I 1 i I i g SINT NICOLAAS AANBIEDINGEN VOOR DE KINDEREN: VOOR DE HEREN: VOOR DE DAMES: II ’I I I Gilde St. Catharina Op vakantie met het jeugd Rode Kruis Gebedsdiensten in de Advent I.V.N. natuur filmavond Afscheid koster J. v.d. Wiel Koster Emeritus 8.95 11.95 4.95 45.00 h êg Kwisavond uitverkocht 9.95 6.95 C.V. ”De Pierewaaiers” 22 jaar (1) vanaf vanaf vanaf vanaf GEEF EEN NUTTIG CADEAU - GEEF TEXTIEL! I Badstof pyama's 92-176 Badstof badjasjes 86-176 Wanten en mutsen Leopard trainingspakken (jogging) Pullovers Stropdassen Kousen en sokken Sjaals (acryl-wol) Blouses Pullovers en spencers Herenvesten vanaf 29.95 slechts 98.00 Ih Wanten en mutsen Sjaals Brei-, haaknaaldenkokers... Pyama's - nachthemden Velours damesduster Ruime keus uit modische pullovers v.a 5 s?- k 2 PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 23 NOVEMBER 1983 e i. it I. I, I e s i. I- g vervolg van voorpagina e I. n- ir- an 3, d- is )e k, I, it I. i- i- i: dat zijn kinderen ook geen van allen auto re den. Hij heeft hier en daar nog wat stukjes grond waarop hij struiken en bomen kweekt. Hij hoopt dat er weer eens een echte winter komt en dat hij veel kan gaan schaatsen. En in het voorjaar zullen we hem veel door de wei den zien zwerven, op zoek naar kievietseieren. Maar wel strikt in de toegestane periode. Dat is al een heel oude liefhebberij. Een contente mens Als je een praatje maakt met Jaoneke van der Wiel - die overigens in de burgerlijke stand te boek staat als Martinus Adrianus, maar in het parochieregister als Adrianus Martinus - dan praat je met een contente mens, iemand die van het leven geniet op zijn eigen manier. En dat komt over je heen als een verademing: zo kan het ook. Koster van der Wiel weet zelf nog niet wat er bij zijn afscheid staat te gebeuren. Ze hebben hem gezegt dat hij zondag 27 november na de laatste mis even moet blijven. Maar hij kan nu in Moergestelnieuws lezen dat hij een receptie houdt in Den Boogaard. En daar zal hij onge twijfeld heel wat handen moeten geven en ont vangen. Als de heer van de Wiel met ingang van 1 de cember met pensioen gaat is hij 35 jaar als koster aan de parochie St. Jan Onthoofding verbonden geweest. Een tijd waarin hij heel wat pastoors en kapelaans heeft zien gaan en komen. Een tijd ook waarin hij altijd paraat was en op zijn eigen bescheiden wijze naar vol le tevredenheid funktioneerde. In de kerk, waar zijn smaakvolle versieringen de aandacht trokken, op het kerkhof, dat hij keurig onder hield, op de pastorie. Wij willen hier dan ook even bij stilstaan en doen dit op zondag 27 no vember a.s. Na de mis van half twaalf is er in Den Boogaard tot ongeveer half twee een ’’koffieuurtje rondom Jos” waar iedereen die daar zin in heeft van harte welkom is. Geen of ficiële receptie dus, maar de gelegenheid voor iedereen die wil op een gezellige wijze het af scheid te vieren. Al te veel kunnen we er verder niet over vertellen, omdat een en ander nog een verrassing moet blijven. Helemaal afscheid neemt koster van de Wiel niet, omdat hij komende winter nog eenmaal zijn jaarlijks terugkerende rondgang door het dorp zal maken voor het onderhoud en schoonhouden van de graven op het kerkhof. Wij willen de heer van de Wiel van af deze plaats alvast bedanken voor de prettige manier van samenwerking en het vele werk wat hij voor de parochie gedaan heeft en wensen hem alle goeds toe in de toekomst. Het Parochiebestuur Carnavalsverenigingen hebben aparte tradi ties. Zo speelt het getal 11 een zeer belangrijke rol in hun bestaan. De Pierewaaiers bestaan dit jaar 2x11 jaar; een carnavalesque reden voor het vieren van een jubileum. In een serie artikelen willen wij trachten de plaatselijke bevolking voor te lichten over het ontstaan en het bestaan van een Carnavalsve reniging; aspecten als doelstelling, festivitei ten, financiën, leden, Hofhouding en jubileum zullen de komende weken in Moergestels Nieuws worden gepubliceerd. Graag willen wij langs deze weg Moergestels Nieuws danken voor het beschikbaar stellen van ruimte voor deze artikelen. Mede dankzij de welwillende redaktie hebben wij de afgelo pen jaren ruimschoots de gelegenheid gekre gen diverse aktiviteiten onder uw aandacht te brengen; nogmaals onze dank! Het ontstaan: Maart 1962 besloten een aantal actieve carna valsvierders een Carnavalsvereniging op te richten. Over de datum zijn de meningen ver deeld: de ene noemt 4 maart, de andere 6 maart, volgens de officiële papieren wordt echter 12 maart aangehouden. Vast staat in ie der geval, dat de bakermat van de vereniging de Oisterwijkseweg is. Zonder iemand te kort te willen doen, mogen een aantal namen toch wel zeer sterk verbonden worden aan deze oprichting: we denken met name aan de Fam Jansen, de Fam. van Elderen, Ton van de Wouw, Fam. Mertens, Toon Hoevenaars, Jo Schepens, Noud Laak en Tijn van Brunschot. De inventieve Tijn schijnt trouwens ook de naam verzonnen te hebben ”De Pierewaai ers”. Deze naam heeft niets te maken met de Pierenberg, maar betekent gewoon ’feestneu zen’, feestvierders, lolbroeken. Het clubhuis werd café ”De Hut”, waar Jaonneke van de Wouw de scepter zwaaide. Het eerste openba- Op dinsdag 29 november a.s. is er in de zaal van het Oude Nest” een filmavond welke aanvangt om 20.00 uur. Ditmaal is de keus ge vallen op film, mede door het verzoek wat ons van elke zijden heeft bereikt. Ons eigen I.V.N. lid Bart Horvers verzorgt met een viertal korte films deze avond. Als amateur filmer geniet Bart Horvers een grote bekendheid, en heeft al diverse prijzen gewonnen. Het muzikale ge deelte in de film wordt verzorgd door Kees Aarts. Zo zult u in een van de film.s kennis ne men van de valkenjacht, die opgenomen is in ons eigen Brabant. Mag ik u toevertrouwen dat dit voor de filmer een moeilijke opdracht is. In het tweede film deel ziet u een gedeelte van de wondermooie natuur in Schotland. Me de voor hen die deze streek ook eens willen be zoeken, kan het een leuk voorproefje zijn. Na de pauze gaan wij met zijn allen een film in- pressie bekijken van Oirschot. Hierin komt de mens in de natuur centraal te staan. De avond wordt besloten met zijn film ”les fleurs de la Campagne” welke door Bart in Frankrijk werd gemaakt. In deze film zien wijook onze voorzitter G. Kuypers uit Moergestel in zijn element. Alles bijeen hoopt het wederom een zeer gezellige avond te gaan worden. Wij nodi gen allen uit die belangstelling heeft om dit te zien. Ook vooral van de omliggende gemeente verwachten wij een aantal bezoekers. Iedereen is van harte welkom en de toegang is altijd gra tis. Tot dinsdag. M'. M- Vooral voor gehandicapte jongeren is het rei zen een dure liefhebberij aan het worden. Steeds meer dreigt hun vakantie beperkt te blijven tot de eigen achtertuin of een enkel uitstapje. Het Jeugd Rode Kruis vindt dat gehandicapte jongeren dezelfde vakantiemogelijkheden moeten hebben als niet-gehandicapte jonge ren. Daarnaast probeert het Jeugd Rode Kruis om jeugd en jongeren met en zonder handicap meer met elkaar in kontakt te brengen om zo doende wat meer begrip voor elkaar te krijgen. Een mogelijkheid om dit te doen is om samen op vakantie te gaan. Maar dan moet er wel geld beschikbaar zijn om dat te kunnen betalen. Daarom is in samenwerking met de Standaard uitgeverij in Antwerpen een speciaal Suske Wiske-boek gemaakt over het onderwerp ’’jeugd en jongeren met een handicap”. Uit de opbrengst van de verkoop van dit Suske Wisk boek zullen we vakantiemogelijkheden kunnen gaan bekostigen voor meisjes en jon gens met en zonder handicap. We willen dit doen door het aanschaffen van een bus, die aangepast is voor gehandicapte jongeren. In deze bus komt een komplete kam peeruitrusting, zoals tenten, kookgerei, slaapspullen e.d. Op deze manier kunnen groe pen jeugd en jongeren met en zonder handicap samen een machtige kampeerweek genieten. Ook kunnen we dergelijke vakanties bekosti gen in reeds bestaande vakantiehuizen of een bijdrage leveren aan plaatselijke afdelingen om iets dergelijks te doen. Als we praten over ’’handicap”, dan bedoelen we niet alleen lichamelijke handicaps, maar ook een geestelijke handicap of kinderen met sociale problemen. Door de verkoop van dit zeer speciale Suske Wiske-boek, dat niet in de normale handel komt, wordt dit projekt van het Jeugd Rode Kruis gesteund. Wellicht een leuk Sint Nicolaas-geschenk of iets voor de verzamelaar? Het boek kost 3,95 en is in Moergestel ver krijgbaar bij: de Openbare Bibliotheek, Kloosterlaan 32a, op de normale openingstijden. Ji k De strijd om het ’’Brabants-kruis” zit er weer op. Het waren 196 schutters uit geheel Brabant welke naar Eindhoven waren getogen om mee te dingen naar de titel van de beste schutter van Brabant. Drie kruisboogschutters t.w. P. Schellekens, Kees v.d. Ven en E. v. Hout be haalde de hoogste aantal punten (60) welke na afkampen, na enige materiaalpech, werd ge wonnen door E. v. Hout uit Meerveldhoven, P. Schellekens werd 2e en Kees v.d. Ven 3e. Ook behaalde ’n paar schutters van onze Gilze St. Catharina ’n hoge eindplaats in deze wedstrijden. Hein Bruurs wist met 59 punten ’n mooie gedeelde 4e plaats te veroveren ter wijl onze Koning Cees Wolfs ’n gedeelde 8e plaats in nam. Bij de dames schutsters eindigde Toos Creusen op ’n kleurige bedeelde 7e eindplaats. - de schutters van Gilde St. Catharina welke willen deelnemen aan de strijd om het ”Win- terkoningske 1984” moeten zich wel tijdig op geven bij een der leden van de schietcommis- sie. - Zondag 4 december 1983 is in principe ge pland om ’n groepsfoto te laten maken van Gilde St. Catharina en wel om 12.30 uur, wilt U deze datum alvast noteren want elke Gilde- broeder zonder uitzondering dient hierbij aan wezig te zijn. Deze foto is bestemd voor het Jubileumboek welke wordt uitgebracht ter ge legenheid van het 50-jarig bestaansfeest van de Kring ”Het Kwartier van Oirschot”. Met ingang van 29 november wordt in de ko mende weken elke dinsdagavond in de advent om half acht in de parochiekerk een gebeds dienst gehouden. Deze diensten zijn georgani seerd door de werkgroep gebedsdiensten en staan weer onder leiding van de parochianen, die ook vorig jaar in de advent en in de vasten tijd in deze diensten voorgingen. Het centrale thema is dit keer: verwachting vieren in een mensenleven. Dit hoofdthema wordt elke week nader uitgewerkt en zo komen achtereen volgens aan de beurt: verwachting vieren voor: kinderen, jongeren, volwassenen en bejaar den. Deze diensten vormen een mooie voorbe reiding op het naderend Kerstfeest, met gebed en bezinning. a.s. Zaterdag vindt de eerste Moergestelse buurtverenigingenkwis plaats in ”Den Boo gaard”. Dankzij de spontane medewerking van o.a. MTV en de Firma Frans van Veltho- ven is het gebeuren ook technisch gerealiseerd en zal het voor de kandidaten naast specifieke kennis ook aankomen op reactievermogen en snelheid. Wie zijn de kandidaten? Voor de diverse verenigingen vindt U hier de deelnemende kandidaten: (achtereenvolgens Mikro-Makro, Oud-Moergestel, muziek, be roepen raden, aktualiteiten en Mistery-Guest) Oistelvoirtjes: Chris Moorman, Johan Oerlemans, Ewold van Elderen, Rob Wesel, Adrie Zuman, Jan van de Wiel. ’t Stokske: Willie Mutsaers, Piet Mutsaers, Jan Timmer mans, Frans Doornen, Jeanne Rooyakkers, Janus v/d Meydenberg. ’t Rootven: Ria Vugts, Geert van de Loo, Marieke Vugts, Piet Witlox, Wiet Vugts, Adrie Kouwenberg. Gezwiene Waai: Sia Nouwens, Nico van Elderen, Cas Lapien, Hans van de Heuvel, Wim Spaninks, Stef La pien. Heikant: Karina Verhoeven-Geerts, Noud Vriens, Ron Hamilton, Harrie Reyrink, Wim Rijnen, Cor rie v/d Loo-Moorman. De Vurhaai: Helmuth Habraken, Fien Timmermans- Antonis, Willem Ligtvoet, Piet Mertens, Jan Habraken, Piet Habraken. Heivelden: Corrie de Bresser-Hermans, Theo Op 't Hoog, Piet Klessens, Wim van Dijk, Lenie Peynen- borg, Jeanne Compéren-Boogaers. De Heuvel: Jan Bruurs, Harrie Wolfs, Nort Denissen, Jeanne van Roessel-v/d Bijgaart, Jos op 't Hoog Azn., Lian van Esch. Het spreekt vanzelf dat we bovengenoemde personen en alle medewerkers van harte sukses wensen! Aan belangstelling zal het zeker niet ontbreken, want afgelopen weekend bleek reeds dat de zaal tot de laatste plaats is uitver kocht. vanaf 11.95 vanaf 29.95 vanaf 37.50 vanaf 39.90 re festijn was de Dweiltocht; Jan Boerboom, wiens kleding tegenwoordig op de lachspieren zou werken en zeker geen waardigheid tentoonspreidde. Getrouw aan Moergestels traditie werd met grote voortvarendheid gewerkt aan de opbloei van de vereniging: ’t eerste ’’Pierewaaiers- blaoike” verscheen, een Raad van Elf werd ge formeerd, het ene bal na het andere vond plaats. Natuurlijk was het clubhuis ”De Hut”, het huidige pand Oisterwijkseweg 2 niet ge schikt voor gekostumeerde bals e.d. Men week dus uit naar het toenmalige ’’Breda’s Welva ren”. Mede gezien het feit, dat Moergestel als eerste dorp in de omtrek zich bezighield met een openbare Carnavalsviering, groeide de pu blieke belangstelling onder de stimulerende in vloed van voorzitter Jos Janssen tot grote hoogte. De Moergestelse Carnavalsviering werd een begrip binnen het Stadsgewest, maar ook ver daar buiten. Prins Pier II, de Goirlenaar Wil Simons en Prins Pier III, Arie Nooteboom, droegen op waardige wijze de scepter en gaven de vereni ging het aanzien, dat ze verdiende. Een keurig geklede Raad van Elf, samen met de Hofda mes en de Nar, completeerden het geheel tot een kleurrijk, gedistingeerd gezelschap. In een volgend artikel willen wij graag nader ingaan op de geschiedenis van ”De Pierewaaiers”. Of geef van Sint Nicolaas eens een modische pullover... U mag na Sint Nicolaas altijd ruilen en tevens hebt U een kans om o.a. een stereo-set, fiets, klok, boor, enz. enz. te winnen in onze gezamenlijke middenstandsaktie (totaal prijzen f 8.000, vanaf 19.95 vanaf 29.95 vanaf 6.95 vanaf 49.90 vanaf 25.00

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3