Nieuwe en vernieuwde bedrijvigheid op de Industrieweg... H I I I I I i I tl - 1 ti I E 31 - i I 1 E.H.B.O. nieuws I Operaconcert door Souvenir des Montagnards I O z 'fl 1'; (Si f] k* i SB J.S. Cirred Lederwaren kreeg maar liefst de beschikking over eens zo veel ruimte Ligtvoet Schoenen bouwde een heel nieuw pand ’’Duifjes” Schoenfabriek verhuisde van Raadhuisstraat naar Industrieweg M Terwijl de laatste kerstbomen hun reeds verlepte glorie nog wat trachten te rekken en de postbode zijn laatste nieuwjaars wensen in de brievenbus deponeert is de bedrijvigheid op het Moergestels in dustrieterrein weer volop in gang geko men. Met nieuw élan, kan men rustig zeg gen. Want twee bedrijven realiseerden juist rond de jaarwisseling een grote uit breiding, Cirred Lederwaren en Ligtvoet Schoenen, en één van oudsher befaamd bedrijf, Duifjes Kinderschoenen, ver plaatste zijn productie uit de dorpskom naar het industrieterrein. Voor ons een welkome aanleiding om eens een blik te werpen en een praatje te maken. Duifjes-Kinderschoenen Duifjes Kinderschoenen is een nieuwkomer op het industrieterrein. Maar het is wel een van de oudste bedrijven in de Moergestelse schoenen branche. Stichter Louieke van Bommel startte zijn werkplaats rond 1900 aan de Raadhuis straat, die toen nog Pianostraat heette, op de plaats waar tot voor enkele weken nog de Duifjesfabriek stond. Over het ontstaan van de naam staat niets met zekerheid vast. Maar het zou best eens kunnen zijn dat de duiven liefde, die bij de van Bommels blijkbaar erfe lijk was, er niet vreemd aan is geweest. Direc teur Louis van Bommel vindt het eigenlijk niet zo’n beste naam: Duiven moeten altijd terug komen, en schoenen liefst niet: Ook de toevoe ging ’’kinderschoenen” is een beetje mislei dend: je kunt beter spreken van jeugdschoe- nen, en dan wel tot maat 43. Duifjes heeft, inclusief de thuiswerkers, onge veer 70 man personeel en samen met het filiaal in Oosterhout - dat in de toekomst ook wel naar Moergestel zal verhuizen - een jaarpro ductie van ongeveer 200.000 schoenen. Schoe nen van de betere, en dus ook wat duurdere klasse. Een deel van de Piedro-Schoenen - on langs in het nieuws door de uitzending van de konsumentenman - komt van Duifjes. De kwaliteit van de schoen zit hem in het materi aal - maar vooral ook in de pasvorm. Ligtvoet-Schoenen Ligtvoet is nog een betrekkelijk jonge tak in de Moergestelse schoenindustrie. Ook een wat anders geaarde, omdat zij naast de eigen pro- A.s. donderdag 19 januari is het lesavond voor de cursisten en tevens oefenavond voor al onze gediplomeerde EHBO’ers. Het thema zal zijn ’’verstuiking en ontwrichting”. EHBO’ers be zoek deze oefenavond!! dit niet alleen in het geldig houden van uw diploma maar ook als u ergens hulp moeten verlenen dan toch zeker weet hoe te handelen. Dus tot ziens en met vriendelijke EHBO groeten. WOENSDAG 18 JANUARI 1984 8e Jaargang - Nr. 319 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. I Wolfs, bedrijfsleider, is heel duidelijk: de por- temonnaie is een van de beste cadeau-artikelen geworden. Je merkt dat heel duidelijk aan de omzet rond het einde van het jaar. En Cirred levert speciaal aan de groothandel, zoals He- ma en Bijenkorf, waar Sinterklaas een van de beste klanten is. Een heel klein onderdeel van Cirred is nog steeds gevestigd in de oude werkplaats aan de Kloosterlaan. Maar dat zal nu niet lang meer duren. De nostalgie zal toch plaats moeten ma ken voor het economisch management. En va der Frans Hurkmans krijgt dan ook wat meer ruimte voor zijn verdienstelijke hobby waar van we ieder jaar kunnen genieten: het schilde ren van kleurige dorspgezichten en toneel-cou- lissen. el Cirred-Lederwaren Cirred-Lederwaren, een ietwat deftige naam voor wat in de Moergestelse volksmond ”het portemonnaien-fabriek” heet. Dat heb je met een bedrijf dat iedereen in een vrij korte tijd van klein naar groot heeft zien groeien. En de volksmond heeft eigenlijk nog groot gelijk ook: bij Cirred Lederwaren worden uitsluitend portemonnaies en zeer aanverwante artikelen gemaakt. Maar dan wel portemonnaies in alle soorten en maten en zelfs aangepast aan de be hoefte van de landen waarnaar wordt geëxpor teerd. De stichter van het bedrijf is Frans Hurkmans en hij is eigenlijk een beetje toevallig en nood gedwongen aan deze bedrijvigheid begonnen. In de oorlogsjaren dook hij onder om aan de ’’Arbeitseinsatz” te ontkomen en om de tijd te doden en de kost te verdienen begon hij porte monnaies en tassen te maken. Dat ging zo goed dat hij er na de oorlog mee doorging in zijn werkplaats achter zijn huis aan de Kloosterlaan. En zo is het gekomen. V Ik had verwacht een beetje in een rommelige situatie terecht te komen, met zo’n verhuizing pas achter de rug. Maar alles is al prima gere geld en geordend. In een ruime, overzichtelijke en lichte hal worden de Piedro-schoenen als vanouds gemaakt door vakmensen die weten dat ze een naam hoog te houden hebben. Het nieuwe jaar is goed begonnen op het Moergestelse industrieterrein. De economische recessie is niet of nauwelijks merkbaar en je zou haast zeggen dat de bedrijven tegen de ver drukking in groeien. Een hoopvol teken dat wijst naar een voorspoedig 1984? t. In 1967 vestigde het jonge bedrijf zich op het industrieterrein, waar het in de loop der jaren ook weer verschillende uitbreidingen onder ging. Vorig jaar werd de aangrenzende, reeds lang leegstaande, hal van de voormalige super markt B B bijgekocht, waarmee voorlopig voldoende uitbreidingskansen zijn gereali seerd. De wat mysterieuze naam Cirred kreeg het bedrijf in 1973: het is een cryptische sa menvoeging van de namen van de kinderen Hurkmans: Cis-Ruud-Ria-Ed. Cirred-Lederwaren heeft momenteel 38 vaste arbeidsplaatsen en daarnaast nog zo’n 100 thuiswerkers, die samen zo’n 750.000 porte monnaies per jaar produceren. Daarmee hoort Cirred tot de 3 a 4 grootste gespecialiseerde be drijven in Nederland. Sinds 1978 maakt Cirred deel uit van de Export-Combinatie-Brabant (met o.a. Nistria) en heeft de export naar de landen van West-Europa een grote vlucht ge nomen. Binnen deze export combinatie kreeg Cirred in 1983 de Export Award, een onder scheiding voor de best-exporterende deelne mer. Als leek vraag je je af waar al die portemon naies toch blijven. Het antwoord van de heer Wat er met enthousiasme en inzet bereikt kan worden, was maandagavond te beluisteren in Den Boogaard tijdens het opera-concert. De Koninklijke Liedertafel, Souvenir des Montagnards, onder bekwame leiding van Jan Jansen, bracht fragmenten uit bekende en minder bekende opera’s. Bij een dergelijk repertoire is de medewerking van solisten ondenkbaar. Deze waren dan ook rijkelijk vertegenwoordigd in de personen van de in Moergestel woonachtige Thea Vermeu- len-Peek en verder Cees Staps, Laurens v/d Werf, Ton Brokken, Walter Pullens, Henk Verheijden en Lène van Oss-Krammer. Maar ook het koor kwam zeer goed tot zijn recht en liet horen dat ook daar menig zangta lent aanwezig is. Voor de operaliefhebbers, die in groten getale aanwezig waren, een heel fijne muzikale avond. G.L. ductie ook een eigen verkoopapparaat heeft opgebouwd met winkels in Moergestel, Eind hoven en Veghel. Het bedrijf vestigde zich in 1969 op het industrieterrein, nadat het in 1955 kleinschalig was gestart in de Korenstraat, ook toen al met eigen produktie en verkoop aan particulieren. Op het industrieterrein heeft het bedrijf een snelle en hoge vlucht genomen en na verschillende uitbreidingen is nu een ruime gloednieuwe productiehal gebouwd, waarmee het bedrijf voorlopig zeker uit de (Ligt)voeten kan. Ligtvoet behoort niet alleen qua leeftijd, maar ook qua management tot de jongere bedrij ven. Het timmert meer aan de weg, voert meer reclame, manifesteert zich graag naar buiten en laat op alle mogelijke manieren van zich ho ren. Dat is ook wel inherent aan de gecombi neerde productie en verkoop van particulieren. Het is duidelijk dat Ligtvoet meer mikt op de ’’gewone” man met een iets minder dure kwa- liteitsschoen. Maar ook hij is er van overtuigd dat je als Moergestelse schoenfabriek kwaliteit moet leveren. Dat is steeds een sterke kant van de Moergestelse schoenindustrie geweest, en dat moet het ook blijven. Niet zonder trots wijst directeur Johan Ligtvoet er op dat, ter wijl de schoenindustrie in de regio sinds de oorlog met 70% is teruggelopen, ze in Moer gestel met bijna 100% is gegroeid. In de nieuwe productiehal van Ligtvoet wer ken nu 22-fulltime medewerkers. Daarnaast zijn er nog 17 thuiswerkers. Daarnaast wordt een gedeelte van het werk nog uitbesteed aan een loonstanserij en stikkerij, ook al om niet bij een onverhoopte teruggang meteen het per soneelsbestand te hoeven inkrimpen. 1 V I ■1 J £J

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1