Moergestels kreatief 1983 n I ^IJSC I ZOEKERTJES CAFÉREST. DE BROUWER K I .1 M.T.V.-LOTERIJ: 6e Trekking Audacia Suske en Wiske- boeken De Midwintervoettocht Programma MTV vrijdag 30 december 19.00 uur r Bestel tijdig uw Kerst-, Oudejaars- en N ieu w jaars-schot els Hors d'Oeuvref 12,50 p.p. Hors d'Oeuvref 17,50 p.p. Huzarensaladef 5,— p.p. Russisch eif 7,50 p.p. Hors d'Oeuvref 10,— p.p. I h ia 1 f "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 21 DECEMBER 1983 PAGINA 5 A 4 I 1 Cadeaubonnen: Portable T.V.: Osram camera: Walkradio's: Portemonnees: Al met al een expositie, die ”elck wat wils” biedt op de drempel van het oude en het nieu we jaar. huzarensalade, gevuld ei, asperges met ham, hollandse garnalen, gevulde tomaten, gerookte paling, mosselen, haring, zalm garnituur. - Kinderprogramma - Den Boogaard feestweek - Aktueel - Trappistenklooster - Natuur - Snippers - Nieuwjaarswensen Voor wat het laatste onderdeel betreft: zij die hiervoor interesse hebben kunnen bellen naar Peter Wolfs, telefoon 1316 of ’n kaartje sturen naar MTV, postbus 110. Het gaat hierbij om persoonlijke nieuw jaarswensen, dus b.v. kinderen die op deze manier hun opa en oma alle goeds willen toewensen enz. Het team van MTV wacht met spanning uw reaktie af! Rootven 11 - Moergestel - Telefoon 04243-1360 Wij wensen U prettige Kerstdagen en een Voorspoedig Nieuwjaar. I huzarensalade, gevuld ei, asperges met ham, hollandse garnalen, gevulde tomaten, gerookte paling, mosselen, zalm, haring, gerookte zalm en paté Bestellingen voor Kerstmis: uiterlijk vrijdagavond 23 december Bestellingen voor Oud- en Nieuwjaar: uiterlijk vrijdagavond 30 december. Te huur gevraagd: woning of woonruim te in Moergestel voor gezin van 4 pers, van 1 maart tot 1 aug. 1984. Tel 013-683783. Verkoop van schilderijen en lijsten, pen tekeningen, inlijsten van etsen, borduur werk etc., aluminium lijsten. Geopend van 12.00-18.00 uur. Galerie Erica, Ericastraat 3, Oisterwijk, telefoon 04242-84228. Schoorsteen vegen door een brand weerman: dan ben je er zeker van! Tevens alle voorkomende werkzaamheden: H.J. De Klusjesman, Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. ei, asperges met ham, sardines garnituur. huzarensalade, gevuld ei, asperges met ham, sardines, zalm, noorse garnalen garnituur. huzarensalade, gevuld ei, asperges met ham, hollandse garnalen, noorse garnalen, haring, zalm garnituur. Liefhebbers opgelet! Op 28 december is er weer een leuke midwintervoettocht. De tocht zal ook dit jaar weer langs leuke paden en la nen (e.d.) leiden. We vertrekken vanuit café ’t Stokske om 20.30 uur. We hopen dat iedereen vol goede moed komt. Na de tocht staat ook dit keer weer een stevige lekkernij op je te wachten. Neem wel laarzen, een goede za klamp en een pen mee. (Een landkaart is ook nooit weg.) See You, (tot ziens dus). Nieuwjaar 1984 is weer bijna in zicht. Ook voor de K.P.J. Leden en bekenden willen we iets leuks organiseren. We zullen een nieuwjaarsreceptie houden in de nacht van oud op nieuw. Deze zaal in het Tref centrum bij de kerk zijn. Hoe laat die open gaat hoor je nog. De verkoop van de Kerststukjes heeft weer he lemaal aan onze verwachtingen voldaan. Wij danken al degene, die door de koop van die Kerststukjes de jeugd van Audacia weer heeft gesteund. Wij wensen U allen prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1984. worden alléén geplaatst bij kontante betaling! Te koop: Simca 1100, 1976 km.st. 82.000; bromfiets DKW 4 versn.; damesfiets en openhaard voorzetkacheltje (antiek). Oisterwijkseweg 57, 's avonds na 18.00 uur. Nu wij met z'n tweeën zijn bent U bijna altijd zeker van een oppas. Claudia Paulusse en Mariëlle Vriens. Bel gerust: tel. 2303 of 1926. Een speciale uitgave van Suske en Wiske, die niet in de normale handel is, is verkrijgbaar bij de OPENBARE BIBLIOTHEEK, Klooster- laan 32a. Prijs 3,95. De opbrengst komt ten goede aan het Jeugd Rode Kruis, dat hiermede vakanties mogelijk gaat maken voor jeugd en jongeren met en zonder handicap samen. Haast U! De voorraad raakt op! Jeugd en Jongeren met en zonder handicap sa men op vakantie. Help het Rode Kruis helpen! Vergaderingen Burgemeester en wethouders van Moergestel van 9 tot 13 december 1983. Gemeentegaranties/adviesaanvrage Ten behoeve van 6 personen is gemeentegaran tie verleend voor het aangaan van een hypo thecaire geldlening. Op verzoek van de hypo theekbank is voor een van deze personen een gunstig advies uitgebracht tot het aangaan van de hypothecaire geldlening. Bouwvergunningen De volgende bouwvergunningen zijn verleend: - C.H. van Liempd, Schoolstraat 2, plaatsen dakkapel en een dakraam. - P. Denissen, Kriekenakker 31 en ook C. Moorman, Kriekenakker 33, voor het bouwen van een garage, schansmuur en scheidings wand. - A. v.d. Loo, Kriekenakker 27, bouw garage. Diverse vergunningen, toestemmingen: - De R.K. Sportverenigingen Oisterwijk heeft toestemming tot de verkoop van loten alsmede voor het laten rijden van een geluidswagen op 28 januari 1984 verkregen. - Aan S.V. Audacia is een ventvergunning ver leend voor het huis-aan-huis verkopen van kerststukjes op zaterdag 17 december 1983. - Stichting Wielerronde Moergestel heeft in principe toestemming verkregen voor het hou den van een veldcross nabij het sportkompleks Stokeind op 5 februari 1984. Sociale Uitkeringen Aan twee personen is een bijstandsuitkering verleend. Op vier aanvragen R.W.W. en een aanvrage W.W.V. is positief beschikt. In de jaren van de 6-daagse werkweek en de 9-urige werkdag was er niet zo veel tijd voor kreativiteit, maar in onze dagen met een 5-daagse werkweek, arbeidstijdverkorting, vervroegde pensionering, gedwongen werk loosheid, enz. speelt het vraagstuk van de vrij etijdsbesteding een steeds belangrijken rol. Als men inderdaad over (veel) vrije tijd beschikt, is het dan niet prachtig om deze op kreatieve wij ze te benutten? Ja zeker, je kunt gaan wandelen, lezen, mu ziek beluisteren, naar de T.V. kijken, maar kreatieve aktiviteiten geven een geweldige vol doening en niet alleen voor degenen, die ze be drijft. Wat moeten we eigenlijk verstaan onder kreativiteit? Misschien het beste te omschrij ven met: het in staat zijn om iets te maken, dat nog niet bestaat. Het Latijnse woord creatio schepping. Er bestaan vele en velerlei vor men van kreativieit, zoals schilderen, beeld houwen, kunstsmeden, boetseren, houtsnij den, keramiekwerk, schrijven, fotograferen, handwerken, architektuur en ga zo maar door. Het is b.v. ook goed mogelijk, dat iemand zijn of haar kreativiteit uitleeft in een tuin of in de verfraaiing van een huis. Het is een goede zaak, dat het gemeente bestuur van Moergestel de waarde hiervan on derkent en dit jaar wederom de burgerzaal van het gemeentehuis ter beschikking stelt voor het tentoonstellen van een aantal vormen van kreativiteit, die in Moergestel bedreven worden. Een verheugend verschijnsel is, dat voor deze expositie (dit jaar de 8ste!) elk jaar veel be langstelling blijkt te bestaan. Laat dit dan ook een aansporing zijn voor diegenen, die tot nu toe geschroomd hebben hun kunst- of hobby- produkten te tonen, om zich het volgend jaar ook als deelnemer op te geven. Hoe meer variatie, hoe aantrekkelijker de ten toonstelling word. De expositie wordt op 26 december a.s. geo pend en zal duren t/m 9 januari 1984. De openingstijden zijn op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur, op zondagen van 13.00 tot 17.00 uur. ’s Zaterdags is de expositie gesloten. Wie exposeren en wat is er te zien? 10 Exposanten in alfabetische volgorde: Inez Dalhuizen. Haar hobby bestaat voorna melijk uit het in de gewenste basiskleur schil deren en vervolgens met bloemmotieven be schilderen van gebruiksvoorwerpen zoals dien bladen, bussen, doosjes, koektrommels e.d., welke eigendom zijn van familie en vrienden. Jan Geerts. Exposeert kleurenfoto’s van din gen, die hij zomaar gezien heeft. Maar dat zien, daar gaat het nu juist om in de fotogra fie, het materiaal moet goed zijn, maar is in feite maar bijzaak. Wellicht kan het kijken naar zijn werk de bezoeker een betere kijk be zorgen op dingen, die hij graag op de gevoelige plaat zou willen vastleggen. Jan Habraken. De jongste van de groep, expo seerde vorig jaar in hoofdzaak portretten in houtskool, dit jaar toont hij zijn pentekenin gen van landschappen en enkele portretten in pastel en houtskool. Frans Hurkmans. Exposeert olieverfschilderij en. Zijn onderwerpen zoekt hij graag in land schappelijke sfeer. Hij schildert eigenlijk alles wat hij mooi vindt. Betty Nagel. Leeft haar fantasie uit in het ma ken van karakteristieke en humoristische pop pen van darwi-klei. Daarnaast toont zij dit jaar ook marionetten in fraaie kledij en met geinige expressie. Een geweldig leuke hobby, die een duidelijke artistieke aanleg vraagt. Toos Reinders. Een nieuwelinge in ’’Gestel”, die zich ook uitleeft in het maken van leuk aangeklede poppen, van bloempotten maakt zij kabouters en daarnaast beoefent zij een niet-alledaagse hobby: het graveren van gla zen, een uiterst secuur werkje met diamant- boortjes, dat ca 7 uur per glas vergt. Sia Reyrink. Is eigenlijk nog maar pas begon nen met het vervaardigen van olieverfschilde rijen. Zij is nog niet gespecialiseerd in bepaal de onderwerpen, maar schildert gewoon wat zij leuk vindt. Leo Roosen. Toont duidelijk, dat zwart-wit- fotografie nog lang niet tot het verleden be hoort en voor vele onderwerpen zeer artistieke mogelijkheden biedt. Piet van de Schoot, exposeert dit jaar voor de vijfde keer zijn zwart-wit- en kleurenfoto’s. Voor de eerste kategorie vindt hij zijn onder werpen om het huis, zijn kleurenfoto’s maakte hij daarentegen ver van huis op vakantie. Ook zijn werk toont, dat van vaak heel eenvoudige onderwerpen de fraaiste foto’s gemaakt kun nen worden. Carina Verhoeven. Toont ook dit jaar boet seerwerk, een nieuwe kollektie, maar met de zelfde humor en prachtige typering. Ook haar gestyleerde figuurtjes zijn het bekijken alles zins waard. I r- v 1206 1292 1163 en 1188 1340, 1248, 1364, 1212, 1359, 1255, 1457, 1200, 1269, 1322 en 1061 1303, 1355, 1250, 1304, 1063, 1316, 1455, 1201, 1261 en 1245 UW LOT DOET 10 MAANDEN LANG MEE, DUS BEWAART U HET ZORGVULDIG! Prijzen kunnen worden afgehaald op donderdagavond (na 20.00 uur) Industrieweg 16. C.V. ”De Pierewaaiers” is een zelfstandig opererende vereniging d.w.z. dat zij geen sub sidie aan vraagt en ontvangt. De gelden moeten dus op een andere wijze bijeengesprokkeld worden. Bronnen van inkomsten zijn: o.a. de bijdragen van clubkastelein H. de Brouwer en ”Den Boogaard”, een beperkte winst op ’t Pierewaaiersblaoike, batige saldi van sommige festiviteiten, contributies van leden en giften van Erebegunstigers en stille bewonderaars. Met deze inkomsten wordt ieder jaar weer ge tracht de diverse openbare evenementen te be talen. Via een scherp opgestelde begroting lukt dit wonderwel ieder jaar. Welke onkosten heeft C.V. ”De Pierewaai ers”? Enige toelichting lijkt hier wel geweest, aangezien ook na 22 jaar velen hierover een verkeerde opvatting hebben. Evenementen waar geld bij moet zijn het Elf-Elf-bal, de Nieuwjaarsontmoeting en het Prinsenbal. Dit komt vooral doordat de diverse orkesten en de belasting (ja, ook die kennen ons goed) zwaar op de begroting drukken. De bejaardenmiddag, de muziek kost geld, si garen en bonbons worden verstrekt, consump- tiebonnen worden gratis aan de bezoekers uit gegeven. Inkomsten nihil. De optocht: buiten de bekers en vaantjes is er een prijzenpot van 1250,— kinderprijzen (elk gezelschap moet betaald worden, ook de plaatselijke), hun vervoer, consumptiebonnen en een geluidsinstallatie 2000,Hierbij komen dan nog diverse onkosten zoals de bouw van een Prinsenwagen, onderscheidin gen en consumpties voor de optochtcommissie en jury etc. Totaal tussen de 8000,— en 9000,onkosten. Inkomsten: nihil. Bezoeken aan klooster en bejaardencentrum met bloemetjes en presentje 600,In komsten: nihil. Het trainen en kleden van een Dansgarde kost- honderden guldens, het onderhoud van een Hofkapel loopt zelfs in de duizenden guldens. Beiden zijn echter onmisbaar vanwege de re presentatieve en amuserende functie die zij hebben voor het hoofdzekelijke Moergestelse publiek. C.V. ”De Pierewaaiers” is er dan ook trots op, dat zij mede dankzij de good-will van velen, ieder jaar weer haar volledige pro gramma financieel verantwoord kan uit voeren. M -nieuws cv.fe^ ”De Pierewaaiers” De financiën (5)

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 5