Het hoogste punt... bereikt dan vlaggebier!” >Xjan van Velthoven II •t ■N I Playback-concours P.V. K.P.J. nieuws Gemeenteraads vergadering Voor alle Ouderen van Moergestel Vogelvereniging Moergestel Hij was er... ’’Over Berg en Dal” Moergestel Diverse speciale aanbiedingen!! 11 k Voor nuttige geschenken hieronder enkele goede wenken...! I 17 november 1983 UIDGAS PROPAAN - BUTAAN - LPG INBOUW LPG-INSTALLATIES HILD 2 - MOERGESTEL TELEFOON 04243-1778 Huishoudelijke artikelen Sola en Keltum cassettes Glas- en aardewerk Dames-, heren- en kinderfietsen Schaatsen, rolschaatsen en sleden Ijzerwaren en gereedschappen Elektrische lasapparaten Tuingereedschappen Gashaarden en kachels Allesbranders i 1 en nog vele andere geschenken vindt U in onze winkels! B B FT PAGINA 11 De ’tandem ’-pieten Het Sint Nicolaas-comité Deelnemer St. Nicolaas-winkelaktie. Schoolstraat 3 - Kerkstraat 21 - Moergestel - Tel. 1284 Op woensdag 23 november in de Reuzelhof ’s avonds om half 8, wederom een gezellige bingo-avond voor alle ouderen. Tegen een kleine inleg zijn er weer zoals gewoonlijk, mooie prijzen te winnen. En u wordt een gratis kopje koffie aangeboden. Aktiviteitenkommissie. woning gebouwd werd, nu, in verband met grote terugloop in contingentering, juist nu een betaalbare woning in eigen bezit kon ver werven. Hij gaf alle eer aan architekt Van der Schoot, die met deze vormgeving er uitstekend is was geslaagd om een integraal plan te ont werpen voor zowel premie-A als H.A.T.- woningen. Het frisse kleurtje dat de woningen straks gaan krijgen, zal de te betreuren wo- ningverdichting enigszins opfleuren. De wet houder stond eveneens stil bij de voortvarend heid van aannemer Janssen, die, bekend om degelijk en snel werk, ook met de prijs ’’eron der doorgetimmerd” had. Hij plaatste uitvoer der Bart Evers en zijn personeel in het zonnetje en betrok ook de eigen gemeentelijke dienst in zijn dankwoord. Aan de toekomstige bewo ners wenste hij een fijn woongenot toe in een plan, waar het in het totaal van het dorp ’’goed wonen” is. Hierna verzocht wethouder Smits aan ’’Scooter” Van Ierland om de vlag naar boven te brengen en met twee forse ha merslagen aan de nok te bevestigen. Camera’s klikten, applaus volgde. Tevreden ging ieder genieten van het gebruikelijke ’’vlaggebier”. Terwijl een aantal schoorstenen nog op de be gane grond stond, waren vele genodigden in plan Oistervoirt bijeengekomen om het feit te vieren, dat op de 26 premie A-woningen en de 5 H.A.T.-eenheden de traditionele vlag gehe sen zou gaan worden. Architekt C. van der Schoot heette wethouder Noud Smits, de Chef Algemene zaken F. van Kuppeveld en de He ren Brouwers en Raaijmakers van Bouw- en Woningtoezicht, aannemer Jos Janssen en zijn personeel, de toekomstige bewoners van harte welkom en memoreerde nog eens de snelheid waarmee zaken in goede samenwerking ter hand genomen waren. De bouwcommissie, waarin alle disciplines vertegenwoordigd zijn, functioneert voortreffelijk, mede omdat er een basis van wederzijds vertrouwen aanwezig is. Hij dankte iedereen voor de steentjes die in de totstandkoming van dit projekt bijgedragen waren en nodigde de wethouder uit de vlag te overhandigen aan de jongste medewerker van aannemersbedrijf Gebrs. Janssen om de vlag aan de hoogste punt te doen bevestigen. Wethouder Noud Smits vond het fijn dat de doelgroep, waarvoor voorheen de woningwet- Weekend uitwisseling A.s. vrijdag zullen we met 20 personen naar Pannerden (Gelderland) gaan. We vertrekken om 20.00 uur op het plein van de Boerenbond. Zondag om 19.00 uur zullen we weer in Moergestel terug zijn. Diegene die een auto heeft en dan wil rijden, wil die even bellen naar Gerdie van de Wouw, tel. 1454. We moeten er 5 hebben. Tot vrijdag. We beginnen weer met de biljartcompetitie. Iedereen die (weer) mee wil doen wordt don derdag 1 december in café ’t Draaiboompje verwacht. Zowel dames als heren zijn hier van harte welkom. Mocht je dan verhinderd zijn en toch mee willen doen, laat dit dan even weten. Bovengenoemde vereniging houdt op zaterdag 3 en zondag 4 december een onderlinge ten toonstelling in haar clublokaal H. d. Brouwer, Rootven 11. ’n 150 tal mooie en goede duiven worden hier tentoongesteld. De openingstijden zijn op za terdag van 19-23 uur en zondag van 10-13 uur. De toegang is gratis. Daar we al enige jeugdle den hebben, wordt de jeugd ook uitgenodigd om deze mooie duiven te komen bezichtigen. Misschien zit er onder hen een duivenmelker bij. De deelnemende leden worden verzocht hun inschrijfformulier tot en met 27 november a.s. in te leveren op adres Kloosterlaan 3. Op 10 en 11 december zal het playback- concours plaats vinden. Wie wordt er plack-backer van Moergestel? 2 Dagen zullen een twintigtal, Moergestelnaren hun beste beentje voor zetten. Om in deze strijd als beste uit de bus te komen. Voor deze avonden kunnen wij nog een aantal deelnemers gebruiken in de leeftijdsgroep bo ven de achttien jaar. Zij kunnen zelf nog opgeven tot 25 november bij C. van Dijk, Pr. Irenestraat 5, Moergestel. Daar er grote belangstelling is om deze avon den bij te wonen, heeft de organisatie besloten om de voorverkoop op 20 november te starten. De kaarten voor deze avonden die in café ’t Centrum gehouden worden, zullen 2,50 per avond kosten. Deze kaarten zijn verkrijgbaar bij van Dijk Stoffen, Pr. Irenestraat 5. Wees er snel bij, er is beperkte ruimte. De organisatie. MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 23 NOVEMBER 1983 De vogelvereniging kan terug zien op een zeer geslaagde tentoonstelling. Zowel het aantal in zenders als het aantal ingezonden vogels waren groter als het voorafgaande jaar. De vier keur meesters die de vogels woensdag keurden wa ren vol lof over de kwaliteit van de te keuren vogels, wat ook bleek uit de punten die toege kend werden. De opening vrijdagavond werd druk bezocht en was erg gezellig. Ook zaterdag en zondag bezochten veel belangstellenden en vogelliefhebbers de tentoonstelling. De uitslagen treft u hieronder aan: Kampioenen en le prijzen: Kampioen kanaries VK: Fr. Ligtvoet, kooi 136, Zilver Phaeo, 90 pnt. Kampioen tropen BK: J. Rokvan, kooi 169, Putter 91 pnt. Eerste prijs stammen: J. Bergman, kooi 73 t/m 76 360 4, Ree. wit kanarie Eerste prijs pigment zonder rood kanaries: Fr. Ligtvoet, kooi 18, Goud-agaat, 89 pnt. BM Eerste prijs pigment met rood kanaries: J. Mensink, kooi 29, Oranje-rood-brons 89 pnt. Eerste prijs vetstof zonder rood kanarie: J. Bergman, kooi 80, recessief wit, 90 pnt. Eerste prijs vetstof met rood kanaries: J. Men sink, kooi 120, Zalm, 89 pnt. Eerste prijs Mozaïk en roodogen kanaries: Fr. Ligtvoet, kooi 136, Zilver Phaeo, 90 pnt. Eerste prijs postuur kanaries: A.v.d. Wouw, kooi 142, Gloster consort, 89 pnt. BM Eerste prijs wildzang bastaarden: J. Rok- ven, kooi 169, Putter, 91 pnt. Eerste prijs zebravinken Japanse Meeuwen: J.v. Korven, kooi 196, Zebravink bruin, 89 pnt. BM Eerste prijs tropische vogels: J.v. Gisbergen, kooi 229, goudbuikje, 90 pnt. BM Eerste prijs grasparkieten: H. Timmermans, kooi 237, 86 pnt. licht groen Eerste prijs agapornides grote parkieten: M. Ligtvoet, kooi 251, 88 pnt. Agapornis zee groen. Eerste prijs duiven en kwartels: J.v. Gisber gen, kooi 257, 88 pnt., talpacotiduif Eerste prijs OK kanaries: J. Bergman, kooi 88, 90 pnt., kanarie goudgeel. Eerste prijs OK tropen: M. Ligtvoet, kooi 234, 90 pnt., brilvogel Herenderby: C.v.d. Hout, kooi 94, 90 pnt., kanarie goudgeel Damesderby: A.v.d. Wouw, kooi 142, 89 pnt.; Gloster consort Beste duo: J. Bergman, kooi 66 en 75, 180 pnt. Beste kweker: J. Bergman 5 x 90 pnt. Vrijdag a.s. is er om 19.30 uur weer een open bare vergadering in het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening 2. Trekking stemmingsnummer 3. Ingekomen stukken 4. Mededelingen 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 28 oktober 1983. 6. Voorstel tot vaststelling van een gemeente lijk bibliotheekplan voor de jaren 1986-1988 7. Aanbieding voorstel van de kommissie voor Beroep- en Bezwaarschriften inzake het door het Leger des Heils, p/a Marconi- weg 8 te Dordrecht ingesteld beroep tegen het weigeren van een gevraagde ontheffing tot het inzamelen van goederen. 8. Voorstel tot aankoop van het zogenaamde pastoorspaadje van de R.K. Kerk van de Heilige Joannes Onthoofding. 9. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een gedeelte van het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel sektie B nr. 2571, plaatselijk bekend grenzend aan de Bosstraat. 10. Voorstel tot het aanvaarden van een wijzi ging van de I.Z.A.-regeling Noord- Brabant. 11. Voorstel tot het vormen van een reserve voor de aanleg van een fietspad Moergestel-Tilburg 12. Beantwoording eventueel ingekomen vra gen. 13. Sluiting. De Sint deed het afgelopen weekend weer vele kinderharten sneller kloppen. Met eer en deugd hebben wij ook dit jaar weer genoten van het tweedaags Spaanse Bezoek. Enthousiast hebben zeer veel kinderen - en ook ouders natuurlijk - laten blijken hoe bevriend zij toch wel zijn met de Goedheilig Man. Langs de route, en ook bij het gemeentehuis was de belangstelling groot. Maar bovenal in ”Den Boogaard” was te zien dat daar het feestelijk gebeuren werd gevierd. Heel de gang en de grote zaal was versierd met tekeningen, Sinterklaasjes, Zwarte Pieten, bootjes en noem maar op!!! Al deze versieringen waren gemaakt door de kinderen van de klassen 1 en 2 van de basisscholen. De kinderen van de kleuterscholen mochten de Sint ieder een vlag getje overhandigen bij hun bezoek. Ook zaterdagavond bij het Sint Nicolaas-bal was het weer knal-gezellig. Als intermezzo kwam het Spaanse Gezelschap een muzikale show geven, waaruit blijkt dat de Sint veel ta lent bij Zich had. Iedereen, die aanwezig was, heeft toch heus weer zijn lachspieren moeten laten werken. Bij het afscheid op zondagavond vroegen wij het gezelschap naar hun bevindin gen en hierop kregen wij als antwoord: ”Wat was het weer fantastisch!” Daar dit feest weer zo geslaagd genoemd kan worden, hebben wij te danken aan de spontane medewerking van de gehele Moergestelse be volking. Want zonder dat hadden wij het ook niet gekund. Daarom: alle Moergestelse men sen, bedankt voor uw geweldige medewerking en inzet.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 11