>»XJan van Velthoven Schoolstraat 3 - Kerkstraat 21 - Moergestel Telefoon 04243 - 1284 Even langs de glasbak. Kleine moeite. Goede gewoonte I 11 I I nr i F }i S.V. Roef! Volleybal Op zun Gèssels 2 GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUI? IN DE GLASBAK! L.P. door Moergestelnaren Soms lukt het wel eens niet... Keltum hoogwaardig edelstaal van de Koninklijke van Kempen en Begeer Middenstands- aktie... 565,- 36,75 199,- 225,- 495,- 14,- 10,75 14,75 16,25 KELTUM 6 355,- 1 ’’Kijk op het Erf”- boom X. J 42- Delig met soeplepel Vraag vrijblijvend inlichtingen en folders f ft ih e ''MOERGESTEL-NIEUWS'' - WOENSDAG 16 NOVEMBER 1983 PAGINA 11 Peter Dini De redaktie. J.S. J.S. Jan van Velthoven - Huish. artikelen Deelnemer St. Nicolaas-winkelaktie tiestand, maar voor het zover is kunt u al naar een paar thuiswedstrijden van ons komen kij ken en wel op komende zaterdag om 17.00 uur in de Vonder te Moergestel. Opstelling: Jan, Koos, Hans, Theo, Roy en Peter. Reserves: Toine en Mare. Dames 1: S.V. Roef! - Willem II Heren 1: S.V. Roef! - Sarto/Pellikaan 7 Tot zaterdag bij een van onze wedstrijdden als supporter of als toeschouwer. Mocht u na deze wedstrijden het verlangen krijgen om ook te gaan volleyballen, dan bent u van harte wel kom op onze trainingen op vrijdagavond van 19.00-22.00 uur. Eventueel voor meer infor matie bij Peter van de Wouw, tel. 1708. Tot ziens. en moeten we kopij laten liggen omdat we door de soms enorme stroom van kopij en advertenties met plaatsgebrek zitten. Moet dit gebeuren dan wordt bij elk arti kel serieus overwogen of het geoorloofd is om dat te laten liggen en eventueel door te schuiven naar een van de volgende weken. Die vrijheid moeten we nu eenmaal ne men, dus houdt U er rekening mee dat ko pij die U inlevert wel eens noodgedwon gen een weekje moet blijven liggen, al zul len we dat (uiteraard) tot een minimum beperken. Nieuw in ons assortiment! Links en rechts door deze krant ver spreid vindt U de foto's van alle aan de St. Nicolaas-winkelaktie deelne mende Moergestelse winkeliers. De plaatsruimte hiervoor benodigd werd hen welwillend beschikbaar gesteld door "Moergestel-Nieuws". sonen, uitgebreide samenstelling Taartschep 6 Taartvorkjes 6 Theelepels Kaasschaaf Drogisterij Kemps-Welvaarts Deelnemer St. Nicolaas-winkelaktie Het groepje dat zich onder leiding van Koos van Elderen bezighoudt met de taal en de ge schiedenis van Moergestel heeft er geen gras over laten groeien. Het tweede deeltje ”op zun Gèssels” is uit en ligt bij Rinus Denissen te koop. Het is opnieuw een alleraardigst boekje dat bij de echte Moergestelnaren veel herinne ringen e.a. aan vroeger zal oproepen en dat de niet ingeborenen iets zal laten proeven van de sfeer van vroeger. De formule die in de ’’buukskes” wordt toegepast is eenvoudig, maar boeiend. Eerst een meer theoretisch ge deelte over de waarde van de overlevering. Vervolgens enkele grepen uit het Moergestels taaleigen, die verhalenderwijs worden toege licht. Als sluitstuk een uitvoerig verhaal over Koop van de Wouw, die van boereknecht en barbier unnen echten boer werd. Het eerste boekje heeft veel reacties losge maakt en dat zal dit tweede ook wel doen. Dat is in elk geval te hopen. Want dan pas blijkt dat deze boekjes werkelijk in een behoefte voorzien is. Om kwart over eens op zaterdag 12 november speelde het herenteam van Roef! ook een wedstrijd. De tegenstander was het 5e team van V.C.U. We begonnen aan deze set met het vooruitzicht dat we zelf het spel zouden moe ten maken, en dat gebeurde ook. Nadat de te genstander de opslag had gehad, begonnen we gelijk met het spel over te nemen en ook de ser vice. Door een aantal aanvallen liepen we snel uit naar een voorsprong van 5-1. Hierna druk ten we pas echt door en wonnen de set dan ook vrij gemakkelijk met 15-1. Na deze overwinning was het nu echter zaak dat we niet te overmoedig zouden worden. We wisselden echter toch een speler in om iedereen te kunnen laten spelen, en met de eerste setstand in het achterhoofd was dit niet zo’n probleem. Het zou echter anders lopen want de tegenstander die we in de eerste set zo mak kelijk verslagen hadden, kwam terug in hun spelritme en wij hadden daar in het begin niet meteen een antwoord op. Zodoende was het ook mogelijk dat we op een achterstand van 8-3 kwamen. We lieten een time-out de uit komst brengen want het ging ineens weer stuk ken beter. We kwamen na een aantal goede aanvallen en mooie tactische ballen op een stand van 13-13. Nu was het moment daar om door te breken en dat lukte ook na een heen en weer van de service, het werd weer 15-13 voor ons. Het moeilijkste was nu weer voorbij want we hadden 2 van de 3 sets gewonnen. Toch voor de zekerheid om ook het derde punt binnen te halen besloten we weer met onze vaste basis opstelling verder te spelen. Dit bracht inderdaad de rust helemaal terug in ons team. We speelden echter niet uitmuntend maar de derde set werd ook een duidelijke overwinning op v.c.u. (15-11). Conclusie na een aantal wedstrijden van zowel dames als heren is dat we duidelijk op de goede weg zijn. We hopen volgende week een totaal overzicht te kunnen geven van de competi- CASSETTE MODEL ’CMDY’ 41- Delig voor 6 personen 105-Delig voor 9 per- In de eerste ronde van de N.C.B. actie ’’Kijk op het Erf” zijn de Moergestelse boeren als nummer één uit de bus gekomen. De actie is bedoeld om zowel de boeren zelf als de burgers wat meer kijk te geven op het boerenerf, het visitekaartje van het agrarisch bedrijf. Een deskundige jury heeft twee keer, in het voor jaar en in het najaar, de erven van de boeren die zich voor deze actie hadden opgegeven be oordeeld op de volgende aspecten: veiligheid - hygiëne - erfbeplanting - totaalaanzicht. In Moergestel hadden zich 12 bedrijven voor deze actie gemeld. Als aandenken aan deze ’’overwinning” heeft de N.C.B. een heel speciale boom ter beschik king gesteld, luisterend naar de Latijnse naam ’’Leireiodendron”. Het is een echte tulpen boom die bij planting reeds een hoogte van 6 meter heeft en kan opgroeien tot 20 meter hoogte. Vrijdag a.s. om twee uur ’s middags zal deze boom met enige plechtigheid worden geplant op het gazon voor het boerenbondsgebouw. Hij zal zeker een verfraaiing worden voor de Schoolstraat. Dinsdag 8 november speelde het 2e damesteam van ROEF 1 haar vierde wedstrijd in de stadssporthal te Tilburg. De spelers waren: Hermia, Annie, Ria, Annelies, Joke, Marian ne en als reserve Hannie. De tegenstander was Schalmers 3. De tegenstander mocht beginnen met de opslag die hun al meteen een paar punten ople verden. Deze waren voor ROEF 1 moeilijk in te halen en de set werd met 15-4 afgesloten. De 2e set verliep beter. Het samenspel tussen de spelers verliep beter dan in de le set. Toch verloren we met 15-6. De 3e set verliep moeizaam door de spannin gen. ROEF 1 haalde maar 1 punt hierdoor en deze set werd afgesloten met 15-1. Deze wedstrijd hebben we dus met 3-0 verloren. We gaan echter gewoon door en hopen door wat meer oefenen ook een set te winnen. Marianne Een maand geleden speelde het le damesteam tegen Nemelaer en deze wedstrijd verloren we met 2-1. Met de instelling om deze te winnen begonnen we aan de wedstrijd. De opstelling was als volgt: Marian, Ria, Jeanne, Dini, Pe tra, Marjo en als reserven Jolanda en Loes. Nemelaer kreeg als eerste de opslag en scoorde zeer snel enkele punten. Na de 2e time-out bij de stand 14-2 begonnen wij pas goed te spelen. Door hard te knokken wisten wij deze set met 14-16 toch nog te winnen. In de 2e set kwamen Jolanda en Loes in het veld in plaats van Ria en Petra. We stonden na redelijk spel onzerzijds met 7-0 voor en ineens kon er geen bal meer opgevangen worden met als gevolg ook geen aanval en de set met 15-8 verloren. De 3e set begonnen we met dezelfde opstelling als de le in de hoop alsnog deze wedstrijd te winnen. Ondanks onze inzet kwamen we niet verder dan 15-5 en ook deze wedstrijd werd dus met 2-1 verloren. <3 SI Op initiatief van de Stichting ”De Brakke- liers” werd er eind september een L.P. opge nomen met Middenbrabantse Carnavalsliede ren. Ook C.V. ”De Pierewaaiers” verleende haar medewerking. Met het lied ’’Platte proat ofwel dialect” waren zij één van de dertien Carnavalsverenigingen, die deze beslist unieke plaat volzóngen. Mede dankzij hun vaste voorzanger Joop Vroomen hadden zij van de gereserveerde twee uren voor de opnamen slechts 20 minuten no dig. De opname-leider kon toen reeds zeggen; ’’Grandioos!”. Inderdaad steekt het lied van ”De Pierewaai ers” er kwalitatief boven uit. De producers verwachten, dat Radio Brabant het binnen af zienbaar tijd gaan draaien, terwijl zij reeds wenken uit Hilversum ontvangen, die erop we zen, dat er van die kant ook interesse bestaat. Deze unieke L.P. komt in een oplage van 2000 van de pers. Ze wordt alleen in Tilburg en om- GASSETTE MODEL UNDE’ 42-Delige cassette voor 62-Delige cassette voor_ 9 pers. 6 Fruitmesjes ■i Slagerij J. van Zon-Reyrink Deelnemer St. Nicolaas-winkelaktie liggende plaatsen aangeboden. C.V. ”De Pie rewaaiers” hebben echter de gelegenheid ge kregen om voor de officiële verkoopdatum (1 december) zoveel platen te verkopen aan Moergestelnaren als zij willen. De L.P. kost 10,(er zit geen winst voor De Pierewaaiers of wie dan ook op; het tekort wordt gedekt door een grote verzekeringsmaatschappij). Heeft u belangstelling (komt mooi uit zo vlak voor Sinterklaas), dan kunt U de plaat nu reeds bestellen door een enveloppe met daarop uw naam en daarin 10,te bezorgen bij J. Denissen, Pr. Margrietstraat 11 (niet in buiten brievenbus a.u.b.). De L.P. wordt dan z.s.m. bij u thuisbezorgd. C.V. ”De Pierewaaiers”

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 11