1 H Souvenir des Montagnards in Den Boogaard n H s 1 1 I NIEUWJAARSONTMOETING i lö B 1 1 Wï it B w IH Op maandag 16 januari ’s-Hertogenbosch, 13 december 1983 Bisdom 's-Hertogenbosch l RAADHUISSTRAAT 17- MOERGESTELTEL.04243 1287 Koor en solisten van de Souvenir des Montag- nards uit Tilburg geven op maandagavond 16 januari een avondvullend concert met opera- fragmenten in Den Boogaard. Dit koor met een rijke historie (135 jaar oud) heeft bindin gen met Moergestel. Met Thea Vermeulen- Peek (uit Moergestel) en Laurens van der Werf (notaris in Oisterwijk) als solisten, naast Jan Donders (dirigent jongerenkoor), Jan v.d. Berg, Frans Wayers en Albert v.d. Werf als le den van het koor, komt zij haar beloften na om eens in Moergestel haar kunnen te tonen. De begeleiding aan de piano door Koos v.d. Van deze gelegenheid maak ik graag gebruik om u allen een gezegend Kerstfeest toe te wensen, feest van verwachting en hoop. Mogen Kerstmis 1983 ons vertrouwen op het Kerstkind versterken, en mede daardoor de garanties vergroten voor de vrede in onze wereld. Met gebed om Gods zegen voor u allen en hartelijke groet, Ik dank u dat ik zozeer op u mocht vertrouwen. Ik dank u dat u mij zoveel vertrouwen hebt gegeven. Ik hoop daar nog uitvoeriger op in te kunnen gaan tegen de tijd dat mijn afscheid definitief wordt. De naaste toekomst zie ik niet zonder zorg tegemoet. Bisschopsbenoemingen zijn de laatste tijd bron van ontgoocheling en onrust geworden. Ik bid de Heer dat het nu niet zo zal zijn. Laten wij samen in de komende weken met gelovig vertrouwen bidden om de bisschop die Hij, onze Heer, de beste vindt. Tevens heb ik de Paus laten weten bereid te zijn om de leiding van ons bisdom te blij ven behartigen, totdat een opvolger is benoemd. Zodra de Paus mij het gevraagde ontslag verleend heeft, kan de procedure voor de be noeming van mijn opvolger van start gaan. Zoals u bekend zal zijn, begint deze proce dure met de voordracht van drie kandidaten door het Kathedraal Kapittel. De bis schoppenconferentie kan aan deze voordracht haar eigen oordeel toevoegen, of zich daarmee zonder meer akkoord verklaren. Ook de Nuntius heeft het recht zijn stem uit te brengen. Het is tenslotte aan de Paus de nieuwe bisschop te benoemen. Mijn dierbare medewerkers en medewerksters, diocesanen en andere meelevenden. Ik hoef u niet uit te leggen dat deze beslissing mij bijzonder zwaar is gevallen. Niet al leen en niet allereerst omdat het voor mij betekent het opgeven van een mij vertrouwde en zeer dierbaar geworden, mooie opdracht. J. Bluyssen, Bisschop van ’s-Hertogenbosch 1 Daarom denk ik bij deze ingrijpende beslissing bijzonder aan u allen, die u via de Heer met mij als bisschop diep verbonden hebt geweten: - mijn naaste medewerkers in het diocesaan beleid die mijn dagelijkse zorg voor de vele geloofsgemeenschappen in ons bisdom met mij trouw hebt gedeeld; - mijn diocesane priesters, in aktieve dienst of in ruste, die mij zoveel steun en troost hebt gegeven, en die nu voor de uitdaging staat uw fundamentele verbondenheid met de bisschop te richten op een andere persoon; - al mijn priesters, de reguliere evenzeer als de seculiere, al mijn pastorale werkers en werksters, al mijn katecheten, al die medewerkers en medewerksters in het pastorale veld, die voor grote vragen bent komen te staan, en mij daarbij veel vertrouwen hebt gegeven; - al onze religieuzen, die met zovelen zo intens de Kerk van ons bisdom dienstbaar wilt zijn door gebed of aktieve inzet van allerlei aard; - alle leden van besturen en werkgroepen, vrijwillige werkers en werksters in parochies en instellingen, die uw tijd en energie, uw geloof en toewijding ter beschikking stelt van de Kerk en haar Evangelie; - u allen die zich geraakt voelt door Jezus’ boodschap en met ons zoeken wilt naar de kern van onze roeping als christenen in deze tijd; - u, mijn diocesanen, die de Heer toevertrouwde aan mijn zorgen en mijn geliefde; aan u allen, denk ik dankbaar bij deze beslissende stap. Brekel geeft, als inwoner, ook een extra Moer- gestels accent. De entrée voor deze avond (f 5,is zeer laag gehouden om de drempel voor een dergelijk concert eens te overwinnen. Bekende en min der bekende operafragmenten zullen ten geho re worden gebracht o.l.v. de dirigent Jan Jan sen. Aan het programma en de solisten zullen wij in de komende weken nog aandacht besteden. Belangstellenden kunnen nu reeds kaarten ver krijgen bij Den Boogaard, A.v.d.Werf, Kerck- ackerstraat 1, F. Wayers, Ruymheuvel 3 en J. Donders, Vooskerbos 38. Met deze brief breng ik u op de hoogte van de ingrijpende beslissing die ik op strikt- medisch advies heb genomen. Na een geslaagde operatie aan de hartkransslagaders kon ik op 24 mei van dit jaar per brief laten weten, dat het herstel voorspoedig verliep en dat ik vanaf 27 juni weer aan het werk zou gaan. Na verloop van enkele maanden moest ik echter vaststellen, dat zich nieuwe klachten openbaarden, waardoor volledig herstel jammer genoeg uitbleef. Naar aanleiding daarvan heb ik onlangs een nieuw uitvoerig medisch onderzoek ondergaan. Daaruit is komen vast te staan een blijvende verzwakte capaciteit van de hartspier. De artsen hebben geconcludeerd, dat ik voortaan mijn werkzaamheden aan deze han dicap zal moeten aanpassen; zij hebben mij daarom onomwonden geadviseerd mijn opdracht als bisschop op te geven. Ik heb besloten dit dringend advies van mijn artsen op te volgen. Ik heb dit vooral ge daan omvat ik ervaren heb hoezeer de veel-omvattende verantwoordelijkheid van een bisschop zeker in deze tijd zijn volledige inzet en beschikbaarheid vraagt. Het gegeven dat ik deze niet meer bieden kan, laat mij dan ook geen andere conclusie over. Daarom heb ik schriftelijk aan onze Paus Johannes Paulus II gevraagd mij ontslag te verlenen uit mijn opdracht als bisschop van ’s-Hertogenbosch. In ditzelfde schrijven heb ik de aanvang om de aanstelling van een hulpbisschop inge trokken. 4 Over dit laatste zou heel wat te zeggen zijn. Het ambt van bisschop in onze huidige situatie heb ik soms ervaren als heel zwaar. Maar ik heb het nóg meer leren waarderen als een boeiende aaneenschakeling van inspirerende contacten met allerlei fijne mensen en even zovele bemoedigende ervaringen van goddelijke nabijheid. Ik heb van dag tot dag de geloofsverbondenheid van tallozen mogen ondervinden op velerlei wijze, en mij mede daardoor in ons bisdom als bisschop altijd 'en overal thuis gevoeld. Het is geen ’’penitentie” bisschop te zijn in moeilijke omstandigheden, als je door zoveel mensen zo’n groot vertrouwen wordt gegeven. 1 v. S3 1 O Japonnen - blouses - rokken enz. Er zijn ook voor de meisjes leuke modische pullovers. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 21 DECEMBER 1983 PAGINA 3 Evenals vorig jaar zal op Nieuwjaarsdag de mogelijkheid worden geboden nieuwjaarswensen uit te wisselen. Dus uitdrukkelijk geen officiële NIEUW JAARSRECEPTIE, maar een ontmoetingspunt op de eerste dag van het jaar 1984, waar zowel de leden van de gemeenteraad, het kollege van burge meester en wethouders en de gemeentesekretaris aanwezig zullen zijn. Plaats: Ontmoetingscentrum Den Boogaard. Tijdstip: tussen 12.30 en 13.30 uur. 1 |i I w I /etter Ruime keus in voor de komende Kerstdagen. U een Zalig Kerstfeest en Gelukkig Nieuwjaar toewensend

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3