Solisten hebben grote inbreng op operaconcert n t’ I I I II k AFWEZIG Sauwelen Prinsenbal 1984 L 1 Harmonie houdt kwaliteit goed vast Correspondent Nieuwsblad Oistelvoirtjes- spellenmiddag Moergestel Kreatief 1983 i. I I rII I Dr. P. Ter windt van woensdag 11 t/m vrijdag 13 januari a.s. O 'h 1 'f J.S. Albert van der Werf. De dienst wordt waargenomen door Dr. van Delft Telefoon 04243-1424 Een zevental solisten verlenen hun medewer king aan het operaconcert van de Souvenir des Montagnards op maandag 16 januari in Den Boogaard (aanvang 20.15 uur, entree 5, Laurens van der Werf solist was te beluisteren. Ook nu is hij te ho- renb in een aria en een duet. De andere solisten zijn verder Lène van Oss-Kramer (alt), Ton Brokken (met zijn mooie tenor heeft hij ook een belangrijk aandeel in het concert), Wal ter Pullens (bariton) en Henk Verheijden (bas). aan met het niveau van de harmonie mee te groeien. Tijdens dit concert werd van de gele genheid gebruik gemaakt om Martien Oerle- mans met zijn echtgenote in het zonnetje te zetten. Wegens drukke werkzaamheden heeft hij moeten bedanken als lid van de harmonie en instructeur van de drumband. Zijn inzet en kwaliteiten hebben in de afgelopen jaren zeker ook bijgedragen voor de huidige kwaliteit van drumband en harmonie. Een dankbaar publiek restte aan het slot van deze fijne avond. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 11 JANUARI 1984 8e Jaargang - Nr. 318 Vrijdag 3 en zaterdag 4 februari vinden de Moergestelse Sauwelkampioenschappen weer plaats in ”Den Boogaard”. Zeven Sauwe- laar(ster)s zullen er strijden om het kampioen schap van Moergestel en om de publieksprij zen, beschikbaar gesteld door H. de Brouwer, die er elke avond te verdienen zijn. In een onderlinge strijd zullen zij uitmaken, wie de titel zal overnemen van ’’Sipsöpke” of zou Toos Swinkels weer de titel en de beker mee naar huis nemen. Het zou uniek zijn, want er is nog niemand in geslaagd om twee keer zijn naam op de wisselbeker bij te laten Sinds enige tijd fungeert J. Stroucken als cor respondent van Moergestel voor het Nieuws blad uit Tilburg. De streekredactie van deze krant heeft in alle dorpen van zijn versprei dingsgebied weer een correspondent aan gesteld om op deze wijze weer wat dichter bij de nieuwsbronnen te zijn. Mocht u daarom -en dit geldt zowel voor verenigingen als particulieren- nieuws hebben dat van meer dan uitsluitend plaatselijk belang is (bijzondere ju bilea, prestaties, successen, spelingen van de natuur zoals drie-vier-vijf- of meerlingen, var kens met 6 poten of kippen zonder kop enz. enz.) bel dan even uw correspondent: 04243 - 1929. weg dat zijn kwaliteiten ook hoog in te schat ten zijn. De bekende muziekrecencent Leo Riemens schreef eens over hem, dat hij op me nig wereldpodium niet zou misstaan. Hij be perkt zich thans hoofdzakelijk tot kerkmuziek (’t Heike in Tilburg) en de opera’s van de Sou venir, waarvan hij al ongeveer 30 jaar lid is. Zo heeft hij ook al een respectabel aantal rol len op zijn naam, zoals o.a. uit de Parelvissers, Carmen, I Lombardi, Atilla en Faust. Ook de andere solisten nemen hun hobby se rieus ter hand en hebben privélessen. Inmid dels ook lid van het koor is geworden Cees Staps, die vorig jaar op de Weense Avond als ook om reeds persoonlijk afscheid te nemen van Z.D.H. Stadsprins Johan I. Om 20.00 uur vangt in ”Den Boogaard” het Prinsenbal aan. Gasthofhoudingen zullen zijn: De Narrekollen uit Soest, De Braoiers uit Beneden-Leeuwen, De Betekoppen uit Sas van Gent (voor de 11de keer), De Kwelschapen uit Eindhoven, De Haaikneuters uit Esbeek, De Slobbers uit Papendrecht en onze zustervereni gingen ”De Dorstvlegels” en ”De Durdraai- ers”. De muziek wordt verzorgd door ”Die Original Oberelfpilskapelle”, gesteund door de zeven aanwezige Hofkapellen!!! Om 21.11 uur zal Z.D.H. Stadsprins Johan I aftreden. Wij wensen hem van deze plaats af reeds veel sterkte. Om 23.11 uur zal de Stadsprins 1984 worden onthuld en geïnstalleerd; zal het een Heino, een Ton, een Arie, een Willem, een Jan, een Jos, een Piet, een Karei of een Hans worden of toch misschien een Ad of een Theo?? We we ten het niet. Slechts vier ingewijden zijn op de hoogte van de ware naam (twee Pierewaaiers, één Dorstvlegel en één Durdraaier, want deze kiezen samen de Prins). Bericht voor en vanuit ”de Oistelvoirtjes” Allereerst voor iedere Oistelvoirlenaar de beste wensen voor 1984. Zoals jullie allemaal hebben kunnen lezen in ”Het Koerandje” is er op zondagmiddag 15 januari 1984 een ouderwetse spellenmiddag. Deze spellenmiddag zal gehouden worden in ’t Stokske. We beginnen vanaf 13.30 uur. Er zal gezorgd worden voor zoveel mogelijk spellen, maar als u een bepaalde spel wens hebt, verzoeken wij u om zelf te zorgen voor het betreffende spel. Denkt u er dan wel aan om het spel te merken. Het kan een gezellige middag worden, maar dan moet iedereen daaraan natuurlijk zijn steentje bijdragen. Tot ziens op 15 januari 1984. Wilt U het graag weten? Ja, dan zult U zater dag 21 januari moeten reserveren en in ”Den Boogaard” moeten gaan kijken wie de Carna val in het Pierewaaiersrijk zal leiden in 1984. De entree is als vanouds gratis! Zaterdag 21 januari a.s. is het weer zover. De nieuwe Stadsprins 1984 zal dan worden geko zen. Na een tweejarig Bewind zal deze dag Z.D.H. Stadsprins Johan I aftreden en zich gaan wijden aan zijn nieuwe taak; het voorzit terschap van C.V. ”De Pierewaaiers”. Hij zal dit echter pas doen nadat hij in de middaguren een laatste daad heeft verricht; niet zomaar een daad, maar een historische! Samen met Burgemeester J.B.S. ter Veer zal hij het door Hans van Brunschot vervaardigde kunstwerk onthullen. Om 14.30 uur zal dit bij het Gemeentehuis ge schieden en onder het alles registrerende van de televisie-regisseurs van Moergestels T.V. worden vastgelegd. C.V. ”De Pierewaaiers” biedt het kunstwerk, een echt standbeeld, aan de Moergestelse ge meenschap aan uit dankbaarheid voor Uw steun in de afgelopen 22 jaar. Natuurlijk bent U van harte welkom om getuige te zijn van dit historische moment. Daarna zal van 16.00 tot 17.00 uur de jubile rende vereniging een receptie houden in ”Den Boogaard”. Ieder gezin ontvangt hiervoor een uitnodiging. U bent dan niet alleen in de gele genheid om het Bestuur te feliciteren, maar I I moergestel me Het zit er weer op. Evenals voorgaande jaren was de expositie weer druk bezocht. De exposanten kijken daarom weer terug op een geslaagde expositie en bedanken bij deze: - het gemeentebestuur voor het beschikbaar stellen van de burgerzaal - Corbe Coolen van afdeling Welzijnszaken voor het in goede banen leiden van alle voorbereidingen - Hans v. Brunschot voor de opening Verder alle mensen die zijn komen kijken en hun belangstelling hebben getoond en ons daarom weer motivatie hebben gegeven om door te gaan met onze hobby. Hieronder volgen nog enkele reacties van be zoekers: Voor herhaling vatbaar; Elk jaar al beter; Weer vooruitgang; Te gek gaaf; Super gaaf; Onwijs gaaf! Tot volgend jaar graveren. De deelnemers zijn; titelverdedigster Toos Swinkels, de eerste vrouwelijke Sauwe- laarster Will Willems, ex-Oppersauwelaars Theo op ’t Hoog, en Jan Burgers, natuurlijk Koos v.d. Ven, Wim Rijnen, die voor de twee de maal een serieuse gooi naar de titel wil doen en terug van weggeweest onze Jaon Spontoan, Ad Nouwens. De organisatie zou in het bijzonder op prijs stellen, en de Sauwelaars nog meer, als U dit jaar allen gekostumeerd zou verschijnen. VOORVERKOOP: VRIJDAG 20 JANUARI van 18.00 tot 19.00 uur bij ”Den Boogaard”. Per persoon kunt U 4 kaartjes per avond ko pen (per stuk ƒ7,Vergeet deze datum niet! Het voorkomt teleurstellingen! v t I I I V' Alles wat Harmonie Prinses Juliana de laatste jaren doet, getuigt van een serieuze taakopvat ting. Extra repetities en individuele inspannin gen worden geleverd om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Men doet er alles aan om het bereikte peil te handhaven en zo moge lijk nog verder te komen. Zij geeft daarbij niet de indruk op haar tenen te lopen. Het is te ho pen dat zij dit ongekend niveau tot in lengte van jaren kan volhouden. Het zal duidelijk zijn dat de bezielende leiding van dirigent W. Schreurs hieraan voor een groot deel debet is. Voor hem is het natuurlijk nodig over een capapel gezelschap te beschik ken, die zijn uitgestippelde lijn kan volgen. Ondanks of juist door de rijk vertegenwoordi gende jeugd weet het gezelschap steeds de mo tivatie op te brengen om bij elke openbare ge legenheid zich van haar beste kant te laten zien. Zo ook op het traditionele Nieuwjaars concert op 7 januari in Den Boogaard. Voor een volle zaal werd weer fris van de lever ge musiceerd, waarbij aan het programma de no dige eisen werden gesteld, overeenkomstig haar klasse. Het getuigt bijvoorbeeld van durf en geloof in eigen kunnen om de jeugdige Christel Smits op de hoorn een solo te laten spelen in Air Poetique voor Hoorn and Band van Ted Huggens. Óndanks hier en daar enke le schoonheidsfoutjes, werd daar op dit moei lijke instrument een prestatie neergezet, die diepe indruk maakte op het publiek. Zeer ver rassend en indrukwekkend was de keuze van Menuet van Giovanni Bolzoni/Stig Gustaf son, dat een beperkte bezetting had van hobo, klarinetten, fluiten en saxofoons. In zo’n werk, waarvan men het niet moet hebben van effecten, maar waar het samen musiceren op de voorgrond staat, illustreert wellicht het meest waartoe de harmonie thans in staat is. Uiteraard was er in het programma ook een gedeelte ingebouwd voor de drumband. Onder de nieuwe leiding van Coby Bol, toonde zij Thea Vermeulen-Peek De bekendste is onze inwoonster Thea Vermeulen-Peek. Met haar prachtige stem weet zij velen te ontroeren. Zij heeft er veel voor over om het zo te houden en zelfs nog te verbeteren. Daarvoor volgt Thea thans zang lessen in Duitsland. Aanvankelijk een operet- tezangeres (reeds op 18-jarige leeftijd maakte zij haar debuut), is ze inmiddels ook uitge groeid tot een complete operasopraan met di verse grote rollen op haar repertoire, zoals uit o.a. Rigoletto, Nabucco, Atilla, I Lombardi, Parelvissers en Carmen. Wegens drukke werkzaamheden (notaris in Oisterwijk) kan Laurens van der Werf minder tijd besteden aan zijn hobby. Dit neemt niet 6 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 1