I a r Volkshuisvesting Openbare werken t Gemeentehuis Fietspadenplan Onderwijs Prioriteitstelling Gezondheidszorg Besluit Bedrijventerrein Automatisering woningregistratie Werkgelegenheids- verruimende maatregelen Afronding sportpark ;tl,| H fJ Volkshuisvesting i PAGINA 7 S" - WOENSDAG 26 OKTOBER 1983 ►or het jaar 1984 st elet 67 n n 9n n 42.264,- f ra i t met s G 462,— 41.802,— •9 ils e en Als gevolg van de steeds grotere toeloop van cliënten op de afdeling Sociale Zaken en Welzijn ontstaan er knelpunten bij de behandeling. Zeker nu op deze afdeling ook de V.V.V. informatie wordt verzorgd is het soms moeilijk de mensen die privacy te geven waar zij recht op hebben. De service verlening is dan niet altijd optimaal en er ontstaan hinderlijke wachttijden. Om hierin verbetering te brengen is aan de architect die het gemeentehuis gebouwd heeft verzocht te bezien welke mogelijkheden er zijn om deze problemen op te lossen. In het kader van haar structuurplantaak voert het Stadsgewest Tilburg een integraal verkeers- en vervoersbeleid. Vooruitlopend op een nota inzake dit beleid is door het Stadsgewest een fietsrouteplan opgesteld. De verbinding Moergestel-Tilburg wordt in dat plan als knelpunt aangeduid, gezien de omvang van het schoolgaande- en woon werkverkeer en vanwege het ontbreken van een verkeersveilige situatie voor fietsers. Het ligt in het voornemen een plan voor een alternatieve fietsroute via het Bakseven bij de provincie in te dienen opdat dan een principe uitspraak wordt verkregen voor een subsidie van 50% in de kosten van aanleg van een fietspad in het kader van de Wet Uitkering Wegen. Gezien de financiële positie van de gemeente wordt het echter niet verantwoord geacht tot aanleg van het fietspad over te gaan bij een subsidieverlening tot 50%. Pas bij toekenning van een aanmerkelijk hoger subsidie kan aanleg worden overwogen. De mogelijkheid doet zich voor om het woningbestand en de registratie van woningzoekenden op de office-computer te verwerken. In de begroting is rekening gehouden met de aankoop van een daarvoor te ontwikkelen programma waarvan de kosten op f 4.000,— geraamd worden. Door de kommissie Openbare Werken is een prioriteitsschema opgesteld voor onderhoud c.q. rekonstructie van wegen. Hierop komen de volgende wegen voor: De Heuvelstraat, Schoolstraat, Aboomsestraat, Pijnendijk, Schout v.d. Wouwstraat, Past, de Louwstraat en de Waterhoefstraat. De uitvoering van het plan Heuvelstraat is in 1984 te verwachten en voor de andere wegen zal uitvoering afhankelijk gesteld worden van de urgentie en de beschikbare middelen. Voor de Schoolstraat wordt opgemerkt dat een eventuele behandeling zou kunnen worden afgestemd op de aanleg van de T 31 door de Provinciale Waterstaat. Bij overleg is gebleken dat er bij de Provinciale Planologische Commissie geen bezwaar bestaat tegen de ontwikkeling van een bedrijventerrein ten zuiden van het bestemmingsplan Papenacker en ten noorden van de Rijksweg 58. Gezien de omvang van dit toekomstig bedrijventerrein en de huidige vraag naar industriegrond zal deze lokatie pas op langere termijn aan bod komen. Voor de korte en middellange termijn is het ook noodzakelijk om een bedrijventerrein van beperkte omvang voorhanden te hebben. In verband daarmee is thans een lokatie in het bestemmingsplan Stokeind, (dus gelegen bij het huidige industrieterrein) in studie. De grond hiervoor is reeds geheeld eigendom van de gemeente en geeft de mogelijkheid tot realisering van een viertal kavels van 1400 m2 direct aan de weg en in het achterliggend terrein - In 1983 werd een krediet beschikbaar gesteld voor de uitvoering van een drietal werkgelegenheidsverruimende objecten. Dit zijn: - de verbouw van gemeentewerken/brandweergarage, - de verbouw van het veregenigingsgebouw aan de Postelstraat - bouw kleed/klubakkomodatie voor SV Roef. In 1984 zal de verdere afwerking van deze plannen en de inrichting van deze gebouwen de aandacht moeten krijgen en aan de hand van de eindafrekening kan dan worden bezien of met de beschikbaar gestelde kredieten kan worden volstaan. Reeds jaren bestaan er plannen om de Graaf van Urselschool aan de Kloosterlaan zodanig te verbouwen, dat daar ook over een centrale ruimte of aula beschikt kan worden. Het daarvoor ontwikkelde plan was echter zo duur dat daar voorlopig van is af gezien. Door daling van het aantal leerlingen, waardoor klassen leeg komen, opent zich nu de mogelijkheid om in deze behoefte te voorzien door een veel minder ingrijpende inwendige verbouwing. Deze plannen zullen nu in overleg tussen schoolbestuur en B en W verder worden uitgewerkt en mogelijk nog in 1984 aan de raad worden voorgelegd voor een kredietaanvrage. Ook zal daarbij de isoltie van het schoolgebouw, aan de hand van een door Intergas uit te brengen rapport, worden bezien. bestaan mogelijkheden om zeer kleine kavels uit te geven, bestemd voor bestaande kleinschalige bedrijven danwel voor nieuw te starten bedrijven. Het restant van dit gebied zou ingevuld kunnen worden met een 20-tal kavels voor volkstuinen als alternatief voor de geplande kavels in plan Hoefkens die geen doorgang kunnen vinden in het kader van de aanleg van de T 31. 10 4 10 14 6 23 Veel ruimte voor uitvoering van nieuwe projecten geeft deze begroting niet. Een aantal urgente projecten zijn hiervoor reeds genoemd. Getracht zal worden om met de beschikbare middelen een zo groot mogelijk aantal wensen te vervullen waarbij vooral in het oog zal worden .gehouden dat zo min mogelijk lasten naar de Toekomst worden verschoven om zodoende beter in staat te zijn de nog komende tegenvallers in de komende jaren op te vangen. Deze publikatie is wederom bedoeld om de inwoners een beeld te geven van de financiële situatie van haar gemeente en van de plannen die het gemeentebestuur heeft om een zo goed mogelijk leefmilieu te handhaven. Getracht zal worden om met de schaarse middelen een zo groot mogelijk nuttig effect te bereiken. De gemeenteraad wordt nu gevraagd om door het vaststellen van de begroting richting te geven aan het beleid door zorgvuldige afweging van belangen. De raadsvergadering van 28 oktober en 4 november a.s., waarin de begroting behandeld zal worden zijn openbaar zodat iedere inwoner die daar belang in stelt deze kan bijwonen en zelf kan ervaren hoe de gemeenteraad de belangen afweegt om tot een verantwoorde besluitvorming te komen. Zoals in het vorige hoofdstuk reeds werd vermeld zal ten behoeve van de SV Roef, in het kader van de werkverruimende maatregelen, een eigen akkomodatie worden gerealiseerd. Zodra dat plan is uitgevoerd dient ook het voor Roef ingerichte terrein daarbij te komen. Het nu bij Roef in gebruik zijnde terrein krijgt dan weer de bestemming als voetbalveld voor Audacia en zal als zodanig opnieuw moeten worden ingericht. Mede in verband daarmee zal ook de toegangsweg, tevens de toegangsweg naar de tennisvelden, een verharding moeten krijgen. Hierbij zal ook aandacht besteed worden aan de parkeervoorzieningen voor M.T.V. Stokteind en SV Roef. Verder vraagt het paviljoen van MTV Stokeind het nodige onderhoud om de bestaande daklekkages op te heffen. Isolatie sportzaal Daar de energierekening van de sportzaal erg hoog is zal bezien worden welke maatregelen genomen kunnen worden om daarin verbetering te brengen. Gebleken is dat een aantal verschillende maatregelen bestudeerd moeten worden om hierin verbetering te brengen, t.w. - spouwmuur isolatie; - dakisolatie; - dubbele beglazing; het doorlichten van de verwarmingsinstallatie. Zodra het onderzoek is afgerond zal, afhankelijk van de kosten en de beschikbare middelen worden overgegaan tot uitvoering van een of meer van deze onderdelen. an in deeld ordt f 2.400,— f 2.100,- f 1.600,— deze m rden if ,4 f f n is sn. jn >ig m Groot onderhoud woningwetwoningen Een onderzoek wordt ingesteld naar de wenselijkheid en mogelijkheid om te komen tot renovatie en preventief onderhoud van een aantal woningwetwoningen Huysackerstraat, Raamackerstraat en Kerckackerstraat. Een voorlopige begroting geeft aan dat de kosten f 25.000,— per woning zullen bedragen. Deze kosten komen L voor rekening van het woningbedrijf. Alleen als daarbij ook isolatiewerkzaamheden worden uitgevoerd zullen de kosten daarvan gedeeltelijk door Rijkssubsidie worden gedekt en voor het overige via een huurverhoging moeten worden verhaald. totaal De haalbaarheid hiervan zal afhangen van de door Volkshuisvesting af te geven contingenten en van de vraag naar deze woningen. De voortgang zal nauwlettend in het oog worden gehouden, zulks mede bezien tegen de achtergrond van de regeling selectiefgronduitgiftebeleid/Oistelvoirt. Door allerlei faktoren heeft de woningbouw in de laatste tijd enorm gestagneerd. In plan Oistelvoirt wordt gewerkt aan een ekstra bouwinpuls, die, wanneer hiervoor door het college van Gedeputeerde Staten van Noord Brabant goedkeuring wordt verleend, het mogelijk moet maken dat nog gedurende 4 jaren 142 woningen gebouwd dienen te worden. Voor het jaar 1984 staan in dit kader op het programma: woningwetwoningen H.A.T. woningen vrije sektor huur woningen premie A woningen premie B woningen vrije sektor woningen I betekenen van: rioolbelasting reinigingsrechten sekretarieleges Een verhoging van de onroerendgoedbelasting met 3% zou een meeropbrengst geven van f 19.000, Het resultaat van de begroting geeft niet direct aanleiding om tot verhoging van deze belastingen en rechten over te gaan. De inwoners mogen naar de mening van het gemeentebestuur in deze tijd van recessie niet zwaarder belast worden dan strikt noodzakelijk is om een beleid te kunnen voeren waarbij het bestaande voorzieningenpeil kan worden gehandhaafd. Daarom zal geen voorstel aan de gemeenteraad worden gedaan om tot verhoging van deze belastingen over te gaan. Aan de hand van de nieuwe taxatiegegevens voor de Onroerendgoed belasting zal bezien worden in hoeverre aanpassing van de belastingtarieven nodig zal zijn. Totaal Deze taken zullen met ingang van het jaar 1984 worden overgenomen door de gemeenschappelijke regeling Gezondheidsdienst Midden-Brabant en volgens de daarvan ontvangen voorlopige begroting zullen deze kosten dan iets hoger uitkomen. Daarnaast zal de gemeente op grond van de Wet A.R.B.O. per 1 januari 1984 ook de bedrijfsgezondheidsdienst moeten regelen. Het voornemen bestaat om daarvoor aansluiting te zoeken bij de Bedrijfsgezondheidsdienst te Tilburg. Ook zal dan de periodieke keuring van de brandweerlieden door deze dienst kunnen geschieden. De kosten van deze dienst zullen 4.500,— per jaar bedragen. In de begroting 1984 zijn voor de gezondheidszorg de volgende posten opgenomen: Ambulance vervoer Schoolartsendienst

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 7