I I Wim en Miet Timmermans 50 jaar getrouwd 8 Kissebissen 1 I over kleinigheden -1 a ik Het is nog vroeg, maar toch... Gemeenteraads vergadering Jj I I L - Raadsvergadering 28 oktober I Aan alle patiënten van E.J.Th.M. van Delft, huisarts ?i I il 12 8S« M.O. 4. 5. 6. 7. I mei I Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. 1. 2. 3. WOENSDAG 2 NOVEMBER 1983 8e Jaargang - Nr. 309 4 I die het de gemeente oplevert. De V.V.D. be treurt het dat er van het Stoom niets intact blijft en betreurt de grootschalige opzet van het nieuwe project. Zij vreest een te grote con currentie onder de plaatselijke middenstand als gevolg van een overbewinkeling. Trefcentrum Nu de stichting Trefcentrum niet meer bestaat wil het C.D.A. het beheer van dit van het kerk bestuur gehuurde gebouw overdragen aan Den Boogaard. De P.G.B. voelt daar niet voor en wil het gebouw behouden voor het open jonge ren werk. Toerisme Het C.D.A. zag graag wat meer gemeentelijk initiatief om het toerisme te bevorderen. De P.G.B. zegt dit wel niet uitdrukkelijk, maar verwacht wel veel van een toeristenbelasting. Onroerend Goed Belasting Algemeen zijn de partijen gelukkig dat de ge meente de opbrengst uit de onroerend goed be lasting niet wil verhogen. Het C.D.A. vraagt zich af of de kosten voor hertaxering, geraamd op 45.000,niet veel te hoog zijn. Zij pleit voor een hertaxatie in procenten. De gemeente zou alle objecten in kaartsysteem moeten bren gen en daarin alle waardevermeerderingen moeten aantekenen. Dan zou een hertaxatie heel wat eenvoudiger en goedkoper zijn. Subsidies Alle partijen zijn het er over eens dat de subsi dies over de verenigingen niet gekort moeten worden. Dit waren wel de voornaamste punten van de Algemene Beschouwingen. Wie ze in zijn ge heel wil doorlezen kan hiervoor terecht bij de secretariaten van de diverse partijen. Vrijdag 4 november zal het college de in de be schouwingen gestelde vragen beantwoorden. J.S. gaan we in de parochie nu al aandacht vragen voor de EERSTE COMMUNIE van het ko mend voorjaar. Juist omdat de eerste commu nie, na de doop, een belangrijke tweede stap betekent voor een kind op de weg naar geloven en geloofsgemeenschap, verdient deze stap weloverwogen gezet te worden. Om in de gezinnen dit proces op gang te bren gen, willen we nu al met de betrokken ouders een eerste gesprek aangaan, en hun vragen of zij hun kind willen opgeven. Omdat het weer om zo’n 65 kinderen zal gaan, en we graag beide ouders willen horen en met hen spreken, hebben we er dit jaar voor geko zen om de groep niet te groot te laten zijn. We denken aan tweedeling en stellen u voor: ou ders wier familienaam valt in de eerste helft van het alfabet - A t/m M - nodigen we uit op woensdagavond 9 november; ouders met na men van N t/m Z op donderdagavond 10 no vember. Beide keren in Den Boogaard, om 8 uur ’s avonds. Ouders die hun kinderen niet op een van de 3 rk-basisscholen hebben in ons dorp, kunnen we alleen langs deze weg uitnodigen; de andere ook via de scholen. U komt toch ook? U bent op een van beide avonden hartelijk welkom. Parochiële Werkgroep Eerste Communie en pastor J. Vinkenburg. Zoals eerder gezegd, in 1931 leert ze Wim ken nen (’n kostelijk verhaal) en 2 jaar later trou wen ze. Ze krijgen 4 kinderen: 2 zonen en 2 dochters. Nu doen ze het voortaan rustig aan. Wim gaat dikwijls biljarten en kaarten met de bejaarden in Den Boogaard en hij doet de boodschappen (niet graag, vertrouwt hij ons toe). Miet heeft geen hobbies zegt ze, maar ze is de hele dag bezig. Het bleek ons echter dat ze op ’n dag geen moment ergens rustig kan gaan zit ten, want ook tijdens ons gesprek was een stoel er voor haar niet bij. Zondags schrikken ze er niet van terug om de auto te pakken, ’n heel eind (100 of 150 km. is geen probleem) te rijden, en naar de kerk te gaan en daarna op de terugweg ’n kopje koffie drinken om dan in het vroeg van de middag weer thuis te zijn. Allebei naar omstandigheden nog goed gezond gaan ze dus op maandag 7 november hun gou den bruiloft vieren samen met hun 4 kinderen en 12 kleinkinderen, die er ongetwijfeld voor Wim en Miet een onvergetelijke dag van zullen maken. Om 11.00 uur is er een H. Mis in de parochie kerk en de receptie is van 18.00 tot 19.00 uur in ’t Draaiboompje. Ook daar zal de harmonie hen na de receptie een serenade brengen. Wim en Miet, alvast van harte proficiat. We wensen jullie een fijne dag en daarna nog vele jaren van goede gezondheid. Geachte heer/mevrouw, Graag wil ik U in kennis stellen van een verandering die in mijn huisartsenpraktijk heeft plaatsgevonden. Ik heb mij als huisarts-opleider beschikbaar gesteld aan de Medische Faculteit van de Universiteit van Amsterdam. Daarmee wordt mijn praktijk een opleidingspraktijk voor aankomende huisartsen. Als zodanig ben ik en is mijn praktijk nu officieel erkend. Dat betekent dat wij met ingang van 1 november 1983 als eerste huisarts in opleiding in mijn praktijk kunnen verwachten: W.N.M. Frankenmolen, voor een periode van 12 maanden. Als dat U en mij goed bevalt zullen er daarna meerdere volgen. De huisarts in opleiding heeft zijn artsexamen reeds afgelegd en kan dus handelen in eigen verantwoordelijkheid: het is een echte dokter. De opleiding bestaat uit dagelijkse gesprekken met mij en een wekelijkse terugkomdag op het Huisartseninstituut van de Universiteit van Amsterdam. Ook ikzelf zal in de komende periode zo nu en dan een dag afwezig zijn om cursussen te volgen aan datzelfde Huisartseninstituut. Zelf ben ik ervan overtuigd dat deze opleidingstaak ook mijn werk als huisarts voor U ten goede zal komen. Ik hoop dat U op den duur deze verandering ook als een verbetering zult ervaren en vraag uw medewerking bij de verwezenlijking ervan. E.J.Th.M. van Delft, huisarts. t ’’Zoiets komt maar eens in de 50 jaar voor!” staat te lezen op de uitnodigings kaart die de kinderen Timmermans stuur de naar familie, vrienden en kennissen. Reden waarom ’Moergestel-Nieuws’ Wim en Miet bezocht op hun huisadres Duyve- kotstraat 7 en hen liet vertellen over die 50 jaar, ’n feest dat op maandag 7 november a.s. zal worden gevierd. Wim, in Moergestel kent men hem het best als Willeke, Timmermans werd geboren op 19 mei 1906 in Diessen in een gezin van 6 kinderen. Zijn vader was landbouwer. Na de lagere school in Diessen (waar hij twee keer de zesde klas moest doen omdat hij nog te jong was) ging hij naar de U.L.O.: 1 jaar in Goirle en 2 jaar in Tilburg. Wim vertelde ons ook nog over de strijd die er op de lagere school was tussen de jongeren uit de plaatsen Diessen en Haghorst. Kwajon gensstreken ontaardden dikwijls in enorme vechtpartijen. Vanwege het werk thuis kwam Wim met z’n 17 jaar van school en ging hij zijn vader helpen op de boerderij. In 1931 leert hij Miet kennen en in 1933 trouwen ze. Ze kwamen terecht in Reusel en nemen hun intrek in het café ’’Klein Amerika” (het is er nog) annex expeditiebe drijf en bouwmaterialenhandel. Eén knecht hadden ze in dienst als chauffeur, Wim hielp zelf mee en Miet zorgde voor het huishouden en het café, ’n Borreltje kocht men in die tijd nog voor ’n dubbeltje. In 1937 houdt Wim het voor gezien (z’n boe renhart liet hem niet in de steek) en huurde een boerderij in Biest-Houtakker. Ook daar valt het hem echter niet mee: op 15 december 1948 brandt hun boerderij tot de grond toe af en waren ze alles kwijt behalve een vertrek waarin men ging wonen. Wim was niet verzekerd, had 4 kleine kinderen (hen overkwam gelukkig niets) en moest dus helemaal opnieuw begin nen. Bepaald geen kleinigheid, maar samen met zijn sterke vrouw kwamen ze er weer bo venop. Intussen had hij de boerderij in Moergestel (Duyvekotstraat 7, red.) al gekocht en in 1949 kwam men naar hier. Wim bleef boeren tot 1961 (zijn zoon Kees nam het bedrijf toen over) en wordt dan bouw vakker omdat de boerderij maar ’n eenmans bedrijf was. In 1968 wordt hij om gezond heidsredenen afgekeurd en gaat hij het rustig aan doen. Op dit moment, na vele operaties, leeft Wim gezond en wel met een pace-maker. Miet van Dijk ziet het levenslicht in Moergestel op 6 februari 1910, als dochter van Piet van Dijk die woonde aan de Krijtestraat, tegen woordig Heuveldwarsstraat. Na de lagere school volgt ze de naaischool bij de zusters en krijgt ze huishoudelijk onderricht van juf frouw Ariëns (enkele halve dagen per week). Werken moet ze thuis waar ze alles mee aan moet pakken. Begrijpelijk voor die tijd, want Miet kwam uit een gezin van 9 kinderen. Tus sendoor volgde ze met nog 84 meisjes een melkcursus op de Opslag. I De raadsagenda bestond ook ditmaal weer uit een aantal punten waaraan weinig politieke eer viel te behalen en waarbij de voorzitter zijn ha mer nauwelijks uit handen hoefde te leggen. Jan Vriens (PGB) vond dat het college de reeds eerder geformuleerde bezwaren tegen de Ge meenschappelijke Regeling Gezondheidsdienst wat stringenter moest formuleren, waarmee de raad instemde. De ontheffingen die de raad vorig jaar heeft verleend op de Parkeerexcessenverordening moesten, krachtens een besluit van de Raad van State, worden herroepen. Jan Vriens (P.G.B.) wees er op dat zijn partij voor dit soort uitspraken heeft gewaarschuwd en vond het een gezichtsverlies voor de raad. De andere partijen konden er echter zo zwaar niet aan til len. Volgens Albert v.d. Werff moest je het zien als een uitlokken van jurisprudentie. Rob Damen (V.V.D.) vond dat men van hogerhand een juiste beslissing had genomen. En na dit korte over en weer was de raadsver gadering door de agenda heen en kon men na de koffiepauze beginnen aan de Algemene Be schouwingen. Algemene Beschouwingen Zoals gewoonlijk lieten de Algemene Beschou wingen van de drie fracties een instemming blijken met het beleid van het college. Slechts op detailpunten uitte men voorzichtige kritiek of vroeg men toelichting. De T 31 Nu de T 31 na lange barensweeën eindelijk ge realiseerd lijkt te worden liep zij reeds als een rode draad door alle beschouwingne. De V.V.D. vond en vind het een nodeloze investe ring. De heer Damen heeft dan ook een veel punten tellend bezwaarschrift namens de V.V.D. ingediend. C.D.A. en P.G.B. zijn wel voor de T 31, maar de P.G.B. ziet met de V.V.D., de noodzaak van stoplichten niet in. Fietspad Tilburg Zowel de P.G.B. als de V.V.D. dringen aan op een snelle realisering van een fietspad naar Til burg. De P.G.B. zou de financiële aanzet wil len geven door de invoering van een toeristen en hondenbelasting. De V.V.D. wil daar ook de uitgaven voor de onnodige stoplichten aan toevoegen. Centrale Antenne Zowel V.V.D. als P.G.B. vinden dat de cen trale antenne niet goed functioneert. De V.V.D. zag het beheer-van de CAT liever in handen van een stichting, zodat de deelnemer er meer invloed op kan uitoefenen. Reinigingsdienst Deze dienst moet volgens C.D.A. en V.V.D. meer kostendekkend worden gemaakt. De V.V.D. zou ook graag onderzocht zien of een particuliere ophaaldienst niet voordeliger zou kunnen werken. Het Stoom Zowel de P.G.B. als de V.V.D. zijn blij dat het Stoom eindelijk een bestemming blijkt te krij gen. De P.G.B. krijgt wel een wrange smaak in de mond bij de verliespost van 250.000 gulden ,aa ia l - !n» A.s. vrijdag 4 november is er om 19.30 uur weer een openbare vergadering in het gemeen tehuis. De agenda: Opening. Trekking stemmingsnummer. Beantwoording van het Kollege van Burge meester en Wethouders op de Algemene Beschouwingen in de vergadering van 28 oktober 1983. PAUZE Repliek en dupliek van respektievelijke Raad en Burgemeester en Wethouders. Voorstel tot toekenning van subsidies voor het dienstjaar 1984. Voorstel tot vaststelling van de begroting 1984 en die van het Woningsbedrijf 1983-1984. Sluiting.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1