken richting Hilvarenbeek. De rit wordt ingevoerd op verzoek van ver schillende Moergestelse ouders. Deze wensten dat hun dochters voor het bezoeken van de huishoudschool te Hilvarenbeek gebruik zou den kunnen maken van de buurtbus. De vrijwilliger-chauffeurs zijn bereid gevon den de ekstra ritten te rijden en de B.B.A. en de Rijksverkeersinspectie hebben de benodig de vergunningen afgegeven. Hierdoor is het mogelijk om het verzoek om uitbreiding van de dienstregeling van de buurtbus te honoreren en heeft Moergestel weer een vroege openbaar- vervoerverbinding gekregen met Hilvaren beek. Openingstijden: Maandag t/m Donderdag de hele dag open tot 18.00 uur; Vrijdag de hele dag open tot 20.00 uur; Zaterdag de hele dag open tot 16.00 uur. Op vrijdag 20 januari is er om 19.30 uur weer een openbare vergadering in het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 4 en 25 november 1983. 6. Voorstel tot behandeling van diverse ver slagen van de kommissievergaderingen. 7. Voorstel tot: a. vaststelling van het Programma Sociaal Kultureel Werk 1984; b. wijziging van de verordening, regelende de algemene voorwaarden voor subsidie verlening in het kader van de Rijksbijdra- geregeling Sociaal-Kultureel Werk (de Al gemene Subsidieverordening Moergestel). Con Amore is in een fase gekomen waarin overwogen diende te worden hoe men verder zou gaan. Op de Weense Avond van vorig jaar kregen het spelelement en de kostumering ex tra veel aandacht. Onder regie van Cees Staps bleek het koor in staat de uitvoering te ver fraaien met spel en kostumering. Zodoende vroeg men zich af of men moest gaan denken in de richting van een volledige operette. Uit een enquête onder de leden en de daarop vol gende ledenvergadering is de beslissing voort gekomen om geen volledige operette te gaan doen. De belangrijkste redenen hiervoor zijn: 1Een operette volledig instuderen vergt teveel tijd en inspanning. Daardoor ontstaat het ge vaar dat een van de belangrijkste doelstellin gen van de vereniging in gevaar komt: nl. het streven naar een aangename, ontspannende vrijetijdsbesteding. 2. Uitgaande van talloze positieve reakties van het publiek in voorgaande jaren menen we in de traditionele Weense Avond een formule ge vonden te hebben waar een groot publiek vol doening in vindt. Bovendien komen diegenen die de uitvoering van een volledige operette willen bijwonen in de regio ruimschoots aan hun trekken. 3. Aangezien Con Amore nogal eens buiten Moergestel optreedt is het noodzakelijk te zor- 1 15. Voorstel tot wijziging van een viertal rechtspositieregelingen voor het personeel in dienst van de gemeente Moergestel. 16. Voorstel tot het wijzigen van de Bouwve rordening der gemeente Moergestel. 17. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening voor het dienstjaar 1980 en de rekening van het gemeentelijk wo ningbedrijf voor het dienstjaar 1979/1980. 18. Voorstel tot wijziging van de ’’Verorde ning op de heffing van onroerend-goed be lastingen”. 19. Beantwoording eventueel ingekomen vragen. 20. Sluiting. 8. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling als bedoeld in artikel 101 van de Lager Onderwijswet 1920 voor het jaar 1984. 9. Voorstel tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding voor godsdienstonder wijs 1984. 10. Voorstel tot aansluiting bij de Stichting Bedrijfsgezondheidsdienst te Tilburg. Pauze 11Aanbieding voorstel van de kommissie voor Beroep- en Bezwaarschriften inzake het door C.P.M. Helsenfeld, Kriekenak- ker 34 alhier, ingesteld beroep op grond van artikel 10 van de Bouwverordening. 12. Voorstel tot verkoop van de woning Til- burgseweg 22 met ondergrond aan Me vrouw M.J.E. Wolfs wonende aldaar. 13. Voorstel tot intrekking van het beslui d.d. 30 september 1983, nummer 96, tot ver koop van een kavel bouwgrond in het bestemmingsplan Oistelvoirt aan H.J.M. Michels te Moergestel. 14. Voorstel tot het instemmen met de indeling van de gemeente Moergestel bij het samen werkingsgebied Midden-Brabant. v I a Vergadering burgemeester en wethouders van 21 december 1983 en 4 januari 1984. Veegwerk straten Besloten is het veegwerk van de straten in Moergestel voor 1984 op te dragen aan Amco uit Asten. Standplaatsen/ventvergunningen Standplaats is verleend aan: - Dammers te Veen voor de verkoop van kaas voor de zaterdagmorgen. - G.J. den Dekker te Wijk en Aalburg voor de verkoop van kaas voor donderdagmorgen. Ventvergunning is verleen aan: - T. Arts te Boxtel met een frituur wagen voor de dinsdag- en donderdagmiddag van 12.00 tot 17.00 uur. Aanlegvergunningen De volgende aanlegvergunningen verleend: - Brabants Landschap voor het kappen en her planten van bomen aan de Oisterwijkseweg. - J. Robben te Berkel-Enschot voor het plan ten van een windscherm op het perceel Stoks- ke-Heiligenboom. Bouwvergunningen Bouwvergunning is verleend aan: - J.A. Ligtvoet, Idustrieweg 13, bouw berging en kippenhok. - P.H. Feelders, De Hoefkens 34, bouw erfaf- scheiding/pergola - A. v.d. Loo, Kriekenakker 27, bouw erfaf- scheiding en schansmuur. - C.A.P. van Opstal, Stokeind 14, bouw gara ge - C.J.M. van Rooij, Raamackerstraat 10, bouw woning Oistelvoirt. - J.G. Mulders, Kriekenakker 29, bouw schei dingswand, schansmuur en garage. - J.M. van Dijk, Oirschotseweg 34, verbouw woning. - Bermu bv.v., Industrieweg 10, plaatsen noodkantoor. - B.J.J. de Beer, Broekzijde 17, verbouw rundveestal. Hinderwetvergunningen Een vergunning ingevolge de Hinderwet is ver leend aan: - H.C. Th. van Roessel, Heuvelstraat 24 voor het uitbreiden en wijzigen van een rundvee houderij en varkensfokbedrijf annex mestopslag. - Fina Nederland B.V. ten behoeve van een benzinestation aan de Rijksweg 58. Diverse vergunningen, ontheffingen - De aanvrage om een speelvergunning van het nationaal Belgisch Circus Rondau is afgewezen. - Op de aanvrage om vergunning voor het plaatsen van een terras voor Den Boogaard op het St. Jansplein is positief beslist onder enkele voorwaarden. - Ontheffing van de Winkelsluitingswet is ver leend aan Antiekgilde te Tilburg voor het houden van een antiekbeurs in het najaar. - Diverse vergunningen en ontheffingen zijn verleend aan de organisatie van de Moer gestelse Avondvierdaagse voor het houden van dit gebeuren in 1984. l

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 5