Eerste gelukkigen in Winkelaktie Allicht. ris' iAOHF Speelgoed gevraagd ft Pierewaaiersblaoike tJ. n GOAGU ?NÖG 1 A 1 ft Aktiviteitenkalender Harmonie ’’Prinses Juliana” De eerste prijs I Sri ■I I a 1 K.P.J. op ontdekkingsreis f N' I jtt.f MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 23 NOVEMBER 1983 4 PAGINA 5 ie et Tot Ziens Peuters van de peuterspeelzaal. De tweede prijs-winnares: mevr, van Esch-Op ’t Hoog 1, 1 te et ie et is 12: speelgoedpakket; J. Swinkels, Zelt 5: kof fiepot met allesopener; Carina van Drunen, Korenstraat 9: fotolijst en foto; Cees de Laat, Hogenackerstraat 16: pakket lepeltjes. Donderdag 24 november komt St. Nicolaas op bezoek. Alle leden zijn van harte welkom met hun dames, verloofdes vanaf 8 uur bij Hans de Brouwer. De bedoeling is er een gezellige avond van te maken i.p.v. de ’’snertavond”. Op 10 december gaan drumbandleden op con cours in Reek. Toeschouwers zijn altijd wel kom. 7 Januari is ons jaarlijkse toch wel traditionele nieuwsjaarsconcert. Houd deze datum vrij (avond). dt te r, 22 JAK CV K PIERE-/J WAAIERS De eerste prijs-winnares: mevr, van de Wouw heeft zojuist haar keuze gemaakt. Zij koos voor de stereo-combinatie als hoofdprijs 't Was zondag voor de middag nog toen ik de vogeltjes heb bezocht. Ik dacht toen ik binnenkwam in de zaal wat 'n vogels toch, ja 't was massaal. De kanaries, meestal rood of geel, ja, witte waren er niet zo veel, ze riepen allemaal in hun taal hun gekwetter vulde heel de zaal. Als ik zo langsliep langs de rij, ze leken me allemaal even blij. Totdat ik opeens een sijsje zag, dat opviel door z'n stil gedrag. Ik ging er eens even dichterbij 't beestje leek me heel niet blij. Ja, m'n buurman heeft de eerste prijs en hij is toch ook maar groen en grijs. Zijn de keurmeesters altijd wel goed bij, o f ben ik soms minder mooi dan hij? Ja buiten is 't misschien nu nogal zuur, maar anders liefst in de vrije natuur. Daar hoort geen puntentelling bij, daar geldt alleen maar hij en zij. We leven daar in een hele groep, je herkent ons we! aan ons geroep. We vliegen dan van boom tot boom en leven soms als in een droom. Daar leven we dan zo heerlijk vrij en zijn weer weg, lang voor de mei. Nilles. De deelnemers voor komende week Om 21.30 uur kwam burgemeester ter Veer de trekking verrichten voor de volgende ronde: a.s. maandag om 20.00 uur bij Café-rest. de Brouwer. De navolgende personen worden daar verwacht: Fam. Tekath-Oerlemans, Kruysackerplein 13 Fam. Bertens, Raadhuisstraat 7 C. Timmermans, Duyvekotstraat 7 Laura van de Wouw, Bosstraat 12a Erik Bertens, Raadhuisstraat 7 H. Smetsers, Tilburgseweg 17 H. Wolfs-Kouwenberg, Vinkenberg 19 L. Welten, Krijtestraat 33 A. Erven, Heuveldwarsstraat 2 M. van de Snepscheut, Pr. Margrietstraat 10 Frans Verhoeven, Hildsven 4 D. van Berkel, Regenbeemdeke 8 R. van de Wiel, Pr. Christinastraat 1 L. v/d Branden, Krijtestraat 16 Mien Vogels, Dagmaet 8 Paul Bertens, Kloosterlaan 12 C. Smits-Smulders, Kruysackerstraat 20 C. Geerts, Reedijk 7 Gerdie v/d Wouw, Heuvelstraat 26 Mevr, v/d Loo, Oisterwijkseweg 3a Ook hen wensen we natuurlijk graag alle suk- ses! 1 1 ’’Saome gaogut nog allicht”. Dit geldt uiter aard ook voor ”’t Pierewaaiersblaoike”. Sa men kunnen wij er een aardige krant van ma ken. Verheugend vinden wij het dan ook, dat diverse mensen nu reeds hebben toegezegd om mee te werken aan een Pierewaaiersblaoike voor en door Moergestel. Wij doen een beroep op de gehele bevolking omdat ’’door Moergestel” nog meer gestalte te geven. Een deskundige jury zal uw schrijfpro- dukten beoordelen en C.V. ”De Pierewaai ers” zal voor de beste artikeltjes een paar prijsjes beschikbaar stellen. (Ie prijs 30, 2e prijs 20,3e prijs 10, Wij doen hierbij een speciaal beroep op de jeugd, die de basisschool reeds verlaten heeft. Ook jullie dingen mee naar deze prijsjes. Waarover kunt u schrijven: o.a. over komi sche dingen, die u heeft meegemaakt of ge woon gefantaseerde verhalen, satirische visies op onze Moergestelse samenleving, dingen die u heeft waargenomen enz. enz. als het maar leuk is voor velen! Voor 15 december bezorgen bij A. Denissen, Pr. Margrietstraat 11. j. j Verslag van een buitengewone ervaring Zaterdag 29 okt. 7.30 stonden wij klaar om te vertrekken naar België. We wilden daar een grot bekijken, en wel de Harkin. Dit is een grot welke is ontstaan, miljoenen ja- ren geleden, door een aardverschuiving en na dien door water en andere natuurelementen is bijgeschaafd. Dit alles beloofde een veelheid aan vormen en situaties te geven waarvoor wij, naar later wel zou blijken, ogen te kort zouden komen. We vertrokken met 4 auto’s en 15 personen, waaronder 4 gidsen om ons te begeleiden. Onderweg hebben we de nodige sanitaire en culianire stops gehad. Omstreeks 11.15 waren we bij de Harkin. Hier werden ons de laatste tips en materialen gegeven, zoals overall (hard nodig) goede laarzen, mijnwerkershelm en lamp en batterijen. Ook werd er een touw om je middel gedaan om evt. een veiligheidslijn aan vast te maken. Nu moesten we nog 500 meter lopen om bij de ingang te komen. Deze was anders dan ik me had voorgesteld, want het leek wel een groot uitgevallen vossenhol. Maar eenmaal binnen veranderde dit snel, over een groot aantal brokken steen daalde we zo’n 10 meter af. In deze eerste grote zaal zagen we de eerste stalagtieten, dit zijn een soort grote pegels die aan de plafonds hangen. Deze ontstaan door dat op die plaatsen constant water druppeld, in dit water zitten dan kalkdeeltjes die daar blijven hangen. Op de grond krijgt men dan het omgekeerde, deze noemt men stalagmie ten. Deze druipstenen groeien 1 cm per 400 jaar, de grootste die wij tegen kwamen had een doorsnee van 1,5 meter en een hoogte van 3 meter, dus tel maar uit hoe oud deze was. Uit het bovenstaande blijkt wel dat het er vochtig moest zijn, maar dat hinderde ons niet om verder te gaan integendeel zelfs want hier door kreeg je een prachtige glinstering tegen het plafond en de wanden. Maar om verder te gaan met deze tocht hadden we nu meer klim en klauter technieken nodig. Soms op handen en voeten, af en toe kon je lopen. Maar meest op knieën kruipend of op je buik schuivend, over en door richels en spleten afdalend naar een volgende ruimte. Het meest in de herinne ring spreekt toch wel de zogenaamde brieven bus. Dit was een afdaling van zo’n 3 meter door een spleet van nauwlijks 30 cm. breed, en dan vertikaal naar beneden, door jezelf met je handen en knieën vast te klemmen kon je lang zaam naar beneden glijden. In deze volgende zaal zagen we ook de gordijnen. Dit zijn een ander soort druipstenen die als een gordijn aan de plafonds hangen. Als je hier tegen slaat ma ken ze een geluid als van een zware trom. Een eind verder hebben we gezien (of eigenlijk niet gezien) hoe donker het is onder de grond. Want we hadden tijdens deze rustpauze alle Wij zijn peuters uit Moergesel, en zijn 2Vi tot 4 jaar oud. Wij gaan een paar keer in de week naar de peuterspeelzaal om samen te spelen. Maar omdat de speelzaal niet zoveel centjes heeft, vragen wij aan ouders en grote kinde ren, of zij misschien speelgoed over hebben waar jullie niks meer mee doen. Als dat zo is, kun je dat op maandag, dinsdag, woensdag en donderdagmorgen op de speel zaal afgeven, en als je wilt mag je best onze speelzaal even zien. Maar je kunt ook even bel len en dan wordt het opgehaald. Tel.: 1544. Wij zijn er heel blij mee en zullen er zeker mee spelen. r' ,v.i De derde prijs was voor de fam. van de Boogaart Maandagavond vond in een volle zaal van Café-Rest. de Brouwer de eerste loting plaats van de Winkelaktie van de Moer gestelse Middenstand. Twintig personen mochten hun geluk beproe ven aan het (automatisch te bedienen) rad van avontuur. Wie na drie maal draaien het hoogste aantal punten had vergaard mocht een keus maken uit een aantal hoofdprijzen. Na een enerverende strijd, de punten liggen dicht bij elkaar, bleek P. van de Wouw, Kruy sackerplein 13, de gelukkige winnaar te zijn. Zij koos voor de stereo-combinatie. De andere prijzen vielen als volgt: J. van Esch-Op ’t Hoog, Zwaanstraat 20, Berkel-Enschot: ’n set handdoeken; J. v/d Boogaart, Oirschotseweg 73: vleespakket; Jan Swinkels, Zelt 5: parelsnoer; Kees van Gisber gen, Huysackerstraat 10: plantenbak; Henny Wolfs, Heuvelstraat 16: rookstandaard; Mevr. Beerens-v/d Zanden, Stokske 4: drankpakket; Fam. van Esch-de Bruin, Burg. Bardoelstraat 9: plantenbak; G. van Rijzingen, Postelstraat 10: levensmiddelenpakket; Sjan van Balkom, Schoolstraat 14a: vleespakket; H. van Boxtel, Krijtestraat 20: boekenrek; Leo Roosen, Burg, van Hees wijkstraat 7: levensmiddelenpakket; R. Vermeulen, Pijnendijk 9: levensmiddelen pakket; A. Jonkers, Schoolstraat 29: vleespak ket; A. Oerlemans, Griete Veldeke 14: stoffen- pakket; G. Boogaers, Huysackerstraat 2: sportpakket; J. Smulders, Pr. Christinastraat lampen uitgedaan. Het is dan inderdaad on voorstelbaar donker. We waren op dit mo ment zo’n 90 meter onder de grond. Dit was tevens het diepste punt van de grot, de afstand die wij hadden afgelegd was overigens veel groter omdat wij als het ware 2 stappen voor uit en dan 1 stap terug. Nu kwam dus weer de klim naar boven, wat overigens makkelijker ging dan naar beneden want dan kan je goed zien wat je doet, dit ging dus allemaal wat vlugger, ook onderweg was er weer het nodige te zien. Toen we bijna boven waren moesten we nog een paar grote rotsblokken overwinnen en een stromend riviertje dat door de ingang naar binnen liep. Eenmaal buiten was het in middels half 5 geworden en dat betekende dat we 5 uur in de grot hadden gezeten. Toch leek het allemaal niet zo lang en we vonden het eigenlijk jammer dat het voorbij was. Aan on ze overalls was nu pas goed te zien dat we re gelmatig op onze knieën en buik moesten, want deze waren goed vuil geworden. Toen we onze vuile kleren hadden uitgedaan zijn we in een plaatsje in de buurt Veen kop warme cho colademelk gaan drinken. Daarna zijn we rich ting Moergestel gereden. Onderweg hebben we een heerlijk diner gehad in Hannut. Met een volle maag en goede zin zijn we toen naar Reti gereden alwaar we een disco hebben bezocht. En de dag op een waar dige manier hebben voortgezet nl. met veel plezier en goede zin. Om half 1 zijn we naar Moergestel gereden hier werden de auto’s af getankt en de gidsen nog eens uitvoerig be dankt, en gevraagd of ze nog eens met ons mee wilden gaan om ook nog andere grotten te on derzoeken. Hier voelden de gidsen ook wel iets voor. Dus is het niet uitgesloten dat we nog eens zullen gaan, maar dan wel een heel week end. Als allerlaatste hebben we nog een con sumptie genuttigd in een Moergestelse disco om deze grandioze dag af te sluiten. Dit was een verslag van één van onze aktiviteiten waar in ik heb geprobeerd om te beschrijven hoe het er was. Maar het meeste is niet onder woorden te brengen, omdat het onbeschrijflijk mooi in- teresant en avontuurlijk was. Toch hoop ik dat je nu een indruk hebt gekregen van deze Grot tennacht. 9 I PHILIPS SM

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 5