Kienen met Audacia dames-, heren-, kinder- en babykleding 10% 20% 30% KORTING EN HALVE PRIJZEN! kpj -nieuws PHILIPS STEREO RADIO/CASSETTE RECORDER fenscenlpthii RC66EN. 1 LEERJMU dan$en Afscheid Natuurfilmavond Kindergezinsdienst Postzegeluitgifte- programma 1984 C.V. ”De Pierewaaiers” aktiviteiten (8) Vrijdag 20 januari in de kantine aan de Molenstraat ouoeoMjseH it t op alle HOOFDPRIJS: PROFITEER NU! Aanvang 20.30 uur Uw kopje koffie staat weer klaar! CTIjtOMtS6* AEROBIC - 1? "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 18 JANUARI 1984 PAGINA 3 Jos Denissen. Inschrijving is geopend tot vrijdag 20 januari elke dag (behalve zat. en zond.) van 19.00 tot 21.00 uur. De Lind 59a - Oisterwijk Tel. 04242-82457 Jfj Clubs voor: Kinderen van 8-12 jaar Jongeren van 13-16 en 17-20 jaar Gehuwden en/of verloofden 55+’ers en ouderen Aanstaande zondag om half twaalf vieren we de Eucharistie speciaal voor kinderen en hun ouders. Iedere andere parochiaan is uiteraard van harte welkom. Deze dienst is voorbereid door de werkgroep ’’kinderkatechese” en ook het kinderkoortje o.l.v. van Mej. R. van Roosmalen zal er zijn. Bij de voorbereiding heeft de werkgroep ge dacht aan mensen en gebaren, die vooral be langrijk zijn voor het bijeen houden van de ge loofsgemeenschap. Als we denken aan geba ren, dan komen we terecht bij de sacramenten en als we denken aan mensen dan komen we terecht bij heilig mensen. Centrale figuur zal zijn de heilige Johannes de Doper. Vooral alle schoolgaande kinderen dus van harte welkom zondag om half twaalf. Taal en liederen zijn vooral op hen afgestemd. Weekenduitwisseling Pannerden. Deze is a.s. vrijdag 20 januari. We vertrekken om 19.45 uur met tot nu toe 15 tot 20 perso nen. Mochten er nog mensen zijn die mee wil len dan moet je nu bellen. Ik wacht wel even met schrijven...! Gerdie v.d. Wouw, tel. 1454 of Kees v.d. Loo, tel. 1927. Zorg dat je goede zin en wat kleren bij hebt. Je weet zelf het beste wat je nodig hebt maar het moet wel in de auto mee kunnen. Zondag zullen we om 19.00 uur weer thuis zijn. Dus zorg dat je er bij bent!!! Sport. In februari wordt er door de kring een volleybaltoernooi georganiseerd. Hiervoor moeten we opgeven met hoeveel teams we ko men. Dus als je zin hebt om te volleyballen neem dan contact op met de sportleiders Jac queline v. Velthoven 1284, of Martien Verhey- en 1495. 4 februari is het Prinsenbal van KPJ, Raad van Elf, C.V. de Moerspitters. Het belooft een groots feest te worden dus houdt deze datum vrij om naar het bal te gaan. o SS Het I.V.N. afd. Oisterwijk en omstreken heeft voor de avond van 24 januari a.s. een film avond georganiseerd. Hiertoe heeft zij uitge nodigd dhr. M. Rooyakkers uit Bergeyk. Hij zal op de dinsdagavond om 20.00 uur in de zaal van het Oude Nest te Oisterwijk een 2 tal films vertonen onder de titel ’’Heimwee naar Brabant” en ’’Oude Sporen”. Het is uiteraard niet mogelijk om in het kort een volledig over zicht te geven wat hierin aan de orde komt, maar wel is wenselijk dat u weet dat naast vele natuuropnamen ook beelden gebracht worden over de ambachten korenbinden, klompenma ken, dorsen op oude manier etc. Het zijn films die opgenomen zijn in het gebied van de Meye- rij, de Kempen, Het Land van Heusden en Al tena. Naast het feit dat iedereen welkom is wil len wij een speciale vermelding voor mensen uit Heemkundige kring. Ook voor hen is er veel leuks te beleven deze avond. Toegang is gratis. 12 Maart 1984 is dan officieel zover. ”De Pie rewaaiers” bestaan dan 22 jaar. In dit verband heeft C.V. ”De Pierewaaiers” een aantal akti- viteiten ontplooid, waar de gehele bevolking plezier aan kan beleven. Vrijdagavond 20 januari vindt in clubhuis ”De Brouwer” een groots Ledenbal plaats. Alle le den hebben hierover alle informatie ontvan gen. Zaterdag 21 januari ’s Middags wordt voor het Gemeentehuis een standbeeld onthuld. Onze plaatselijke kunste naar Hans van Brunschot heeft in opdracht van C.V. De Pierewaaiers een beeld ontwor pen. Dit standbeeld zinnebeeldt de agragrische geaardheid van ons dorp. Dit beeld wordt aan geboden aan de gemeenschap. Redenen hier voor zijn: a. De Pierewaaiers willen graag hun dankbaar heid aan de gemeenschap tonen. Zonder de steun van de plaatselijke bevolking hadden zij het Pierewaaiersrijk zo nooit kunnen uitbou wen en in stand houden. b. Carnaval is ook een vorm van cultuur. Ons prachtige Moergestel is niet bepaald rijk aan kunstwerken. De Pierewaaiers hopen door dit geschenk een blijvend stuk cultuur aan de ge meenschap te schenken. c. Kunst is niet tijdgebonden. Wij hopen dat een stuk van de tijdloosheid van dit kunstwerk overgaat op onze vereniging. Daarna vindt in ”Den Boogaard” een receptie plaats voor de gehele bevolking. (Tussen 16.00 en 17.00 uur). U mocht daarvoor reeds een uit nodiging ontvangen. Na deze receptie zal Z.D.H. Stadsprins Johan 1 op informele wijze afscheid nemen van zijn Hofhouding, Dansgarde, Hofkapel en geno digden in clubhuis ”De Brouwer”. Om 20.00 uur vangt in ”Den Boogaard” het Jubileum/Prinsenbal aan. Een achttal Hof houdingen zal te Gast zijn en kunnen genieten van de muziek van de Winnaars van het Mid- denbrabantsblaaskampioenschap ’’Die Origi nal Oberelfpilskapelle”. Verder zijn er nog ze ven blaaskapellen aanwezig en natuurlijk zul len onze Dansmariekes hun nieuwste dansen showen. Om 21.11 uur nemen Z.D.H. Stadsprins Jo han 1 en zijn Adjudant J. Denissen definitief afscheid. Om 23.11 uur zal de Stadsprins 1984 worden geïnstalleerd, nadat Burgemeester J.B.S. ter Veer de onthulling heeft verricht. Daarna volgt er nog een korte receptie, tijdens dewelke U de Stadsprins 1984 kunt feliciteren, en dan... gaan we verder tot in de kleine uur tjes. Andere aktiviteiten: 10 November organiseerde C.V. ”De Piere waaiers” voor het eerst de Middenbrabantse Blaaskampioenschappen. Een geweldig suc ces!! Zonder meer wordt dit experiment het komend seizoen in november herhaald. Samen met 12 andere verenigingen zongen ”De Pierewaaiers” eind september een L.P. vol. De 150 platen, die Moergestel maximaal kon krijgen hebben ondertussen bijna allemaal een koper bereikt. Goede wijn behoeft geen krans. Dit seizoen zijn De Pierewaaiers in ie der geval al weer uitgenodigd om hun mede werking te verlenen. De bedoeling is dat er dan in ieder geval een echt Moergestels Carna valslied wordt vastgelegd (vb. ’t Pierewaai- erslied). In augustus 1984 willen ”De Pierewaaiers” voor de zevende maal hun Barberjès-festival organiseren. Als afsluiting van het Jubileum jaar willen zij dan voor een lage toegangsprijs alle Moergestelnaren de gelegenheid bieden van deze speciale Jazz-avond te komen genie ten. Aktiviteiten zoals de Nieuwjaarsontmoeting, de Sauwelavonden, de bejaardenmiddagen, de kindermiddagen, de Dweiltocht en ’t Piere- waaiersblaoike zullen natuurlijk met de nodige zorg opgezet worden, zodat we kunnen laten zien, dat ons motto terecht is: SAOME GAOGUT NOG ALLICHT. Wij hopen, dat deze serie artikelen U heeft la ten inzien, dat een Carnavalsvereniging wel de gelijk een serieuze vereniging kan zijn en dat drank zonder meer geen leidraad of motief is om het voortbestaan van deze vereniging te wettigen. Wij danken de redaktie van ’’Moergestel- Nieuws”, dat zij ruimte heeft willen vrijmaken voor onze artikels (acht weken op een rij!). Met dank voor U aandacht, Dit U P®5 nPRUlMgN Bij mijn komst naar Moergestel is duidelijk af gesproken met pastor en kerkbestuur, en u ook uitdrukkelijk gezegd, dat het voor een half jaar zou zijn. Daarna zouden we verder zien. Ook is er toen geen benoeming geweest door de bisschop. Want door ervaringen van de laatste jaren twijfelde ik eraan of ik goed kon funktioneren in een parochie. Ik heb een hernieuwde poging willen doen. Nu, na 4/1 maand, is mijn twijfel tot zeker heid geworden, en ben ik tot het besluit geko men om niet in het basispastoraat verder te gaan. Dat is een beslissing om persoonlijke re denen. Want ik wil uitdrukkelijk vaststellen dat ik, zowel wat mijn collega pastor van den Broek, als wat de huiselijke samenleving aan de pastorie en wat de parochianen betreft, het niet beter had kunnen treffen dan hier in Moergestel het geval was. Het wordt dus na vrij korte tijd weer een af scheid. Dat doet u en mij pijn, want Moer gestel zit weer zonder tweede pastor. Maar mij dunkt: beter nu duidelijkheid scheppen, dan nog wat rekken en valse hoop geven. Overigens heb ik aangeboden, dat ik vanuit Amsterdam voorlopig beschikbaar ben voor assistentie in weekeinden in geval van nood. Dus in die zin hoeft het geen volledig afscheid te zijn. Ik dank zoveel mensen met wie ik in deze korte tijd kontakt mocht hebben, en die mij on danks mijn tweestrijd geweldig gesteund heb ben met hun vriendschap en gelovige samen werking. Moge God u zegenen. J. Vinkenburg, pastor. In 1984 zal de PTT met instemming van de Staatssecretaris van Verkeer en Waterstraat een aantal bijzondere postzegels uitgeven. Februari - Een serie postzegels met bijslag ter gelegenheid van de in ons land te houden In ternationale Jubileum Postzegeltentoonstelling. Maart - Een postzegel ter gelegenheid van de Verkiezingen van het Europees Parlement. April - Zomerpostzegels: een serie postzegels met bijslag met het thema Weidevogels. Mei - Een postzegel gewijd aan Sint Servaas ter herdenking van zijn sterfdag, 1600 jaar geleden. Juni - Een serie van twee Europa-CEPT-post- zegels met een gemeenschappelijk ontwerp, ter gelegenheid van 25 jaar CEPT. Juli - Een postzegel ter herdenking van de sterfdag van Prins Willem I van Oranje in 1584. September - Een postzegel gewijd aan het We reld Natuur Fonds. Oktober - Een postzegel die in het teken staat van ambacht, mede in verband met het Inter nationaal Small Business Congress te Amsterdam. November - Kinderpostzegels: een serie post zegels met bijslag en een velletje. V.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 3