KERSTVERHAALTJES VAN ONZE JEUGD I 4; I 8 8 8' B B 'J Geslaagd Schoolverlaters en R.W.W. n Play-Back-concours geslaagd k 8 Kerstmis Kerstmis Kerstmis Dominique, klas 2, Hertog Jan. Kerstmis Kerstmis Kerstmis Kerstmis Kerstmis t Marieke van Gils, klas 3, Boszicht. Wendy Smits, klas 2, Graaf van Ursel. Het verhaal van Kerstmis Kerstmis is de tijd van Jezus. Jezus wordt dan geboren. Daarom is het één keer in het jaar Kerstmis. De kerstboom is dan ook. Hij wordt versierd met lampjes en een piek en nog veel meer. Maar het gaat niet alleen over Jezus. Het gaat ook over Maria en Jozef. Het gaat over engelen. Maar Jezus is heel belangrijk. Hij gaf heel veel boodschappen. Wat ze goed moesten doen. Ingeborg Martens, klas 3, Hertog Janschool. Hoe het toch een goed Kerstmis wordt. Er was eens een jongetje en die heette Jan. Ze hadden de kerstboom gezet. Jan had nog tien andere broertjes. Die hadden allemaal een puppie maar hij nog niet. Dus hij vroeg een puppie. De eerste kerstdag niets. De tweede dag gauw kijken en ja hoor daar lag de puppie. En toen werd het toch een fijne Kerstdag. Sonja van Tuyl, Graaf van Ursel, klas 3. Het verhaal van Kerstmis Maria en Jozef waren op zoek naar onderdak. Plotseling zag Jozef een stal. Maria die een kindje verwachtte was heel blij. Ze hadden ge luk, want er lag een oude etensbak. Maria en Jozef verzonnen in de stal een naam. Jezus zei Maria. Toen kwamen nog herders en ook nog drie koningen naar de stal die hadden de ster van Betlehem gezien. En een engel had hen gezegd dat er een koning was geboren. Freddie van Elderen, klas 3, Hertog Janschool. Het is zo Kerstmis... Dan zetten wij de kerstboom. Dan moet de piek erop. Dat mag ik misschien doen. Dat vind ik best leuk. De kaarsjes moeten er ook in. En nog veel meer. Kerstballen moeten er ook in. En koekjes, kaboutertjes om er in te hangen. Wij hebben op school ook een kerst boom. Daar moeten ook kerstspullen in. De kerstboom die op school staat, die staat in de klas. Toen we dit schreven, stond de piek er al op, en ik keek er telkens naar toe. Inge van den Boogaart Klas 2. Boszichtschool. Toen ik met kerstmis naar de boom ging. Ik vind de kerstboom leuk maar ik dacht aan iets droevigs. Ik dacht niet aan Maria en Jozef. Maar aan andere kinderen in de warme lan den. Je krijgt van je moeder een kerstkrans en je vindt hem lekker maar wanneer jij in die krans bijt gaan er een heleboel mensen dood. En hier ver van daan zijn er soldaten. Hoe kunnen wij feest vieren, maar ik wens U nog zalig nieuwjaar en gelukkig kerstfeest. Kim Nouws, klas 3, Boszicht. Als het kerstmis is, is het feest, in de kerk en overal. Op de dag van kerstmis is Jezus gebo ren dan is het feest voor alle mensen. De kerst boom staat in huis en daarom zitten we bij de kerstboom en we kijken naar het bakje en de lichtjes. In de kerk wordt gezongen en voorge dragen. Kerstmis is het leukste weekend. Robertjan Van Korven, klas 3, Boszicht. Maria en Jozef gaan naar Betlehem. Maria zit op een ezel en Jozef loopt er naast. Het is een hele lange reis naar Betlehem. Ze zijn er einde lijk. Ze zijn doodmoe van die lange reis. Hé zegt Jozef, daar zie ik een herberg. Ze kloppen op de deur van de herberg. Maar de herbergier zegt. Het spijt me maar de herberg is vol. Zo gaat het de hele tijd door. Maar daar ziet Jozef een stal. Misschien kunnen we daar overnach ten en daar werd Jezus geboren. Elisa Hoosemans, klas 2, Graaf van Ursel. Kerstman Weet je hoe de kerstman er uit ziet... Hij heeft een rood pak aan en een rode broek en muts en hij heeft ook een bolletje. Vind jij de kerst boom leuk, ja he, dat vind je toch wel leuk... want er liggen soms kadootjes bij. of niet; maar hij komt niet in Nederland, nee, hij komt in Amerika. Christian Roosen, klas 2, Graaf van Ursel. Kim Rijnen, klas 3, Boszicht. Het fijnste van Kerstmis Weet je wat ik het fijnste vind van kerstmis? Dat we de boom versieren. En dat we dan kof fie drinken. Ik vind kerstmis heel leuk. Soms gaan wij naar de stad kerstmis vieren. Dan ko pen wij mooie kerstjurken. En dan gaan wij kerstkransjes kopen. Soms gaan wij met kerst mis naar oma. Daar gaan wij kerstliedjes zin gen. Dan krijgen wij een kerstkrans. Dan zegt oma: bedtijd slaap lekker. Elise, klas 2, Hertog-Jan. Met kerstmis vind ik het fijn dat de kerstboom aan is. Dat er vrede op aarde is en dat de licht jes aan zijn. Ook vind ik het fijn, dat we naar de kerk gaan. En mijn kerstwens is, dat de ou ders zeer lang zullen leven. Bart, klas 2, Hertog Jan. Kerstmis vind ik heel leuk. De kerstboom vind ik heel mooi. De kerststal is ook heel mooi. Het kindje Jezus is heel erg belangrijk. Maria ook. Met kerstmis eten we lekkere dingen. Dan eten we ijs en pudding of slagroom. Met kerstmis zitten de mensen gezellig bij elkaar. Roland, klas 2, Hertog Jan. De kerstboom, In vind het lekkerste worstebroodjes van oma. Ik wil ook de kerstboom versieren dat is leuk hoor en het kerststalletje met onze papa. En dan mag je de herders zetten en de ballen op hangen. De kerstboom versieren dat ik leuk hoor. Ik vind Kerstmis heel gezellig. We zetten dan een kerstboom en ik mag de kerstboom ook versieren. We hangen vogeltjes erin en ballen en we hangen er ook kransjes in. De kerststal zetten wij ook in de kamer en we zetten Maria en Jozef er in en het kindje Jezus in de kribbe. Met kerstmis gaan we ook naar de kerk en daarna gaan we ook iets lekkers eten en daarna ga ik nog met mijn nichtje spelen en dan mag ik langer opblijven omdat het Kerstmis is. Susanne Hurkmans, klas 2, Hertog-Jan. Groot feest Maria en Jozef moeten naar Betlehem. Keizer Augustus wil weten hoeveel mensen in zijn land wonen en Maria en Jozef kunnen nergens meer slapen maar de ezel rook een warme stal. Daar stond een os en de ezel kon bij de os staan en het kindje Jezus wordt op 25 decem ber geboren en dan is het groot feest. Maudy Oerlemans, klas twee, Graaf van Ursel. Jan-Hein, klas 2, Hertog-Jan. Ik vind het leuk als wij de kerstboom gaan zet ten. Dan mag ik kerstballen in de boom han gen. En sterren van papier. Dan gaan we kerst liedjes zingen. Dan gaan wij de lichtjes aan maken en de kaarsjes. Dan help ik mama mee om de tafel mooi te maken met bloemen en kaarsen. 10 en 11 december 1983, organiseerde de C.V. de Dorstvlegels voor het eerst in Moergestel een play back concours. De inzet was een grote wisselbeker voor de beste playbacker van Moergestel. Aan dit concours deden een 16-tal groepen mee. Het waren enkel Moergestelse mensen die aan dit spektakel mochten inschrij ven. Dat het een spektakel is geworden, bleek uit de enorme belangstelling. Twee avonden was ’t Centrum, waar dit play-back-concours werd gehouden, tot aan de nok toe gevuld. De eerste avond waren de voorronden. Het was zeer moeilijk voor de deskundige om van Het verhaal van Kerstmis Keizer Augustus wilde weten hoeven mensen er in Betlehem woonden. Daar moesten Maria en Jozef ook naar toe. Toen gingen ze op reis. Ze gingen met een ezel. Maria mocht op de ezel zitten. Het was ver en Maria moest een kindje krijgen. Het was al avond en het kindje was nog niet geboren. Ze klopten op een deur van een herberg. Maar de herbergier zei: Mijn herberg is helemaal vol. Toen gingen ze verder zoeken. Daar zagen ze een stal met een os en een ezel. Ze waren erg moe dus ze gingen vlug slapen. Midden in de nacht werd Maria wak ker. Ze had buikpijn. Het kindje werd gebo ren. Ze hadden geen wiegje dus ze legden het kindje in een voerbak. Het kindje was een jon getje en ze noemden hem Jezus. De herders uit de buurt kwamen op bezoek. Zij brachten brood en melk mee. Toen speelden zij zachtjes op hun fluit en het kindje ging lekker slapen. Jenny van Gorp, klas 3, Hertog Janschool. de 16 ingeschreven kandidaten er 8 uit te selec teren voor de finale. Het was een lust om te zien, hoe onze kandidaten zich hadden voor bereid, op hun optreden. Alle 16, zonder uitzondering, waren fan tastisch. Na lang beraad van de jury, had deze te 24.00 uur een uitslag. Over naar de finale gingen de volgende deelnemers: Divine, Druk werk, Bim-Bam, de Rolling Stones, de woestijnrovers, Meat Loaf, de Baby’s en Henk Elsink. De volgende dag werden de finale’s ge houden. Na een inspannende avond, met een weer goed meelevend publiek, bleken de ver schillen weer miniem. De punten lagen weer zeer kort bij elkaar. Uiteindelijk kwam als beste Moergestelse Play-Backer 1983 uit de bus: Henk Elsink - een creatie van Mej. van Nuenen. Als tweede kwam uit de bus: Druk werk - door de groep van Elderen. De derde werd de Rolling Stones - door de groep Denissen. De organisatie wil alle deelnemers bedanken voor hun grote inzet en de prijswinnaars zeer geluk wensen met hun resultaat. Tevens dankt de organisatie de deskundige jury, die geen makkelijke avonden hebben gehad, voor hun medewerking. De organisatie, de C.V. de Dorstvlegels is voornemens om dit play-back concours ieder jaar weer te laten terugkeren. In 1984 zal er dan ook weer gestreden worden om de wissel beker voor de beste Moergestelse Play-Backer. Kerstmis... God bestaat, Jezus ook. Het is moeilijk in God en Jezus te geloven. Je hebt ze nooit gezien, en er gebeuren wonderen. B.v. dat Jezus eens een dood meisje levend heeft gemaakt. Er zijn veel feesten van God, zoals Kerstmis. Ik vind dat het mooiste feest. De mensen zeggen dat Jezus op 25 december geboren wordt. Eigenlijk kan dat toch niet? Je wordt toch maar één keer ge boren? Ik denk dat de mensen bedoelen dat lang geleden Jezus op 25 december werd gebo ren. Maar wacht.Dat kan trouwens ook niet, want toen Jezus geboren werd begonnen ze pas te tellen. O, het is zo moeilijk om het te gelo ven. Vroeger dacht ik dat de mensen die voor ons leefde een grapje wilden uithalen. Dat ze tegen hun kinderen zeiden dat Jezus de wereld had gemaakt en zo. Maar nu weet ik wel dat het niet waar is. Het was gewoon een hele rare gedachte. Jezus bestaat wel en ik denk dat we Kerstmis gewoon op 25 december vieren. Zo als ik al zei vind ik Kerstmis het mooiste feest. Als je onder de Kerstboom zit en naar het stal letje staart voel je je zo veilig en blij. De kerst boom hangt vol kleurige ballen en klokjes. En glinsterende sterren en een stuk slinger. Hele maal bovenaan zit de piek. Het stalletje ligt vol mos en de kerstbeeldjes kijken allemaal blij. Midden tussen hen ligt Jezus. Het is net of dat kleine beeldje licht uitstraalt. Dat alles vormt een grote blijdschap. Terwijl je aan een kerst kransje knabbelt denkt je erover na. Zoiets, zoals vrede en blijdschap is toch maar het mooiste wat er bestaat... Jezus is bij Johannes Op een keer in december was Johannes De Do per aan het dopen. En toen kwam er iemand en hij zei: ’’Johannes luister goed ik ben Jezus maar ik wou vragen wil jij mij ook dopen. Dat is goed Jezus. Kom maar dan zal ik je do pen. Maar luister eens Johannes. Nu ben jij wel een doper maar als ik dood ben zul je dan nog goed voor de mensen zorgen. Want nu ben ik er nog wel maar als ik dood ben zul je dan nog goed dopen die willen gedoopt worden. Marielle van der Sanden, Graaf van Ursel, klas 3. - Op 26 november j.l. slaagden voor ’t ’’Basis examen typen” de volgende leerlingen: Jolan- da Kools, Korné de Kort, Patrik v. Kerkoerle, Hein v. lersel, Rudy v.d. Pas, Elly van Dijk, Jos Abrahams, Caroline Bruurs, Ellen op ’t Hoog, en Frank Derksen. Voor ’t examen ”Typist(e)” slaagden Richard van Zon en Ma ry Bakkers. Zij hadden de opleiding gevolgd bij Mevr. Kouwenberg, Krijtestraat 19 te Moergestel. Wij wensen allen van harte proficiat met het behaalde diploma! Peter krijgt een hond Peter wil graag een hond hebben en een riem en een bak voor de hond. Mama roep Peter: ’’Naar bed Peter”. De volgende morgen staat er een pak er zit een hond in en een riem en een bak. Kerstmis Op een dag was er iets bijzonders gebeurt. Er was een kindje geboren. Dat was geen gewoon kind. Want er kwamen mensen uit verre lan den naar Betlehem toe. Bijvoorbeeld de konin gen. En ook nog de herdertjes. Het kindje heette Jezus. Zijn ouders waren arm. Daarom lag Jezus in een kribbe met hooi. Ze woonde niet in een huis maar in een stalletje. De her dertjes gaven hem een schapevacht en brood. Jezus woonde in een stalletje en het was win ter, dus het zal in het stalletje niet bepaald warm zijn. Met kerstmis gaan wij in de kamer eten. Dat is veel leuker dan in de keuken. Wij gaan ook naar de kerk toe. En daar hangt de Advent krans. Met vier brandende kaarsen. En onze kerstboom hangt vol slingers. En kerstballen. En bovenaan de piek. Wij krijgen allemaal een kaars. Zo’n kerstman bijvoorbeeld. Wij doen dan wie hem het langst heel kan houden. Maykel Bekkers, klas 3, Boszicht. Werkloze jongens en meisjes vanaf 18 jaar, die in mei of juni j.l. hun schoolopleiding hebben beëindigd kunnen vanaf 1 januari a.s. in aan merking komen voor een uitkering op grond van de Rijksgroepsregeling Werkloze Werkne mers. De aanvraagformulieren voor deze uit kering kunnen dagelijks tussen 9 en 12 uur worden afgehaald en op de afdeling sociale za ken en welzijn op het gemeentehuis. :>,v ji ',{jh i» - i F "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 21 DECEMBER 1983 PAGINA 9 k I I I Ar V 'i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 9