GETZS’ i u I II t ill k Nieuwe EHBO cursus T31: niet harder dan 50!! K.V.O. Niet iedereen kan in de vredesmars in Den Haag meelopen... Bond van Ouderen afdeling Moergestel Belangstelling voor Brabantse voorouders Kinderen en hun visie op roken Gemeenteraads vergadering Moergestel nieuwe woonplaats voor ex-premier van Agt? ’Moergestel Kreatief i 7 4 Hl I ji - Aanvang: 20.30 uur. U kunt gebruik maken van de zaalingang. En wat dacht U van onze levensmiddelenmand(en)? Bij Hans en Rikie de Brouwer die voor U weer een gratis kopje koffie zuilen aanbieden. Zeer zeker de moeite waard want de hoofdprijs is deze keer een PRACHTIGE EIKENHOUTEN DEKENKIST if M M Geruchten nemen toe X’ - -- M|f I 8 nra l'/jS ',M ','*a Wv Meer en meer mensen weten - soms zelfs tot wanhoop van de verschillende archiefambte- naren - de weg te vinden naar de archieven om aldaar te zoeken naar voorouders en op die wijze een stamboom van de familie op te zet ten. Steeds weer melden zich nieuwe leden bij de genealogische verenigingen, vooral ook vanhen, die door werkomstandigheden over meer vrije tijd beschikken. Ten behoeve van al deze mensen organiseren de 4 noord-brabantse afdelingen van de Ne derlandse Genealogische Vereniging voor de zevende maal een grote kontaktdag voor Bra bantse families. Iedereen is daar welkom, of men lid is van de N.G.V. of niet. De toegang is gratis. Wat kan men daar nu doen op zo’n kontakt dag? Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 26 OKTOBER 1983 8e Jaargang - Nr. 307 I De voorlichtingsavond die de gemeente samen met de provincie vorige week maandag belegd had in ’t Draaiboompje werd door 'n groot aantal betrokkenen en belangstellenden bezocht. Meervoudige reden tot discussie en derhalve vele vragen oproepend was de maximum vast gestelde rijsnelheid op de T31. Omdat, zoals wethouder van Gils zei, de weg voor het grootste gedeelte door de bebouwde kom loopt, is het een normale zaak dat op deze weg niet harder wordt gereden dan 50 km per uur. Duidelijk was daarop de reaktie uit de zaal dat niemand van de aanwezigen daarin gelooft. Ook ter sprake kwam de aanleg van fietspaden naar Tilburg (’n vraag uit de zaal). Volgens de heer van Gils zitten die er voorlopig niet in, omdat er de eerste jaren gewoon geen geld voor is. Reaktie uit de zaal: Misschien kan de gemeente eigen mensen aanstellen om straks snelheidsbekeuringen op de T 31 te innen, dan kunnen we over 'n jaar met dat geld fietspaden naar Tilburg aanleggen! De naam zegt het al - de dag is vooral belegd om kontakten te leggen tussen personen, die - soms geheel onbewust van het feit dat er meer deren zijn, die met dezelfde familie bezig zijn - hun onderzoek misschien gezamenlijk kun nen voortzetten, of die ervaringen en gegevens kunnen uitwisselen. Dat gebeurt meer dan men voor mogelijk houdt. Vele kontakten zijn op de vorige dagen reeds gelegd. Ook zijn er mensen die vast zitten met hun on derzoek en de hulp behoeven van vaklieden en archivarissen. Deze deskundigen zullen die dag aanwezig zijn ten behoeve van hen en ook van diegenen, die nog helemaal willen beginnen en die niet weten, hoe men zo’n ondezoek naar familiegegevens moet aanpakken. Deze kontaktdag wordt gehouden op zaterdag 29 oktober a.s. te Tilburg in café-restaurant ’’Boerke Mutsaerts”, Vijverlaan 2 (vlak bij station Tilburg-West) en begint te 9.30 uur, doch men mag er tot laat in de middag binnen wandelen. Gegevens over deze dag worden graag verstrekt door streekarchivaris P. Wuis- man, Durendaaldreef 14 te Oisterwijk. Op vrijdagavond 28 okt. a.s. wordt er in de kerk een gebedsoefening gehouden, die staat in het teken voor het behoud van de vrede, (i.v.m. Vredesdag 29 oktober). Laten wij als K.V.O. leden, op deze manier bljk geven dat wij echt voor vrede zijn, en zorgen dat we op deze avond in de kerk aanwezig zijn. Deze ge bedsoefening begint om 20.00 uur. In Moergestel is een EHBO vereniging, EHBO betekent: Eerste Hulp Bij Ongelukken. Wij proberen zoveel Moergestelse mensen te leren wat zij moeten doen als zij bij een ongeluk op straat, in huis, op het sportveld, of ergens aan komen en zien dat er gewonden zijn. Die ge wonde mensen moeten geholpen worden. Je kunt niet zomaar zeggen; oh, dat is werk voor een dokter, of direct zal er wel een ziekenwa gen aankomen, en dan gewoon verder doorlo pen. Als er iedereen zo over dacht, zag het er niet mooi uit voor deze mensen. Gelukkig zijn er in Moergestel vele gediplomeerde EHBO’ers, die in vele gevallen nog wel levens reddend kunnen optreden. Voelt u of uw ook iets voor een EHBO cursus. Grijp dan nu uw kans en meldt u zich aan. In januari 1984 start er weer een nieuwe cursus EHBO. De lessen zijn op de donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in het Wit Gele Kruis gebouw. Deze lessen worden gegeven door onze arts docent Dr. P. Terwindt en kaderinstucteur Hr. van Rooij. Kosten van de cursus bedragen 105,- examengeld inbegrepen. Denkt u dit is toch ze ker iets voor mij en de medemens en u bent voor eind mei 1984 16 jaar of ouder, dan kunt u zich vanaf heden opgeven bij een van de on derstaande bestuursleden. Jan Rijnen, Past, v/d Boogaardstraat 43 tel. 2120. Corry v. Gisbergen, Raamackerstraat 18 tel. 3329. Toon Fonkon, Raadhuisstraat 37 tel. 3187. Francine v. Remunt, Korenstraat 26 tel. 2451. f maar intussen wordt er wel een heel nieuwe stap voorbereid in de kernwapenbedreiging: voor het eerst komen er misschien atoomraket ten in ons land. Dat betekent veel voor onze toekomst. Kunnen we met zijn allen die toekomst veilig stellen met zoiets onveiligs? Hoe we daar ook op reageren: met ja zeker, met nee, zeker niet of met zwijgen, in elk geval zijn wij mede-verantwoordelijk voor de toe komst van ons land en van onze wereld. Hoe gaan we om met onze en met Gods wereld? Betekent super-bewapening hier niet het laten voortbestaan van extreme armoede en honger elders? In Den Haag, centrum van de Nederlandse parlementaire democratie, wordt op zaterdag 29 oktober gedemonstreerd voor een echte vre de en tegen steeds meer kernwapens. Voortdurende aandrang op politieke partijen en parlement door demonstratie en door gebed in gebedswaken op veel plaatsen zijn de mid delen van ons, verantwoordelijke burgers en christenen. Wij kennen de dreigende feiten, de angsten en de moedeloosheid. Maar worden die niet ver sterkt door de alle leven vernietigende kracht der wapens en de onrechtvaardige geldverslinding? Op zo’n belangrijk moment en bij zo’n belang rijke keuze nodigen wij u voor een avondwake voor vrede in onze kerk op vrijdagavond 28 oktober, van 8.00 tot 8.30 uur, de vooravond van de vredesmanifestatie in Den Haag. pastores Missie- en Ontwikkelingssamenwerkings- en Vredesgroep van de parochie ill J Het gonst al lange tijd van geruchten als zou de onlangs benoemde Commissaris van de Koningin, Mr. A. van Agt, zijn in trek nemen in een Moergestel leegstaande villa. Zekerheid daaromtrent hebben we echter nog niet verkregen en definitief zal het ook nog wel niet zijn, maar als we al les op ’n rijtje zetten zou zijn komst naar ons dorp heel wel mogelijk zijn. Momenteel staan er b.v. drie villa’s leeg: ’’Zonnewende” en ’’Dennehoef” aan de Tilburgseweg en de ’’Maria-hoeve” aan de Oisterwijkseweg. Het zou dan met na me om het laatstgenoemde pand gaan. De villa lijkt voldoende representatieve mo gelijkheden te bieden en geografische ge zien ligt het bepaald niet ongunstig ten opzichte van Mr. van Agt’s nieuwe ’’werkplaats”: 't Provinciehuis te ’s- Hertogenbosch. We wachten intussen definitieve berich ten rustig af. Op dinsdag 8 november a.s. zal voor onze le den de eerste bingomiddag van het seizoen ge houden worden. Deze middag zal plaats vin den in Den Boogaard. Tegen een kleine inleg zijn weer prachtige prijzen te verdienen. Aan de deelnemers zal ook deze middag een gratis kop koffie worden aangeboden. Wij verwach ten wederom een grote deelname. Aan vang bingomiddag is 2 uur. Evenals in voorgaande jaren biedt het gemeen tebestuur aan de Moergestelse Amateur Kunstenaars de gelegenheid om rond de ko mende jaarwisseling hun werken te exposeren in de Burgerzaal van het gemeentehuis. Zij die aan de tentooonstelling willen deelne men, worden verzocht zich vóór 10 november a.s. op te geven bij de afdeling Sociale Zaken en Welzijn ten gemeentehuize. Na deze datum zullen de deelnemers worden uitgenodigd voor een bijeenkomst, waar de or ganisatie dan besproken zal worden. Op vrijdag 28 oktober is er om 19.30 uur weer een openbare vergadering in het gemeentehuis. De agenda: 1Opening 2. Trekking stemmingsnummer 3.Ingekomen stukken 4. Mededelingen 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 30 september 1983. 6. Voorstel tot afwijzing van het verzoek van de Stichting Anti-rookplan voor de jeugd tot invoering van een Anti-rookplan in de ze gemeente. 7. Voorstel tot vaststelling van de gemeen schappelijke regeling betreffende een ge- meenschappelij ke gezondheidsdienst Midden-Brabant. 8. Voorstel tot het ongegrond verklaren van diverse ingestelde beroepen ingevolge de Parkeerexcessenverordening 9. Standpuntbepaling inzake het ontwerp- fietsrouteplan Stadsgewest Tilburg. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aankoop van een houtver- snipperaar. 11. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor een brandweerauto. 12. Voorstel tot het geven van machtiging aan Burgemeester en Wethouders tot het aan gaan van kasgeldleningen gedurende het jaar 1984. 13. Voorstel tot vaststelling van het krediet in rekening-courant voor 1984 op 1.200.000,—. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van 5 woningwet (HAT)-woningen in het plan Oistelvoirt. 15. Beantwoording eventueel ingekomen vra gen. Pauze 16. Algemene Beschouwingen ten aanzien van de gemeentebegroting 1984. 17. Sluiting. Twee ondernemende kinderen, te weten Flo rien Pape en Liesbeth van Assouw interview den op eigen initiatief enkele mensen over ro ken. Zij maakten zelf de vragen. Interview over roken Hoewel roken erg slecht is voor je gezondheid, roken toch heel veel mensen. We hebben ie mand hierover geïnterviewd. Hier wat vragen die wij haar stelden. Wat vind jij van roken? Ik vind het zelf erg slecht, maar ik zet er wel mijn vraagtekens bij, omdat ik er zelf niks van merk. Waarom stop je er dan niet mee? Omdat ik niet weet of ik kan stoppen. En ik wil het niet. Rook je veel per week. En wat rook je? Ik rook 1 Vi pakje shag per week. We vroegen haar een opmerking te geven over roken. Omdat iedereen het zo slecht vindt te roken snap ik niet waarom de sigaretten niet worden afgeschaft. Dan is het gemakkelijker om te stoppen. Ook interviewden we nog iemand anders. Wat vindt U van roken? Het is best lekker, maar erg slecht voor de ge zondheid. Waarom stopt u er dan niet mee? Ik ben er sinds 8 weken mee gestopt. Rookte u veel per week, en wat rookt u? Ik rookte 2 a 3 pakjes per week. En ik rookte nicotine-arme filters. Wilt u een opmerking geven over roken? Ik zou graag willen dat mijn zoons niet gingen roken. Dat is één van de redenen dat ik ben gestopt. Zijn er meer kinderen die iemand over iets wil len interviewen dan zijn hun artikeltjes (als ze niet te lang zijn) altijd welkom op ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43. Dan zul len wij proberen om ze in ’’Moerges- tel-Nieuws” te plaatsen. moergestel ‘Si’ I i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1