F VI SINT NICOLAAS AANBIEDINGEN J VOOR DE KINDEREN: VOOR DE HEREN: VOOR DE DAMES: lil I I I GOAGUNv Allicht. I i I ,lh Rolstoelcentrale Bibliotheeknieuws Wat denk je wel? Vogelvereniging Moergestel 22 jaar De Pierewaaiers (vervolg) (2) 9.95 8.95 11.95 4.95 67. SCHOENEN GEEF EEN NUTTIG CADEAU - GEEF TEXTIEL! AJ I t/m 6 december op alle drooggoed 15% korting! cees op 't hooq Bloemsiepkunst Badstof pyama's 92-176 Badstof badjasjes 86-176 Wanten en mutsen Leopard trainingspakken (jogging) Pullovers Stropdassen Kousen en sokken Sjaals (acryl-wol) Blouses Pullovers en spencers Herenvesten Wanten en mutsen Sjaals Brei-, haaknaaldenkokers Pyama's - nachthemden... Velours damesduster Ruime keus uit modische pullovers Advent verwachting, staat er op het kaftje van het tekstboekje voor de jongerendienst van a.s. zaterdagavond. Dat is misschien niet de beste vertaling. Dat zou zijn: advent komst, toekomst. Maar wat zit er voor een meisje of een jongen vandaag de dag aan te komen? Is er toekomst? Als je er niet te ongunstig voor zit, kun je er dan iets zinnigs van zeggen? En als je er naar jouw eigen gevoel wél ongunstig voor zit, kan er in dat geval dan ook nog iets, zinnigs over gezegd worden? Of gedacht, of...? Laten we het zaterdagavond om 6 uur samen proberen. J. Vinkenburg Industrieweg 13, Moergestel, Tel. 04243-1867. Openingstijden: Maandag t/m Donderdag de hele dag open tot 18.00 uur. Vrijdag de hele dag open tot 20.00 uur. Zaterdag de hele dag open tot 16.00 uur. Zoals het in Moergestel een ’’goede” gewoon te is, ontstonden er na een stormachtig begin enige problemen. Dit resulteerde o.a. in een voorzitterswisseling. Ad Wouters nam de scep ter over. Al delegerend en de juiste wensen op de juiste plaats zettend wist hij de vereniging te behouden en op waardige wijze het eerste lustrum te doen uitgroeien tot een festijn voor de gehele gemeenschap. De problemen waren echter nog niet opgelost. De redacteur van ’t Pierewaaiersblaoike, Ton die vijf jaar lang met scherpe pen, zijn publiek vermaakt had, gaf de pijp aan Maarten. Men slaagde erin een plaatsvervanger te vinden in de persoon van John Denissen, die er zich in zijn jeugdig en thousiasme toen nog niet van bewust was, dat hij 13 jaar met dit karweitje opgescheept zou zitten. Onder zijn redakteurschap groeide ’t Pierewaaiersblaoike” uit van 16 tot 52 pagi na’s. Naast deze interne problemen kreeg men te maken met een enorme tegenslag: de Resi dentie ’’Breda’s Welvaren” brandde op een winterse januarinacht uit. Vooral het verlies van Christ, de zoon van eigenaar Pierre Tim mermans was een enorme klap voor heel Moergestel. Aangezien dit vreselijke ongeluk vlak voor de Carnaval plaatsvond werd er ij- ling een tent gehuurd, zodat de Carnavalsvie ring toch doorgang kon vinden. Tot 4de Prins van ’t Pierewaaiersrijk werd Prins Arjan (Ad Schol) uitverkoren. Deze werd opgevogld door H. Kahle; Prins Henrico I. Ondertussen was er een tweede Carnavalsvereniging opgericht nl. Nu onze ’’Rolstoelcentrale”, opgericht in juli 1981, in de loop van de tijd de nodige ervaring heeft opgedaan, mogen wij zo vrij zijn het na volgende aan U voor te leggen. Zoals U reeds bekend zal zijn, is de doelstel ling van onze centrale, hulp te verschaffen aan die groepen van personen, die tijdelijk een rolstoel nodig hebben, en deze dan ook gratis kunnen bekomen. Met name gaat het om de volgende catego rieën: 1. Ziekenhuisverlaters. Personen die uit het ziekenhuis komen en in afwachting van alge heel herstel, tijdelijk een rolstoel nodig heb ben. 2. Personen die ingevolge een wettelijke rege ling in aanmerking komen voor een voorzie ning ten aanzien van vervoer, maar in afwach ting van de verstrekking, tijdelijk een rolstoel nodig hebben. 3Degene die normaal gesproken geen gebruik maken van een rolstoel, maar die in verband met vakanties en dergelijke zich meer moeten verplaatsen dan in normale omstandigheden en hiermee moeilijkheden ondervinden. 4. Families, die een gehandicapte te logeren krijgen en niet over een aangepast vervoermid del beschikken. 5. Groepen personen die gezamenlijk gaan winkelen, dagtrips maken enz. enz. Gebleken is, dat diverse verenigingen en instel lingen of in het geheel niet, of over een te ge ring aantal wagens beschikt, om aan de vraag te voldoen, zodat in veel gevallen naar ons wordt verwezen. Temeer omdat wij regionaal werken, komen er ook uit vele naburige gemeenten verzoeken dienaangaande binnen. En hoewel in de afgelopen jaren reeds een 60-tal tweedehands rolstoelen en wandelwa gens aan onze centrale werden geschonken, moeten wij toch nog vaak alle zeilen bijzetten om aan de steeds groeiende vraag te voldoen. Derhalve mogen wij hierbij een beroep op U doen, te willen onderzoeken of Uwerzijds mo gelijkheden bestaan, ons een helpende hand te bieden. Misschien weet u nog, een rolstoel staan, die niet meer in gebruik is, of kunt u ons anders zins informatie verschaffen die kan leiden tot uitbreiding van onze voorraad. Een berichtje aan de heer v.d. Hoek, Tilburg- seweg 108, 5061 CG te Oisterwijk, tel.: 04242-82600, is voldoende. Onzerzijds zijn wij zonder meer gaarne bereid, indien bij u behoeften bestaan, inzake tijdelijk gebruik van onze beschikbare wagens, u hier bij naar best vermogen behulpzaam te zijn. Rolstoelcentrale AVO-Nederland Op de tijdens het afgelopen weekend gehou den regionale vogeltentoonstelling in Berkel- Enschot werd het onderstaand resultaat door onze Moergestelse leden behaald. Kampioen stammen: J. Bergman met stam re- cessief witte kanaries met in totaal 359 punten. Eerste prijs kanaries pigment met rood: J.v. Zon met een oranjeroodbrons kanarie met 89 pnt. Eerste prijs postuur kanaries: A.v.d. Wouw met een gloster consort met 90 pnt. Hij ont vangt hiervoor een bondsmedaille. Eerste prijs zebra vinken en japanse meeuwen: J.v. Korven met een normaal bruine zebravink pop met 88 pnt. Aan deze regionale tentoonstelling werd deel genomen door de vogelverenigingen uit: Berkel-Enschot, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout. C.V. ”De Durdraaiers”. Deze bleek duidelijk te voorzien in een bepaald behoefte. In hun Residentie ’t Draaiboompje” vinden diver sen reeds jarenlang een plezierig Carnavalsho- me. Aan het eind van het 9de seizoen stapelden de problemen zich zo op, dat de vereniging ge deeltelijk uiteenviel. Gelukkig vond dit plaats vlak na het Halfvasten, zodat het de nieuwe voorzitter E. Simons, mede gedreven door zijn enthousiasme, lukte voor het Elf-Elf-Bal weer eem complete Hofhouding op been te brengen en een compleet programma in elkaar te zet ten. Ex-Prins Pier II nam de scepter weer ter hand en leidde als Prins Willem I het Carna- valsgebeuren. Helaas werd voorzitter E. Si mons vlak na de Carnaval getroffen door een vreselijke ziekte, zodat de vereniging wederom een belangrijke kracht ontviel. A. v. Gooi nam noodgedwongen de voorzittershamer over en wist mede door zijn inzet de activiteiten te con solideren. Een tamelijk rustige periode brak aan; slechts de oprichting ”en de ondergang van een Jeugdraad waren een hoogte- en een dieptepunt. Mede door de oprichting van C.V. ”De Flamingo’s” en C.V. ”De Dorstvlegels” werd er gestreefd te komen tot één Stichting Openbare Carnaval. De ideeën waren er wel; de medewerkers ontbraken. Iedere vereniging bleek toch het liefst zijn eigen identiteit te wil len bewaren. Wel kwam er een gezamelijk ge kozen Stadsprins nl. Prins Antonio, Toon Franken, welke na 2 jaar werd opgevolgd door de eerste en enige ’’echte” Moergestelnaar H. Smolders, Prins Heino I. In 1973 werd C.V. ”De Pierewaaiers” een ko ninklijk goedgekeurde vereniging; die schijnen er trouwens maar 4 te zijn in Nederland, met notarieel vastgelegde statuten. In deze rustige periode nam A. Hoffmans (1975) de voorzitterskamer over van zijn zwager. (wordt vervolgd). Herinrichting bibliotheek Wanneer U binnenkort in de bibliotheek komt, zal het U waarschijnlijk wel opvallen dat er het een en ander veranderd is. Doordat we de beschikking kregen over een paar nieu we kasten, waren we genoodzaakt hier en daar wat te verschuiven om daardoor de overvolle kasten te kunnen ontlasten. Daarbij aanslui tend hebben we geprobeerd de bibliotheek wat logischer in te delen. Op de volwassenafdeling is het volgende ver anderd: Alle nederlandse romans zijn in de losstaande rekken geplaatst. De grootletter- boeken, buitenlandse romans en de informa tieve boeken over literatuur staan rechts van de ingang en de overige informatieve boeken links van de ingang, in de rekken tegen de muur. Ook op de jeugdafdeling is er wat veranderd. Er is namelijk een apart rek voor de naslag werken gekomen. Naast dit rek zal een schrijf tafel worden gemaakt. Ook is er een dokumen- tatiekast gekomen. Door de nodige verschuivingen zult U mis schien de eerste keer even moeten zoeken, maar wij zijn graag bereid U wegwijs te maken als U iets niet (terug) kunt vinden. Tot slot wil ik U meedelen dat de bibliotheek maandag 5 december a.s. na half 5 gesloten is. va. 45.00 I* SLECHTS OÜ. PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 30 NOVEMBER 1983 be- /an Li! □e- vanaf vanaf vanaf ügwvoet 65* klanten krijgen bij ons op vertoon van hun pas 10% korting op de voor henzelf gekochte schoenen! (Geldt niet voor aanbiedingen) I. 2n; n2. el. 11 JAAR 6V DEPIERE-4 WAAIERS Ki ms De ijk, es- t te ep- 2, Of geef van Sint Nicolaas eens een modische pullover... U mag na Sint Nicolaas altijd ruilen en tevens hebt U een kans om o.a. een stereo-set, fiets, klok, boor, enz. enz. te winnen in onze gezamenlijke middenstandsaktie (totaal prijzen ƒ8.000, vanaf 19.95 vanaf 29.95 vanaf 6.95 vanaf 49.90 vanaf 25.00 vanaf 6.95 vanaf 11.95 vanaf 29.95 vanaf 37.50 vanaf 39.90 vanaf 29.95 slechts 98.00 kocënstnaM 34 5066 vb moenqestel tel. 04243-1794 Vachtgevoerd Suède Laarsje ^Speciaal nu de winter zich laat voelen een precies passende aanbieding van Ligtvoet Lekker warme voeten, een uitstekende pasvorm én in de modekleur ZWART. Maten 36-41.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3